Gözlerim(stargardt hastasiyim) ve kpss

Sadece gözden raporlu değillerdir çünkü tek başina göz oranı yetmiyir hastane yükaek veriyor ama rapor hazırlanırken düşüruyorlar artık profu olduk eşimden dolayı esim aksamlari asla yanlız dısarı çikamaz görmüyor gündüzde artık çok zorlanmaya basladı

Birde kpssde derece yapıp kapağı atıp salan tipler var yani her kpss ile giren işini güzel yapmıyor bu arkadaş azmederse işini yapacaktır.görme engelli çok azimli memurlar var bizim kurumda sağlam adamdan iyi çalışan.

Ikon
Cok haklısınız. Evde oturup kendine acimaktansa bir seyler yapmak hem insanın kendisi hem de toplum icin daha faydali. Göz bence başka hicbir seye benzemiyor. Dünyayla en büyük bağlantı ve bunun eksilmesi hayatı gerçekten cok olumsuz etkiliyor.

Konuya hakim değilim ama görme engeliniz öğretmenlik yapmanıza zaten engel değil mi? İsterseniz bunu yetkili kuruma bir sorun. Geçmiş olsun.
konu sahibine geçmiş olsun ama okuma da problemleri varmış odaklanma problemleri varmış.üniversitede çalışabilir ama ben ilkokul da ya da ortaöğretimde hatta lise de uygun bulmadım öğretmen olarak.o çocuklara da yazık.konu sahibi pozitif ayrımcılıkla kpss ye falan girmeden düz memurluğa atanmalı uygun bir bölüme.

lisede de olmaz.çok zor ergenler var orada.sağlıklı öğretmenleri parmaklarında oynatıyorlar.siz hiç başedemezsiniz.isterse beni linçlesinler uygun görmüyorum sizi öğretmenliğe üniversite hocalığı hariç.m.eğitimde atanarak bambaşka görevler verebilirler aktif derslere girilmeyecek.

ortaokulda bizim sınıf arkadaşımız albino hastasıydı ama çok çalışkandı.sınavları ayrı yapılıyordu.bir arkadaşımız yanına oturuyor tüm soruları tek tek söylüyordu ona yazmasına da yardım ediyordu zaman zaman.3 4 yıl önce rastladım memur olmuş evlenmiş çocuğu olmuş.çok mutlu oldum adına.

Bende çok sevindim o kişi için

Konu öğretmenlik yapabilir miyim değil farkettiyseniz. Sizin görüşünüzun de bir önemi yok. Meb zaten buna karar veriyor.

neden görüşüm önemli olmasın?bizler de çocukları olan velileriz.
Cocugunuzun engelli öğretmeni olursa meb'e sikaeyet edersiniz. Zaten bircok engelli öğretmen var. Konu da bunu tartışmak değil. Benim açımdan önemi yok. Meb açısından da önemi yok ki birçok engelli öğretmenimiz var. Birileriyle tartışma yaşamak istiyorsanız bunu başka bir başlikta yapın burada değil.

Konu öğretmenlik yapabilir miyim değil farkettiyseniz. Sizin görüşünüzun de bir önemi yok. Meb zaten buna karar veriyor.
sizi kırmak istemedim öyle anlaşıldıysam özür dilerim.lise de tarih öğretmenimiz görme sorunluydu.dersleri hep kaynardı başedemezdi sınıfla.tarih falan da öğrenemezdik dolayısıyla.bence siz öğretmenlik sınavını kazandıktan sonra bir kanun çıksa da eğitim uzmanı vs gibi iyi bir kadroda değerlendirilebilseniz.benimd e rahatsızlıklarım var.mesleğimi yapamıyorum mesela.ha yaparım ama verimli olamam.bu da başka sorunlara sebep olur onu demek istedim.gene milli eğitimde çok daha iyi bir mevkide atanmalısınız.canı gönülden isterim bunu.

Cev o lise öğrencileri ile gerçekten uğraşmak istiyor musun? Teknik liseye falan atanırsan? Başka bir kurumda memuriyet daha iyi olmaz mı?

Benim anlayamadığım hanımefendi size hangi kadroda daha uygun çalışırım acaba diye sormamasına rağmen kendinizin yaşadığı bi problemi onun da yaşayacağını düşünerek neden moral bozuyorsunuz? Sizin dersiniz kaynadı diye hanımefendi de sınıfa hakim olamayacak mı? Tarih hocanızın dersinin kaynamasının tek sebebi engelli olması mıydı? Lütfen ama.

Sorunuza gelince; engelli raporu için sağlık kurulu olan bir yakınınızdaki hastaneye başvurmanızı, göz doktorundan ayrı randevu alıp durumunuzu anlatmanızı ve durum bildirir raporu istemenizi + aile Bakanlığı engelli birimini arayıp durumunuzu anlatarak yönlendirme talep etmenizi tavsiye ediyorum. En doğru bilgiyi onlar verecektir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…