Gözlerim(stargardt hastasiyim) ve kpss

Eşimde gece körlüğü ve görme alanı daralması var sordum sadece yüzde 32 vermişler göz icin ama yan hastaliklarıda olduğu için yüksek oranda raporlu. Boyun fıtığı şeker tansiyon hiç mi birşeyiniz yok basitte olsa 40 ı geçer ha eşimde bide psikiyatri var onunda oranı yuksek okb olduğundan

Maalesef gözden o kadar onemsemiyorlar nedense eşim günduz bile artık yürürken zorlaniyor insanlara carpiyor sağ soldan bizim gibi görmediği icin veya ayaklarını biyerlere carpiyor verdikleri rapor 32 yan hastalik lazım mesela psikiyatri gibi

Sınavı bir şekilde yapsanız da öğretmenliği nasıl yapacaksınız?
Anlamadığım için soruyorum. Okuma, yazma, odaklanmanızda sorun varsa mesleğinizi nasıl yapacaksınız?

Geçmiş olsun öncelikle.
Böyle bir problemle nasıl öğretmenlik yapmayı planlıyorsunuz?
Okuma-yazma-anlama olmadan ?
Meb bakanlığı da her kurum gibi engelli personel alımı yapıyor buna öğretmen atamasi da dahil. Ayrıca tamamen görme engelliyim demedim. Okuyabiliyoruz yazabiliyorum anlayabiliyorum da. Sadece bunları yaparken nornal insanlara göre zorlanıyorum ve fazla çaba harcıyorum. Kpss gibi zamanın önemli olduğu bir sınavı da normal insanlarla aynı performansta yapmam imkansız. Bu duruma çözüm arıyorum. Daha önceki mesajlarda bahsettim kendi hayatimi desteksiz surduyorum. Bebegimin de her ihtiyacını karşılıyorum. Ayrıca hiç görmeyen tamamen görme engelli öğretmenlerimiz var. Okul öncesi veya sınıf öğretmeni olsam olmazdı ama branş ogretmeniyim lisede calisacagim

Sınavı bir şekilde yapsanız da öğretmenliği nasıl yapacaksınız?
Anlamadığım için soruyorum. Okuma, yazma, odaklanmanızda sorun varsa mesleğinizi nasıl yapacaksınız?
Meb bakanlığı da her kurum gibi engelli personel alımı yapıyor buna öğretmen atamasi da dahil. Ayrıca tamamen görme engelliyim demedim. Okuyabiliyoruz yazabiliyorum anlayabiliyorum da. Sadece bunları yaparken nornal insanlara göre zorlanıyorum ve fazla çaba harcıyorum. Kpss gibi zamanın önemli olduğu bir sınavı da normal insanlarla aynı performansta yapmam imkansız. Bu duruma çözüm arıyorum. Daha önceki mesajlarda bahsettim kendi hayatimi desteksiz surduyorum. Bebegimin de her ihtiyacını karşılıyorum. Ayrıca hiç görmeyen tamamen görme engelli öğretmenlerimiz var. Okul öncesi veya sınıf öğretmeni olsam olmazdı ama branş ogretmeniyim lisede calisacagim

Cok geçmiş olsun eşinize. Ben rapor almayı denemdim doktorum yeterli olmaz dediği için. Mesajınız icin cok teşekkür ederim bana umut oldu. Ek bir hastalığım bildiğim kadarıyla yok ama bende şansımı deneyeceğim. Cok teşekkür ederim tekrar..

Tiktokta bir kızı izlemiştim geçenlerde. Kız Albino hastası o da bir sınava giriyor. Albino hastalarında görme problemi oluyormuş. Yani kitapçığı olumayacak kadar sorunu varmış. O da raporu sayesinde büyük puntolu giriyormuş sınava. Belki engelli maaşıdır raporudur olmaz ama sınav için farkı bir derecesi vardır. Mutlaka mebi arayıp bilgi alın

Tek göz olmasa ona bile yüzde 32 veriyorlarmis. Dediğiniz gibi cok zor gözden rapor. Eşiniz icin cok üzüldüm..

Zaten engel raporunun bana sınav dışında bir faydası yok. Ama Ösym'yi telefonla aradığımda heyet raporu yani engel raporu olmadan bir sey yapamayacaklarini söylediler

Zaten engel raporunun bana sınav dışında bir faydası yok. Ama Ösym'yi telefonla aradığımda heyet raporu yani engel raporu olmadan bir sey yapamayacaklarini söylediler
Kızın adı Şule Arapoğlu videosunu bulamadım ama belki siz denk gelirsiniz

Sadece göz rahatsızlığı icin rapor almak yeterli orani sağlanıyor ne yazık ki.. Teşekkür ederim mesajınız için. .

Videoyu buldum. Şule arapoğlu sınav yazınca toutube de çıkıyor. Engelli öğrenci grubundaymış. Bence siz hastaneye gidin . Rapor için girdiğiniz doktora anlatın durumu

Çok mantıksız yani ciddi bir engel bu rapor verilmesi gerekir böyle durumda

Videoyu buldum. Şule arapoğlu sınav yazınca toutube de çıkıyor. Engelli öğrenci grubundaymış. Bence siz hastaneye gidin . Rapor için girdiğiniz doktora anlatın durumu
Cok teşekkür ederim hemen inceleyecegim. Hastaneye de gideceğim en kısa zamanda..

1 gözün olmasa bile yüzde 40 oran vermiyorlar işte boylede bir memleket
Bizde engelli memur var bir gözü yok ama büyük ihtimal o zaman kpss falan yoktuİki gözüde görmeyen memurlar var çalışmak isteyen çalışıyor bir şekilde.bir tanıdığım renk körüydü engelli kadrosundan girdi ama ek bir rahatsızlığıda var mı bilmiyorum bence gözün yüzde elli görmemesi bile ciddi bir sorun bu tarz insanlara bir kolaylık sağlanmalı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…