Kontakt Lens GÖZLÜKTEN BIKIP UZUN SÜRE LENS KULLANANLAR!!!sorunlarımızı ve lens önerileri

kızlar bende lense yeni alışanlardanım ama nasıl göz makyajı yapıyorsunuz rimeli geçtim göz kalemini bile kullanamadım lensle.Sürekli kaşıntı yaptı

kızlar bende lense yeni alışanlardanım ama nasıl göz makyajı yapıyorsunuz rimeli geçtim göz kalemini bile kullanamadım lensle.Sürekli kaşıntı yaptı

cnm ben gozumun ustune suryorum rımelı de fazla dıplere surmeden uyguluyorum eskısı gıbı rahatım artık makyaj yaparken ama alta surmuyorum cunku sıyah goz kalemı gozun ıcınde ıp gıbı bısey bırıktırıyo ve bırıkıntıoluyo o goruntuyu hıc sevmıyorum zaten gozumun usutune uclara dogru gıttıkce kalın suruyorum ve bıraz yukarı dogru kuyruk gıbı yapıyorum abartısız bı sekılde oyle dah ahoc oluyo
ama ıllakı alta surmek ıstıyorum dersen kırpık dıplerıne sur ıcıne kacırma
ha bu arada ben lensı taktıktan sonra damlatılabılen sunı goz yası damlala rı var gozlerınd ebatma yanma sgouk / sıcak hava gozune kactıgında bı yanma oluyosa hıc bı yan etkısı yok hatta normalde sorunu olmayanlar bıle damlatıyomus gıt al derım bı ay kulnıyosun atıyosun ben uzun zamandır kullnıyorum zaten ılerde lensınden dolayı kuruluk oluscaktır gozunde sımdıden al kulln derım daha rahat edersın

kızlar ben gıttım doktora bana b&l provıosıon onerdı memnunum dısarda takıyorum zaten sadece ve 3 aylık aldım bırıncıyı bı ay takıp atmam gerekıyodu ama ben cok nadır kullndıgım ıcın ve bı batma vs sıkayatım cok sukur olmadıgı ıcın dah atakıyorum ıkı ayım dolsun atıcam ama dıgerıne baslıcam ne bılım yanlıs belkı ama benım bı sıkıntım yok :)
ama uzun surelı sole 6 7 saat gozumde tutamıyorum alısmadım sanırım ondan :KK50: ılk aldıgımdan berı oyle

Tatlım uzun süre kullanma eve gelince fln gözlük takarsın ben öyle yapıyorum .

Geçen lenslerimi takmadan evden çıktım :KK55:çıkmaz olaydım herkesi bulanık gördüm o gün :KK5:offf gözlerim çok bozuk benim ya .Aranızda çizdirmeyi düşünen var mı ?

Geçen lenslerimi takmadan evden çıktım :KK55:çıkmaz olaydım herkesi bulanık gördüm o gün :KK5:offf gözlerim çok bozuk benim ya .Aranızda çizdirmeyi düşünen var mı ?

yok cnm zatenoyle yapyıorum ama hemsıre banan yarın 2 dıger gun 4 dıger gun 6 8 saat falan tak alıs demıstı yapamamasıtım
ne bılım ya gozun ıcındde bı cısmın uzun sure durması psıkolıj acıdanda ıyı gelmıyo bana
goz cızdırme olayında arastırıyorum cnm be ogrencıyımıkıyılım da bıtsın Allah ızın verırıse ısıme gırıyım cızdırmek ıstıyorum lens lens nereye kadar :KK50: evde de gozluklu dolasmak ıstemıyorum estetık acıdan
aılemde yuk olamk ıstemıyorum bu konuda kurslarımda var her neyse ıste bu sureye kadar arastırıcam
ve sımdılık bı tane buldum prof murat oncel dıye bı doktor netten bı yerdenokumustum telıme kaydettım ama nerden ogrendıgımı hatırlamıyorum 4 kez retına ödulu almıs bırı bu cumleyı okuyunca ıste dedım bu olabılır oyle cok ınce arastırmaadım ama 4 kez odul alması benı cezbettı ve gercekten ne kadar ısterse ıstesın hıc dusunmeden ısıme gırrısem yaptırıcam ınsallah cunkucokkorkuyorum canlı canlı ızledıgımıcın amelıyatı tvden salak ben ne dıye ızlersınkı merak işte:KK47::KK47::KK47:

