Görümce seysi konusu

Ay hahhha ben mi rahatsız ediciyim iki satır yazıdan neler çıkardınız böyle

Benim görümcem de çoook nadir gelip kaldığında eşimle o sabaha kadar oturup konuşur ben uyurum valla erkenden. Kardeşi yani ne olmuş, ben de kardeşlerimle oturup sabahlıyorum. Ayrıca çocuklarınıza siz değer vereceksiniz. Kötü davranırsa nasıl bir kötülük bilmiyorum ama uyarı falansa çok umursamam halaları sonuçta.

Gerçekten benim gitmesi bu kadar içime oturmuyor neden anlaşılmıyor şimdi bu kadın 20 gündür burada her gece abi çık gel konuşalım tabiki konuşmasın diye bişey söylemiyorum ama benim çocuklarıma aşırı dışlama yapıyor inanın gözünüzle görseniz ne kadar itici davranışları olduğunu anlardiniz adamın kızıyla kendini yaristiran bı kardeş var bende gorumceyim anlayamıyorum

Yok yok sevilmez ve ben olsam bunun evine bile uğramam. Direk silerim Hayatımda yeri olmaz bi daha

Diliniz yok mu? Ben evime kim gelirse gelsin önceden uyarıırm “çocuklarıma kötü bir söz söylemeyin, uyarabilirsiniz ama haddi aşan yorumları kabul etmiyorum” diye. Kimse de asla benim çocuklarıma laf etmez, ettirmem.
Sizin de diliniz var

Bakın belki kiskandigimi dusunebilirsiniz ama bu o şekilde bişey değil neden bu kadınlar kulübü bu şekilde sürekli bı yadırgama peki eşinize şunu yapin daha iyi olur denebili pekala
Kızkardeşinin etkisiyle kendi çocuklarını dışlayan adama ne yapılabilir? Ayrıca ben böyle olduğunu da düşünmüyorum. Çocuk konusunu kendinizi haklı göstermek için yazıyorsunuz gibi. Doğru bile olsa zaten kendilerini dışlayan bir babayla büyüyeceklerine boşanmış anne babayla büyüsünler. Sizi saymayan dinlemeyen saygı göstermeyen bir adam için bu kadar çaba niye?

Ben de eşim gibi diyorum 10 15 gün durup gitcek ama ömrümden 3 yıl gidiyor ben empat bı insanım burada anlatiyorsam kimsenin yüzüne cikisamiyorum

Ben de eşim gibi diyorum 10 15 gün durup gitcek ama ömrümden 3 yıl gidiyor ben empat bı insanım burada anlatiyorsam kimsenin yüzüne cikisamiyorum
Hayat böyle değil ama. Zincirlerinizi kırın. Ben evlatlarım için her şeyi yaparım herkes de bunu bilir.
Siz de öyle olun. Evlatlarımızdan daha önemli hiç kimse yok bu hayatta. Kaybedeceğiniz bir görümce olur çok da tın yani. Söyleyin ama gülmeye eğlenmeye devam edin yani biraz sinsice

Kendimi neden hakliyayim olan konuların hepsini zaten yazmamisim acaba düşündünüz mü bu 10 yılda ilk beş yılımız aynı şehirde geçmiş ve neler yaşamışız sadece 10 günlük bı mevzu degilki ayrıca eşim çok savaşlar verdi arada kaldı dikkat ederseniz eşimi kurtarmak istiyorum dedim

Haklısın öyle gözüküyor ama bişey söylediğimde tüm sulaleye beni kotuleyip bu kadın böyle kötü bı kadın diyecek ne zaman gelse herkesle aramı açmaya çalışıyor ben eşim için iyi davrandikca iyice üslubunu bozuyor çocuklarımla yitisiyor onlarında psikolojisini bozuyor

Haklısınız, anlama yetimiz yok (!) Ben mi çok iyimserim bilmiyorum ama, normal olan bu diye düşünerekten, bir şey anlatayım.

Görümcem köyde, lise bitirmiş evlenmiş, Bunun kızları vardı. Eşim, hayatının bir kısmını köyde, kalan büyük oranı okuyarak dışarda geçirmiş ve güzel bir konuma gelmiş, haliyle ufkuda genişlemiş. Bu sebepten kız yeğenlerini her daim yokken ve varken destekledi. Özellikle kız çocuğunun okumasına ayrıca bir hassas.

