Gülüş cümbüş evde dogummmm:))

ilk defa bi doğum hikayesini kahkahalarla okudumm :) hep ağlardımmm oysaa :) Rabbim cocuklarınızı size sizleri onlara bağışlasın inşallah...

harikasınnnız tek kelimeyle :KK60:ALLAH bağışlasın evlatlarınıda neşeleri de sizin gibi bol olsun...:nazar:

cok raha bi dogum atlatmissiniz, evde yapmaniza ragmen.. hos dogumun rahati nedir bende bilemedim simdi ama :) allah nesenizi bozmasin !:nazar:

hayırlı olsun bebeğiniz, güle güle büyütün ,ne hoş bir doğum bu böyle ,sanırım hastane ortamı ve kasveti insanı çok tedirgin ediyor ,evin rahatlığı bir başka ,tabi birde doğumdan anlayan biri olsaydı :)))

maşallah
hayırı olsun
bir sorumolacak
yırtığım çok olmuş dediniz ya, yırtıktan dolayı bir sorun yaşadınız mı?

Harikasınızzzz, ben çok eğlendim okurken sizi düşünemiyorummmmmmmmmmm :KK70:

Allah sizi ve çocuklarınızı nazardan saklasın...

:)

süper ya çok güldüm gerçekten hiç unutulmayacak bir anı olmuş valla ilkini çok zor doğurdum ve şoku atlatamadım inşallah bir daha hamile kalırsam böyle kolaylıkla atlatırım.Allah size ve yavrularınıza sağlık versin maşallah...

maşallah ya nasıl keyif alarak hikayenizi okudum anlatamam benim durumum biraz riskli oldugu için karkar oldum herşeyden maşallah Allah bagışlasın unutulmayacak bir dogum olmuş darısı bütün hamişlerin başına...

canım okadar çok güldüm ki :KK70: özellikle -doğurayım mı? -doğursun mu? -doğurmuyor mu? kısmına :KK70:
hayırlı uzun ömürlü olsun inşallah :)

merhabalar ben 2009 nısan annelerınden tugba. epey zamandır kk ya gıremıyordum ve bu aksam gırıp 07.09.2011 de dogan kızım nisanın hikayesını anlatmak istedim. anlatayım ki dogumdan korkan herkese cesaret gelsin :21:

kızım bır aylıkken grubumuzda paylaştıgım hıkayemızı aynen kopyalıyorumm güzel anneler...........

BEKLENEN DOGUM HİKAYEMİZZ :))

29 agustos 2011 de 40. haftam dolmasına ragmen gelmeyen kızım, 7 eylul sabahı gelmeye karar verince ;

6 eylul gunu annem ve erenle bırlıkte oglen 12 de evden cıkıp aksam 7 ye kadar avm, maltepe vs gezdıkten sonra 7 de eve gelıp 8 de tekrar yegenıme oturmaya gıttım.bende tık yok tabı :))

saat 10 da eve geldik. annem 15 gun bekledı bızım kız gelmeyınce bursaya donmeye karar verdı ( 3 saatlık yol ben hastaneye gıdıp dogurana kadar gerı gelır dıye dusunduk )

12 de annemı otobuse bındırdık eve geldık bende yıne tık yok :)

cay demledım vs esımle oturudk. gece 2 de eren uyudu.erenı yatırdım( eren hala oto koltugunda yatıo, uyuduktan sonra yataga yatırıyoruz :KK43: , ve ben 9 ay boyunca erenı de tasıdım hergece erende 20 kg :))

bende yattım.eren 2-3 kez kalktı tabi.gıdıp onun yanına yattım. o dalınca yatagıma dondum. son yatagıma gecışten sonra tuvalete kalktım tekrar.( oylede uykum varkı saat 4,5)bu arada bıraz agrım var ama son bı haftadır ara ara oldugu ıcın onemsemedım.

evın ıcınde bıraz dolasıp su falan ıctıkten sonra agrım devam edıo annemı aradım

Tugba: anne gittin ama gerı gelıcen galıba :)) sancım var sankı

annem : tamam kızım yarım saat sonrakı otobuse bınıyorum ( otobusten ınelıde 1 saat oldu :)

tekrar tuvalete gıttım oda ne nısan gelmıs( erende nısandan 5 saat sonra dogum oldu )

özerı uyandırdım

tugba: özer kalk nişan geldi çok derın uyuma ben dus alımm 2 saat sonra cıkalım hastaneye

özer : tmm sen gır ben erenı uyandırayım, fılızı (yegenı) arayayım berkı alıp gelsın erenı oyalarız hastanede.

bu konusma sırasında ben kıyafet secerım :))

çantaları kontrol ederım makyaj cantamı dogum cantama koyarım :))

ben oyalana oyalana yarım saat sonra dusa gırerım. ama dusta bı sancı kaldım dusta :S

tugba: özerrrrrr özerrrrrr( özer duymaz :))

özer : soyle cnm

tugba: nerdesın sen bagırıyorum bagrıyorum duymuyosun

özer: kahve yapıodum :))

tugba : şimdi tam zamanıydı ( hahahaah) erenı kaldırdın mı

özer: kaldırcam şimdi

tugba: viladayla banyonun altını kurulayıver gulumm yapamıcam ben

özer banyoyu kurular :))

ben dustan cıktım ama yatak odasında kalakaldım kımıldayamıyorum.evın ıcınde kahkahalar ucuooo :)) özer kamerayı acmıs benım sancı gelıncekı halımı cekıoo.

tugba: kapat sunuuuu(1 hafta sonra dalga gececek bılıorum ) özerrrrrrrr dur bısey oluoo

özer: noluoo oglumm hadii gıyın hemen çıkalımm

ama ben gıyınemıyorum bıle ,komıdının ustunde camasırlarm var alamıyorum. ama bızde hala kahkahalarla gulutyoruz.

sutyenı taktımm tısortu gıydım bi sancı bornozu toplayıp ustune oturdum

o ne suyum geldi........ özer telefonu uzatır filizi ara der bı yandan da erenı gıydırır.

