Görümcemin eşimi aptal yerine koyması :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz gerçekten okuduğunuz anlamıyorsunuz, hatalar yapmış olabilirim ama hırsızlık meselesini öğrendiğimden beri bir daha olmayacak deyip oyaladılar ve 3. Kez tekrarlandı, bende rahatsız oldum ve eşime hırsızlık meselesini söyledim . Görümcemde bende riskler almış olabiliriz ancak hiçbir meselemizi ispiyonlamadım. Ben hırsız insandan rahatsızım, ben kocamı salak yerine koyma düşüncesi ile yardım etmedim, görümcem mutlu olsun düşüncesi ile yardım ettim, ama hırsız şahıs direkt aptal yerine koyuyor ve bundan RAHATSIZIM.. bir daha bu konuya lütfen yazmayın.

Sonunda anlayan biri, teşekkür ederim

En nefret ettiğim olay insanların hadlerini bilmemeleri gercekten herseyin içinde bu kadar olma hakkini kendinizde nasil görüyorsunuz ben çok merak ediyorum

Aradaki sayfaları okumadım . Eşiniz görümceyle konuştu mu ? Sonuç ne oldu
Eşim benle konuştu ve beni uyardı , hırsızlığı şikayet ettik . Kocaman kıza nasihat veremem kendisi tercihini Yaşar dedi - hırsız biriyle evlenmesi konusunda- . Pasif biri gibi görünmesine üzüldü tabiki. Bir daha da burnunu sokma ve çok çok önemli şeyler dışında bana kız kardeşimle ilgili bir şey anlatma dedi. Yani seni pasif buluyor dememe falan kızdı işte, duysan bile söyleme bana bunları dedi.

Takdir ettim kocanı , aferin ona akıllı adammış . Kimsenin hayatına müdahale etmeyin . Daha küçüksünüz . Tecrübe olmuş bu da size .

Eşinize söylenen laf için kızmanızı anlarım evet duysam bende rahatsız olurdum ama bunu eşime söylemek yerine ya çocuğa ya da görümcenize söylerdim ki bu tarz düşünceleri varsa bile içinde tutsun yanınızda konuşmasının doğru olmadığını belirtir gerisine de hiç karışmazdım. Namaz kılma şartıyla evlendirme kısmına şaşırdım hala böyle tuhaf insanların oluşuna ayrı şaşırıyorum dinde zorlama olmaz lafının neyini anlamıyorlar acaba. Kız içinden gelirse kılar zaten. Ve eşiniz söyleyeceğini söylemiş zaten kız kardeşi onu böyle kabul etmişse yapacak bi şey sonucuna da kız kardeşi katlanacak. Karışmanızın acaba başka nedeni mi var yani aranızda bi sorun olmadığına emin misiniz? Valla bu hiç bi şey benim kuzenlerde ne sırlar aileyi birbirine katacak durumlar vardı Ama anneme bile sözünü etmedim etmemde malum büyüklerin lafına belli olmuyor :) Bazı şeyler değerde versen sessiz kalmanı gerektirir aksi halde haklıyken bile haksız duruma düşer onun yaptığı hata senin oluverir :)

ben olaya farklı açidan bakardim, mesela benim sevgilim yada eşim abim için böyle bir cümle kullanamaz lafı ben tıkarim agzina, e gorumceniz adamin ne halt oldugunu bence gayet iyi biliyor kendisini bu durum rahatsiz etmiyor ki hala devam ediyor e o zaman banane?
iyi niyetli yada kötü niyetli yaptiniz bilemem ama gördugunuz gibi kötü siz oldunuz bu konuda o yüzden aman banane gelmiş 30 yaşına hayatina alacagi insanda aradıgi kriterler bunlarsa beni ne ilgilendirir der susardim.
yapacagim en fazla şey egerki samimi isem görumceme adamin illegal isler yaptigini ortsya cikarsa bir daha kolay kolay is bulamayacagini, aç bile kalabileceklerini dogacak cocuklarinin uzerinden bu lekenin maalesefki silinmeyecegini anlatirdim.
ister anlar ister anlamaz oda onun keyfine kalmis daha fazlasina karismazdim

Ya sanane sanane haddin olmayan işlerden sanane seni de adam yerine koyup güvenip yanında konuşulmuş banane de geç ya ne arıza insanlarsınız ya bu kadar dert keder mi seviyorsunuz ya

Yolsuzlukların büyük tepki gördüğü toplumlarda bence bu tür hırsızlıklar da büyük ahlaksızlık olarak görülüyordur. Fakat forumdaki cevaplara bakınca sanki bu ikinci planda kalmış, halbuki adam 500 kişinin parasını çalan bir hırsız ve bu konu sahibinin eşine dahi normal görünmüş. Biz bu tür ahlaksızlıkları normalleştirdiğimiz için kalkınmış bir toplum değiliz bence.

