Görümcem😬😬😬

Bak işte demek istediğim aslında farkında olmadan kendini yıpratacagın ve farkına vardıgında da geç olacağı.
Ne gerek var.
Seni seviyorlarsa yakınlaş, gül, eğlen gitsin.
Aksi takdirde yorulursun.
Yorarlar annem :)
Sen bu kayınaile handikabının Türkiye'de nasıl işlediğini yeni olduğun için henüz tam kestiremiyorsun.
Yerler valla bak.
Sen bana uzak durdugum takdirde bir zararları yok diye düşünürsün ama alttan alta oyulduğunun farkında bile olmazsın.
Politik ol :)
Üzülmezsin.

Arkadaşım böyle mesafe koymuştu. Diyordu kafam rahat bana bulaşmıyorlar. Nişanlısı da arkadaşımın yanında devamlı onu haklı görüyor. Bu görümceler bu durumdan dolayı dolmuşlar bir gün bir patladılar ortada ne nişan kaldı ne nişanlı.
Nişanlısı bile kızı suçladı

Hatalıyım hanımefendi çünkü size göre birini seviyorsam onun sevdiklerinize sevsevmek zorundayım kusura bakmayın herkese iyi anlayışlı alttan alan olamam yapabildiklerimi yapıyorum yapamadıklarım husursuzluğa sebeb oluyorsa benim problemim değil bu hayatta eşimden bile önce ben geliyorum çünkü bu benim hayatım
Kaynanamı kayınbabamı alıp geziyorum yazdınız. Aynı mantıkla bu kişileri de sevmemeniz gerekir. Ama bu kişilere atar gider yapmak tehlikeli olur değil mi?

Ben de 17 yıllık evliyim, aileler arası ilişkilerde de gayet tecrübeliyim. Benim de görümcem var, eşimle de abi kardeş ilişkileri de çok kuvvetli. Her şeyi danışırlar konuşurlar, bana sorarlarsa söylerim, sormazlarsa hiç karışmam dahil bile olmam.

Siz çok sivrisiniz, eşinizin gözünde vazgeçilmez sanıyorsunuz kendinizi. Her mesajınızda beni öptü, etrafımda dolaştı, beni çok seviyor yazıyorsunuz. Hiç tanımadığınız insanlara bile bunu ispat etmeye uğraşıyorsunuz. Görümcenize acıdım. Eşinizin ailesinde herkesi birbirine düşürmeye devam edin. Bu işler yavaş yavaş olur, insanlar birikip birikip patlar, altınızı sessiz sessiz oyarlar neye uğradığınızı şaşırırsınız.

Siz de kendisini eşinize hatta teyzesine bile şikayet ediyorsunuz. Abla kardeş dertleşemez mi sitem edemez mi birbirine? Her konuştuklarını bilmek zorunda mısınız? Lütfen ablası şunu bunu diyor eşim de koşup gelip bana söylüyor demeyin.

Eşinizi çok seviyorsunuz, ne güzel daha çok sevin Allah mutluluğunuzu arttırsın ama kendinizi ablasını ezer geçerim konumunda görmeyin. Bizi bile 1 saat içinde gerdiniz, yazık adam bir ömür çekmez katlanmaz size. Size kıyamazsa ablasına canına hiç kıyamaz.

Burada böyle konular çok açıp okuyun, o aşkından ölen erkekler nasıl 180 derece dönüveriyorlar kendiniz görün.
Demin de yazdım sizin asıl derdiniz ablasıyla olan bağı. O kısmı kopartamazsınız istediğiniz kadar deneyin. Kendi aileniz bile onları savunuyormuş, anlayın artık.
Ablacım ben eşimi tuttum ablası bana bağırdığı zaman laf söylemesin düşük yaptım aramadı diye küplere bindi benim için problem değil aramasın deyip ben yumuşattım ablasını aramayınca ben ara dedim bağından rahatsız olsam niye yapıyım

