Görüştüğüm kişi için istihare namazı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim zamanla seven bir yapım var ve çocuk da iyi olunca belki severim diyorum bu konuda kararsız kaldığım için istihare namazına yattım ilk defa hayırlı mi bu kişiyle görüşmek diye bu toxic yorumlar neden ????? Ayrıca aklımız fikrimiz de bir yere kadar mantık olarak çocuk uyumlu zaten
Sen önce zamanla sev sonra ilerlesin ona göre ne yapicaksan yaparsın
Sen geçen konu açan kişisin oda mantık diyordu ve oda zamanla severim diyordu

Yaşınızı, hayat standarlarınızı bilmiyorum ama sanki bazı şeylerde geç kalma hissiniz olmuş da bu çocuk sizden elektirk aldığı için bu durum hoşunuza gitmiş ama siz de etkilenme olmadığı için, istihareye sığınmışsınız gibi hissettim. Kişinin kendi dileği için istihareye başkasını yatırmasjnın daha uygun olduğunu duymuştum . Çünkü kişinin iyi veya kötü yine de bir duygusunun olduğunu, rüyasına bunun yansıma ihtimalini biliyorum.
Bu minvalde sen bu çocuğu istemiyorsun ve uygun şekilde reddet.
Ben de vaktinde çok sevdiğim bir teyze vardı onu yatırtmıştım, yeşil örtüler vs gördü. Ben zaten deli divaneyim aşığım kütük gibi. Ama yine de bi istihareye de danışalım dedik. Neyse uzatmayacağım, sonuç bir çocukla boşandım.
Önce akıl, idrak sonra tevekkül. Hakkında hayırlısı olsun.

Yaşınızı, hayat standarlarınızı bilmiyorum ama sanki bazı şeylerde geç kalma hissiniz olmuş da bu çocuk sizden elektirk aldığı için bu durum hoşunuza gitmiş ama siz de etkilenme olmadığı için, istihareye sığınmışsınız gibi hissettim. Kişinin kendi dileği için istihareye başkasını yatırmasjnın daha uygun olduğunu duymuştum . Çünkü kişinin iyi veya kötü yine de bir duygusunun olduğunu, rüyasına bunun yansıma ihtimalini biliyorum.
Bu minvalde sen bu çocuğu istemiyorsun ve uygun şekilde reddet.
Ben de vaktinde çok sevdiğim bir teyze vardı onu yatırtmıştım, yeşil örtüler vs gördü. Ben zaten deli divaneyim aşığım kütük gibi. Ama yine de bi istihareye de danışalım dedik. Neyse uzatmayacağım, sonuç bir çocukla boşandım.
Önce akıl, idrak sonra tevekkül. Hakkında hayırlısı olsun.
23 yasindayim hep insanlarla görüşmeyi reddediyorum bu sefer çocuk içki sigara olmayınca bir goruseyim nolur dedim ama nötr kaldım

Sen önce zamanla sev sonra ilerlesin ona göre ne yapicaksan yaparsın
Sen geçen konu açan kişisin oda mantık diyordu ve oda zamanla severim diyordu
Evet ben oyum kafam çok karışık olduğu için buraya yazıyorum etrafıma soruyorum onlarda şans ver bir kaç kere daha buluş belki seversin diyorlar bakalım oyle yüz yüze görüşüncr karar vericem artik

Evet ben oyum kafam çok karışık olduğu için buraya yazıyorum etrafıma soruyorum onlarda şans ver bir kaç kere daha buluş belki seversin diyorlar bakalım oyle yüz yüze görüşüncr karar vericem artik
Iyi de o konuda yazıldı herkes bir şeyler dedi size tekrar ayni konuyu neden açıyorsun

Ve dini konu zaten yasak Mune Mune

23 yasindayim hep insanlarla görüşmeyi reddediyorum bu sefer çocuk içki sigara olmayınca bir goruseyim nolur dedim ama nötr kaldım
Sadece içki sigara kriter olamaz ki ama. Yaşını daha büyük düşünmüştüm , lütfen kendine zaman tanı. Canının istemediği yemeği yiyemezsin. Zorla yesen de doyamazsın. 🌸

Dini konu yasak olduğunu bilmiyordum
Evet yasak

Ama şu var daha iki gün önce aynı konuyu açtın ordan devam etseydin ya bu konuyla ilgili
Mılyon konu açsan da alçağın cevap aynı olucak

Sevmediğin içine sinmeyen biriyle evlenicen ve en kötüsü bu karşı tarafa umut vermek

Hani sen sevicen derken o adamın da zamanını alıp sana bağlanmasına sebeb olacaksin

Diğer konunu okudum ailen içinde şiddet kavga sevgisizlik varmış
Senin eksik yanın sevgisizlikken nasıl sevmediğin biriyle evlilik yapıcaksın ki senin çocuklarında sevgisiz mi büyüsün
O adamın kaderiylede oynama

Belki ailenden kurtuluş görüyorsun ama hem kendine hem o adama yazık ediyorsun günahına giriyorsun

Son iki ciddi iliskimde allahim bana bi mesaj gonder bi isaret ver diye dua ettim yuce rabbim hemen gonderdi. Istihare tabi cok yaygin fakat ben seye benzetiyorum ipin ucuna yuzuk takip evlenecegin yasi soyleme olayina😅 kalp ritmine bagli vucudunun kucucuk hareketleriyle sallanan ipe vaaayy anasini ip konusuyor diyenler var djdj ruyalar da bizim beynimizin ici sonucta...