Canm başlarda normaldir ben korkumdan sürme falan sürememiştim :) Şimdi hissetmiyorum bile lens yokmuş gibi makyaj yapabiliyorum zamana bırak çok alışırsın sonra

yok cnm zatenoyle yapyıorum ama hemsıre banan yarın 2 dıger gun 4 dıger gun 6 8 saat falan tak alıs demıstı yapamamasıtım
ne bılım ya gozun ıcındde bı cısmın uzun sure durması psıkolıj acıdanda ıyı gelmıyo bana
goz cızdırme olayında arastırıyorum cnm be ogrencıyımıkıyılım da bıtsın Allah ızın verırıse ısıme gırıyım cızdırmek ıstıyorum lens lens nereye kadar :KK50: evde de gozluklu dolasmak ıstemıyorum estetık acıdan
aılemde yuk olamk ıstemıyorum bu konuda kurslarımda var her neyse ıste bu sureye kadar arastırıcam
ve sımdılık bı tane buldum prof murat oncel dıye bı doktor netten bı yerdenokumustum telıme kaydettım ama nerden ogrendıgımı hatırlamıyorum 4 kez retına ödulu almıs bırı bu cumleyı okuyunca ıste dedım bu olabılır oyle cok ınce arastırmaadım ama 4 kez odul alması benı cezbettı ve gercekten ne kadar ısterse ıstesın hıc dusunmeden ısıme gırrısem yaptırıcam ınsallah cunkucokkorkuyorum canlı canlı ızledıgımıcın amelıyatı tvden salak ben ne dıye ızlersınkı merak işte:KK47::KK47::KK47:

Canm yeni kullanıyorsun sanırım ? Ben sana ilk kullandığım zamanları anlatiym. İlk gün Lensimi aldığım yerdeki adam taktı tabi ilk defa takıyorsun ve batma hissediyorsun rahatsız oluyorsun. Ben 1 ayda tam olarak alışabildim. İlk zamanlar sürekli batma hissettim bende senin gibi akşama kadar falan hele işkence olurdu kaşıntıı batmaa.. Sürekli dışarı çıkmadığım için evde takmadm ilk zamanlar sonra alışmak için her gün takmaya başladım. İnan alışıyorsun ilk zamanlar sabretmen lazım. Şu an gözümde lens var mı yok mu zerrre kadar hissetmiyorum inan alışmakla alakalı birşey. Hangisini kullanıyorsun bilmiyorum ama ben ilk olarak J&J Acuvue advance kullandım gayet memnundum. Sonra doktorum yine J&J OASYS de kullanabilirsin rahatlıkla dedi. İnan ikisinden de çok memnun kaldım.

Bide lensinin üzerinde ennnn ufak zerre kadar toz olmamasına dikkat et o kadar canını yakıyr ki. Bi gün gözüm aniden aşırı derecede batmaya yanmaya başladı gözümü zor açtım acıdan hemen elimi yıkayıp lensi çıkardım bir baktım içinde küçük bir toz var. Temizleyip öyle taktım sorun olmadı sonra

Son düzenleme:
Canm başlarda normaldir ben korkumdan sürme falan sürememiştim :) Şimdi hissetmiyorum bile lens yokmuş gibi makyaj yapabiliyorum zamana bırak çok alışırsın sonra

