Gorumcenin oğlunun sünnetine takı ne verdiniz?

Ay çok rahatladım parayı ve dolmaları kurtardik .bitek gramdan olduk çok sukur
Gramdan fazlası zaten hem içimden gelmiyordu hemde durum yoktu. İyi oldu iyi. Eşimede mahçup olmasın diye gram olmuş 500lira zaten çocukların özel gunleeinide hiç eş geçmiyoruz bayramlarda falan olsun yani buyuzden böyle diyince eşimde doğru gram takalm başka bişey karıştırmayalım dedi

Dağıttığı davetiyeye göre yemek yetmediki. Suçuda salona attı yemiyor kimse az yaptır demişler
Pes ya, yapılabilecek en büyük hata, dağıttığın davetiye sayısısnın iki katı yapılır yemek, kalanı konu komşuya dağıtırsın ama kesinlikle az yaptırılmaz. Sonuçta gelenlerin çoğu 2 kişi gelecek, bunun yanına çocuk da ekle, ay inanılmaz

Benim iki yaşındaki kızım bile bir menü yedi yani ogun o tabaktaki pilavin hepsini yedi yeniyor yani saçmalık

Böyle aç köpeklerle ben de uğraştım laf da söylesen Yarabbi Şükür der

Acilen çocuklarınıza takılan hediyelerin değerini öğrenin aynısını yapın takın, dolmalar ne oldu bilmem ama pişirin yiyin.

Son düzenleme:
Benim eşim ucana kaçana ailesinden her doğuran hediye yapar . Oğlumda sümüklü mendil görmedim. Ablasinin tüm torunlarına işlemeli kolyeler yaptı. Yeğenlerinin düğünlerinde bilezik takan tip . Bu ablası yaptıklarının hatırına gram altın takmış. gram altınla tanışmam böyle oldu. Ben çeyrek zannetmiştim . Bu arada torunu olmuştu ablasının kız. Fazlalık olan kız kıyafetinin birini de benim oğluma hediye etmiş. Hiç giydirmedim . Tabi sonradan farkına vardım. Diğer abla ve abileri ile annesinden hiç bir şey görmedim. Buna geçmiş olsun diyorlar. Hala aklıma geldikçe kendimde sorun olduğunu düşünüyorum. .

Acilen çocuklarınıza takılan hediyelerin değerini öğrenin aynısını yapın takın, dolmalar ne oldu bilmem ama pişirin yiyin.
İki kizimada küpe takmıştı değerlerini bilmiyorum ama onun çocuklarına eşim doğduklarinda tek bir takı ile kalmadığını söylüyordu bende gram taktım. Dolmaları da vermedim

Eşim kendince mesafeli zaten bir çok konuyu eşimle konuşamaz görümcem çekinir. Ben terslemedigim için bu kadar rahat bana karşı
Terslesen de fark etmez benimkiler başka konularda konuşmazdı yüzüme bile bakmazlardi ama mevzu para olunca Medine dilencisi gibi dilenirlerdi

Kızlar herkese iyi bayramlar. Bugün gorumcemle kayinvalidemler de görüştük. Tabiki konumuz sunnetti. Herkese çeyrek götürmüş onlarda gram getirmiş. Pek memnun değildi. İsimsiz bir iki tane gram vardı falan dedi. Konu bize gelirken eşimde insanların durumu varken iyisini yapar yokkende olabildigini yapar gibisinden bişey dedi. Bize soramadi yani ne takdigimizi. Eşimde konusu gelmişken soyliyim sen bizim buzluktaki sarmalari niye istedin biz kendimiz sardık kalk kendin sar kendine dedi. Gorumcemde ben telafi ederdim onun yerine başka bı tatlı yapar getirirdim falan biz mavisle anlasirdik ben zaten anladım senin verdirtmedigi dedi. Eşimde öyle anlaşma olmaz kendin sar bidaha tembel cimrisin sen bundan snra senin adın para fln dedi. Sakalasma adi altında birbirlerine laf soktular. Ayrıca bı araba mevzusu vardı bilenler okudu burda yazdığımı. Onuda eşim annesine sordu tekrar. Bidaha soracağım başka konusu açılmayacak dedi sorarken kimse yoktu. Sen bu arabayı ortak kullanıyoruz diye sizin bu araba dediniz şimdi neden döndünüz yine ortak kullanacaktık dedi. Kvdemde eşime arabayı degistrme dedik diye bize soğuk davranıyorsun ben anladım zaten dedi. Eşimde ben ablama kırıldım sizlik bişey yok dedi. Kvdem konuyu kapatmaya çalıştı ablasına kinlenmesin diye. Bende konuya hiç yorum yapmadım eşimi araba konusunda gazladigimi falan düşünmesin diye. Birde eşim ve ablası iki kardeş. Kavdemin kayınvalidesi yaşıyor. Ama kadın kizlarinda kalıyor sırayla. Gorumcemde kayınvalide kızlarin yanına yakışmaz erkekler baksın dedi ama babası baksın istemiyor geçmişte babaannesinin annesine yaptıklarından dolayı. Bende kadın nerde mutluysa orda kalsın. Benim anneme gelin bakmazsa benim yanıma yakışmayacak diyenin alnını karislarim ben bakmayacagimda kendi anneme kim bakacak dedim. Orası başka diyor. İki ara bı derede annesinin bana yakışacağı lafını soktu.

Gelmiş geçmiş olsun, eşin her lafı yerine yerleştirmiş. BöyleSi senin için daha sağlıklı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…