Merhaba arkadaşlar 23 yasindayim ve çocukluğumun geçtiği aile ortamı kavganin hakim olduğu sevgisiz bir ortam olduğu ve yaşıtlarımin küçükken psikolojik zorbaligina maruz kaldığım için sessiz çekingen kaygılı bir yapım var uniye başladığım yıllarda bunu birazda olsa yenmistim kendimi daha iyi hissediyordum falan ama şu son 2 senedir tekrar aynı şeyleri yaşıyorum yani sürekli olumsuz olayları kafaya fazla takıyorum depresif bir ruh hali içindeyim sabırsız sinirli bir kişiliğe dönüştüm iyice hep kötü şeylerin senaryosunu kuruyorum kişilik olarak da hassas biriyim dokunsan aglicak moda giriyorum bazen düzgün bir ilişkim falanda olmadı hiç hep yarım kaldı her uyandığımda icimde bir sıkıntı ama ben böyle olmak istemiyorum tam tersi neşeli pozitif bir genç kız olmak istiyorum sosyal ortamlarda rahat olmak istiyorum ister istemez kendimi kasıyorum her şeyde ses tonundan bile belli oluyor yani kötü bir durum yaşadığımda daha güçlü durmak istiyorum hemen karalar bağlamak istemiyorum artık ne yapmalıyım bu durumu nasıl aşmalıyım sizin güzel goruslerinize ihtiyacım var
Eski konunda sosyal anksiyeten olduğundan bahsetmişsin. Senin problemin bu olabilir. Bu çocukta da o yüzden böyle hissetmiş olabilirsin.
Merhaba arkadaşlar 3 haftadır telefondan konuşarak görüştüğüm biri var iyi düşünceli ince birine benziyor çevresi tarafından da sevilen efendi biri içki sigara yok ama gel gör ki benim konusasim gelmiyor 1 2 kere buluştuk dış gorunusunu çok beğenmemiştim ama bir şans vereyim etkilenirsem severim dedim ama konuşurken çok sıkıldım yani icim almadı diyebilirim nötr hissettim yani telden arasa falan geriliyorum hiç konusasim gelmiyor zaten içe dönük bir yapım var zamanla severim belki diyorum iyi bir eş baba olabilir diyorum kız ortamı yok çünkü bunun için istihare namazı kıldım 5 gündür bu çocukla olmam hayır li mi diye ama rüyada ilk gün bir seyler gorsemde hatırlamıyorum yani net bir sonuca varamadım emin değilim net değildi rüya yani 5 vakit namazında biriyim ama mantıklı rüyalarda göremedim 7 güne tamamlayacam bakalım bazıları rüya görmek gerek yok diyorlar his önemli falan diyorlar sizce istihare namazım işe yaramadı mı yada his olarak Allah yonlendirir mi öyle diyorlar siz istihare yattiysaniz neler yaşadınız paylaşabilir misiniz ?
Aynı durumla alakalı başka bir konun daha vardı orada yazdıklarımız yeterli gelmedi hala istihare ile şansını zorluyor musun? Sana bir tavsiye benden görücü usulü için küçük sayılırsın. Daha karşına görünce elin ayağın birbirine dolaşacak nefesin kesilecek adamlar çıkar. Pişman olursun. İçin ısınmadı ise evlilik olmaz. İçinin ısınmadığının koynuna nasıl gireceksin örneğin? Evlenirsen mecbur Olcan iyi düşün.

Merhaba arkadaşlar 3 haftadır telefondan konuşarak görüştüğüm biri var iyi düşünceli ince birine benziyor çevresi tarafından da sevilen efendi biri içki sigara yok ama gel gör ki benim konusasim gelmiyor 1 2 kere buluştuk dış gorunusunu çok beğenmemiştim ama bir şans vereyim etkilenirsem severim dedim ama konuşurken çok sıkıldım yani icim almadı diyebilirim nötr hissettim yani telden arasa falan geriliyorum hiç konusasim gelmiyor zaten içe dönük bir yapım var zamanla severim belki diyorum iyi bir eş baba olabilir diyorum kız ortamı yok çünkü bunun için istihare namazı kıldım 5 gündür bu çocukla olmam hayır li mi diye ama rüyada ilk gün bir seyler gorsemde hatırlamıyorum yani net bir sonuca varamadım emin değilim net değildi rüya yani 5 vakit namazında biriyim ama mantıklı rüyalarda göremedim 7 güne tamamlayacam bakalım bazıları rüya görmek gerek yok diyorlar his önemli falan diyorlar sizce istihare namazım işe yaramadı mı yada his olarak Allah yonlendirir mi öyle diyorlar siz istihare yattiysaniz neler yaşadınız paylaşabilir misiniz ?
Yüce Rabbim akıl fikir muhakeme yeteneği üstüne de duygu vermiş. sence daha napsın

Hayirli olsa idi içiniz isinirdi okadar net.

Sizin değil konuyu bilmeyen başkasının kılıp yatması lazım. Ama ben mantıktan yanayım Allah akıl ve mantık da vermiş 👍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X