Arkadaşım böyle mesafe koymuştu. Diyordu kafam rahat bana bulaşmıyorlar. Nişanlısı da arkadaşımın yanında devamlı onu haklı görüyor. Bu görümceler bu durumdan dolayı dolmuşlar bir gün bir patladılar ortada ne nişan kaldı ne nişanlı.
Nişanlısı bile kızı suçladı
Patlarsa başınıza bela olurum ayrılık boşanma ballı çöreğim zencefilli oldu derken beni çekersiniz sonra dua et olmasın😂

Kaynanamı kayınbabamı alıp geziyorum yazdınız. Aynı mantıkla bu kişileri de sevmemeniz gerekir. Ama bu kişilere atar gider yapmak tehlikeli olur değil mi?

Ben de 17 yıllık evliyim, aileler arası ilişkilerde de gayet tecrübeliyim. Benim de görümcem var, eşimle de abi kardeş ilişkileri de çok kuvvetli. Her şeyi danışırlar konuşurlar, bana sorarlarsa söylerim, sormazlarsa hiç karışmam dahil bile olmam.

Siz çok sivrisiniz, eşinizin gözünde vazgeçilmez sanıyorsunuz kendinizi. Her mesajınızda beni öptü, etrafımda dolaştı, beni çok seviyor yazıyorsunuz. Hiç tanımadığınız insanlara bile bunu ispat etmeye uğraşıyorsunuz. Görümcenize acıdım. Eşinizin ailesinde herkesi birbirine düşürmeye devam edin. Bu işler yavaş yavaş olur, insanlar birikip birikip patlar, altınızı sessiz sessiz oyarlar neye uğradığınızı şaşırırsınız.
Hanımefendi ben onları seviyorum sevmesem aynı şekilde soğuk olmaya devam ederim o öptü seviyor dönüyor işin şakası makarası ne kadar abarttınız bur daki tek problemim Görümcemin beklentileri eşime karşı olan beklentileri de değil benden bekledikleri beni bırakın kuzeninin karısı üzerinden plan yapıyor gelicem gidicem sizde burda olsaydınız gelir giderdim ama senin karın istemez diye eşimi dolduruyor çok uzun yıllar evli olan biri olarak size soruyorum siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız melek mi olursunuz

Merak etmeyin toplum içinde böyle konuşmuyorum hanımefendi dediği hiçbirşeye cevap vermedim adabsız konuşmadım

Habersiz okumuyorum istediğin herşeye bak diyor.Ben kimseye bağırıp çağırmam sert yazdığım için öyle anladınız muhtemelen. Eşim pasif biri değil gayet benimlede ailesiyle de bağırıp çağırmadan her konuyu tartışabilecrk biri ama bazı çizgilerim olduğunu ve alamayacağını bildiği için o sınırlara geçmiyor. Taraf değiştirseydi şuan etrafımda olamazdı. Beni sevdiği arkamda olduğu sürece bende aynısını ona yaparım gayet güzel giden ilişkimiz aynen devam eder aksi halde yanımda olmaz. Uslub rahatsız ettiyse kusura bakmayın her zaman böyle konuşan biri değilim ama biraz şirazem kaydı haklısınız.
Hepsini okuyamadım tarzınız ve üslubunuz çok rahatsız edici idi.Mesafe ve soğukluk denilen şey bir olay veya size yapılan saygısızlık oldu ise ,artık nasıl betimlerseniz o zaman zarfı içinde olur siz ortada fol yok yumurta yok sadece görümce sıfatı olduğu için en başta soğuk davranıp itmişsiniz . Kusura bakmayın bu huy veya karakter değil. Ayrıca öyle mıç mıç şeyler sevmem diyorsunuz herkese açık bir platformda eşinize ballı çöreğim, yiğidim aslanım ,gül yüzlüm diyecek kadar da mesafesizsiniz bence 😀 Eşiniz sizin taraf diye düşünmeyin hiç bir erkek eşi için ailesinin bir üyesinden vazgeçmez bir süre sonra olay tam tersine dönebilir

