görümcemin kızı

çoçugun psikolog eşliğinde ciddi olarak tedavi görmesi şart.
tv izleyeceği şeylere kontrol edilmeli..
en önemlisi ailenin çoçukla ilgilenmeleri..
zor bir durum

bana kalsa ben çoktan götürürüm...bulgaristan göçmeni bir ablam var, onunla konuştum bana dediki biz çocukları 7 yaşına kadar hamamlara götürürdük,eğer erkekse 7 yaşına kadar kadınlar hamamına,7 yaşından sonra babasıyla hamama gidermiş ki anatomiyi çözsün.

anatomi manatomı anlamam ne alaka kız erkekler hamamına gidecek
biz bu yaşta erkeklerinkini
görünce ödümüz patlıyo :nazar:

çocuklarda merak tabiki çok fazla oluyor...
benim kızımında ilkokul 1.sınıfta bana sorduğu soruları duyunca vallahi şok oluyordum..nereden öğreniyorda soruyor diye...
ama dediğim gibi bütün çocuklarda merak vardır..soracak ve kendine uygun cevabı alacak tabiki...
bu durum sonucunda tabiki eşcinsel olmaz yiğeniniz ama
yaptığını değilde ,genel konu olarak anlatın,rencide olmasın...
sınıfta veya dışarıda hiçkimse hiçbir yerine dokunmasın,müsaade etmesin....
eğer maddi durumları müsaitse ,yiğeninizi hangi konuda ilgisi varsa bir kursa
gönderin,kafası dağılsın...ve yatağını ayırsınlar lütfen...

çocuklar meraklı olmalı en normal şey çünkü zehir gibi akıllılar...

bu konu anlatılmamış hiç çocuğa

dışarda kimse dokunurmu bu konu hakkında ailesi uyardımı bilmiyorum ama bazen okulda arkadaşları "kalk orası benim"dediğinde veya "onu bana ver" dediğinde hemen pes eden bir çocuk.kafası cinliği bize yani.

kursla hiç ilgisi yok,üşengeç bir çocuk olarak yetişmiş ama ben ona değişik kitaplar almayı düşünüyorum.okula da yeni başladığı için hiç konsantre olamıyor başka şeylere

yatağı var aslında tabiki, gece yatağında uyuyor saat 2-3 gibi kalkıp annesinin babasının yatağına giriyorkafamçokkarıştı

bana kalsa ben çoktan götürürüm...bulgaristan göçmeni bir ablam var, onunla konuştum bana dediki biz çocukları 7 yaşına kadar hamamlara götürürdük,eğer erkekse 7 yaşına kadar kadınlar hamamına,7 yaşından sonra babasıyla hamama gidermiş ki anatomiyi çözsün.

anatomi manatomı anlamam ne alaka kız erkekler hamamına gidecek
biz bu yaşta erkeklerinkini
görünce ödümüz patlıyo :nazar:

kızım muhabbeti anlamadınmı,7 yaşına kadar annesine bakıcak ve bütün kadınların annesine benzediğini anlıcak, 7 yaşından sonra babasının tüm erkeklerle aynı olduğunu anlıcak....

"Çocuğunuzu cinsel oyunlar oynarken bulursanız
"Ebeveynler çocukları cinsel bir oyun oynarken bulduysa ve nasıl bir tepki vereceğini bilemiyorsa, önce derin bir nefes alıp ve düşünmelidir" diye konuşan Uzm.Dr.Erdoğan şöyle devam etti: "Böylece onları kokutacak veya öfkelendirecek bir tepki vermemiş olurlar. O sırada verilecek mesaj çocuğun cinsellik ve cinsiyetler konusunda gelişmekte olan düşünce yapısı açısından büyük önem taşıyacaktır. Büyüklerin mesaj ve onu verme biçimi çocuğun yaşı ve olgunluk düzeyi ile uyumlu olmalıdır. Başkalarını merak etmenin normal olduğunu ancak çocukların kendilerinin ve başkalarının cinsel organlarının özel olduğunu da öğrenmeleri gerektiği anlatılmalıdır.""

Çocukların cinsel oyunları
Çocukların cinsel içerikli oyunları konusunda dikkat edilmesi gerekenler:

Çocukların, cinselliğe yönelik ilgisi ve cinsel oyunlar, oyun zamanlarının tamamını kaplamaz. Bu da sadece keşfetmek ve öğrenmek istedikleri pek çok şeyden biridir.

Çocuklar için cinsel oyunlar yetişkinlerle aynı anlamı taşımaz. Çocuklar açısından cinsel oyunlar bedenleri ve cinsiyetler arasındaki farklılıklar hakkında duydukları merakı yansıtır.

