Gülüş cümbüş evde dogummmm:))

tugbis

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
704
2
40
merhabalar ben 2009 nısan annelerınden tugba. epey zamandır kk ya gıremıyordum ve bu aksam gırıp 07.09.2011 de dogan kızım nisanın hikayesını anlatmak istedim. anlatayım ki dogumdan korkan herkese cesaret gelsin :21:

kızım bır aylıkken grubumuzda paylaştıgım hıkayemızı aynen kopyalıyorumm güzel anneler...........

BEKLENEN DOGUM HİKAYEMİZZ :))

29 agustos 2011 de 40. haftam dolmasına ragmen gelmeyen kızım, 7 eylul sabahı gelmeye karar verince ;

6 eylul gunu annem ve erenle bırlıkte oglen 12 de evden cıkıp aksam 7 ye kadar avm, maltepe vs gezdıkten sonra 7 de eve gelıp 8 de tekrar yegenıme oturmaya gıttım.bende tık yok tabı :))

saat 10 da eve geldik. annem 15 gun bekledı bızım kız gelmeyınce bursaya donmeye karar verdı ( 3 saatlık yol ben hastaneye gıdıp dogurana kadar gerı gelır dıye dusunduk )

12 de annemı otobuse bındırdık eve geldık bende yıne tık yok :)

cay demledım vs esımle oturudk. gece 2 de eren uyudu.erenı yatırdım( eren hala oto koltugunda yatıo, uyuduktan sonra yataga yatırıyoruz :KK43: , ve ben 9 ay boyunca erenı de tasıdım hergece erende 20 kg :))

bende yattım.eren 2-3 kez kalktı tabi.gıdıp onun yanına yattım. o dalınca yatagıma dondum. son yatagıma gecışten sonra tuvalete kalktım tekrar.( oylede uykum varkı saat 4,5)bu arada bıraz agrım var ama son bı haftadır ara ara oldugu ıcın onemsemedım.

evın ıcınde bıraz dolasıp su falan ıctıkten sonra agrım devam edıo annemı aradım

Tugba: anne gittin ama gerı gelıcen galıba :)) sancım var sankı

annem : tamam kızım yarım saat sonrakı otobuse bınıyorum ( otobusten ınelıde 1 saat oldu :)

tekrar tuvalete gıttım oda ne nısan gelmıs( erende nısandan 5 saat sonra dogum oldu )

özerı uyandırdım

tugba: özer kalk nişan geldi çok derın uyuma ben dus alımm 2 saat sonra cıkalım hastaneye

özer : tmm sen gır ben erenı uyandırayım, fılızı (yegenı) arayayım berkı alıp gelsın erenı oyalarız hastanede.

bu konusma sırasında ben kıyafet secerım :))

çantaları kontrol ederım makyaj cantamı dogum cantama koyarım :))

ben oyalana oyalana yarım saat sonra dusa gırerım. ama dusta bı sancı kaldım dusta :S

tugba: özerrrrrr özerrrrrr( özer duymaz :))

özer : soyle cnm

tugba: nerdesın sen bagırıyorum bagrıyorum duymuyosun

özer: kahve yapıodum :))

tugba : şimdi tam zamanıydı ( hahahaah) erenı kaldırdın mı

özer: kaldırcam şimdi

tugba: viladayla banyonun altını kurulayıver gulumm yapamıcam ben

özer banyoyu kurular :))

ben dustan cıktım ama yatak odasında kalakaldım kımıldayamıyorum.evın ıcınde kahkahalar ucuooo :)) özer kamerayı acmıs benım sancı gelıncekı halımı cekıoo.

tugba: kapat sunuuuu(1 hafta sonra dalga gececek bılıorum ) özerrrrrrrr dur bısey oluoo

özer: noluoo oglumm hadii gıyın hemen çıkalımm

ama ben gıyınemıyorum bıle ,komıdının ustunde camasırlarm var alamıyorum. ama bızde hala kahkahalarla gulutyoruz.

sutyenı taktımm tısortu gıydım bi sancı bornozu toplayıp ustune oturdum

o ne suyum geldi........ özer telefonu uzatır filizi ara der bı yandan da erenı gıydırır.

Filizi ararım kızz nerdesın sen suyum gel koşş . sizi beklıorum gecerken almıcanızmı benı der

Filiz o telasla a-bı ayagına sıyah bı ayagına beyaz ayakkabı gıyer , bide yolda gerı donup degıstırır.

