günlük duygularimiz..

scapula

2 yavrulu anne
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
1.359
2
kizlar doguma kadar duygularimizi burdan paylasalim,hatta dogumdan sonra ki duygularimizi da...

bugün bende uzun süredir hakim olan sabirsizlik,hamileligin son günlerinin oldugunu düsünüp anlamakla tadini nasil cikaririma dönüstü..esim gelsin,bütün hamile kiyafetlerimi bir bir giyip foto cektirecem,ve günlük tutmaya karar verdim,hep aklimdaydi ama bugün baslayacagim..aynanin karsisina gecip kendimi uzun uzun seyredecegim..suan kizim ve ben bir bütünüz,bir süre kollarimda olacak sonra ellerimi tutacak sonra belki yanimda degil kalbimde olacak..suan karnimda ve ben onu cok seviyorum cok...
ve bugün farkettim ki ben dogumu hic düsünmüyorum,zaten müdahele ve secme sansim yok gibi..esimin yanimda olacagini bilmek beni rahatlatiyor..:1closedeyes:

cok guzel bi konu tam benlik :)
ben gunluk tutuyorum oğlumla konuşur gibi anlatıyorum herşeyi onunla ilgili olan gelişmeleri
birgun onun okuyacagını duşunerek...
duygularım hergun karışık oluyor deışıyor ..
doğumdan ilk kez tadacagım ve bugune kadar hep korkulu hıkayeler anlatılan o muhteşem duygunun başlandıç aşamasından yani korkuyorummmm ama benı rahatlatan şeyleri aklıam getirip avunuyorum birde artık oğlumla gezip tozmak istiyorum onu hayal etmek bıle yetiyor bazen ..
eşim inşallah yanımda olacak dogum suresince buda benı rahatlatıyor tabiki.. herkesede tavsiye ederim böyle bi imkanları varsa.
birde bi an evvel eski kotlarımı elbiselerimi topuklu ayakkabılarımı giymek isityorummm
ayrıca yuz ustu yatmayıda cok ozledımmmm :KK43:

ben de yüzüstü yatmayı ve kot pantolonlarımı ve rahatça eğilip çorabımı,ayakkabımı giymeyi özledim.merak ediyorum nasıl bişey olcak diye.eşim ve benim bebeklik resimlerimiz var onlara bakıp tahminde bulunuyorum kendimce.zorlu günlerin bizi beklediğini düşünerek canım da sıkılmıyor değil hani.artık özgür günlere sooonnn

bende günlük tutuyorum çok sık olmasada yazıyorum oğlumla konuşur gibi,gerçi erkekler bu tip şeyleri pek sallamaz bebeğim kız olsaydı eminim hergün yazardım ve daha duygusal olurdum oğluşum ileride önemsermi yazdıklarımı bilemiyorum.tek arkadaşım oldu aşkım benim onunla dertleşiyorum,onunla konuşuyorum bir de tekmelerini hissettiğim an sanırım hayatımda yaşadığım en tarifsiz en muhteşem anlar bu anlar diye düşünüyorum( çünkü daha önce mutluluktan ağladığım anlar yok denecek kadar az) doğum konusuna gelince bir korku,panik hali,ne zaman olcak,nasıl olcak,çok acı çekermiyim soruları benimde sürekli aklımda internette seyrettiğim doğum videoları beni doğumdan soğutmak yerine sanki daha da yaklaştırıyor, artık eskisi kadar korkmuyorum sanırım , eşim de giremiyecek doğuma çünkü kan tutuyor:) minik aşkım karnımda oynadıkça onun bacağını ,poposunu,elini hissettikçe içimdeki duygular tavan yapıyor onu kollarım arasında öpüp koklamak istiyorum artık,nasıl bir özlemse bu...

dun gece soluma yattım ogluşum elını karnımda bı oraya bı buraya göturdu ıçım kıpır kıpır oldu hıc boyle bı hareket yapmamıştı yada ben fazla hıssettım
Allah onları bıze en guzel sekılde kavustursun kızlar .. aminnnnnnnnnn

bende herzaman ayaklarini hissederdim,bu sefer elini hissettim sanki bana dokunuyordu,canim benimmm..eger hislerim dogruysa benim kizim zamanini bekleyecek indigini hissetsemde hala cok yukarda..bende sabirsizlanmaktan vazgectim,tadini cikarmaya kararliyim..ikimiz bir fidaninn güller acan daliyizzzz..:sm_cool:

Elleri Ayaciklarina Oranla Daha Minik Oluyor Dokunuşlari Yani Kabartisida Daha Minik Oluyor Bnm Ki Baş Aşağida Oldugu Için Neyi Nerde Tahmin Etmeye Calişiyorum Az Bucuk.. Bugun Umarim Yuzunu Gosterir Doktorda Bize..

bende bugun cok iyiyim oglum kipir kipir
ben anca basiyla popusunu hissediyorum yukarda onlar vaaar elleri ayaklari ile asagi vuruyor benim inatci oglum
neyqse inatci demeyim bir seyi 40 kere deyince olurmus
akilli oglum benim:roflol::roflol:

biz bugün çok duygusalız sonund amayıs ayıda geldi ve geçmekde bir güz gibi bir bayram gibi kızlar bugün dokunsalar bana aglamaya hazı bir yagmur gibiyim ben neler hissediyorum anlatsam anlarsınzı aynı duygula rişte karmaşık ve bazen endişler şimdi baktım da arkadşaın tarihi belli olmuş benim de giderek azalıyor bend ebazen korkuyorum nasıl olcak nasıl bitcek canım kızım için hep hayaller kuruoyrum ben güzel çocuk yetiştirmek adına yaşayacagım her zorluga katlanmak adına sürekli kendime söz veriyorum ....giderek daha mı duygusallaşıyoruz acaba ben çok duygusal oldum hele şuan kızımın içimde beni tepiklemesi ayagıyla karnımı ittirmesi zamanın geçmesi yakınlaşması beni herşey bugün bir sonbahar yagmuruna yzu çeviri gibi tepetaklak etti masyı ayı geçiyor kzılar şaka maka bitiriyoruz biz artık ve allahın izniyle yanımızda olackalar sürekli dualar ediyorum agzxımdan ayetel kürsiyi hiç düşürmüyorum açıckası bizde en baştan beri hep günlük tutuyoruz paylaşımlarda bulunuyoruz kzımla zaten ben ilk haberi almadan önce de kızım a günlük tutmaya başlamıştım demiştim ki artık inanaıoyurm zaman seni bana getirmek içn yola çıktı inanıoyrum bebegim geleceksin demiştim ...zaman ertesi güne yuz çevirdi akşam oldu penceremize baykuş kondu ve 5 dakka kaldı sonra uçtu baykuş hayırlı haber derler nasip kısmet derler ertesi gün ben hamile oldugumu ögrendim inanamadım hala da inanamıoyrum kızım diyorum kuşum diyorum kızım ben burdayım diyor anlıyorum ki canım kızım benim ile aynı duyguları paylaşıyor seviniyorum bazende çok korkuyorum kzılar neden endişelenioyrum bilmiyorum ama bazen oluyor işte sonra geçiyor zaman geçse kollarımzda olsa paylaşımlar artık başka olsa demi ama .....inşaalah hepimiz sag saglim kavuşuruz rabbim inşaallah onların yoklugunu göstermez saglıkla onları buyutmeyi nasipe der boynumuzu bukuk bırakmaz amin inşaallah

hepimiz birbirimizin aynası gibiyiz okuyorumda paylaşımlarımızı.. korkularımız seviçleriimiz duygusallığımız aynı ..
bende bazen cok korkuyorum bu kadar mutlu olmaktan acaba bışey bu mutlulugumuzu bozucakmı dıye mrk edıyorum .. geceleri eşimi izleyip saclarını okşuyorum Allah a şükrediyorum onlara oğlum ve babamıza bişey olmasın diye dualar ediyorum .. kocacım tabi mışıl mışıl habersizce uyuyor ..