Çocuklar birbirlerinin bedenlerine bakmaktan hoşlansalar da, cinsel oyunlar çoğunlukla önceden beri arkadaş olan çocuklar arasında oynanır. Çocukların cinsel oyunlarından endişe etmek gerekir mi?
Çocukların bu tarz oyunları oynadığı zamanlarda ailelerin civarda olmasının daha iyi olacağını belirten Uzm. Dr. Ayten Erdoğan şunları söyledi: "Oyun oynayan çocuklar: aynı yaş ve aynı büyüklükteyse, yapmak istemedikleri bir şeyi yapmaya zorlanmıyorlarsa, o yaştaki bir çocuğun normal olarak bilemeyeceği şeyler yapmıyorlarsa endişe edilmesi de gereksizdir. Ancak bazen çocuklar bu oyunları oynarken civarda olmak ve tüm çocuklar açısından güvenli bir oyun ortamının mevcut olmasını sağlamak gerekli olabilir

yazı alıntı

Çocukların cinsel gelişimi ve cinsel oyunları"
Çocukların cinsellik konusunu öğrenmeleri gelişimleri açısından büyük önem taşıyor. Çocuklar; tıpkı kolları ve bacakları gibi, cinsel organları hakkında da olumlu duygulara sahip olmaya, erkek veya kız olmanın iyi bir şey olduğunu hissetmeye ihtiyaç duyuyorlar. Uzmanlara göre; çocukların cinsellik konusunu aileleriyle rahatça konuşabilmeleri kendi değerlerini oluşturmaları açısından çok önemli.

Okul Öncesi Dönemde Yaşananlar

"Çıplak kalmaktan ve başkalarını çıplak görmekten hoşlanırlar"
Bebeklerin elleri ve ayakları haricindeki organlarını görmekte zorlandıkları için birinci yılın sonlarına dek cinsel organları ile ilgilenmediklerini belirten Memorial Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Bölümünden Uzm.Dr. Ayten Erdoğan yaşın ilerlemesiyle birlikte cinsel gelişimin de hızlandığını söyledi. Uzm.Dr. Erdoğan şunları söyledi: "Üç yaşından küçük çocuklar tüm organlarının kendilerinin daimi bir parçası olduğunu bilemezler. Bu nedenle örneğin erkekler kızların penisi olmadığını gördükleri zaman kendilerinin de penislerini kaybedebilecekleri korkusu yaşayabilirler. Okul öncesi dönemdeki çocuklar kendi bedenlerine ve başkalarının bedenlerine bakmaktan hoşlanırlar. Bu nedenle başkalarının bedenine dokunmayı içeren oyunlar oynayabilirler (doktorculuk gibi). Çoğunlukla anne-babalarının bedeniyle de ilgilenir ve dokunmak isteyebilirler. Dört yaşındaki çocuklar ise tuvaletle ilgili kelimelere ve insanların banyo ve tuvalette yaptığı şeylere büyük bir ilgi duyarlar."

İlkokul Yıllarının Başlarında Yaşananlar
Çocukların bu çağda da kendi vücutlarına dair meraklarının devam ettiğini söyleyen Uzm.Dr. Erdoğan şöyle devam etti: " Bu çağda çocuklar cinsel ilişki konusunda bir şeyler duymaya ve bu konuda konuşmaya başlarlar. Çoğunlukla da arkadaşlarından duydukları cinsel kelimeleri kullanırlar. Özellikle hamilelik ve doğum konusu ilgilerini çeker."

İlkokulun ilerleyen yıllarında
Çocukların ilkokulun ilerleyen yıllarında çıplaklıktan utanmaya başladığını belirten Uzm. Dr. Ayten Erdoğan, şöyle devam etti: " Arkadaşlarla cinsel sohbetler ve şakalar bu yaşlarda başlar. Cinsel oyunlar; öpüşme oyunlarını ya da evlilikle ilgili taklit oyunları içerebilir."

yazı alıntı

kızım muhabbeti anlamadınmı,7 yaşına kadar annesine bakıcak ve bütün kadınların annesine benzediğini anlıcak, 7 yaşından sonra babasının tüm erkeklerle aynı olduğunu anlıcak....

anlamadım böyle şeylere kafam basmaz mirmirmirmir

bak çocuk doğurmak istiyorsun öğren canım
sodi-certila çok teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuşsun
herkese bir nasihat oluyor işte

bak çocuk doğurmak istiyorsun öğren canım
sodi-certila çok teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuşsun
herkese bir nasihat oluyor işte

sağol ya hamileyim sanki :1closedeyes: :mymeka:

hep annesi ve babasının ortasında yatıyor.
annesine siz babamla böyle yaptınız dimi diyor

işte benim en sakıncalı gördüğüm durumlardan biri.
sadece medyayı ve televizyonları suçlamamalı bana kalırsa insan zaman zaman kendi davranılarınıda sorgulamalı diye düşünüyorum

hep annesi ve babasının ortasında yatıyor.
annesine siz babamla böyle yaptınız dimi diyor

işte benim en sakıncalı gördüğüm durumlardan biri.
sadece medyayı ve televizyonları suçlamamalı bana kalırsa insan zaman zaman kendi davranılarınıda sorgulamalı diye düşünüyorum

