görümce belası

Yahu aramıyor diye dert yanıyorsunuz gelmeye niyet edince de naz yapıyorsunuz.
Belliki abisinin evlenmesini kabul edememiş ergen haller. Bi salın sizde o zaman.
Eşinizi de saçma sapan germeyin ortada henüz bişey yok belki ayrı eve çıkacak. Hadi size gelecek diyelim tavrınızı koyarsınız kabul edemem diye kayınvalidenize eşinize veya kendisine söylersiniz bitti gitti bu kadar büyütmeye gerek yok.
arayıp aramaması çok umrunda değil bu konu annesi tarafından önceden sinyali verildiği için haddini bilsin diye tepki

Sizin eviniz de mi kalıcak ? Kalıcaksa istemediğinizi kocanıza değil görümcenize kendiniz söylemelisiniz. Abisiyle olan sorunda onu bağlar bence baskıcı dediğinize göre belki abisiyle sorun yaşadı gitti kız okudu. Düğüne belki gelemedi sorunları vardı bilemezsiniz. Arada mesaj da atıyormuş onada sinirlenmişsiniz atmasa onada sinirlenmişsiniz değişik yani. Bunda bir şey yok ben de ne akrabalarıma ne kimseye mesaj atmam aramam çünkü sevmiyorum annem aradığında bi alır hatır sorarım o kadar. Belki o da öyledir yani illa sizinle konuşacak diye bir şey yok siz mesafe istiyorsunuz onun mesafe koyması niye sizi gerdi ki. Sizinle aynı evde yaşamayacak ise gerilmeniz anlamsız çalışcakmış siz abi kardeş arasına girmeyin evinize alıp almamak zaten siz ve eşinizin kararı almazsınız normal olarak kimse evde 3. birini istemez. Ama ayrı yaşayacaksınız ne gibi özeliniz kalmayacak o da değişik

Sizinle ayni evde yaşamaz sanırım. Kendine göre bir yer tutulur. Yoksa haklısınız. Ama beni aramayani bende önemsemem. Allaha yakın bana uzak. Ne güzel
bizimle yaıycakmış ailesi yer bilmez tek başına napar kafasında arayıp sormayıp sonrasındada böyle bişeye kalkışması bütün sıkıntı yoksa umrumda bile değil açıkçası ne hali varsa görsün

Merhaba arkadaşlar,
Nişanımıza düğünümüze bile gelmeyen bi görümce var sözde abisine kırgınmış çokta önemli değil kendini en başta gösterdi zaten,sonrasındada beni hiç aramadı watsaptan cuma mesajı atardı binde bir, oda ben sitem edene kadar ( sitemimin sebebide hiç aramayıp kafasına estiğinde resimli bi mesaj atması )bir sürü sorun yaşadım sağlık sorunu vesaire hepsinden haberi var farklı illerde yaşıyoruz bu arada ailesiylede, abisine olan kırgınlığıda herşey bittikten sonra geçti bianda arada çaldırır o arasın diye yada watsaptan yazar.(bize gelince dakikası yok )Hanımefendi üniversite okuyodu ailesi ve bizden başka bir ilde ,okulu bitti,Ailesinin yanına dönücek aileside çok baskıcı.Onların yanına dönmemek için bizim yaşadığımız ilde iş bulmaya çalışıyor şaka gibi....ve inanamıycaksınız aileside onunla aynı düşüncede .Bunu duyduğumdan beri sinirlerim tepemde ,eşime asla istemediğimi söyledim.Benimde bir düzenim ,özelim var.zaten çalışıyoruz birbirimizi zor görüyoruz.Eşimde ben sana böyle bişey demedim dedi geçiştirdi ,bende bu konudaki düşüncemi bil o zaman dedim doğal olarak gerildik. Bu kadar yüzsüzlük olmaz işi düşünce biz aklına geldik, gitsin ailesinin yanına ben ona bakamam benmi doğurdum banane haksızmıyım kızlar çok canım sıkkın çok ..
Esinizin kardesi,ilerde bisey olunca sahip cikip yanina da alicak gerekirse. Sokagami aticak .bukadar kötu kalpli olmayin

