Görüştüğüm kişi için istihare namazı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben şahsen inanmıyorum öyle şeylere. Gerçek olsaydı herkes namaz kılar sonucu görürdü. Millet deli gibi boşanıyor niye namaz mı kılmamışlar?
Tanıyın, içiniz ısınmadıysa ısınmamıştır yani çok zorlamaya gerek var mı?
İstihare diye bir şey var peygamber efendimiz in sünnetidir. Ben her biseyde istihare yaparım ve hep de doğru cikar

Aynı kişimisiniz hasta ama ne yapsam etsem diyen kişiyle

Istihare namazi oyle her tanistigin kişiyi rüyada görmek için yapılmaz

Bir sebeb olmalı hanı isteme nisan söz gibi eylem lazım

Ve dini konu zaten yasak

Beğenmedim deyip bide namaza yatmakta ne bileyim

Ayrıca her istihare namazı herkese kesin net bir şey göstermez

Herkese namaz kılmak nasip olmuyor zaten kıldıklarini nereden biliyorsunuz ayrıca bu İslam'da olan bir şey
İslamda yoktur demiyorum ki. Eğer ki her şeyi görebilseydi namaz kılan kimse evliliğinde mutsuz olmazdı diyorum.
Herkes göremez. Yok öyle bir şey.

Namaz ile sonuç görülebilseydi bir kişi dahi mutsuz olmazdı. İnanmayın böyle şeylere.
Istihare namazı dinimiz de vardir

Fakat bu.namazin bir usulü var öyle hersey yatılmaz yapılmaz maalesef bilmeden yapılıyor

Ve herkese rüyada ne olacağı belli edilmez başka başka seyler olmali

Geçen çok benzer bir konu vardı. Onda da istihare ne şartlarda yapılır yazmıştım. İnsanlar dini tersten okumayı ne çok seviyor.

Çünkü çoğu kişi istiharenin ne olduğunu bilmiiyo yapmiyo
Niye bilmesin? O kadar okuyorlar ediyorlar,gizli bilgi değil ki.
Sadece herkes göremiyor,boşuna yapıp da buna bel bağlanmamalı. İstihareye yatıp,olumlu şeyler görüp evlenen,sonrasında dayaktan boşanan,aldatılıp boşanan çok kişi tanıyorum.

Istihare namazı dinimiz de vardir

Fakat bu.namazin bir usulü var öyle hersey yatılmaz yapılmaz maalesef bilmeden yapılıyor

Ve herkese rüyada ne olacağı belli edilmez başka başka seyler olmali
Ve de herkes sonucu doğru görecek diye bir şey yok.
Dinde var ama herkese de görünecek olsa bir kişi bile mutsuz olmazdı.
Aynen öyle herkese rüyada belli edilmez. Olumlu görüp de boşanan çok kişi var sonuçta. Belki usulüne uygun yapmadı,belki herkese gösterilmediği için. Ama şu veya bu sebepten bir garantisi yok. Nasıl her ibadeti yapan kişinin ibadetinin kabul olup olmayacağı belli olmuyorsa bu da aynı şey.

Sadece herkes göremiyor,boşuna yapıp da buna bel bağlanmamalı. İstihareye yatıp,olumlu şeyler görüp evlenen,sonrasında dayaktan boşanan,aldatılıp boşanan çok kişi tanıyorum.
Bende istihare yapipta olumlu ya da olumsuz çıkan çok kişiyi tanıyorum bide istihareyi doğru şekilde kılmak var

Bilsede yani HERKES istihare yapipta mi evleniyo

Ve de herkes sonucu doğru görecek diye bir şey yok.
Dinde var ama herkese de görünecek olsa bir kişi bile mutsuz olmazdı.
Aynen öyle herkese rüyada belli edilmez. Olumlu görüp de boşanan çok kişi var sonuçta. Belki usulüne uygun yapmadı,belki herkese gösterilmediği için. Ama şu veya bu sebepten bir garantisi yok. Nasıl her ibadeti yapan kişinin ibadetinin kabul olup olmayacağı belli olmuyorsa bu da aynı şey.
Aynen öyle

Hadi bi yatayım bakayım ne olucakla olmuyor
Herşeyden önce bir eylem bir adım bir şey olması gerekiyor
Nasıl 5 vakit için hazırlık yapılıyorsa ve dinin emirlerine uygulamaya çalışılıyorsa yada oruç gibi yada diğer ibadetler gibi herşeyin usulü var

Yazarsam bu namazla ilgili çok uzayacak mevzu dini yorum yasak ayrıca

Dediğim gibi bu kadar basit değil bu işler

Herkese namaz kılmak nasip olmuyor zaten kıldıklarini nereden biliyorsunuz ayrıca bu İslam'da olan bir şey
Öff bu ne kibir yaa. Eee sonuç ne yapalım yani? Olumlu görsen içinin ısınmadığı biriyle evlenecek misin?

Bende istihare yapipta olumlu ya da olumsuz çıkan çok kişiyi tanıyorum bide istihareyi doğru şekilde kılmak var
Var tabii.
Herkes her şeyi doğru yapamaz,herkese de sonuç görünmez.
Boşu boşuna namaza bel bağlamış oluyorlar. Evlilik bir kumar. Belki iyi çıkacak belki kötü. Bunu sadece Allah bilir

Bide genelde duyduğum kadarıyla insanlar bunu içi ısınır sever beğenir ona göre bu kişi hayırlı mı diye istihareye yatar, sen zaten ısınmamışsın hissin olmamış ki neyi görmek istiyorsun , üstelik herkes rüyaya dalıp görseydi onca kavga dövüş ayrıl barış boşan aldat şeklinde ilişkiler olmazdı

Yahu akıl fikir irade vermemiş mi yüce Mevla bize neden önce bunları kullanmıyoruz???
Benim zamanla seven bir yapım var ve çocuk da iyi olunca belki severim diyorum bu konuda kararsız kaldığım için istihare namazına yattım ilk defa hayırlı mi bu kişiyle görüşmek diye bu toxic yorumlar neden ????? Ayrıca aklımız fikrimiz de bir yere kadar mantık olarak çocuk uyumlu zaten

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X