Gözlerime inanamadım

bilmiyorumkismile nası yaa??? Çok sasırdımm...benim oğlumun sırtında da çok tüy vardı ama diken falan değil ince siyah tüyler vardı. 3 ay boyunca da cok agladı ama onunla ilgisi oldugunu anmıyorum...gazdandı...Hayır ben şunu merak ettim, gerçekten diken gibi mi görünüyor bunlar? bebek sırtında bildigimiz diken? dogumdan beri? yoksa tüyleri ovunca dökülen tüy kökleri mi diken gibi? kalın diken?
Eger sadece kıl köklerinden bahsediyorsanız mesela benim oğlumun sırtındaki anne karnındayken onu koruyan lunago (yanlış hatırlamıyorsam adını) tüyleri zamanla kendiliginden döküldü...bunların cogu dökülür ve bebek bunları yutar, sizlerin de bildigi gibi bebegin ilk dışkısı da bu tüylerden oluştur ve simsiyah olur. ama diken degil bunlar...sizin gördüğünüz nasıl birşeydir hayretler içindeyim yaa... bir foto çekin de biz de görelim...fisfisfis

İlk defa duydum böyle birşeyi ve çok şaşırdım. Kızım 9 aylık eğer önceden duysaydım merakımdan denerdim valla delikafadulden

canım bu soyledığını daha once bırınden duymuştum
ama kendı oğlumda boyle bır seyı denemedım
bazı ınsanlar gerçekten dıken var dıye o mınacık yavruyu saatlerce keseledıklerını duydum

evet kizlar gercekten tuyden farkli baya serte benziyor ben dokunamadim ama goruntusu igrencti .. kendi cocuklarimda denemedim zaten bilmiyordum dogduklarinda bu diken olayini .. tekrar bi cocugum olsadaasla deneyemezdim .. ya gormeniz gerekiyordu cok degisik tuhaf bir seydi .

çok ilginç benimde oğlum çok ağlıyor bende banyo yaptırıken denicem bakalımCADIARZU

Kızlar evet böyle bişey var ama her bebekte olmuyo.Annem komşumuzun kızı olduğunda banyo yaptırmaya gitmişti ondan çıkardı. Ama benim oğlumda olmadı. Yeni bebeği olan anneler kontrol etmeli bence. Banyo yaparken sırtını hafifçe ovacaksınız varsa hemen çıkıyo zaten.

aaa aaaa oğlum 3 yaşında şimdi yapsam çıkarmı kiii.fisfisfis
pek bi kıpır kıpır yoksa o dikenlermi çocuğu batıyorda bu kadar hareketli:1hug: :uhm:
.
şaka bi yana hiç duymamıştım valla böyle bişi.bilmiyorumkismile

:1shok::1shok::1shok:
çok şaşırdım ohaoldumsmile sempatiksalakcinni
korktum eyvahedigeldismile

ewet annem yum torunlarına yaptı
ama sunu dıyım ben de yaptırdım oglumda
bende o sekıl dıken dıye bılıyodum ama dr dedıkı kıl bunlar elle owdukca canlı canlı agda olyo cocuga kıllar ters donuyo kısacası kıllı bebıslerde dıken degıl ooo

Valla ilk defa duydum da, diken kelimesi abartı bence..

Sert kıllardır belki kimi bebek tüylü olur ya, çeker birisine aileden..
onun gibidir belki ovaladıkça da çıkar rahatlar sonuçta kıl kökleri yumuşacık daha, dökülüverir hemen..
Bunun gibi birşeydir..

Her bebekte de yoktur kanımca..

bende dün oğluma banyo yaptırırken denedim ve 10-15 tane kıl kökü gibi birşeyler çıktı bence de diken denmesi abartı,hatta benim oğlumda sarışın ve hiç kılı tüyü yok ama sırtını ovalayınca siyah siyah çıktılar çok ilginçti.eşim inanmamıştı ama görünce o da şaşırdıohaoldumsmile

selam arkadaşlar,benim dayımın en küçük çocuğuna yapmış bir komşuları bebek kırk günün içindeyken gerçektende birkaç kıl kökü çıkmış bu kıl kökleri çıkartılan bebişler kolay hasta olmazmış güçlü olurlarmış annemler çok şaşırmış, benim ve kız kardeşimin bebeği oluncada annem denedi çıktı gerçektende bebeklerimiz esmer ve kıllı da değil ayrıca ve ondanmıdır bilmem ama uslu puslu hiç hasta olmayan bebeklerimiz var 19 ve 20 aylıklar, ayrıca 3,5 aylık bir bebeğim daha var ona da yaptık çıkan kıl kökleri çok siyah ve dokununca sakal gibi ele sürtündüğü için diken demiş olabilirler bir hafta içinde dökülüyorlar zaten..

bunu yıllar once duymustum ben ama inanmamıstım, burda yazılanları okuyunca demekkı dogrymus dıyorum.. ben taa cocukken bır tanıdıgımızın cocugu olmustu ona gıtmıstık, işte bildigin bebek, onunda 5-6 yasında bır abısı vardı bana yaklastı bılıyormusun onun sırtında sıyah dıkenler var dedı, bende yoktur canım sende mınıcık bebek ne dıkenı falan dedım, ya cıdden var annem yıkarken gorduk falan dıye cocuk baya bı ınat etmıstı.. bende anneme anlatmıstım, o da sacmalama olmaz oyle sey dedı ve bu konu kafamda kapanmıstı ama bu yazılanları okuyuncaa, garıp oldumm..

bir arkadaşım misafirliğe gelmişti oğlum toprağı birlikte banyo yaptırıyorduk bana bebeklerin sırtında diken olduğunu onları çıkarmak gerektiğini söyledi bebeği rahatsız edermiş gerçi zamanla elbiselerine sürtüne sürtüne çıkarmış neyse banyo yaptırırken sırtını avucunun topuğuyla ovalamaya başladı (tabii ki incitmeden) biraz sonra sırtında siyah siyah noktalar görülmeye başladı gözlerine inanamadım kıl gibi daha doğrusu kıl kökü gibi ovaladıkça çıktı sonra elimle temizledim bunu duyan yada deneyen var mı?

ben duymustum daha once bır arkadasımda soylemıstı kendı bebegıne yapmıs boyle bıseyı onun kayınvalıdesı ve esıde ınanamamıs,bende yapmayı dusunuyorum

X