gurur mu aşk mı??

-deniz-

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2008
219
97
......................................................

Son düzenleme:
Canim biten bir iliskiye yeniden baslamak ne kadar saglikli bilemem.
Ama Allah bilir tabi, ayrilip tekrar birlesip evlenen insanlar var.
Karsilikli ikinizde beraber olmayi istiyorsaniz, önce aranizdaki sorunlari halletmelisiniz.
Bu iliskinin artilari ve eksilerini önce sen kendin degerlendirmelisin.
Eger gercekten onun istedigi tarzda olamazsan, oda senin istedigin sekilde olamazsa, ya birbirinizi oldugunuz gibi kabul edeceksiniz (ki bu cocugun kabul edecegini zannetmiyorum etse daha önce ederdi), ya da askiniz icin bir takim seylerden fedakarlik edeceksin.

Bir erkek sevdigi bir kizdan neden 3 hafta icinde ayrilsin? Birde bu soru var.
Sen istiyorsan ara konus. Hayirlisiysa olur. En azindan ilerde keske arasaydim gibi bir pismanligin olmaz.

Mutluluklar canim..

Canim eger bazi seylerden fedakarlik yapilacaksa, iki tarafta yapmali bunu.
Fedakarliktan kastim kisilik olarak degismek degil. Eger senden bazi huylarini degistirmeni istiyorsa bu yanlis birsey, cünkü hic bir yetiskin bir saatten sonra degismez.
Ben onun istedigi gibi olmaya raziyim diyorsun ama bu senin icin cok zor birsey ve genelde bu tarz iliskiler yürümüyor.
Kiyafet konusunda acik giyinirsin, biraz daha kapali giyinmeni ister o tamam. Kendi adima konusayim bunu sorun olarak görmüyorum.
Ama yok su huyunu degistir, bu huyunu degistir dediyse eger, bence o arkadasi unut gitsin.

Yaptigin hatalar neydi bilmiyorum ama eger telafi edebilecegini düsünüyorsan karsi tarafa bunu inandirmalisin.

bunlar hata değil ki canım.. tamam ona ters gelmiş olabilir..o yüzden kavga etmiş olabilirsiniz ama onun ricalarına mantıklı açıklmalar yapmadıysan daha çok tahrik ettiysen o yüzden olmayacağını düşünmüş olabilir.. yani güzelim bakıyorlar napiim şeklinde davranıyorsan bu tarz ifadeler sebep olmuş olabilir..

şimdi seni gerçekten isteyip istemediğini bilmiyorsun sanırım.. eğer gerçekten aşıksan ve onun için durulabilirim diyorsan onun bulunduğu ortamlarda bulun en hanım hanımcık halinle.. o düşünsün bu kız beni sevdi değişti diye.. ama yine de en doğrusu kimse için değişmemektir.. -tatlicadiarzu-

3 hafta önce seni tanıdığında sen bu hareketleri yapıyormuydun, yapıyordun...Bence seni değiştirmeye çalışan biriyle beraber olma, şimdiden böyle yapıyorsa ileride neler yapar düşünemiyorum bile...seni sen olduğun için sevmeli....haa tabii ki fedakarlık yapıcaksın, her karşılıklı ilişkide fedakarlık vardır ama belli ölçüde...hem unutursun 4 sene beraber olduğun insanı bu kadar kısa süre içinde unuttuysan üzülme, 3 haftalık olanı daha çabuk unutursun...yürek her zaman kendinden yanadır...

Ben senin yerinde olsam bir kere daha denerdim. Herkese ikinci bir şans verilmeli.
Çünkü insanlar sevdiklerinden ayrı kaldığı zamanlarda düşünme fırsatı buluyorlar. Belki de bu ayrılık seni etkilediği kadar onuda etkilemiş bazı yanlışlarını görmesini sağlamıştır.
Merak etme gururunu ayaklar altına almıyorsun.
Aşk dünyanın en güzel şeyi doya doya yaşamalı insan.

Bence aşkta gurur yoktur ama onur vardır hatta olmazsa olmazdır her ilişkide olduğu gibi.Diyelim ki şimdi barıştın hayatın boyunca onun istediği gibi davranabilicek misin?Kendin olamamamanın zorluğunu kaldırabilecek misin? İyi düşün içinden geldiği gibi yaşayıp kendin olmak mı, yoksa başkasının istediği gibi biri olmak mı?

bunlar ne saçma sapan nedenler.. hele en son maddeye inanamadım! aman bırak gitsin allah aşkına, bi ömur bu triplerle uğraşılır mı.. otuzuna geldinmi çökersin vallahi.. ayrılma teklifi ondan geldi diye böyle üzülmüşsündür şimdi.. zamanla geçer merak etme.. tut kendini arama, daha mantıklı bi insan bul bence kendine..

sacma sapan nedenlerden dolayı bence ilişkinizi zedelemişiniz...
Hiçte başlama derim.
Sonuçta bitmiş.Şimdi dönersen kalkar bi tarafları-tatlicadiarzu-

pardon nefes almana ızın verıyormuymus arkadas???onada karısacakmıymıs?
canım benım gecmıstekı akıllı kız olmaya devam et sen.dıger ılıskılerı nasıl bıtıre bıldıysen bunuda bıtırırsın bence
asıgım ama dıyorsun ask co guzel bırsey bende asıgım kocama hala ılk gunku gıbı ama;
aması var;
esım bana guvendıgı ıcın
bana karısmadıgı ıcın
dusuncelerıme saygı duydugu ıcın
gıyımım kıyafetım konusmam yasam tarzıma saygı duydugu ıcın vs vs.........
ask saygıyla karsılıklı guvenle olur.senınkı sadece kasına gozune fızıksellıgıne asık olmak bence.
bence ınsanlıgına asık olursan bırının ıste gercek ask budur.
bence daha fazla acı cekmek ıstemıyorsan baslama yenıden.ılerde daha cok pısman olursun.