çok zor bi durum benim çok yakın bi arkadaşımın çocuğunda varı böyle bi durum oda 9 10 yaşların daydı benimde kızım ondan küçük olduğu için her istediğini yaptıra biliyodu bigön kızım odadan ağlayarak çıktı anlamıyodu tabı benim östüme çıkıyo diye ağladı annesine söyledik ama hiç bişey yapmadıler sakladılar tabi ben çocuğum için enyakın arkadaşımla gürüşmeyi kestim böyle sorunları saklamak çaredeğil o kız şimdi 14 yaşında ve annesi çok zor durunda bu çok cidi bisorun mutlaka yardı almak gerekir

Çocuklarda bu tip merak ve eğilimler başlıyor bu yaşlarda.Kendisini ve çevresinin keşfetmeye çalışıyor.Öğrencilerde de oluyor.Dikkatini dağıtmaya çalışıyoruz.İleri boyutta olanlar doktor kontrolüne alınmalı.Ama asla suçlama, bağırma vs. şeylere girilmemeli.Bu ilerki yaşantısını epey zedeler.Bence hemen doktora başvurun.Dediğinize göre zaten ihmal edilmiş daha fazla ihmal etmesin ailesi.

kızlar çocuk masturbasyonu diye bişey var,dikkatini başka yönlere çekmek lazım böle bişeyle karşılaşınca,ama bu yaştaki çocuk birini görünce eyleme son vermesi gerekiyo,bi süre yalnız bırakmamak lazım,ama öbür kızla yaptığı hakkında yorum yapamam çünkü bilgim yok...

arkadaşlar merhaba,dün gece şok olarak dinlediğim bir konu hakkında sizlerden bilgi almak istiyorum....

benim görümcemin kızı 7 yaşında 1. sınıf öğrencisi...
annesi çalıştığı için sorunlu bir çocuk, kimse ilgilenmemiş.
kayınvalidesi bakıyorsu, o da mecburen bakıyormuş gibi salmış tv başına.
problemlerini saymak istiyorum şimdi;
1-paylaşmasını bilmiyor
2-ağlayarak dediğini yaptırıyor
3- ve en önemlisi cinsellik merakı başladı...
1-2 normal çocuklarda ama 3. sorunu bence çok önemli-tatlicadiarzu-

bazen odaya giriyor ve eliyle kukusunu okşuyor...:1no2:

yaşıtı bir kuzeni var onunla (kız) onunla odanın kapısı kitliyor ve çıktıklarında kıpkırmızı ve ateş içinde olduğunu görünce kapı deliğinden baktımki altlı üstlü yatıyorlar ve öpüşüyorlardı.:1no2:

bazen bana sarılıyor ve göğüslerimi okşuyor.:1no2:

tv de gördüklerini taklit ediyor (cinsel içerikli olanları):1no2:

ben dün çok üzüldüm bunları duyup görünce, şimdi ne yapmak lazım ya
sizlerin başına geldimi böyle durumlar?:uhm:

:1shok::1shok::1shok:valla arkadaşım şok oldum resmen.
benim kızım 10 yaşında vede asla böyle bir merakı olmadı çok şükür
görümcenin kızının çok erken başlamış cinsellik merakı
bence annesi bilkmiyosa annesine anlatmalısın çocuğuyla mutlaka ilgilenmeli
yoksa içinden çıkılmaz sorunlara sebeb olabilir

Ben sadece tv den falan oldugnu sanmiyorum, kendini kesfetmesi falan normal bir dereceye kadar ama kuzeninle yaptigi seyleri büyük olasilikla biryerlerden görerek yapiyor...benneyaptımki

Cocuk bu görmeden nasil akil edicekki böyle seylere, evin durumunu bilmiyorum kizin ayri odasi varmi?? Yoksa annesi babasiyla ayni odadami kaliyor?? :kahve:

Bunlarda cok önemli faktörler, cocuk ne görürse onu yapar, g b k canim görümcenle bunuda konus! Bir cocuk doktorundanda iyi bir pedagog hakkinda bilgi edinebilirsiniz...a.s

