Gözlerime inanamadım

evet var böyle birşey bebeklerin daha rahat olmasını sağlar ovmak.
Sadece ovacaksınız zarar verecek birşey yok yani...
Onunda rahatladığına şahit olacaksınız zaten...

benim annemde bebelerimizin sürekli sırtını ovalar ve bir sürü ddiken çıkar bununda sancı olduğunu söyler çıkınca bebekler rahatlar

Bende hamileyim çok merak ettim.Bir de benim kardeşlerimin sırtları hep kıllıydı.Kardeşim 9 yaşına geldi hala kıl var.Acaba o kıllar bebekken dönük gibi birşey mi oluyor.Eşimde var kıl.Birde hamileyken çok şeftali yedim.Kesin kızımın sırtı kıllı kıllı olacak. :emir_bebek:

canım benim bebeğimin sırtında hiç kıl yok bence onla alakalı değil. lifle ovdum biraz bir baktım hemen bir tane çıkmış şok oldum ya. ama devamını getiremedim üşümesinden korktum..

benim annemin arkadaşı var onlarda böyle yapıyorlar her bebeğin sırtından dikenleri (onların tabiri ) çıkarıyolar .. vee bu bebeği rahatlatıyormuş diye söylüyorlar .. bilemiyorum enterasan ilk duydugumuzda bizde şok olmuştuk yöresine göre değişiyo her yörede farklı adetler var bilmiyor oluşumuzun bundan kaynaklandığını düşünüyorum..

ay çok huylandım, korktum ama merak da ettim şimdi. ben de hamileyim, doğum yapınca deneyebilirim.

yalnız aklıma bir şey geldi, bu kıllar ovalandıkça çıkıp dökülüyor ama bir daha çıkmıyor değil mi? yani ağda gibi aldıkça çıkan kıllardan değil değil mi?

bende bunu ilk okuduğumda hamileydim doğum yapınca deniycem dedim ve denedim. Baya çıktı oğlum sanki daha bi huzurlu oldu2-3 kere banyodan sonra kayboldu ama çıktığını görünce gözlerime inanamadım annem bile kaç çocuk kaç torun büyüttüm böyle bişey görmedim dedi hayret etti.. şimdide sırtında doğum kılı falan tüğ müğ hiç bişey kalmadı onunla alakası varmı bilemem

ay çok huylandım, korktum ama merak da ettim şimdi. ben de hamileyim, doğum yapınca deneyebilirim.

yalnız aklıma bir şey geldi, bu kıllar ovalandıkça çıkıp dökülüyor ama bir daha çıkmıyor değil mi? yani ağda gibi aldıkça çıkan kıllardan değil değil mi?

Bir kerede bitmiyorki canım, kıl kökü gibi çıkıyor onlar, sen bitene kadar devam ediyorsun.
Ama bir süre sonra bitiyor...

İlk defa duydum :1shok: Hayırlısı ile doğum yaptıkta sonra denerim Allah izin verirse vereliniortak

Bende bundan sonra yıkarken deniyecem, bakalım nasıl bişey sonucunu da buraya yazarım..

Gerçekten ilginç ben hep oavark yıkarım ama hiçbi banyoda dikkatimi çekmedi ya bizde yoktu yada ben kaçırdım

ewet arkadaşlar benimde 1 yaşında oğlum var kırkı çıkana kadar hergün banyo oluyor biliyorsunuz teyzem yıkıyordu oğlumu ve her yıkadığında son çıkacağı zaman sırtını tam ortada nazikçe ovalayıp siyah syah dikenler çıkıyordu onu öle ovalayıp çıkarmassak eğer o dikenler batık kaldığı için bebeği rahatsız edermiş benim kardeşimde de çıkmıştı ama bildiğim kadarıyla erkek çocuklarında oluyor

zaten öle büyük uzun değiller çok küçük siyah siyah belli oluyor zaten

allah allah ilginç.... insan görmeden inanamıyor. yeni denicek arkadaşlar fotoğrafını koyunda tecrübe olsun hepimize bilelim nasıl bişi.....

aa çok şaşırtıcı kızlar canı yanmıyo mu bebeğin çıkartırken yada döküldükten sonra iz falan kalıyo mu?
bende doğumdan sonra yapıyım :S

X