Gündelik Hayat Motivasyonu

Ben de önceden ciddi anlamda misafir ağırladım. Hoşuma da giderdi. Çocuklar büyümeye başlayınca bırakın misafiri, kendime bile zaman ayıramadığımı farkettiğimde önceliklerim değişmeye başladı.

Bir de bu "temizlik töreni" beni fazlasıyla yoruyordu. Ben bir bardak çayı muhabbetle ve sevgiyle içmeye öncelik verirken insanların benimle aynı fikirde olmamalarını (evin düzeni, temizliği, çocukların eğitimi, sürekli hayattan sızlanma halleri, hatta çamaşırın seriliş sırasına göre evin hanımın temizliği/pisliğini anlama kapasitelerinin yüksek oluşuyla (!) övünen tipler..vs) anladığımdan beri ve aslında başımıza gelen ve şer görünen işlerin sonucunda hemen kuyruğunu kıstırıp giden insan(cık)lardan kurtulmanın(benim tabirimle insan detoksunun) verdiği hazla kalan hayatıma daha kaliteli,mutlu, huzurlu ve sağlıklı devam etmeye karar verdim.

Muhtemelen bilirsiniz, " Küçük taşlar, büyük taşlar" hikayesini. Uzatmamak adına yazmıyorum. İsterseniz okuyabilirsiniz. Kovaya öncelikle büyük taşlarımı belirledim/belirlemeye de devam ediyorum sizlerin ve diğer arkadaşların paylaşımlarından çıkardığım sonuçlarla. İyi ki varsınız. Sevinçler paylaşınca çoğalır, üzüntüler paylaşınca azalır.

Bu kıyafet azaltmada çok yetersizim. Ben de giymesem bile orada durması yeterli geliyor ama bir yanım da "ne gerek var, az çoktur" diyorum ama ... olmuyor işte

Selam canım yine iyi halletmişsin
Temizliğin farkedilmesi için koyuyor musun bilmiyorım ama kovaya çamaşır suyu katabilirsin.

Kızlar ben daha dün azalttım kıyafetleri
Verilecekleri ayırdım
Aslında hepsinden de bıktım desem
Toplasanız iki üçünü giymek istiyorum
O dursun giyerim, o kalsın yeni diyorım ama sadece yer kaplıyor , çoğu da ceket falan, eteklerim kalın, işyerinde giyilmiyor kış da olsa
Bazılarına bakıyorum adl, e nasıl atayım, bi tanesi var bir iki kere giydim adl nin son sezonları (abazoğlu) hani ucuzundan değil, giysem kalın giyemiyorum , giymesem duruyor boşa, versem gerçekten kıyılacak gibi değil. Düşünün başka markalı ve az giydiklerimi dahi ayırdım vermek için, habire kıyafet alan biri de değilim aslında, eskiden kalanlar vb. Bundan sonra kesinlikle daha dikkatli olucam, pastel ve soluk renkler tercih edeceğim ki hem kombin iyi oluyor , renk uyumuna gerek kalmadan , hem de artık cırtlak, cafcaflı sevmiyorım

Çok iyi olmuş. Ferahlamıştır dolabın. Darısı başıma diyeyim Maria Kondo var ya kitabını okuyup ya da videolarını izleyip bir sistem dahilinde yapmak istiyorum ama sadece istiyorum. Harekete geçmek yok. Sanırım kendimden korkuyorum.

Darısı başına ay yok ben uğraşamam az birşeyler kaldı , zaten olumlama yapıyorum , çalışıyorum , vakit yok.

Merhaba hanımlar. Nasıl gidiyor hayatınız? Bugün üstümde bir tembellik var. Özel gün etkisindendir değil mi?

Evet, gece eşim çalıştığı için arkadaşımda kaldım. Uzun uzun muhabbet ettik. Sonuç, yorgunluk Şimdiye kadar yataktan çıkmama. Güzel bir geceydi çünkü sevdiklerine paylaşım yapmak bana iyi geliyor. Benim çocuklar anneanelerinde, onunkiler de hazır uyumuşken laflafı açtı. Biz de akışı bozmadık. Güzel bir kahvaltı sonrası, -çocukluğumda oyun bitince eve dönerken dediğimiz gibi- "Elimdeki ne? Çağla! Herkes evine dağıla!" Şimdi evdeyim.