herkes benim ahlaksızlığıma daha çok takılmış ama günün sonunda şükür ki yaptığım hata kimseye zarar vermedi, şikayette de buldum. Ama hala hakaret edilen benim gerçekten inanılmaz. Ayrıca bu hırsızlık meselesini sakladığım için bu insandan rahatsız olduğumu farketttim, içim çok rahatladı şikayetten sonra. Öyle tepkiler alıyorum ki sanki 500 kişinin parasını sömüren benim.

ben de sasirdim buna bir sey denmemesine ama sonra soyle dusundum, konu sahibi o kadar farkli seylere takilmis ki yani birlikte gittikleri tatiller, gezip tozmalari vs sanki gorumcesini kiskanmis gibi. o yuzden huzursuzluk ciksin diye atmis bunlari ortaya. cunku buyuk ihtimalle kocasi kendisini cok kisitliyor aile yapilari bu, o yapidan siyrilip rahat yasayan gorumce gozune batmis. yoksa mesela gorume sevgilisiyle tatile gidemese, abisi aksam 7de evde ol dese, telefonunu kontrol etse vs konu sahibi de bu hirsizlik mevzusunu acmazdi diye dusunuyorum. konudan bana gecen hissiyat bu yani.

Yoruma kapalı olmadığı sürece istediğim konuya yazarım. Niye hırsızlık 2. kez tekrarladığında şikayet etmediniz? Niye hayat arkadaşınıza - kocanıza bizzat siz yalan söylediniz? Siz kocanıza yalan söylerken hata yapmış oluyorsunuz ama başkası yalan söyleyince kocamı aptal yerine koydular oluyor. Bir insanın kardeşinin yalan söylemesiyle eşinin yalan söylemesi aynı şey değil.

Hırsızdan rahatsızsınız ama yalancıdan rahatsız değilsiniz çünkü siz de o yalana çanak tutup hatta bizzat yalanı kendiniz hazırlıyorsunuz. İlginç bir ahlak anlayışı.
Görümcenizin aldığı riskler kendisini bağlar. Yakalanırsa ortaya çıkarsa hesabını kendi verir. Ama sizin oyunlarınız ve yalanlarınız ortaya çıkarsa üç aile de birbirine girer. (Ayrıca genç bir kadın üzerinde bu kadar baskı uygulanması özel hayatına müdahale edilmesi saygısızlık ve hadsizlik)

Hala kendi yaptığınızı meşru başkasının yaptığını ayıp buluyorsunuz. Aferin bu kafada devam edin. O kadar bencilsiniz ki yalanlarınız ortaya çıkmasın diye görümcenizin bir hırsızla bile evlenmesini dört gözle bekliyorsunuz.

Tecrübeye istinaden yazıyorum bunu; bu kişi işler ciddiye binip aileye girdiği vakit geçmişi tamamen silinir. Ailenin saygıdeğer damadı oluverir. Kızlarıyla da gayet güzel geçinir giderler. Geçmiş geçmişte kalır affederler kızlarını. Siz de kızlarını ayartan, ailesinden gizli işler çevirttiren kötü yenge oluverirsiniz. Onun yaptığı yanına kalır siz kötü olursunuz. Kocanız bile şimdiden bir hırsızla muhatap olacağının bilincinde.

Ay hayır konu sahibi benim zaten :) eşim kardeşine karşı nasıl rahatsa bana da rahat , o tatile gitmesine ben yardımcı oldum, sadece değindiğim şey tatile ve görüşmelerine ben yardımcı olurken, abisi destek olurken salak yerine koymasıydı.. yoksa neden takılayım tatiline.. ailesine karşı destek oluyoruz(sık) biz ona

Herif hırsızın teki millet "sanane yhaaa" diye tepki gosteriyo. Madem namaz niyaza bu kadar kafayı takan bir aile bunlar, adamın hırsız olduğunu soyleyince niye tepkisiz kalıyorlar? Ben konu sahibini tutuyorum. Kimse kocamı benim yanımda "ruhu duymaz' diyip salak yerine koyamaz. Ama ben de kocama milletin namuslu görünüp yaptıkları kaçamak tatilleri el birliğiyle saklamazdim. 'bana yaptıklarını anlatma kocamdan sır saklamak istemiyorum" derdim gorumceme. Yani hepiniz kocanizi aptal yerine koyuyorsunuz

Kocayi aptal yerine koyunca susmak zor olmus tabiki oysa koca ne kadar iyi davranmis Abi gibi degil arkadas gibi herkese anlayis gostermis
tatile gitmesi felan farkli bir boyut orasi degilde cocuk hirsiz arkadan laf sokan guvenilmez biri
eh kiz kardesi abime bunu nasil soylersin deyip susturmazsa konu sahibinin kocasini korumasimi kotumu

tek sorun bence konu sahibinin
hirsizlik tekrarlaninca kocasina soylememesi
sonucta aileye gitecek bir insan herkes guvenilir olsun ister

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…