Görümcem bizimle yaşamaya başladı

ektekidosya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
107
42
26
Merhaba henüz evleneli iki ay olmadı. İlçede ikamet ediyorum. Kayınvalidem ve görümcelerim ilçeye yarım saat uzaklıkta bir köyde yaşıyor. Bir görümcem çalışmak için ilçede işe başladı. Sorun şu ki bizimle kalmaya başlayacağını bilmiyordum. İlk akşam eve geldi ertesi gün eşyalarını görünce eşime sordum. Eşim annem beni aradı böyle böyle dedi Bi süre kalsın dedi dedi. Ama benim bundan haberim yok. Bunun üzerine eşimle kavga ettim ve ilk kavgamızı etmiş olduk. Tepkim ilk olarak neden kimse bana bu evde olacaklar ile ilgili bir şey söylemiyor sormuyor. Çok zoruma gitti. Bir anda kendimi görümcem ile aynı evde yaşıyor olarak buldum. Henüz kimse ile bu konu hakkında görüşmedim. Kayınvalidemi ve görümcelerimin seviyorum aslında ama bu şekilde emri vaki ile karşılaşmam onların beni aynı sevgi ve saygı duymadıklarını hissettirdi. Şimdi kayınvalidem ve görümcem ile konuşmayı düşünüyorum. Bu konuda sınırımı nasıl çizeceğim ve bu durumdan nasıl kurtulacağım.

Ailesinden önce siz eşinizle konuşun 2 aylık evli de olsanız 20 yıllık evlide olsanız aynı evi paylaştığınız kişinin sizden habersiz böyle bir karar alması doğru değil. belki eşiniz sizin problem etmeyeceğinizi düşündü fakat ne olursa olsun sizinle bu konuyu konuşmalıydı. bence bir çizgi koyacaksanız eşiniz ile koyun bu çizgiyi belki annesi eşinize söylerken hanımına da söyle demiştir. önce eşinizlee konuşun bence...

Eşinizle kavga etmişsiniz yani zaten bu konuyu konuşmuş oluyorsunuz. Ne dedi size? Eğer bir sebep sunamadıysa kayınvalidenizi arayın önce ve neden önce size haber vermediğini sorun. Bu evin sadece eşinize ait olmadığını söyleyin... Daha iki aylık yeni evli çiftin evine misafirliğe bile gidilmez öyle.

çok yanlış... eşinizin bir kere bunu pişkin pişkin annem dedi demesi kabul edilir gibi değil, oldu paşam annen de gelsin buyursun sizde kalsın. bazı erkeklerin bu kadar BÖN ve UMARSIZ olması çıldırtıcı

Konusmayı gecıktırme derhal knus

Ne munasebet ay daha ilk gunden çocuklu aile gıbı olunmuş.
Komsuları da toplayın beraber bır evinde yaşayın o zaman kımse kira vermesin.

Orada ev acmis olmasaydiniz ne cözüm bulacaklarsa o cözümü bulsunlar durup durup da siz evlendikten sonra ilcede ise girmesi de ayri bir olay zaten.Görümcemi cok severim iyi de anlasirim ama böyle bir durumu asla kabul etmem iyi olmak varken neden kötü olalim ki ayri evlerde misafir gibi gidip gelelim yeter hele ki daha yeni evlisiniz

Ya ablacım şimdi eski konularına baktım, dedim böyle bir adam kendini belli etmemiş olamaz. Sevgiliyken aldatmış, nişanlıyken borsada kumar gibi oynayıp para dünya para kaybetmiş daha da okumadım kapadım. Kör müsünüz, kafanız mı tuhaf çalışıyor ne yaşıyorsunuz da evleniyorsunuz boyleleriyle ya? Otur bak gorumcene de başka türlüsünü yapamazsın.

Eşim sen ne dersen onu yapalım diyor. Ben ne diyeceğim peki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…