Gündemdeki haberlerle ilgili lütfen içeriği okuyun

Çok şükür çok teşekkür ederim

Ben de sağlıkçıyım hiç böyle bir yara görmedim.yapılan işlemlerden olacak birşey değil.bence de sigara söndürülmüş maalesef.
Hayır öyle bir yara değil sigara yanığı gibi değil içim ürperdi böyle diyince yanık değil yara eşilmiş gibi deforme olmuş deri maalesef ama o ortam sigara içebilecekleri bi ortam da değil ben sterilize makinelerine buzdolaplarına kadar kontrol ettim aklımda gezdin sordum bebeğim nasıl bi yerde kalıyor diye ama işte insanlar yüzünden bebeklere zarar geleceğini düşünemedim bu kadar vicdansızlığı biz akıl edemiyoruz. Olaylara kimler ne kadar dahil başhekimler ne yapıyordu ne biliyordu diğer doktorlar ne biliyordu o kadar zor ki gidecek güvenecek hastane kalmadı etrafımızda

Tek söyleyebileceğim damayolundan böyle yara olmaz. Bu yara olana kadar önce zaten sıvı akışı sağlanamaz ve başkası açılır. Ama bu yarayı ne yapabilir hastanede onu hiç bilemedim
Bu bölgede damar yolu açıktı ve üstü bantlıydı damar yolu kaydı büyük ihtimalle ilacın damardan gitmeyip deriye akması ya da deri altına akması şişirmesi gibi şeylerden olabileceğini söylüyorlar. Kurban olsunlar canını yaktıkları bebeklere onlara hangi ceza verilse ailelerin içi rahatlamaz ölümü hiçbir şey hafifletmez hele o konuşmaları ifşa olduktan sonra

Medyaya bu tarz haberler düştükçe yaşadıklarım kalbimi sıkıştırıyor sürekli. Rahmetli babam yoğun bakımda iken bilek üstü kesik haldeydi sebebini sorduğumda babamın sözde zorluk cikarttigini yataktan kalkmak istediğini ve kendisinin bacağını kestiğini söylemişlerdi. O gün el ve ayak bileklerinden yatağa baglamislardi koca adamı. Hala aklıma geldikçe neden yikmadim ortalığı diye kahroluyorum. Ayrıca 3 aylık yeğenim de yoğun bakıma alındıktan 5 gün sonra vefat etmişti. Ve bu yaşanan olaylar suan gündemde olan hastahanelerden birinde değil başka şehirlerde devlette yaşandı. Çevrenizde benzer şeyler yasandiysa şehir hast farketmeksizin şikayette bulunulsun. Ülkenin her yerinde çok çok kötü şeyler oluyor.

Bundan sonra herkesin gözü daha açık olacak mutlaka . Başınız sağolsun sizin de maalesef ben de daha bu olaylar çıkmadan önce bile ara sıra düşünüyordum ya neden bu çocuğun ayağını görünce şikayet etmedim diye kızıyordum kendi kendime ama karşımdaki adam zaten doktor ve çok güveniyordum kendimi de suçlayamıyorum şu an .

Basligi ve acikcasi gundemdeki konuyu yeni görüyorum canim yandı resmen. Allah belalarini versin, bebek uzerinden rant dondurmek, o bebekleri bilerek öldürmek, korkunc, vicdan yok, merhamet yok bazi insanlarda.

Bebeginizin icin cok uzuldum ama en azindan sağ bir sekilde bu cetenin elinden kurtulmussunuz, sanirim elinizdeki e-nabiz kayitlariyla birlikte davaya dahil olabilirsiniz, belki o vefat etmis bebeklerin annelerinin icinin bir nebze sogumasina destek olamasaniz bile, suçun magduru kisi sayisi arttikca alacaklari cezada artacagi icin onlarin sesine ses olabilirsiniz.

Bebeginizin ayaginda doku kaybi, his kaybi var mi bakildi mi? Su an yuruyebiliyor mu? Bir sorun kalmis mi?

Tekrar cok gecmis olsun, Allah yavrunuzu size bagislamis, saglicakla huzurla buyutun.

Kanim dondu gercekten

Teşekkür ederim , doku kaybı yok ayağı çok çok zor iyileşti bi kaç ay sürdü diyebilirim. Sadece izi kaldı çok şükür diğer ailelerin acısı yanında bizimki hiçbir şey ufak bi yarayla kurtulduk. Kafamı bi toparlayıp şikayet edicem şu an tam olarak nereye gidicem nereye şikayet edicem toparlayamadım kafamı sağlık bakanlığını arasam direkt kaydı silebilirler böyle olsun istemiyorum

Davanin savcisina gitmeniz gerekiyor sanirim, avukat birileri yanitlasa daha dogru olur ama, davaya mudahil olmak icin savci bana en dogru yol gibi gorundu.