Ben aileye dahil olduğumda kızlar orta öğretimdi. Eşim artık evli olduğu için, burs konusunu bana danıştı. Mevzu, kızların istikbali olunca onay verdim. Görümcemin durumu yok. Kızların dershanesini üstlendik. Çok akıllı kızlardı ve emeklerimiz boşa çıkmadı. 2 tanesini, anne ile beraber Ankara Hacettepe'ye biz götürdük, kayıt ve sonrası yerleştirme vs. Çok çekingen olduklarından dayısı ve ben, bir ihtiyaç halinde aramalarını söyledik. Bu kızlar zaten okumanın dışında, şımarıklık edip saçma isteklerde bulunan kızlar değil. Tek amaçları okumaktı.

Ona keza ben, yeğenlerim bir harcama yapsam eşim sormaz bile. Ya hu biz bir aileyiz iki taraflı. Maddi veya manevi birinin desteğe ihtiyacı var ise elbet yanında duracağız.

Ne eşimde, ne ben de fesatlık olmadığından mi nedir? Paramızda bereketli.

Ben, depremden evvel çok çok severek, pahalı bir şeyi almıştım. Ve bu kızlarla telefonda konuşurken bu sevinci paylaşmıştım, çünkü çok istiyordum. Deprem sonrası, olay soğuyunca o kızlardan birisi "Yenge, sana yemin ederim ilk maaşım dahil, sonrasında sana onu ben alacağım" dedi. Elbet aldırmam, karşılık için yapmadık. Ama, bu düşüncesi bile beni onure etti. Bu ülkeye pırıl pırıl 2 hekim kazandırmakta benim de tuzum var diye yaşadığım gurur yeter.

Allah herkesin kalbine göre veriyor canım. Sen yeğenlerine bile laf edersen, karma sana geri döner.

Merhabalar! Burada en büyük iş eşinize düşse de maalesef dengeyi tutturma yeteneği bahşedilmemiş kendisine. Kardeşini sevmesi, değer vermesi gayet güzel ama kendi yuvasına zarar verecek düzeyde yakınına sokması saçma...Görümceye gelince kendi yuvasındaki olumsuzlukları siz de öteliyor olablir. Ayrıca üç çocukla başkasının evine kardeşi de olsa her yaz her yaz gitmek düşüncesizliğin en açık örneği. Bence çok muhatap olmamaya çalış evin içinde de zaten yüz bulamazsa belki sürekli gelmez...

Bakın ne kadar güzel anlatmışsınız şimdi sizin çocuklarınız olup ta ve gorumceniz sizin cocuklarinizi dislayip farklı imalarda bulunsaydı inanın sizinde içinizden gelmezdi yapmak olaylar farklı kişiler bambaşka bunu anlayın önce çok şükür okadar iyi niyetli bı insanım durumum da çok iyi ben eşime yapmasın demedimki gorumcemin fesat düşüncelerinden bahsettim iyi okuyun anlayin

AA gerçekten beni anlayan bı insan çıktı burda derde çare ararken bide burdakilerle laf dalaşına girmek istemiyorum eşim de aşırı iyi niyetli olduğu için herşeyi en iyisini yapayım diyor kardeşi biseyde diyemiyorum stres altında kalıyorum

stres yapmak sadece size zarar verir insanları değiştiremeyiz malesef ama kendi düşüncelerimizi pozitif yönde değiştirmeyi öğrenmeliyiz (ben de daha başaramasam da:). Allah yardımcınız olsun

Görümcem veya ben, kimse kimsenin çocuğuna karışamaz. Görümce kötü olsa bile "Çocuklarının suçu yok, hiç bir çocuğun suçu yok" Bakın, siz kendi çocuklarınız için rahatsız olmuşsunuz. Siz de aynı davranmayın ki bir farkınız olsun.

Hep yeğenlerimize daha fazla itina gösteriyoruz. Kendi evladıma yeri geliyor kızıyorum ama, yeğenime daha yumuşak davranıyorum. (Kendini ve çevresini tehlikeye sokacak bir durum yoksa) Kendi çocuğuma 1. Kez oyuncaklarını topla dediysem ve dinlemediyse, 2. Kez ses rengim değişir. (Bağırma değil) ama yeğenime bunu yapamam. Anası, babası var. 1 defa güzel söylerim, 2. Yi demem.

Ee? Şimdi evladımdan üstün mü tutmuş oldum?

Yıl boyu zaten kendi evlatlarına harcıyor adam. Yeğenleri 3-5 gün gelmiş, dayısı harcasın ne olacak?

stres yapmak sadece size zarar verir insanları değiştiremeyiz malesef ama kendi düşüncelerimizi pozitif yönde değiştirmeyi öğrenmeliyiz (ben de daha başaramasam da:). Allah yardımcınız olsun
Evet unutmak istiyorum bazen diyorum ki aşk acizlik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…