Filizi ararım kızz nerdesın sen suyum gel koşş . sizi beklıorum gecerken almıcanızmı benı der

Filiz o telasla a-bı ayagına sıyah bı ayagına beyaz ayakkabı gıyer , bide yolda gerı donup degıstırır.

Yıne bısey oluooooooooo bı sancı daha kuvetlı ve ıkınmam lazımmm ıkınmak gelıoo

Bı sertlık olutsu

Özerrrrrrrrrrrrrr yetısemıcez gelıooooooooo kafası cıkıcak sımdııı

Özer: dur oglum tamam bişey yok

Tugba: valla geldı yetısemıcez yaa geldı geldııı

Özer elımden tutar yataga yatırır

Tugba: Cabuk ambulansı ara kıbar ablayı (ust komsum)cagır

Özer: ambulansın numarası kaççççç :)

Ambulansı arar

Özer: hemen bı ambulans gonderın esım dogum yapıoo

112: durumu ne

Özer: ne durumu cocugun saclarını goruyorummm :S

112: adresı verın sakin olun

Kibar abla gelır gözler yerınden cıkacak, gıder hemen ellerını yıkar.(saçları goren şoka giriooo :) erende yanımda oturuyoooo hahahahaha

Tekrar 112 aranır bu arada filizde geldi tabi oda şokta :) filizin olguyla eren salonda oyuna basladılar :)

Ben ıkınma gelsede ıkınmıyorum ambulansı beklıyorum :) hala hastaneye yetısırız dıye :)

Filiz alır telefonu 112yle konusmaya başlar, sancı var cocugun sacları gozkuo vs,

112: anne napıo şuan

Filiz: bize bakıoo kendini kasıyoo galiba

Ben : dogurayım mı ambulans gelmeden sor

Filiz : dogursun mu ?

112: napıyo kı dogurmuyo mu :))))

TUTUYORUMMMMMMM

112: DOGURSNN TABİ COCUK SIKISIP KALICAK

BİR IKINMAYLA KUZUM DOGDU :)

Kibar abla panıkledı 3 kez kordon dolanmış kordonu actı

2dk sonra ambulans geldi 2 ambulans 6 saglık gorevlısı gobegını kestıler, benı sedyeye alıcaklar yatak matak heryer battı tabi.

Ben : filiz şimdi benı kadıracaklar ya hemen carsafları kaldırın ıyıce yataga gecmesın :)

Odada yıne kahkahalarrr

Hastaneye gıttık yırtıgım cokmus , dikişlerım atıldı

Berbat bı hastane oldugu ıcın 24 saat kalmak istemedim imza atıp cıktık

Şimdi kuzummm 1 aylıkk oluooo , ne kadar gulerek baslayan gulerek bıten bı dogum olsada , hepimiz ara ara panıkledık. Guzel bı anı olarak kaldı bızede.

En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK
cok güzel anlatmşsnz gülmeden okuyamadımm yav:KK1:

ay gülmekten gözümden yaşlar aktı valla. süpersin.... saglıklı huzurlu senelere bebeginle.... inşallah benimkide eglenceli ve kolay olur. allah hepimizi saglıkla kavuştursun bebeklerine. hayırlı uzun ömürler. sayende çok güldüm allah sizide güldürsün hep.

çarşafı kaldırın yatağa geçmesin:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:bu çok komikti ya
bu kadarmı güzel anlatılır bir doğum hikayesi

Son düzenleme:
Çok güzel di yaa çok güldüm allah her daim güldürsün yüzünüzü canım evlatlaında analı babalı büyüsün sağlıklı sıhhatlı.:nazar:

Çok güzel bir doğum hikayesi annemle çok güldük okurken ama çokta gülmemek lazım başımada gelebilir.

:KK60::KK60::KK60::KK60: Ayyyy Allah mutlulugunuzu daim etsin uzun ve hayirli ömürler versin evladina..
Gece gece gülmekten gözumden yas geldi iyi cesaret sendeki.. ben olsam korkudan çiglik atardim ona buna laf yetistirmissin bide hey Allahim :KK9::KK9: ins Rabbim bizlerede böyle kolay ve neseli dogumlar nasip eder :KK9::KK9:

Son düzenleme:
Çok hoş ya gece gece çok güldüm özelliklede ambulans şimdi ne yapıyor,doğurmuyor mu siz tutuyorumm repliği koptum resmen gece gece :KK9: .Maşallah diyim bebeğinize Allah hepinize birlikte uzun ömürler versin :nazar:

tutuyorum doğurmuyorum ve çarşaf olayı süperdi :KK9: Allah hepinizi birbirinize bağışlasın ne diyeyim :KK9:

ağlıyarak okudum bu kadar güzel bir duyugyu bu kadar tatlı şekılde yasayıp anlatmak ..
hep acı ve kötü yanını yansıtıyorlar bıze ama senın hıkayen okadar güç verdiki bana
inşallah bende tüm hamıle arkadaşlarımda böyle guzellıkte ama hastanede tabıkı :) doğum yaparız :)
eşin ve evlatlarınla saglıklı huzurla yaşlanın inşallah:KK19:

X