Bu arada civardaki tıp merkezlerinden bu hastanelerle anlaşmalı olan varsa onların da incelenmesi gerekir ben cimere başvurdum çünkü tıp merkezlerinde yoğun bakım olmadığı için buralarla anlaşıyorlar kimden ne kazandığını maalesef bilemiyoruz bir de Nisan ayında bu haber internete düşmüştü o zaman çam sakuradaki bir doktoru da sanırım işin içinde demişlerdi şimdiki haberde bulamıyorum ama googleye Yenidoğanlar bebek çetesi çam sakura yazarsanız çıkıyor

Sizin suçlanacak yanınız yok ki.insan gerçekten o sırada ne düşüneceğini ve ne yapılması gerektiğini idrak edemiyor. Siz ne kendinizi suçlayın nede başkasının sizi suçlamasına izin verin. Bebeğinizin durumuna çok çok üzüldüm. Kim bilir ne oldu. Suan umarım daha iyi durumdadır. artık özellikle anneler olarak çok daha dikkat etmemiz gerekiyor. Gözümüzü 4 değil 40 acmaliyiz. Çok çok zor bi dönemdeyiz ve hersey kötüleşmeye devam ediyor Mevlam bizleri ve evlatlarımızı korusun

sadece doktor değil ki güvendiğiniz, devletin ruhsat verdiği hastaneye güveniyorsunuz, sağlık bakanlığının denetimle sorumlu birimleri var diye güveniyorsunuz, keza hastanenin kendi içinde bir denetim sistemi var diye güvenip gidiyorsunuz.

bırakın bir hekimin bireysel ahlâkına güvenmeyi, o hekimi denetleyen, koskoca devletin sistemlerine güveniyorsunuz.

koca devletin, böyle rezilliklerin başını daha minicikken, sizlerin ruhu bile duymadan farkedeceğine, ezip geçebileceğine, güveniyorsunuz.
insan hayatının emanet edildiği bu kurumların gerek yönetimindeki gerek denetimindeki ahlâka ve liyakata güveniyorsunuz.

"bu kişi hekim olmuş ama insanlıktan nasibini almamış bir şerefsiz olabilir, üstelik kendi gibi diğer şerefsizlerle bir araya gelmiş ve hatta örgütlenmiş olabilirler, bunlar bir araya gelip örgütlenirlerken koca devletin ruhu duymamış olabilir, burada insan olanın işitmiş olmaktan bile utanç duyacağı şeyler yapıyor olabilirler !" diye düşünmek kimin aklına gelir ki... hele ki yeni anne olmuş bir kadının.

siz doğrudan mağdursunuz.
büyük geçmiş olsun.
çok acı, gerçekten çok acı bunu yazmak ama, büyük belâ atlatmışsınız, gidin bir sadaka verin.

Son düzenleme:
Kesinlikle öyle bu olaylar oldukça daha dikkatli davranıyoruz tabi ki. Öksürüyor diye götürmüştüm ve doktor kan tahlili ya da başka hiçbir tahlil yapmadan yatırmamız lazım dedi , ben de nornal odaya yatıracaklar sandım tabi ki tamam dedim. Bi ariyim bakalım yoğun bakımda yer var mı dedi doktor, ne yoğun bakımı dedim , yoğun bakıma yatırmamız lazım dedi bu şekilde 10 gün kaldı yoğun bakımda

Yazdığınız her şeye katılıyorum gerçekten hastaneye zaten kendimizi onlara emanet etmek için gidiyoruz nasıl bir art niyet aranır ki. Doktor bana bir şey dediğinde kötü ne düşünebilirim ki . Ve bu doktor kendini yırtıyordu ya yoğun bakım kapısında , devlet hastanesinden bi bebek geldi ölmek üzere ailesi perişan bu fırat doktor da kapıda ben size yardımcı olucam biraz daha geç gelseydiniz bebek ölürdü ben size ne yapmanız gerekiyorsa söylicem şöyle şikayet edin böyle şey yapın diye yardımcı oluyordu ne iyi ne vicdanlı doktor dedim kendi kendime o gün ağladım evde duygulandım. Nerde hangi kurumda kötü insanla karşılaşacağımız belli değil artık

10 gün durdu aynı yerde maalesef
O da yapmış olabilir damar yolu enfeksiyona sebep olmuştur çok geçmiş olsun ben bir ebeyim yenidoğanda damar yolu açmak tabi ki zor olabiliyor ama hiçbir zaman damar yolunun değiştirilmemesine bir bahane olamaz bu durum yani mutlaka 2 günde 1 değiştirilmesi gerekiyor yetişkin için de durum böyle hatta üstüne yapıştırdığımız bantlara tarih atarız ki unutmayalım değiştirmeyi diye ama maalesef ülkede denetimsizlik çok fazla sağlıkta denetimin arttırılması lazım bir ebe olarak ben kendi kontrollerime devlete gidiyorum çünkü özelin asıl amacı tatlı dille para kazanmak maalesef bu bir gerçek

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…