• Kendi sınırlarınız önemli ama ablasıyla eşinizin yazışmalarını okuyacak kadar görümcenin sınırlarını takmıyorsun
  • sen samimiyet sevmiyorsun saygı duyulsun istiyorsun , samimiyet isteyen birinin bu talebine saygı duymuyorsun
Samimiyeti benden istiyor ya hani yada kendi samimi olmaya çalışıyor benle ya hani konu bu işte siz sizinle sarılmak konuşmak istemeyen dostluk kurmak istemeyen bir insana bunu dayayıp sonrada ama yapmıyor o beni sevmiyor diye bağlanmayı normal görüyorsanız sizin bileceğiniz iş ama ben de uygulamasına izin vermem

Hepsini okuyamadım tarzınız ve üslubunuz çok rahatsız edici idi.Mesafe ve soğukluk denilen şey bir olay veya size yapılan saygısızlık oldu ise ,artık nasıl betimlerseniz o zaman zarfı içinde olur siz ortada fol yok yumurta yok sadece görümce sıfatı olduğu için en başta soğuk davranıp itmişsiniz . Kusura bakmayın bu huy veya karakter değil. Ayrıca öyle mıç mıç şeyler sevmem diyorsunuz herkese açık bir platformda eşinize ballı çöreğim, yiğidim aslanım ,gül yüzlüm diyecek kadar da mesafesizsiniz bence 😀 Eşiniz sizin taraf diye düşünmeyin hiç bir erkek eşi için ailesinin bir üyesinden vazgeçmez bir süre sonra olay tam tersine dönebilir
Ya ben kimim o zaman benim ailem kim bu nasıl Bi kafa ya eş eş ya hani kavram hayat arkadaşlığı falan siz kendinizi ne kadar değersizleştiryosunuz ya kusura bakmayın ben hayatımı ona adıyosam aynısını yapar yapmazsa hayatımın bir parçası olmaz dediklerimin espri olduğunuzda gayet farkındasınız bence

Kadın ben görümcen değilim ablanım, seni hiç sahip olmadığım kız kardeşim yerine koymak istiyorum dediğinde siz neden bu kadar rahatsız oldunuz ki? Gören sanır ki küfür etti.
Düğünde sandalye çekmiş yanınıza oturmuş aman ne büyük olay, böyle böyle kendinizi hasta edersiniz. Dıdısının dıdısına kadar inceliyorsunuz. Aşırı yorucu bir insansınız.
Zaten görümceyle aynı apartmanda falan da oturmuyorsunuz, ballı çöreğinizin hatrına biraz daha normal mi davransaydınız? O adamın ablası o, sizinle evlendi diye bu boş şeylerle uğraşmak zorunda mı?
Açın forumu okuyun kendi görümcenizi öpüp başınıza koyarsınız
Kadın ben görümcen değilim ablanım, seni hiç sahip olmadığım kız kardeşim yerine koymak istiyorum dediğinde siz neden bu kadar rahatsız oldunuz ki? Gören sanır ki küfür etti.
Düğünde sandalye çekmiş yanınıza oturmuş aman ne büyük olay, böyle böyle kendinizi hasta edersiniz. Dıdısının dıdısına kadar inceliyorsunuz. Aşırı yorucu bir insansınız.
Zaten görümceyle aynı apartmanda falan da oturmuyorsunuz, ballı çöreğinizin hatrına biraz daha normal mi davransaydınız? O adamın ablası o, sizinle evlendi diye bu boş şeylerle uğraşmak zorunda mı?
Açın forumu okuyun kendi görümcenizi öpüp başınıza koyarsınız
Gidince boynuna sarılıcam tamam

İkinizde birbirinizin aynisiniz siz mevzu olmayan seylere tavir trip surat yapmissiniz surat yaptiginiz icin oda laf sokmus vs vs

Samimiyeti benden istiyor ya hani yada kendi samimi olmaya çalışıyor benle ya hani konu bu işte siz sizinle sarılmak konuşmak istemeyen dostluk kurmak istemeyen bir insana bunu dayayıp sonrada ama yapmıyor o beni sevmiyor diye bağlanmayı normal görüyorsanız sizin bileceğiniz iş ama ben de uygulamasına izin vermem
Samimiyet kurmak istememekle mesafeli olmak aynı şey değil.

