Görumcem Hasta Annesini Bırakıp Buraya Gelmis!!!

_MAJESTE_

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2015
10.117
23.832
31
Düzenleme ; konumu dün acele paylaştıgım için cogu kişi yalnş anlamış.. cok farklı yorumlar geliyor alakasız konu ile ilgili olmayan..
normalde kv kp biizm bululndugumuz şehirde, eltim ve görümcem ise istanbulda yaşıyorlar evleri işleri yaşamları herşeyleri orda.. eltim bizim buldunmz sehirden ev aldı ama halen istanbulda yasıyolar.. görümcem ilk sene eltimin cocuguna bakmak için kırk takla attı.. ve baktı.. daha sonra ne olduysa bilen yok ben bakamyacagm dedi..
sonra eltimin annesi ve kv bizim bulundumuz sehirden istanbula giderek eltimin cocuguna bakmaya basladı.. ama kv tek bakamıyor cocuga görümcem yardmcı oluyordu.. babası öglen 1 e kadar durup işe gidiyor ( markette calışıyor annesi 5 de geliyor ) o zamana kadarda görümcem gelip cocukla ilgileniyor annesne yardmcı oluyordu şimdi buraya bizim oldugumuz sehire geldi babasının evine.. kv orda tek kaldı.. ve tek basına cocukla bas gelemez bakamaz duramaz yapamaz.. bunu eltim de biliyor kaynımda biliyor görümcemde..
Ama görümcem israrla gelmiş buraya annesinin bakamayacagını bildiği halde..
bakıcı ve kreşe göndermiyolar zaten eltim asgari ücretle calışıyor.. kv cocugunuda alıp götürelim sizin yıllık izninize kadar demiş kabul etmiolar ..
eşimin kızdıgı üzüldüğü noktada bu... şimdi haber aldmm eşimden abisile konuşmş abisinin dediği ; durduramadm ablamı gidecem diye tutturdu annem cocugu idare edemiyor napacamızı bilmiyoruz kaynanamda gelmior ekin harman zamanı die demiş ' eşim halen cok öfkeli görümceme.. buraya geldiğinde görümcem hiç birşey yapmıyor cocuklar durmur die bahane ederek gelmiş ve eşim sunuda bilyor ki burayıda karıstıracak bize dirlik vermeyecek.. ama bu sefer eşim olsun ben olsun buna razı gelmeyeceğiz.. bi yandanda kp var.. eşim ablasıla görüşmek istemiyor bende.. o nedenle gitmeyeceğiz ama kp in evinde soncta kp ilede görüşmems olacagız ne yapacagımızı bilmiyorum.. !
Gece gece hala soktaym aklim mantigim almior bu olayi benim. Gorumce ve eltim ile yasadigim sorunlardan bahsetmstm sizlere eski konumda.
Eltim ve gorumcem ist. Yasiolar gorumcem normalde her sene yazin 3 ay buraya geliyor cocuklarla yasadmz sehire ,etlmde 15 gun gelior yillik izninde.
Eltimgl buradan ev aldilar kredi cekmeden borc aldilar .akraba es dost ..
2 yasinda cocuklari var. Cocuklarina ilk 1 yil gorumcem bakti sonra birseyleri bahane ederek bakmayi birakti. Altli ustlu oturuyorlar bu arada. Ama gorseniz can ciger kuzu sarmalarrrr !!! Gecen sen birlkte tatile bile gttiler bir olup beni dislaip selam vermediler Ben kotu gelin oldm.. Onlar pek iyi oldular..ama ne hikmetse cocugna bakmayi birakti
Daha sonra donusumlu olarak kv ve eltimin annesi oraya giderek idare etmeye basladi. en son kv gtmisti 3 aydir orada kv hasta pankison hastasi kendine hayri yok.. Sadece cocugun basinda duruyor oglu ise 1 de gidior oglen markette calisior 1 den sonra gorumcem inior altini ustunu degistiriyordu. Yemek yedieiordu
Gorumcemn cocuklari ile oynuordu annesi gelene kadar. kv min tek basina bakmasi yedirmesi icirmesi munkun degl zaten surekli titriyor.. Sadece yoldas . oda gorumcem bakmadi icin .
Bugun esm bana ablam gelmis cocuklarda dedi.!!!
Nasil yani dedimm..
Bende anlamadm cocuklar durmuor diyerek gelms annemi orda birakmis o kadin o cocuga tek basina nasil bakacak hic mi dusunmedi annemi birakti geldi die cok sinirlidi.
Annesile konusms annesnde ccani skknms
Oglum iyice bunaldm cocuk hic durmuo pesinden kosamiorm halim iyice kotu ablanda gitti cocuklar durmadi ben gelemedm cocuga bakacak kmse yk ortada birakamadm demis ..
eltmn annesi eylule kadar gtmez ekin harman zamani..
gorumcem bu kadar mi memleket sevdalisi ?,hayir yani hasta anneni birakacak kadar ne vardi burda ? Neden geldn benm aklm almior
Cocuklarinin okulunu bahane gostererek eltimin cocugna bakmadi..
Cocuklar skldı diyerek buraya geldi annesini birakti
Esim kaynmla konsms; benm annem zaten hasta abi siz napiosnz bu kadn orda nasi yapacak sizin cocukla tek basina nasil bas edecek ,derdine nolmsda gelms anneme brsey olsun hepinizi yakarim demis..
gorumceme karsida cok ofkeli.. Annesi icin cok uzuluyor zaten onlarn bana yaptiklarina karsin tepkisini koymsti ve 1 yildir bacisi ile konusmuor
Kp zaten bana gelmiordu bir haftadir kizi gelecegi icinmis demekki..
Smdi benm anlamadgm bu kadn annesini birakip gelecek kadar derdi neydi memleketine ?
Eltimin cocugunu neden idare etmedi
Hadi aralarnda birsey oldu diyelm ki ama annesi hasta nasil olrda birakir gelir ?
Smdi buraya geldi ortaligi karistiracak rahat durmayacak bana aileme zarar verecek kp dusman edecek bize ben ne yapmalym bu kadina karsi? Kv cocuga tek basina bakamaz mumkun degil bu kadin napmaya calisiyor ?
Bu arada esm ackca yuzume soyluyor ablqm geldi smdi yuvamada huzur vermck aagzimzn tadini kaciracak sennde benimde farkindaym dior