Canm yeni kullanıyorsun sanırım ? Ben sana ilk kullandığım zamanları anlatiym. İlk gün Lensimi aldığım yerdeki adam taktı tabi ilk defa takıyorsun ve batma hissediyorsun rahatsız oluyorsun. Ben 1 ayda tam olarak alışabildim. İlk zamanlar sürekli batma hissettim bende senin gibi akşama kadar falan hele işkence olurdu kaşıntıı batmaa.. Sürekli dışarı çıkmadığım için evde takmadm ilk zamanlar sonra alışmak için her gün takmaya başladım. İnan alışıyorsun ilk zamanlar sabretmen lazım. Şu an gözümde lens var mı yok mu zerrre kadar hissetmiyorum inan alışmakla alakalı birşey. Hangisini kullanıyorsun bilmiyorum ama ben ilk olarak J&J Acuvue advance kullandım gayet memnundum. Sonra doktorum yine J&J OASYS de kullanabilirsin rahatlıkla dedi. İnan ikisinden de çok memnun kaldım.

Bide lensinin üzerinde ennnn ufak zerre kadar toz olmamasına dikkat et o kadar canını yakıyr ki. Bi gün gözüm aniden aşırı derecede batmaya yanmaya başladı gözümü zor açtım acıdan hemen elimi yıkayıp lensi çıkardım bir baktım içinde küçük bir toz var. Temizleyip öyle taktım sorun olmadı sonra

evet haklısın sabır cok onemlı ben hatta ılk gun gozlugumu gerı takıyodum ama ınat ettım taktım ama gerek yok dedım evde bı suru saat takmaya
ben bu aradsa b&l provısıon kullnıyorum memnunum cnm

arkadaşlar ben asyalıların kullandığı büyük lenslerden arıyorum circle lens diyorlar ama bir türlü bulamadım acaba onların kullandığı lensin en büyük olanı mı yoksa başka türlü birşeymi çok güzel duruyor ve gözleri büyük gösteriyor ama bulamıyorum :KK43:

merhaba arkadaşlar bende yıllardır lens kullanıyorum soflens66 toric..size bir sorum var acuvue oasys toric 15 günlük değişimlemi aylıkmı kafam karıştı ..marka ve lens değişeceğim ve göz kurluğu var oasys önerildi ama aylık değil 15 günlük değişimmiş ve oldukça pahalıya patlıyor bana..kullanan arkadaşlar bi yardımcı olurmusunuz..?

Ilkokul ve ortaokulu gözlükle geçirdim. Liseye geldiğimde, babama yaptığım uzun baskılar sonucu lens takmaya başladım. Lisede3 sene, universitede de 4 sene lens taktım. Evlendikten sonra 2003 yılındada lazerle 6.50 numara gözlerımı cızdırdım. Görmeyen
Yıllarıma acıdım, herkese tavsıye edıyorum. Su anda 10 yıl oldu ve hıcbır ılerleme yok. Büyük numaraysa, mutlaka olun..

air optix marka lens kullanıyorum. Su oranının fazla olması gözümde kuruluk yapmıyor hatta 3-4 gün lensimi çıkarmadığım bile oluyor. =)

vay anasınııı canım bu bende de oluyor bazen illa çıkarıp yıkayıp tekrar takıyorum demek bundanmış benim hiç aklıma gelmemişti ya :KK31: çok teşekkür bilgi için

kızlar bende 6-7 yıldır lens kullanıyorum...Johnson&Johnson ın Acuvue OASYS den çok memnunum..evdeyken hiç lens takmıyorum gözlük kullanıyorum ama dışarı çıkarken lens mutlaka ..zaten 3 derece miyopum:)lens kullanmak çok rahat ama böyle benim gibi yıllarca lens kullanlar genelde şikayetci ve sonunda gözlüğe dönüş yapıyorlar ki sanırım bende öyle yapıcam bu gidişle..çünkü gözlerim çok çabuk kızarıyor,damarları belli oluyor..bi de yanma oluyo,kuruluk oluyo hatta kuruluk için refresh diye bi suni gözyaşı kullanıyorum..çalıştığım zamanlarda da iş yerinde klima çalışırken çok rahatsız oluyordum lenslerim kuruyodu gözlerimde aşırı derecede yanma oluyodu..yakın zamanda güzel bi gözlük alıp bundan sonra gözlük kullanmayı düşünüyorum,belki çok özel zamanlarda lens kullanırım..