ay şımdı ablamdan haber geldii hatta şuan telefonda annemle konuşuyorlar annem teli elimden kaptı
ablamında kızı olucak temmuzda adını ırmak koyucaklar bı oğlu vardı kızı olmasını cok ısıtoyrdu Allah gönlune göre verdı bugun kesın kız olucagı bellı oldu cok sevınclıyım

onu bılmıyorum ama hıckırık tutuu bnm oğlanı gecen gun o sırada ayıptır sölemesı eşımın kucagında oturuyordum ( evet evet hala benı taşıyabılıyor kendılerı )
neysee elı karnımda deniz cocuk hıckırıyor gıt su iç diye tutturdu ( daha onceden öğretmiştim hıçkırıkları oldugunu fln sölemiştim bebişlerin) ya rahatımı bozma benm dedim sanki ben su içsem onun hıçkırıgı kesilicekmi eşim git sen bi iç bakalım dedi gittim içtim geldım cidden hıckırıgı durdu o an bizi bi gülme aldı tabi bellki tesaduftu ama ne guzel bişey dedim ya böle bizi ordanmutlu edebilmesi..
ne güzell..
herkes mutlu olsun

imza :polyannaa :))))

evet gerçekten hıçkırım tutunca bebegimi bende su içiyorum ve kızım rahatlıyor acaba gerçekten su içtiğim için mi?

onu bılmıyorum ama hıckırık tutuu bnm oğlanı gecen gun o sırada ayıptır sölemesı eşımın kucagında oturuyordum ( evet evet hala benı taşıyabılıyor kendılerı )
neysee elı karnımda deniz cocuk hıckırıyor gıt su iç diye tutturdu ( daha onceden öğretmiştim hıçkırıkları oldugunu fln sölemiştim bebişlerin) ya rahatımı bozma benm dedim sanki ben su içsem onun hıçkırıgı kesilicekmi eşim git sen bi iç bakalım dedi gittim içtim geldım cidden hıckırıgı durdu o an bizi bi gülme aldı tabi bellki tesaduftu ama ne guzel bişey dedim ya böle bizi ordanmutlu edebilmesi..
ne güzell..
herkes mutlu olsun

imza :polyannaa :))))

bende gecen netten 10 küsür yillik arkadasimla konusurken kizimi hickirik tuttu,kendisi suan kadinhastaliklari bölümünde,..dedim ben nefesimi tutarsam gecermi güldük,nefesimi tuttum gectisırnaşık şey

bende çok heycanlıyım günüm az kaldı diye bir sabırsızlık oluşmuştu ama bu gün kendi kendime dedim ki artık mutklu sona yaklaşıyorum hamileliğim sona erecek ve bakalım bir daha ne zaman hamile kalacağım bu yüzden tadını çıkarmalıyım diye aklıma geldi ...

hepimiz birbirimizin aynası gibiyiz okuyorumda paylaşımlarımızı.. korkularımız seviçleriimiz duygusallığımız aynı ..
bende bazen cok korkuyorum bu kadar mutlu olmaktan acaba bışey bu mutlulugumuzu bozucakmı dıye mrk edıyorum .. geceleri eşimi izleyip saclarını okşuyorum Allah a şükrediyorum onlara oğlum ve babamıza bişey olmasın diye dualar ediyorum .. kocacım tabi mışıl mışıl habersizce uyuyor ..

ay şımdı ablamdan haber geldii hatta şuan telefonda annemle konuşuyorlar annem teli elimden kaptı
ablamında kızı olucak temmuzda adını ırmak koyucaklar bı oğlu vardı kızı olmasını cok ısıtoyrdu Allah gönlune göre verdı bugun kesın kız olucagı bellı oldu cok sevınclıyım[/QUa
herkese merhaba, ben de de hep çok sevdiğim insanları kaybetme korkusu başladı, en çok da eşimi, sonra annemi kardeşlerimi filan siz de de oluyou arkadaşlarsenağlamasenağlama

bazen bende bazı şeyleri kafanma çok takıyorum nasıl olacak bilmiyorum ama fazla stres yapmaylım sende başka şeylerle ilgilenmeye çalış...belki işe yarar.a.s.

ablamında kızı olucak temmuzda adını ırmak koyucaklar bı oğlu vardı kızı olmasını cok ısıtoyrdu Allah gönlune göre verdı bugun kesın kız olucagı bellı oldu cok sevınclıyım[/QUa
herkese merhaba, ben de de hep çok sevdiğim insanları kaybetme korkusu başladı, en çok da eşimi, sonra annemi kardeşlerimi filan siz de de oluyou arkadaşlarsenağlamasenağlama

X