Üzerine gitmeyin ve en önemlisi sakin bagirmayin kizmayin arkadaslarinda dedigi gibi dikkatini hep baska yerlere cekin, güzel kitaplar, egitici oyuncaklar, resim yapin falan yani bir sürü alternativ var...Tv yi yasaklayin yada sadece günde 1 saat izlemesini saglayin...:nazar:

Insallah düzelir canima.s.

birkaç yıl önce tv de bu konuyla ilgili bir program izlemiştim. tahmin edilenin üstünde böyle şeyler oluyor. tel ile katılan bir çok kişi ; kardeşler-akrabalar-arkadaşlar arasında daha ileri boyutta şeylere de rastlamış. çok anormal bir durum değilmiş.

bu yaşlarda cinselliğe merakları çok oluyor. oyun oynarken çaktırmadan takipte olmak gerekiyor, kapalı kapılar ardına bırakılmamalı çocuklar. en önemlisi de aileler çocukların yanında tv izlerken akıllı işaret uygulamasına dikkat etmeli. rastgele programları izlemesine izin vermemeli.
çocuğa vücudunu teşhir etmemesi gerektiği öğretilmeli. yaşça daha büyük çocukların tacizine de uğramasınlar diye.
çocuğun ilgisini başka yerlere yönlendirmeliler.
ileri boyutta olursa, kesinlikle uzman ile görüşmekte fayda var.

Benimde teyzemin kızını 4yaşlarında böle şeyler yaparken yakalamıştım kalemle kukusuna bişiler yapıyordu
bende lise ikideydim o zaman ayıp ablam böle şeyler yapma demiştim tabi o zaman ne diyeceğimi bilememiştim :1no2:
bende küçükken 5-6yaşlarında cinselliği merak ederdim ve 3tane kız arkadaşımla öpüşmüştüm :1shok:
küçükken tabi öpüşmek ne demek anlamadan sırf taklit yapıyorsunuz
kızlar küçükken böle girişimde bulunduğu için kadınların birbirine ilgisi oluyor ama Allah'a şükür eşcinsel değilim :jeyyar:
bunlar gelip geçer yani siz bile hatırlamıyo olabilirsiniz yaptıklarınızı :sm_confused:
benim dün gibi aklımda :eek: :roflol: :roflol:
bence çok durmayın üzerinde ama rahatsız edici derecede ise doktora başvurmalısınız :1closedeyes:

benim annemin biz küçükken komşsu olan kadının erkek ve kız çocğu beraber olmuşlardı tabii o çocuklarda o zaman bende küçüktü diye hatırlıyorum ben 10 o çocuklarda 7-8 yaşlarıdaydı sırf meraktan yapmışlar
geçen senede apartmanın girişinde bir erkek çocuğu12-13 yaşlarında 10 yaşlarıda bir kızı sıkıştırmış kaldı bakayım eteğinin altında ne var diyordu balkondaydım duydum yönelip seslendim şşşş diye kıza dedim baban geliyor bak dedim öteki çocuk fırlayı kaçtı:))

başka bir olayda biz sitedeydik bizim sıradaki apartmanlardan iki oğlan çocuk diğer ön sıralarda ki apartmanların bodrumunda erkek erkeğe çiftleşmişler diye dedikodu çıktı çocukalrında ikisinide anne baba ayrıydı
başka bir olayda anneyle baba gece pc de cd izliyorlar o cd yide masada bırakıyorlar çocuk ertesi gün arkadaşıyla pc başınayken merak edip cd ye bakıyorlar seyrediyorlar diğer arkadaşalrını da toplayıp annesi çalışan arkadaşlarının evinde gördüklerini yapıyorlar çocuklar yine 8 ila 12 yaş arası sürekli hale gelince çocuklardan birinin annesi şüpheleniyo takibe alıyor ve en sonunda çocuğu dr yardımıyla konuşturuyor ve başlatan çocuğun annesiyle kavga ederken millet duyuyor ve bunlar resmi bir lojmanda oluyor bütün o yapan çocukları ailesi10 kişi falan varmış hepsi lojmandan atılıyorlar ve babaları uzaklaştırma alıyor

yani böyle daha olaylar var çocukların bu merakları hep anne yada baba ilgisizliğinden,pc ye çok oturmalrından kaynaklanıyor diye düşünüyrorum çünki şimdiki çocuklar hep internette ve tabikii birde şu çocuk dizisi adı altında yayınlanan aşk dizileri varya selena,acemi cadı falan falan çocuklara yanlış msj veriyorlar diye düşünüyorum ben evde çocuklarıma bu dizileri hiç seyrettirmiyorum pc yede otururlarsa da yanlarında iş işliyor gibi yapıyorum msn konuşmalarını kaydediyorum önlem almaya çalışyorum inşallah da başarılı olurum

X