Gündelik Hayat Motivasyonu

Devlet baba diyormuş ki, sene başından 3 yaşına girmiş olmalı. Benim kuzu Cumhuriyet çocuğu. Tam 29 Ekimde doğdu. Haliyle sene başı 3 yaşında olmadığı için, tüm yıl boyunca kayıt yaptıramazmışız. Müdüre hanım böyle anlattı. Şükür bu yıl çiş süt işlerini bitirdik.

Evet, 3 yaşına girmeden alan özel kreşler var ama açıkçası bizi maddi olarak zorlayacak. Hem de ben evde olduğum için çok da elzem değil. Benim amacım sabahtan öğleden kadar oyun grubu mantığıyla gidip gelmesiydi. Abi abla okula gidince haliyle "bendeeee" oluyor. Neyle karşılaşacağını bilse otururdu evde Resmen ömür boyu okul okul...

Sen elinde şarap ya da pencereden yağmuru izlerken yazma durumunu bahsedince, gözümde Yeşilçam'da Nuri Alço'nun elinde viskisiyle röpdoşambırlı hali canlandı. Çok yaşa e mi

Bazen buraya yazarken bile büyük harfler, -de'ler, -ki'ler beni dürtüp duruyor ayrı yazacaktın diye. Kaldı ki,dergiler ya da diğer mecralarda yazmak! İster istemez üzerinde baskı oluşturuyor. Buraya da yalapçalap yazarsam "eee,yetti be noktalamalar!" durumudur. Görmeyiniz efendim

Büyüyünce

Hangi internet dergisi merak ettim. Paylaşmak istersen okurum.

Önceden herşeye elim değmeli, herşey el yapımı olmalı gibi bir düşüncem vardı. Misafir evet, çok hoş, hele de enerji uyumun varsa. Ama son birkaç yıldır gerçekten içimden gelmiyor bu pasta börek işleri. Tabii bunda aldığım birkaç (bence gereksiz) yorumun da katkısı var. Geçen arkadaşım gelmek istedi akşam eşiyle.Dr.outker in hazır kek paketlerinden muffin yapıp atmak 5 dk. Pastaneden de el yapımı poğaça. Oldu bitti. Artık daha çok günü kurtarıyorum sanırım. Yaşlanıyor muyum ne

Aynen senin kayınvalide gibi annem de hiiiiççç tanımadığım uzaktan akrabaları getirmek istedi. Bu kişiler de iyi hoş olabilirler bilemem ama temizliğe titizliğe önem veren insanlar. Şöyle bir kendimi yokladım. Çocukların yemeği, çişi, dişi, oyunu derken hangi arada bir de hiç tanımadığım insanlara ikramlik ayarlayıp evi toparlayacağım? Cıks dedim olmaz. Tabii beni birşey dürtüp durdu. Çağırsamıydın, ayıp da oldu. Bak annen de istedi. Kırmasamıydın... Aaahh bu iç ses Eşim de dedi yani hiç tanımıyoruz, boşver. Ama işte yetişme tarzı falan derken "boşvermeyi" acilen öğrenmeliyim. Anneme de çocuklarla zor olacağını söyledim. Onun da hoşuna gitmedi biliyorum ama o da, ben de biraz daha "kendim" demeyi öğrenmeliyiz.

Kesinlikle haklisin. Taviz tavizi doguruyor. Ben kayinvalideme biraz fazla yuz versem biraz fazla icli disli olsam evime filancayi da davet edelim demeye baslayacak biliyorum. Ayrica is de buyurmaya baslayacak bir potansiyel var. Onlara gittigimde -eger ben de yemissem- bulasiklari makinaya dizip eldekileri de yikamaktan baska oteye gitmem. Cunku gitsem yuz bulacak. Son gunlerde biraz uzak duruyorum kendisinden. Cunku tuhaf bir art niyet sezdim. Beni esime karsi dolduruyor. Cok komik, genelde ogullarini doldurusa getirirler ama o tam tersi beni dolduruyor. En basit ornek esimin kendi isi ve cok yogun oluyor. Iste neden sana zaman ayirmadi, bak 10 dk ligina bile gelmiyor vs diye caktirmadan araya laflar dokuyor. Daha canimi sıkacak ornekler de var uzatmiyorum fazla. Hic iyiniyetli bulmadim. Ama iste bikac kez doldurusuna geldim ve esime soyledim. Hemen anladi annesinin soyledigini. Aramiz aciliyordu resmen. Dengesiz bir kadin gercekten. Ama bu art niyetini yeni gordum ve kendimi geri cektim. Eskiden bisey oldu mu dertlesirdim. Bir daha kesinlikle ne duygularimi acarim ne bisey.

Büyüyünce

Hangi internet dergisi merak ettim. Paylaşmak istersen okurum.

canım 15 sene oldu artık ne site kaldıı ne dergi.
keşke domaini hala açık olsa
o kadar çok hikayem vardı ki kim bilir nerelerdeler
seve seve okuturdum sana inan
bi de eskiden diskete kaydediyordum sanırım onları
hiç bulabileceğimi sanmıyorum artık

ayy hiç umursamıyorum inanın
benim bir eltim var hiç görmedim uzaktalar görüşmüyorlar eşimin ailesiyle
valla gayet de kıymetliler
onları görünce hele hiç uğraşma diyorum
çünkü sonu gelmeyecek iyice içli dışlı olmak istemiyorum zaten.
ruhumu daraltıyor bu mevzular benim, bir gıdım bir şey katmıyorlar insana bir gıdım.
diğerleri de hava peşinde. ama yine de görüşüyoruz işte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…