Bugün için Vira Bismillah diyip kalkmadan önce sizlere selam vereyim, enerji alayım önce dedim. Bana hakkımda hayırlı olan şeylerin olması için dua eder misiniz?

Rabbim herkesin gönlündekini hakkında hayırlı eylesin. Hakkında hayırlı olanları da gönlüne razı eylesin. Musmutlu huzurlu hayırlı günler kızlar

Ancak firsatim oldu siteye girmeye. Cok sukur misafir olayim gecti gitti, guzel ve keyifli de oldu ama bir sure ben almayayim bir de gunlerin yorgunlugu vardi. Neyse bir hafta dinlenirim artik ben bi de sunu anladim. Bekarken hep diyodum ki ben kalabalik seviyorum ilerde evime gelinsin gidilsin misafirim olsun cok sevinirim. Demek ki bazi seyler yasanmadan anlasilmiyomus:) inanilmaz yoruluyo insan. Oncesinde bi ev temizligi. Sonra aksam yemege geleceklerse yemek hazirligi, yemek sirasinda servis, ustune cay demleme tatli vs servisi,tabii salondaki misafire ayip olmasin dige mutfagi uzun boylu toparlayamiyosun da, anca onlar gidince yapiyosun. Ve o yorgunlukla bi dunya bulasik temizle vs vs. Kesinlikle yemekli misafir insani degilim. Ama caya kahveye gelsinler sorun degil

ay tabi ki yaa
inan öyleleriyle hayat giderek anlamsız bir hal alıyor
bir de bir şey katsalar bari
neyse leke çıkarmak için ve kararmayan patatesler için bir kaç öneri almışsındır en azından öyle düşün

ya kızlar hepinize yazayım
gereksiz çok yormuşum kendimi
dolapların içlerine kadar temizledim ve arkadaşlarım sen neden bize misafir muamelesi yaptın diye kızdılar
neyse onlara belli etmedim çünkü tabi ki gelecekler yani saçmalayan benim
ama bu ilk evime gelişleriydi güzel ağırlayayım istedim umarım memnun kalmışlardır.
eşim de çok yoruldu bütün yemekler ona kaldı çünkü neredeyse
çeşit de çok vardı 2 gün onları yiyeceğiz zaten :)
velhasıl bir daha kendimi hırpalamayacağım ve bir yemek bir zeytinyağlı ortaya da salata bu kadar...
insanlar da bunu beklemiyor zaten boşuna kendimiz yapıyoruz kendimize.
Neyse bunu da atlattım şükür.

sizler nasılsınız?
Lizz
aynen canım aynı şeyleri yaşamışız
ben de ertesi günü evi koomple süpürdüm

Olsun,her sey bir tecrubedir sonucta mutlu ayrildilar ve sen bi daha kendini bu kadar yormaman gerektigini anladin. Keza ben de:)) ama iste ilk gelis olunca insan cok titizleniyor. Valla kimse bizden degerli degil. Ama ben yine de kendi annem babam disinda kimseyi yatili agirlamak istemiyorum acikcasi. Cunku ben de kimsede gidip kalmiyorum, kalmam.

aa canım yatılı misafir çook zor yaa haklısın ben dayanamam herhalde, eşim de dayanamaz.
çalışmasam belki. yine de sanmıyorum artık anne babaya bile gidesin kalasın gelmiyorken hele...

bu bir hafta hiçbir şey yapamadım sadece diyete ve spora devam ettim o kadar
daha yüzüme ilk dün nemlendirici sürebildim
yarınki tatili bekliyorum enerji depolamak için.

İyi tarafından bakılırsa derin temizlik yapılmış. Bir bahaneyle bu da aradan çıkmış olur. Bir güzel dinlenme zamanı

Bugün kendime görev yazayım da akşam size rapor vereceğim diye sallamayayım.

Çamaşır katlanacak.
Yemek yapılacak.
Ev sil Süpür.
Balkonlar
Banyo tuvalet
Bakalım ne kadar yapabileceğim?