Sizin eviniz de mi kalıcak ? Kalıcaksa istemediğinizi kocanıza değil görümcenize kendiniz söylemelisiniz. Abisiyle olan sorunda onu bağlar bence baskıcı dediğinize göre belki abisiyle sorun yaşadı gitti kız okudu. Düğüne belki gelemedi sorunları vardı bilemezsiniz. Arada mesaj da atıyormuş onada sinirlenmişsiniz atmasa onada sinirlenmişsiniz değişik yani. Bunda bir şey yok ben de ne akrabalarıma ne kimseye mesaj atmam aramam çünkü sevmiyorum annem aradığında bi alır hatır sorarım o kadar. Belki o da öyledir yani illa sizinle konuşacak diye bir şey yok siz mesafe istiyorsunuz onun mesafe koyması niye sizi gerdi ki. Sizinle aynı evde yaşamayacak ise gerilmeniz anlamsız çalışcakmış siz abi kardeş arasına girmeyin evinize alıp almamak zaten siz ve eşinizin kararı almazsınız normal olarak kimse evde 3. birini istemez. Ama ayrı yaşayacaksınız ne gibi özeliniz kalmayacak o da değişik
benimle mesafe koyması umrumda bile değil benim şuan tek sıkıntım bizimle yaşama isteği ,beni sevmiyo olabilir abisinide aynı şekilde o zaman yanımızda ne işi var mesajdan kastım toplu gönderilen resimli cuma mesajı gönderip sonrada aiesine ben arıyorum imajı oluşturması ailesine göre biz onu koruyup kollıycaz benim tepkim buna

O sizin değil abisinin düğününe gelmemiş. Abisiyle ilişkisi de sizi ilgilendirmez. Evinizde istememenizi kesinlikle anlıyorum ama anladığım kadarıyla öyle olsun diyen de yok bu sizin kendi kendinize girdiğiniz trip. Havadan nem kapıp kendi kendinizi sinirlendirmişsiniz. Değişik
annesi her telefon konuşmasında bunu dile getiriyo ben olmayacağını söylediğim halde siz olsanız sinirlenmezmiydiniz

benimle mesafe koyması umrumda bile değil benim şuan tek sıkıntım bizimle yaşama isteği ,beni sevmiyo olabilir abisinide aynı şekilde o zaman yanımızda ne işi var mesajdan kastım toplu gönderilen resimli cuma mesajı gönderip sonrada aiesine ben arıyorum imajı oluşturması ailesine göre biz onu koruyup kollıycaz benim tepkim buna
Sen eşinle değil bu konuyu görümcenle konuşup istemediğini belirt. Olmadı size yakın bi ev bulursunuz çalışıcaksa geçinir abisinin eli üzerinde olur sonuçta kardeşi sakın kötu olma bu konuda eşinle kavgada etme görümcemle konuş rahat edemem vs dıye sebeblerını sunarsın ama abi kardeş arasına girme onlar sonuçta kardeş insan annesiyle yeri geliyor kavga ediyor ama yine barışıyoruz. Eşinede güzelce ev bulaşım sen de gider gelirsin elin üzerinde olur için rahat olur vs dersın. Rahat edemem seninle başbaşa kalmak isterim vs birazcık yumuşak sebeblerini konuşursun anlayış gösterir ters gidersen huzurun bozulur inan

Kazık kadar kıza siz niye bakasınız? İzniniz olmadan gelip evinize yerleşecek değil herhalde. Böyle bir şeye yeltenirse gereken tepkiyi verirsiniz. Ama kızın sizi aramak sormak gibi bir sorumluluğu yok ki. İster arar, ister aramaz. Beklentiye girmeniz hata. Ha ona göre mesafeli bir ilişki kurarsınız, yapacağınız budur yani, böyle kinlenmek yerine. Sizin şehrinizde iş bulursa, yardım isterse, bunu düşünmesi gereken kişi de eşiniz. Kardeşi olarak yardım etmek isteyebilir. Sizi etkileyen bir durum olmadığı sürece bir sorun yok bana göre.
haklısınız aramak zorunda değil ama 6 ayda attığı resimli cuma mesajını yengemi aradım diye sürekli abartarak anlatıp aklınca zemin hazırlıyo bize kapak atıp rahat edicek çünkü yoksa benin ondan hiçbir beklentim yok ne hali varsa görsün

Sen eşinle değil bu konuyu görümcenle konuşup istemediğini belirt. Olmadı size yakın bi ev bulursunuz çalışıcaksa geçinir abisinin eli üzerinde olur sonuçta kardeşi sakın kötu olma bu konuda eşinle kavgada etme görümcemle konuş rahat edemem vs dıye sebeblerını sunarsın ama abi kardeş arasına girme onlar sonuçta kardeş insan annesiyle yeri geliyor kavga ediyor ama yine barışıyoruz. Eşinede güzelce ev bulaşım sen de gider gelirsin elin üzerinde olur için rahat olur vs dersın. Rahat edemem seninle başbaşa kalmak isterim vs birazcık yumuşak sebeblerini konuşursun anlayış gösterir ters gidersen huzurun bozulur inan
teşekkür ederim yorumunuz için burda anlatabildiğim sadece ufak bir kısmı ailece çok farklı bir düşüncedeler ayrı ev olmaz sizin yanınızda olsun büyük şehir orada iş bulsun gibi.açıçası ona bakıcağıma dönerim geri anneme babama bakarım