Onun için değişmeye çalışmışsınız,istediği gibi hanım hanımcık bir kız olmaya çalışmışsınız,buna rağmen yapamıyorsun deyip bitirmiş adam,sizi istemeyen birine yine mesaj atmışsınız ve cevap yollamaya tenezzül bile etmemiş.

Gurur bunun neresinde ?

Başlığı açarken gurur mu ? aşk mı ? demişsiniz ya,bence gurur değil aşkı tercih etmişsiniz siz ben gurur göremedim.

Ayrıca duygusal kaçışlar şehir değiştirerek olmaz.

Siz onu düşünmekten vazgeçip mesaj yollamaz ve hayatınıza devam ederseniz kendinize iyilik etmiş olursunuz.

Sizi istemeyen bir erkeği siz neden isteyesiniz ki ?

canımzaten sen mesaj atmısın karsılıgı gelınce tekrar atmısın bu seferde karsılık gelmemıs...
senı gorunce kafasını cevırıyormuş
konusmuyormuş...
belkıde o bıtırmek ıstedı ve boyle sacma tavırlar ıcerısıne gırmışte olabılır..
yanı şunu yap şoyle ol gıbı...
tartışma sebeblerinizde bır garıp..
eger sen kabullenmış ve kendını degıştırmeye çalıştıkça onun ısteklerı bıtmeyecek...
hep senden bır seyler ısteyecek buda senın hayatını gelecegını etkıleyecek...
AMA BUNLARA RAGMEN TEKRAR DENEMEK ISTERSEN EGER İÇİNDE KALICAKSA BIR DAHA DENE...
bend ayrıldım sevgılımden ayrılık cok zor unutmak ıcınde mucadele edıyorum kendı duygularımla ama sehır degıstırmek hıc mantıklı degıl sonucta dunyanın obur yanınada gıtsen o senın beynınde onu atmak gerekır canım

valla degmiyo erkekler için degismek bak ben her istedigini yaptımda noldu SENI BEN ADAM ETTİM dedi klava:3haftalık bir ilişki 1 aylık bile degil senınkı bence kasına gözüne vurulmak gibi bişe olmus hevestir belkıde hemen unutabılırsın kim hemen aşık olabilirki basında sen sözünü geçirceksin benı böyle gördün begendın teklif ettin böylede kabul etmek zorundasın CÜNKÜ BEN BUYUM demek zorundasın aksi taktirde o senı degilde kendisinin istedigi gibi hanımefendi kızı seviyo(senınn hanfendi olmus halını davranısını hareketini)gitsin bosver geri gelecek kacan kovalanır keşke msjı yazmasaydın süprizzzzzsana bosver gitsin diyorum kolayca ama senın için kabullenmesinin zor oldugunuda anlayabılıyorum cnm hakkında hayırlısı gamyoncuiremsu

seni oldugun gibi kabul edemiyorsa ne yaparsan yap birgün biter yine bu iliski...
onun istedigi sekile bürünmek bir zamandan sonra sana zor gelecek...
yorulacaksin aslinda hic olmadigin gibi görünmekten ve davranmaktan...
bitmesi cok dogru olmus...

Öncelikle aşık değilsiniz öyle sanıyorsunuz...
Yeni bir ilişkiden çıkmışken bir şekilde hayatııza bu çocuk girmiş...
Elbette her ilişki güzel başlar...
Ama anlaşamadığınız ortada...
O senin olmadığın şekilde davranmanı istiyor buna ne kadar katlanabilir ki insan..
Bir dediğini yaptın, iki dediğini yaptın ya istekler hiç bitmezse....
Bence artık hiç bir şey yapma bırak ne istiyorsa o şekilde davransın....
Şimdi katlanırım gibi geliyor ama insanın kendi olmaktan vazgeçmesi zordur ve seven kişilerin birbirlerini değiştirmesi kadar gereksiz bir şey yoktur...

ya bu ne demek allah aşkına? sen oyun hamuru musun her erkek gönlüne göre şekillendirecek? senin bir hayat görüşün yok mu, kendine göre doğruların, prensiplerin, kuralların? hep "o" diyosun, o istiyo o böyle söylüyo.. biraz da "ben" de lütfen, saygı duy kendine ve saygı duydurt.. yaşın mı çok küçük karakterin mi böyle ben anlamadım ama bu mantalite ile gidersen yalnızca özel ilişkilerde diil hayatın çoğu alanında hep hayalkırıklığı yaşarsın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…