Göz Çevresi Bakımı Göz altı bakımı ve Morlukları

benimde aynı sorunla başım dertte malesef göz altı morluğu çeşitli nedenlerle göz yapısına bağlı,genetik,böbrek rahatszlığı olanarda vs.oluşabiliyomuş papatya çayı iyiymiş diye duydum.

benimde aynı sorunla başım dertte malesef göz altı morluğu çeşitli nedenlerle göz yapısına bağlı,genetik,böbrek rahatszlığı olanarda vs.oluşabiliyomuş papatya çayı iyiymiş diye duydum.

papatya çayını bende duymuştum.bide başka bi formülde varmış kakao yağıyla portakal yağı sanırım.yakın zamanda aktara gidip tam öğrenicem burdan paylaşırım

yani acıkca konusucam eger goz altı morluklarınız genetik ise. yani surekli mor ise ve bu morluk uykusuazlukta biraz daha artıyor ancak ne kadar guzel yuursanız uyuyun ne kadar bol icerseniz için yinede hep duzenli bir morlugunuız var ise tek care uzun sureli kullanımda. oda kantaron yagı veya madecassol gibi kollagen artırıcı goz altındaki deriyi kalınlastırıcı bir maddeyi surmekten geçiyor.ben kestane yagıda kullandım ama morlukları geçirmedi sadece uykumu aldıgım zamanlar kadar morluga indirdi. yani uykumu alamasamda uykumu almıs kadar mor gozlerim.ben 0.5 mm derma roller uyguluyorum 0.5 mm goz altına ve kantaron yagı+ kayısı cekirdegi yagı+ at kestanesi yagını karıstırdım kucuk bir siseye koydum onu her gece suruyorum.Cunku tum bu yagların hepsinin ayrı bir etkisi var gozaltı morluguna.3 haftada birde derma roller ve derim gittikce kalınlasıyor morluk gittikce azalıyor yavas yavas...aylar sonra cok daha iyi olacak belli...bu konuyu bir doktora danıstım ve tek carenin b uoldugunu soyledi.

bana gelen ozel messajlara cvp veremedigim için yazıyorum

ben kalcama catlak için. boynumdaki lekeye leke izi için gunes lekesi ... bir de goz altı morluklarıma derma roller kullanıyorum. kantaron yagıda kırmızı renkte oacak ne akdar kırmızı o kadar iyi... cunku ise yaran içindeki kırmızı rengi veren pigment zaten...

selam kızlarr
usenmedım butun yorumları tek tek okudum:) ve de gozlerım bıraz daha morardı :))
ben de kararsız kaldım dogrusu
ama bı kac sey var aklımda onları uygulayabılırsem sonuclarını sıze yazarım

bu arada ıkı arkadas yves rocsherın ınstol kremını yazmıs, ben sanırım ıkı yıldır duzenlı kullanıyorum hem gozaltını hem de yuz temızleme ve kremlerını
benım cıldım cok hassas o nedenle kotu kremler oldugunu soyleyemem ama morluklara falan faydası yok
hatta gozaltlarımda cıddı kırısmalar oldu ama bu kremlerın etkısı ne kadardır bılmıyorum
cok uzun zamandır da biodermanın renkli guneskorumasını kullanıyorum ve gozaltıma da suruyorum belkı bu da yapmıs olabılır ama transparan ve kapatıcı ozellıgı oldukca yuksek ve felaket dogal duruyor

kılcallara gelınce oksıjen tedavısı almaya basladım ıkı seans oldu, kılcal catlamaların dönüşü yok demıslerdı ama oksıjen bıldıgınız gecırdı bunun ıcın cok mutluyummmmmm
kılcal damarların catlamasını sıcak suyla banyo yapmaya baglıyorlarmıs ve bu cok yaptıgım bır seydı amman kızlar yuzunuze cok sıcak su degdırmeyınn sanırım benımkıler bundan oldu

gelısme olursa bıldırırım

sevgılerr

canım benmde hem çukur hem mor dayak yemiş gibi

şimdi eczaneden k vitamini ampulü alıyoruz kolojen takviyesi saglayan bi göz krem alıp içine katıyoruz sonrada buz dolabında saklıyoruz sabah akşam uyguluyoruz ben memnun kaldım hem çukur olan göz altlarım da dolgunluk oluşturdu ayrıca damarların kan sızdırmasından kaynaklanan mor görüntüde baya bi hafifledi ben dünya kadar şey denedik den sonra bunda karar kıldım...

ben gözümün altındaki morluklar için lazer yaptırmak istiyorum izmirde yaptıran var mı?bildiğiniz iyi bir doktor var mı arkadaşlar

ben gözümün altındaki morluklar için lazer yaptırmak istiyorum izmirde yaptıran var mı?bildiğiniz iyi bir doktor var mı arkadaşlar

hangi göz kremini kullandın tavsiye edebilir misin?