Ya ben kimim o zaman benim ailem kim bu nasıl Bi kafa ya eş eş ya hani kavram hayat arkadaşlığı falan siz kendinizi ne kadar değersizleştiryosunuz ya kusura bakmayın ben hayatımı ona adıyosam aynısını yapar yapmazsa hayatımın bir parçası olmaz dediklerimin espri olduğunuzda gayet farkındasınız bence
Cazgırlığınızı eşinize ve görümcenize yapabilirsiniz .Bakın burada kaç kişi sizin üslubunuzla ilgili olumsuz yorum yapmış bir çok kişi yanılıyor olamaz değil mi ayrıca eleştiriye açık değilseniz buraya konu açmanız da manasız ayrıca benden size bir tavsiye bu kadar rijit bir tutumda olmayın evliliğin kendi içinde barındırdığı hassasiyetleri vardır. Keçi gibi o bana böyle yapmazsa şöyle olur zaten benim de umrumda değil .... Sizin hayatınızı falan Birgün kendinizi adliye koridorlarında buluverirsiniz. Sizin kimseye hayatınızı falan adadığınız yok sadece tabiri caizse sidik yarıştırıyorsunuz. Ne görümceniz ne başkası Allah eşinize sabır versin

Ben seni anladım. Kendini kötü ifade edip ortalığı bulandırıyorsun. Benim senin ablanım, ailemize hosgeldin gibi cümleler genellikle altında tahakküm barındırır. Üstünlük kurma çabasıdır o. İyi niyetli olan x biz seni çok sevdik, zamanla iki kardeş gibi olmayı isterim der. En mutlu gününde kapris yapan, balayı sonrası içinden eski usul kv çıkan, sürekli eşe seni kötüleyen, düşük gibi üzücü bir konuda aramayan, her ortamda kapris yapan bir kadın. Ama senin ballı coregin de ondan farklı değil bunu görmen zaman alacak. Gerçekten senin tarafında olsa abla eşim hakkında tek kelime duymak istemiyorum. Görüştüğümüzde de merhaba merhaba. O ya da sen tek kelime ederseniz kalbinizi kırarım bitti. Sana gelince tutarsız ve dengesiz davranıyorsun. Dengeli ve tutarlı davran.

görümcenizin görümcen değil ablanım lafını genelde herkes kullanır niye kıllandınız
kadın ne yapsa bişey çıkarmaya çalışmış, soğuğum ayağına resmen onları dışlamaya çalışıp kibir abidesi ortada dolanmışsınız
hayatınız boyunca böyle soğuk nevale herşeyden sıkıntı dırdır çıkarmaya çalışacak ve eşinizi çok yoracaksınız
Allah adama yardım etsin gerçekten

sizin gibisine bizde tek şey denir
"soğuk nevale"

Ben seni anladım. Kendini kötü ifade edip ortalığı bulandırıyorsun. Benim senin ablanım, ailemize hosgeldin gibi cümleler genellikle altında tahakküm barındırır. Üstünlük kurma çabasıdır o. İyi niyetli olan x biz seni çok sevdik, zamanla iki kardeş gibi olmayı isterim der. En mutlu gününde kapris yapan, balayı sonrası içinden eski usul kv çıkan, sürekli eşe seni kötüleyen, düşük gibi üzücü bir konuda aramayan, her ortamda kapris yapan bir kadın. Ama senin ballı coregin de ondan farklı değil bunu görmen zaman alacak. Gerçekten senin tarafında olsa abla eşim hakkında tek kelime duymak istemiyorum. Görüştüğümüzde de merhaba merhaba. O ya da sen tek kelime ederseniz kalbinizi kırarım bitti. Sana gelince tutarsız ve dengesiz davranıyorsun. Dengeli ve tutarlı davran.
Haklısınız fevri davranıyorum ondan anlaşılmıyor

X