Canım gözlük kullanabiliyorsan ne mutlu sana.
Bana ilkokulda gözlük verdiler takmadım lise 1 de büyüdü, umursamadım. Lise 2 de de lens kullanmaya başladım.
Renkli başladım sonra hep şeffaf kullandım.
Ama sana demem gereken tek şey şu ki, bence geçme lense.
Çünkü tamamiyle sağlıksız olduğunu düşünüyorum, hala kullanıyorum evet ama işe başladığım ilk anda bir gözlükte alacağım..
Süsüme fazla düşkünlüğümün kurbanı oldum, almadım takmadım gözlük..
Ama lens gözü kurutuyor, zaten sana çıkan masrafı ayrı bir dert.
Dediğim gibi onun yerine en güzel gözlüğü seç ve daha mutlu ol, ya da sadece özel günlerinde lens kullan..:KK31:

ole yapyıorum cnm zaten artı artık b&l kullnmıyorum aqua kullnıyorum degıstırdım
ben dusunuyorum cızdırmeye am aonce goz numaranın durması gerekyıomus bende durmasını beklıyorum

15 senedir lens kullanıyorum ve numaram 3.75 şimdiye kadar hiç problemim olmadı. O kadar rahatım ki lensle artık gözlük kullanamıorum gözlük takınca düşecek gibi oluyorum yürürken tekrardan gözlüğe nasıl alısıcam bilmiyorum. Lens takmak benım ıcın artık su içmek gibi bişey ama tekrardan gözlüğe alışmak istiyorum. Lens uzun süre takıldıgında zararlı olabiliyormus sanırım.

Kizlar benim gozlerimde kuruluk problemi var. Suni gozyasimi ne ilac kullaniyordum ama uzun zamandir onuda kullanmiyorum. Lens kullanmak istiyordum ama yazilanlari okuyunca kuru gozlerda yanma batma yaptigini ogrendim. Sizce de sorun olurmu yoksa gozluge devammi etmeliyim?

bende gozlukten bıkıp lens kullananlardanım senelerce boush loumb kullandım cok rahatsız edıcılerdı sonra frshlook aldım oda gozume buyuk geldı amazon kullandım ondanda memnun kalmadım sımdı bugun solotıca sıparıs ettım bakalım o nasıl olacak

Bende biraz lens, biraz gözlük kullanan biriydim ama son 1,5 yıldır sabit gözlük kullandım. Şimdiyse hayatımın en rahat lenslerini buldum j&j acuvue. Daha önce air optik auqa, b&l kullanmıştım ve hep sorun yaşardım. Nasıl batardı, bunaltırdı, taktığıma takacağıma pişman olurdum. Gözlerim sanırım biraz kuru ve allerjikte bir yapısı var. ama gözlüktende bıktım bu ara neyse j&j acuvue aldım binbir tereddütle. Gece gündüz kullanılabiliyor. İki haftadır çıkarmadan kullanıyorum. Arada gözlerimi bol refreshle yıkıyorum, acayip memnunum. İlk defa sorunsuzca lens kullanabildiğim için çok mutluyum.

normal günlük hayatta gözlüğümü kullanıyorum...ama özel günlerde lens kullanıyorum...
günlük hayatta lens çok zor oluyor...birde sanki midemi bulandırıyor kafamı ağrıtıyor gibi lens....
devamlı kullanmadığım için mi acaba :KK31:

X