Bu durum bu olaylar beni ilgilendirmio kim naparsa yapsn umrumda degl ama esm karalarbagladi annesi icn cok uzuluyor
Anmem cocuga bakamaz tek ablam neden geldi annem neden izn verdi dior abim neden ses etmedi dior bende birqk onlar dusunsn diorm beni dinlemiyor cani skkn sinirlive bana cocuguma yanstiyor yoksa vay gormcem gelms vay kv tek bakamior vay eltm sole beni zerrw ilgilendirmior

Son düzenleme:
Bı sorularının cevapları görümcen de biliyorsun değil mi? Gelmişse gelmiş. Size zarar vereceğini düşünüyorsanız fazla yüz vermezsiniz olur biter. Onun dışında annesini bırakıp gelmiş olmasına bu kadar takılmanız sizin haddinize değil!!

Yani bırakın ne yapiyorsa yapsin. Gelip de sizde mi kalıyor ki yani neden bu kadar gerildiniz. Herkes basinin çaresine bakar bu kadar takmayın derim
Aslnda gerilmedm sadece merak ettgm hasta anneini orada bir basina birakip gelecek kadar derdine neoldu ?
Annesn cocugw bakmayacagini blior ve annesnn durumu gt gide kotulesiyor hastaligi ilerlior

Bı sorularının cevapları görümcen de biliyorsun değil mi? Gelmişse gelmiş. Size zarar vereceğini düşünüyorsanız fazla yüz vermezsiniz olur biter. Onun dışında annesini bırakıp gelmiş olmasına bu kadar takılmanız sizin haddinize değil!!
Evet haklsnz benim haddime degl o oonunla annesi arasnda bir durum ama esm bile anlam veremedi kuplere bindi ve biliorki bizede zarari dokunacak rahat drmayacak esm acikca yuzume karsi soyledi smdi geldi rahat huzur vermeyecek bize die..

Aslnda gerilmedm sadece merak ettgm hasta anneini orada bir basina birakip gelecek kadar derdine neoldu ?
Annesn cocugw bakmayacagini blior ve annesnn durumu gt gide kotulesiyor hastaligi ilerlior
Iyi de size ne yani onun hayatı. Nicin bu kadar taktiginizi anlamiyorum. Kayinvalidenize mi kıyamıyorsunuz cok mu seviyorsunuz o halde yanınıza alin siz bakin. Cocuga bakacak durumda degilmis madem. Görümcenizin kendi hayati gelir gider yani

Iyi de size ne yani onun hayatı. Nicin bu kadar taktiginizi anlamiyorum. Kayinvalidenize mi kıyamıyorsunuz cok mu seviyorsunuz o halde yanınıza alin siz bakin. Cocuga bakacak durumda degilmis madem. Görümcenizin kendi hayati gelir gider yani
Nie mi bu kadar taktm cunku buraya geldigi icin benm hzurumu kaciracak neler yapacak km blr merakla beklio ustelk esmde buunn farknda yoksa umrmda olmaz anliyormsnz ? Eltim cocugna bakmam bana mi dustu smdi gercekten ilginc

Size ne.
Ne yaparlarsa yapsınlar.
Buradan konu size nasıl gelip size düşman olacaklar onu da hiç anlamadım...
Evet beni ilgilendrmez haklsnz ama esmn cok cani skldi cok kafasina takior su an onuda soyleym 3 ay burda ve bize dirlk vermck elnden geleni yapar esmde bunun farknda biliyormsnz ?

Evet beni ilgilendrmez haklsnz ama esmn cok cani skldi cok kafasina takior su an onuda soyleym 3 ay burda ve bize dirlk vermck elnden geleni yapar esmde bunun farknda biliyormsnz ?
Eşiniz farkında, siz farkındasınız, bir şey olmaz merak etmeyin...
Eşiniz de annesini çok düşünüyorsa gidip alsın gelsin, eltiniz de bakıcı/kreş alternatiflerini değerlendirsin...

Eltiniz görümceye güvenerek mi çocuk yapmış? Görümce, o çocuğa bakmak zorunda değil, bakamayacaklarsa çocuk yapmamalıymışlar onlar, keza yaşlı kadın da bakmak zorunda değil.
Görümcenin annesini bırakıp gelmesi kendi vicdanıyla ilgili, sizi ilgilendirmez, ama zaten anladığım kadarıyla yaşlı kadın yatalak filan değil, kendine bakabilecek durumda, hatta çocuğun başında bile duruyor iyi kötü. Görümce veya başka kimse başkasının çocuğuna bakmak zorunda değil, yaşlı kadının yalnız kalması sakıncalıysa onu da memlekete getirsin eşiniz, eğer annesini çok merak ediyorsa yani, o çocuğa da anne babası bir çözüm bulsun.

Eltinizin çocuguna bakmak zorunda değilsiniz tabi ki,Fakat eşiniz annesine bakmak zorunda keşke onuda getirselermiş yada çok aklınızda kalıyorsa eşiniz gidip alabilir, eltinizde başının çaresine bakar o onun sorunu.Görümceniz huzur vermiyorsa fazla yüz vermeyip mesafeli davranırsınız huzurunuz kaçmaz.

X