iki aksamdır bepanten merhem surdum ilk gun ııydı ama bugun dııl sankı
ama benım ıcın de cok yorucu bır donem kremınden mı bılemıyorum

bugun bepanten krem plus aldım bı de onu denıcem

ama sıvılce ızlerıne cok ıyı geldıgı muhakkak

bepanten merhem cıldı resmen soyuyor ve yenılıyor

neler denemedimki bir servet harcadım diyebilirim size ama şu son bir haftadır inanılmaz mutluyum..kapatıcalardan kurtuldum.. bir arkadaşdan zorla aldığım bir ürün mucize yarattı bende..herkese tavsiye ediyorum arkadaşlar inanılmaz bişey..daha 3.sürüşümde sanki silgi ile silinmeye baişadı morluklar yüzümdeki çiller çene altımdaki lekeler... ozonlu zeytinyağı artı sabunu muhakkak kullanın.piyasada çakmaları çok kesinlikle %100 içeriği olan...29 tl yağını 7.5 tl sabununu aldım ben bilginiz olsun..araştırarak alın..sevgiler

selamlar ozonlu zeytinyağı nı nerden aldın ve kaç ml ayrıca kullanım şeklinide tarif edebilirsen çok iyi olur...yağı ne zaman sabunu ne zaman kullanıyorsun...

mrb canım biraz daha bahseder mısın nasıl kullandın
ben de bepanten krem kullanıyorum uc gundur oldukca ıı geldı dıye dusunuyorum ama onu da denerım gozaltı morlugu buyuk sıkıntı cozumunu buluruz umarım

ne kadar surede gectı morlukların ? sabunu ve yagı ne sekılde kullandın?

ben de bugun oksıjen tedavısıne gıtmıstım yuzum ıcın orada ozon yagı dıye bısey surduler yuzume bana o da zeytınyaglı gıbı geldı kokusundan belkı aynı seydır senınkının de saf zeytınyagı gıbı agır bır kokusu var mı

Prf.Dr.Ahmet Maranki göz altı morlukları için tavsiyelerde bulundu. Tavsiyeleri ise şu şekilde :

Gözlerinizi ovuşturmayın, bu alışkanlığınızı kendinize kazandırın. Beyaz tenli kişilerde daha belirgin olmaktadır, göz altında ki morluklar bunlara bitkisel çözümler üretebilirsiniz. Ancak, göz altı morluklarının oluşum sebepleri arasında, gözlerle fazla oynamak, ovuşturmak, kansızlık, demir eksiklikleri, gibi sorunlardan kaynaklanmaktadır. Göz altı morluklarında beslenmede çok önemlidir. Örneğin bol, bol c vitamini, demir içeren besinler, deniz ürünleri üzüm gibi maddeler kullanmalısınız.

Avakado yağı; Avokado yağını gözlerinizin etrafına nazik bir şekilde, göz çevresine sürerek morluklarınızı tedavi edebilirsiniz.

Rezene ile göz altı moruklarınızı önleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak bir bardak kaynatılmış klorsuz suyun içerisine rezene koyun ve soğutun. Pamukla daha sonra bu karışıma batırarak göz kapaklarınıza yerleştirin ve 20 dakika bekletin, daha sonra ılık su ile yıkayınız.

Elma terapisi yaparak göz altı morluklarınıza son verin; Elmaları rendeledikten sonra suyunu sıkarak, içerisine bir tatlı kaşığı türk havesi koyun ve gazlı bez ile arasını sararak sorunlu olan göz altı morlu bölgelerimize uygulayın. Bu uygulamanın haftalık olarak 3 gün yapılması tavsiye edilmektedir.

Ebe gümeci ile göz altı morluklarınızı engelleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak bir tutam taze olması önemlidir. Taze ebegümeciyi ezdikten sonra içine biraz elma suyu ekleyerek gazlı bezin arasına koyun. Daha sonra göz çevrelerimizde 15 dakika bekleterek, ılık su ile yıkayabilirsiniz.

sanırım reklam yapıyor kendisi. genetik goz altı morluguna hiçbirsey oly e 3 gunde tki gosteremez. hatta hiçbir gozaltı morlugununa oyle bir etki gosteremez bir urun. genetik olarak goz altı derisi ince kişilerin goz altları nromal insanlardan daha mor gozukur. bunu için 0.5 mm derma roller ve her gun madecassol veya kantaron yagı gibi anti inflamattory kremler. yani deriyi kalınlastırıcı kolajen arttırıcı seyler gerekli.u<zun surede etki gosterebilir. ben derma roller kullanıyorum 3 haftada bir ve kantaron+at kestanesi+kayısı cekirdegi kremlerini karıstırdım onu suruyorum ve mor olan goz altlarım yavas yavas griye donmeye basladı. artık mor deigl gri gozl altlarım var gittikce deri kalınlasıyor...isallah daha iyi olacak...

striVectin krem önerdiler,deneyen var mı aranızda çok pahalıydı kararsız kaldım kızlar...gözaltı için komple bakım yapıyormuş sadece morluklarla değil çizgilerle de savaşıyormuş..henüz çizgilerle sorunum yok ama morluklar berbat:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…