Görümce seysi konusu

Sadece tek bir örnek vermişsiniz. Bu şekilde meseleler anlaşılmıyor. Size daha detaylı taktik verilmesini beklemeyin.

Noktalama işaretsiz de rahat okudum ama kullansanız daha iyi olur. Hem kurala riayet etmiş olursunuz hem kullandıkça eliniz alışır hem de okurken kitleler sıkıntı çekmez.

Yazdığı tek cümlede üslup hatalı olsa da nasıl onu ensestmiş gibi çektiniz? Aklıma hiç de öyle bir durum gelmedi, neyi kastettiğini de anladım. Konuyu dağıtayım diye ne uğraşmışsınız. Sizi en yargılayıcılık ve üste çıkıcılık ödülü verilmeyecek. Bu kadar da kasmayın. Dışarıdan siz daha çok itici duruyorsunuz.
Konu sahibi arkadasin niyeti o degil ancak kullandigi cumle gercekten cok cirkin ne niyetle olursa olsun oyle.tam olarak ne oldugunu anlatmiyor bide ustune gorumcesine yazdigi igrenc cumlede gelince dogal olarak herkes tepki gosteriyor somut bir olayi yazsa herkes ona gore konusacak.burdan konuyu okuyunca kendi kiskaniyor gibi geliyor

Herkese selam yazmayı genelde hiç sevmem ama yazabildigim kadar yazicam ben 3 çocuklu bir anneyim öncelikle 10 yıllık evliyim ama eşimin bir türlü biraz dengede tutamadığı narsist bı ailenin geliniyim sürekli dışlanmış hissetmekten bunaldım eşimin ailesi tam a beni seviyor derken bir görümce hastalığı yakalıyor beni o kadar çok şey yasadimki yazmakla bitmez gorumcemle sadece telefonda görüşüyoruz 5 yıldır bu böyleydi şimdi her yaz tatile buraya geleceğini öğrendim ve okadar fesat ki gecenin 1 inde eşimi çağırıp gel dertleşelim evli ve onunda 3 çocuğu var ve kendi cocuklarini sanki eşimden yapmış gibi davranıyor benim çocuklarımı dışlayıcı tavırlar takiniyo sürekli bı planlar peşinde yanında hiç bişey konuşmak istemiyorum konuştuklarını aleyhime bana uygulamaya çalışıyor bu teröristten eşimi nasıl kurtarabilir im bi akıl verin
Fedocü görümce, ahaaa ilk defa rastladım burada. İhbar edin 155'e 😒

Yazdığı tek cümlede üslup hatalı olsa da nasıl onu ensestmiş gibi çektiniz? Aklıma hiç de öyle bir durum gelmedi, neyi kastettiğini de anladım. Konuyu dağıtayım diye ne uğraşmışsınız. Sizi en yargılayıcılık ve üste çıkıcılık ödülü verilmeyecek. Bu kadar da kasmayın. Dışarıdan siz daha çok itici duruyorsunuz.
Gayet onu kastediyor. Kumasiymis da ilginc bakiyormus! Ona ne diyeceksiniz?
Screenshot 2024-07-07 at 16.33.50.png

Biz kocası ile cinsel bir şey yaşamış anlamadık ki, üslup çok çirkin bunu belirttik. Kocamdan çocuk, kuma falan demiş. Bunlar hoş şeyler değil. Doğru üslupla kelime seçmeliydi.

Kadın ne kadar içinize sızabilir ki? Evi ayrı şehri bile ayrıymış zaten. 5 senedir telefonla görüştüğünüz insan size en fazla ne kötülük edebilir? Bence bi salın insanların kardeş ilişkisini, bırakın özlem gidersinler
Ben cevap vermeyi bile daha fazla uygun görmedim. 3 mesajımı daha alıntıladı polemiğe girmek için. Kötü insan her mecrada kötülüğünü kusuyor. Burada kimse tanımadığı için ilk mesajında belli etti ona rağmen çok itinali yaklaştım ama beni fesat ilan etti. 😅

Haklısınız, anlama yetimiz yok (!) Ben mi çok iyimserim bilmiyorum ama, normal olan bu diye düşünerekten, bir şey anlatayım.

Görümcem köyde, lise bitirmiş evlenmiş, Bunun kızları vardı. Eşim, hayatının bir kısmını köyde, kalan büyük oranı okuyarak dışarda geçirmiş ve güzel bir konuma gelmiş, haliyle ufkuda genişlemiş. Bu sebepten kız yeğenlerini her daim yokken ve varken destekledi. Özellikle kız çocuğunun okumasına ayrıca bir hassas.

Ben aileye dahil olduğumda kızlar orta öğretimdi. Eşim artık evli olduğu için, burs konusunu bana danıştı. Mevzu, kızların istikbali olunca onay verdim. Görümcemin durumu yok. Kızların dershanesini üstlendik. Çok akıllı kızlardı ve emeklerimiz boşa çıkmadı. 2 tanesini, anne ile beraber Ankara Hacettepe'ye biz götürdük, kayıt ve sonrası yerleştirme vs. Çok çekingen olduklarından dayısı ve ben, bir ihtiyaç halinde aramalarını söyledik. Bu kızlar zaten okumanın dışında, şımarıklık edip saçma isteklerde bulunan kızlar değil. Tek amaçları okumaktı.

Ona keza ben, yeğenlerim bir harcama yapsam eşim sormaz bile. Ya hu biz bir aileyiz iki taraflı. Maddi veya manevi birinin desteğe ihtiyacı var ise elbet yanında duracağız.

Ne eşimde, ne ben de fesatlık olmadığından mi nedir? Paramızda bereketli.

Ben, depremden evvel çok çok severek, pahalı bir şeyi almıştım. Ve bu kızlarla telefonda konuşurken bu sevinci paylaşmıştım, çünkü çok istiyordum. Deprem sonrası, olay soğuyunca o kızlardan birisi "Yenge, sana yemin ederim ilk maaşım dahil, sonrasında sana onu ben alacağım" dedi. Elbet aldırmam, karşılık için yapmadık. Ama, bu düşüncesi bile beni onure etti. Bu ülkeye pırıl pırıl 2 hekim kazandırmakta benim de tuzum var diye yaşadığım gurur yeter. 🥰

Allah herkesin kalbine göre veriyor canım. Sen yeğenlerine bile laf edersen, karma sana geri döner.
Vallahi helal olsun, eğitim için destek olmuşsunuz. Okurken çok mutlu oldum. Durumları yokmuş cevheri görüp elinizden geleni yapmışsınız ama bu durumda olmayan insanlar var mesela eşiniz sizden gizli görümcenizin trafik cezasını ödese napardınız? Sinir olmaz mıydınız olayla alakalı değil sohbet için yazdım :)

X