Kötü günümde aramadı demedi ki aramıyor arada bir mesaj atıyor dedi arada bir mesaj atmasına bile sinirlenmiş. Kimse kimseyi aramak zorunda da değil zaten. Ben görümcemleri aramıyorum onlarda beni aramıyo bana da daha 3 sene olacak gelmediler. Çok da umurumda değil 😂

Ayrıca her ihtimal üzerinden eşimizle tartışma çıkarırsak evde ne huzur kalır ne sukunet. İstememekle haklı herkes kendi evinde rahat ve mutlu ama bunu o kesin olarak taşınmak istediğinde söyler yüzlerine olup biter. Şimdi durduk yere huzuru kaçtı gerildi. Ortada kesinliği bulunmayan bişey için.

bir sürü sorun yaşadım sağlık sorunu vesaire hepsinden haberi var diye belirtmişim aslında ama neyse

evet her konuyu açtığında söylüyorum ama her konuşmada daha önce sanki hiç konumamışız gibi tekrar açıyor konuyu
Bende yaşadım aynı şeyi zamanında. Anlamamazlıktan geliyorlar, işlerine öyle geliyor çünkü.
En son ipleri kopma noktasına getirene kadar da uğraşır sonunda sizi kötü yaparlar.
Eşinizin de sizi desteklemesi lazım.

Hiç anlamam kv.görümce aramıyor diye üzülenleri ne güzel kafa ağrıtmazlar işte.Hem yolunu yapaydin be bacim pat diye söyleyeceğine adam kalsin da dememis ki
hiiiç üzülmem aslında ama bizimle ilgili kafalarına göre planlar yapıyolar onlara göre hiçbi sorun yok

teşekkür ederim yorumunuz için burda anlatabildiğim sadece ufak bir kısmı ailece çok farklı bir düşüncedeler ayrı ev olmaz sizin yanınızda olsun büyük şehir orada iş bulsun gibi.açıçası ona bakıcağıma dönerim geri anneme babama bakarım
Ne alaka canım benim babam kadar inan düşkün bir baba yoktur tabi baskıcılıktan değil uzak kalınca ağladığını bilirim üniversiteye servisle gittim geldim ama baktı artık büyüdüğümü farkettirdim yurtta kalmam gerek zorlanıyorum dedim annemle ıkna ettik kaldım iki sene yurtta görümceniz de ikna edebilşr üniyi başka şehirde okuyabildiyse abisine yakın bir eve baya izin vermeleri şart. Eşinle konuş ben seninle başbaşa kalmak istediğim anlar olucak rahat duş alamam sebeb çok valla. Görümcenede canım benle kalmanı çok isterdim ama rahat edemem sen de edemezsın bize yakın ev bulaşım hem ailen senin büyüdüğünü ayakların üzerinde durabildiğini görsünler dersin insan tatlı dille yılanı deliğinden çıkarır. Eşine romantızm özel şeylerden dem vur görümcene baskıdan gıttıyse ordan vurcan bitti gitti

Bende yaşadım aynı şeyi zamanında. Anlamamazlıktan geliyorlar, işlerine öyle geliyor çünkü.
En son ipleri kopma noktasına getirene kadar da uğraşır sonunda sizi kötü yaparlar.
Eşinizin de sizi desteklemesi lazım.
evet işlerine geldiği gibi davranıyolar eşime söyledim annen böyle söylüyor diye hep konuyu geçiştiriyo ben kötü olucam haklısınız

Ne alaka canım benim babam kadar inan düşkün bir baba yoktur tabi baskıcılıktan değil uzak kalınca ağladığını bilirim üniversiteye servisle gittim geldim ama baktı artık büyüdüğümü farkettirdim yurtta kalmam gerek zorlanıyorum dedim annemle ıkna ettik kaldım iki sene yurtta görümceniz de ikna edebilşr üniyi başka şehirde okuyabildiyse abisine yakın bir eve baya izin vermeleri şart. Eşinle konuş ben seninle başbaşa kalmak istediğim anlar olucak rahat duş alamam sebeb çok valla. Görümcenede canım benle kalmanı çok isterdim ama rahat edemem sen de edemezsın bize yakın ev bulaşım hem ailen senin büyüdüğünü ayakların üzerinde durabildiğini görsünler dersin insan tatlı dille yılanı deliğinden çıkarır. Eşine romantızm özel şeylerden dem vur görümcene baskıdan gıttıyse ordan vurcan bitti gitti
görümceyle diyaloğum hiç yok o arkadan iş çeviriyo şuan bunları kv ye söyleyim ben en iyisi

X