Çocuklar anneannede. Yarın gidip getirelim diyoruz eşimle ama anneanneden de ayrılmak istemiyorlar. Buna sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. hergün görüşüyoruz. Telefonda şikayet...
Anneeee, gel ablamı götür, bana kızdı, ben burada kalacağım. ( 5 i bitirecek şubatta oğlum)

Anneee, gel kardeşimi götür, bilgisayarı bana vermedi. (10 yaşında kızım)

Ufaklıkta henüz ses yok

Okullar yaklaşıyor. Koşturma başlıyor. Bu yıl daha da planlı olup farkındalikla yaşamak istiyorum. Daha az erteleme, daha kaliteli yaşam. KüçüğüM 3 yaşına girecek Ekimde. Ben de oyun grubu mantığıyla birkaç saatlik yarı özel/devlet kreşine vermeyi düşünüyordum ama sene başından 3 yaş olacak diyince Müdüre hanım, spor salonu hayal oldu. Çocuklara izin vermiyorlar spor salonunda. Ne yapalım, biz de ona göre plan çizeriz

Yine uzun yazdım, özür

ay bu arada
yaratıcı yazarlık kursuna başvurucam
umarım olur
Bu çok hoşuma gitti. Kendini geliştiren , birşeyler katan kursları çok seviyorum.

Önceden ben de deneme, şiir yazardım. Hatta dergide yayınlanmıştı ama çok fazla duygu yoğunluğuyla yazdığımdan mıdır, nedir, zihinsel yorgunluk yaşardım. Bu da bedenime yansırdı. Sonra bıraktım yazmayı. Ama hep içimde bir ukde.

Senin için sevindim. Umarım olur.

ah yaa köyü olmuş, canı Allah kolaylık versin 3 çocuk büyütüyorsun büyük emek.
Neyse biraz daha ananelerinde kalsınlar sen de biraz rahatlamış olursun hem.
aslında kreşler altı bezli olmadığı sürece alıyorlar diye biliyorum ama?

ya çok güzel bir şey yazmak
ama ciddi mesai istiyor
ben de bir internet dergisine yazıyordum
her hafta çıkıyordu derdi okuyan da 6-7 kişi vardır hee
ay nasıl panik oluyordum öyle olunca.
yazma fikri kafada çok sanatsal, böyle duygular efendime söyliyim filmlerdeki gibi elinde şarap ya da yağmur önünde elinde kahveyle olmuyormuş. ciddi oturuyorsun yok kurgusu yok yazım hatası onları düşün valla yemek yemek aklıma gelmiyordu. Zaten odaklanınca kahve çay içebilen bir tip de değilim hep yarım kalan kahve bardakları oluyordu etrafta.
O zaman öğrenciydik tabi... Şimdi öyle bir zaman yaratmak da mesele.

ay bu arada
yaratıcı yazarlık kursuna başvurucam
umarım olur
Valla cok keyifli bisey olacagindan eminim yazmak hem mesai hem de ruh dinginligi isteyen bisey. Ama yazarken insan cok yipraniyor ya. Ben de zamaninda bir iki bisey karalamistim. Yaratim sureci epey sancili oluyor. Ama tuhaf bir tatmini de var. Bir kitap vardi yillar once okumustum. Yaratici yazarlikla ilgili ve cok keyifli okunan insani tesvik eden. Onu hatirlayinca yazayim sana.

İyi tarafından bakılırsa derin temizlik yapılmış. Bir bahaneyle bu da aradan çıkmış olur. Bir güzel dinlenme zamanı
Tam dinlenicem derken simdi de esimin teyzesi ve enistesini davet etme durumum ciktiYatili degil ama yine ikramli cayli biseyler. Ilk kez gelecekler. Acikcasi cok icimden gelmiyor. Esimin de oyle pek bagliligi yok. Ama kayinvalidem deyince mecbur hissettim. Hazir ev hala temizken cagirayim diyodum bugun yarin ama baktim ki ikramlik hazirlayacak zerre kadar halim yok haftaya haftaici ayarlariz dedim kayinvalideme. Biraraya gelince de iki cumleden sonra konuscak konu olmuyor acikcasi. Neyse bi sekilde aradan cikarmak lazim bakalim.

sakin sakin hazırlarsın canım beni daha iyi olur öyle
ben de bugün tatil
mutfağı temizledim
çamaşırlar yıkanacak
akşam için kızartma yapılacak
havuza gidilecek
bugünkü planlarım bu şekilde
sabaha çook erken başladım umarım böyle devam
eder

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…