Yıne bısey oluooooooooo bı sancı daha kuvetlı ve ıkınmam lazımmm ıkınmak gelıoo

Bı sertlık olutsu

Özerrrrrrrrrrrrrr yetısemıcez gelıooooooooo kafası cıkıcak sımdııı

Özer: dur oglum tamam bişey yok

Tugba: valla geldı yetısemıcez yaa geldı geldııı

Özer elımden tutar yataga yatırır

Tugba: Cabuk ambulansı ara kıbar ablayı (ust komsum)cagır

Özer: ambulansın numarası kaççççç :)

Ambulansı arar

Özer: hemen bı ambulans gonderın esım dogum yapıoo

112: durumu ne

Özer: ne durumu cocugun saclarını goruyorummm :S

112: adresı verın sakin olun

Kibar abla gelır gözler yerınden cıkacak, gıder hemen ellerını yıkar.(saçları goren şoka giriooo :) erende yanımda oturuyoooo hahahahaha

Tekrar 112 aranır bu arada filizde geldi tabi oda şokta :) filizin olguyla eren salonda oyuna basladılar :)

Ben ıkınma gelsede ıkınmıyorum ambulansı beklıyorum :) hala hastaneye yetısırız dıye :)

Filiz alır telefonu 112yle konusmaya başlar, sancı var cocugun sacları gozkuo vs,

112: anne napıo şuan

Filiz: bize bakıoo kendini kasıyoo galiba

Ben : dogurayım mı ambulans gelmeden sor

Filiz : dogursun mu ?

112: napıyo kı dogurmuyo mu :))))

TUTUYORUMMMMMMM

112: DOGURSNN TABİ COCUK SIKISIP KALICAK

BİR IKINMAYLA KUZUM DOGDU :)

Kibar abla panıkledı 3 kez kordon dolanmış kordonu actı

2dk sonra ambulans geldi 2 ambulans 6 saglık gorevlısı gobegını kestıler, benı sedyeye alıcaklar yatak matak heryer battı tabi.

Ben : filiz şimdi benı kadıracaklar ya hemen carsafları kaldırın ıyıce yataga gecmesın :)

Odada yıne kahkahalarrr

Hastaneye gıttık yırtıgım cokmus , dikişlerım atıldı

Berbat bı hastane oldugu ıcın 24 saat kalmak istemedim imza atıp cıktık

Şimdi kuzummm 1 aylıkk oluooo , ne kadar gulerek baslayan gulerek bıten bı dogum olsada , hepimiz ara ara panıkledık. Guzel bı anı olarak kaldı bızede.

En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

çok hoş ya güldüm gece gece:))
çok zor bir doğum olmamış ne güzel biz de gülerek doğurabilsek keşke:)
allah bağışlasın yavrularını sana..

ayy ne güzel icime su serpildi valla :) genelde hep söyle kestiler böyle igne soktular su kadar saat aci cektim leri duyuyoruz

bunca zamandır doğum öyküleri okurum ama itiraf ediyorum okuduğum en ilginç doğum öyküsü :) vee şu an smile de yok ama bir zamanlar kupa smile vardı.. onu sizin için kaldırıyorum :))))
size de kızınıza da maşaallah subhanallah :nazar:
kuzularınızı güle güle büyütün...

Allah bizede böyle kolay doğumlar nasip eder inşallah.
Mutlu huzurlu sağlıklı bir ömür sizin olsun:)

vallaha şoktayım
senin kız tam fırlama olmuş:KK53:
Allah analı babalı büyütsün

çok hoş ya güldüm gece gece:))
çok zor bir doğum olmamış ne güzel biz de gülerek doğurabilsek keşke:)
allah bağışlasın yavrularını sana..

amin cnm. cümlemizinkileri.ewet kolay hatta çok kolaydı :KK8: oğlumda da boyleydı herkes sancıdan bagırırken ben uyuyordum :KK9: uyandım ki tuvalete gıtmek ıstedım dr cabuk tekerleklı sandalye getrın bebek gelmek üzere demişti dogummasasına nasıl yetıstık hıc bılmıyoru.. herkese benımkı gıbı kolay dogumlar dılıyorum

ayy ne güzel icime su serpildi valla :) genelde hep söyle kestiler böyle igne soktular su kadar saat aci cektim leri duyuyoruz

serpilsin serpilsin cnm herkes bir olmaz ama 2 dogumumdada saatlerce sancı çekmedim. hatta sancı bana gore heray yasadıgım adet sancısı gıbıydı :KK9:

Maşallah diyorum saglıkla buyumek nasıp olsun ınsallah.Gece gece ıyı geldı bu doğum olayı..
amin kurtelma

bunca zamandır doğum öyküleri okurum ama itiraf ediyorum okuduğum en ilginç doğum öyküsü :) vee şu an smile de yok ama bir zamanlar kupa smile vardı.. onu sizin için kaldırıyorum :))))
size de kızınıza da maşaallah subhanallah :nazar:
kuzularınızı güle güle büyütün...

tsk ederimmm helinn :KK54:

Allah bizede böyle kolay doğumlar nasip eder inşallah.
Mutlu huzurlu sağlıklı bir ömür sizin olsun:)

inş cnmm herkes fırt dıye dogursun inşşşş

vallaha şoktayım
senin kız tam fırlama olmuş:KK53:
Allah analı babalı büyütsün

fırlayıpta çıkmış dedıklerı bu olsa gerek :KK9: şimdide tam fırlama sıpa

Bende şuna çok güldüm telle ambulansdakilere doğursunmu demişya sağlık görevliside naapıyoki doğurmuyo demiş o kısmı özellikle çok komikdi.Bencede çok güzel bir doğum hikayesi hiç bir zaman unutulmaz sağlıkla büyütün bebeğinizi çocuklarınızı

hiç bu kadar eğlencelisini duymamıştım:KK1::KK1: ambulansla olan diyaloglara bayıldım zaten:KK9::KK9::KK9: gerçekten çoookk güldüm:KK1:
Rabbim analı babalı büyütsün:KK16::KK16: bizlere de böyle kolay doğumlar nasip etsin:KK16::KK16:

ne kadar güzel bir anı vallahi. bende aynı şekilde evde olmuşum hemde babamın kucağına başka kimse yokmuş. babam ambulans gelene kadar kordonumu bile kesmiş. sarmış sarmalamış dr gelmiş beni muayene etmiş annemi etmiş tmm bizimle oldu diye imza atmış gitmiş :))))) annem hala der aceleciliğin baştan belli günün gelmeden çıkıverdin diye :))) allahım sağlıcakla büyütmeyi nasip etsin inş.

kahkahalarla okudum o denli yaniii allah iyiliğini versin yarıldım resmen =) bebeğini öp yerime valla usta oyuncu ve yönetmen güzel tatlı bir hikaye olmuş

Gülen annenin, hayatı boyunca gülen bebeği olsun inşaAllah :=)
tatlı bir anı olmuş.
Gülendam ismi tam sizin kızınızı çağrıştırıyor. :)

hiç böyle bir doğum hikayesi duymamıştım allahım korumuş ikinizide.
yalnız gülmekten kendimi alamadım bir süre :KK1:

allahım uzun ömürler versin.

gülerek okudum :KK1::KK1::KK1:
Allah analı babalı büyütsün sağlıklı uzun ömürler versin:nazar:

Maşallah ya ne güzel bir doğum olmuş.
İnşallah hayatınız bıyunca yüzünüz gülsün.
Darısıda bizim başımıza böyle doğurcaksam 5 tane doğururum valla (tabi önce bi hamile kalmayı beceriyim)
Hahah diylaglar süper yanlız ya ne güldüm
Benim arkadaşım var onlarda Tuğba ve Özer
Onlarda çok matrak çiftler ama onların 2. çocuklarıda erkek demekki Tuğba ve Özer'ler biraz çatlak oluyo..Maşallah size Allah'ım nazarlardan korusun.

ambulans :napıyo ki dogurmuyor mu ?

koptum yaaaaaaaaa....!
maşallah sana arkadaşım.. bende normal dogum yaptım ama hastanede..
arkadaşım ıkı cocugunua evde dogurdu. şımdı bunu okuduktans onra duşunuyor degılım evde dogurma olayını :KK66:

sevgiler....

çokkkkkk güzel ya,bize de nasip olsun inşallah.. ama in san korkar ıkınsam mı ıkınmasam mı diye..

abim ve ben de böyle doğmuşuz..hastanade ama.. doktor dur ıkınma daha hazır değiliz diyormuş.ama bizim kafalar hemen hemen dışarda...

ambulansla olan muhabbette ıkınsammı ıkınmasammı dıye dusunurken oldu :KK9:
hani bılmıyosun kı dogunca gobegı kac dk ıcınde kesılmesı gerekıo :KK53:
tutuyorummm ıkınma gelıo beklıyorum ben hala en son dayanamadım sorun dogurayım mı dıye orda makara koptu zaten :KK9:

özerler (deli bi kişilik )
tugba lar ( deli bı kişilik) ikisi bı araya gelınce boyle oluo galıba. :KK9:

hamılelıgımde oyle aman aman zor gecmiyo ama 1,5 yasında oglum vardı hamıle kaldıgımda onunla ılgınenırken hamılelık zor gelmıstı.şimdi 2 cocuk var
ben hep dıyorum hamılelıgı yaşamayayım pırt pırt 5 10 tane dogurayım :KK1:

herkese pırt pırt dogumlar :KK9::KK9::KK9::KK9:

Ayy gülmekten altıma yapıyordum az kalsın:KK70:Herkes doğum yapabilir de kimse bu şekilde anlatamaz herhalde.Iki kez okudum yaa:)Allah iyiliğini versin.Allah analı babalı büyütsün canım.

X