Gonal f ile hamile kalanlar var mı?

Simssss6

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2024
544
124
31
Merhabalar. İki ay femara denedik olumsuz oldugu icin bu ay doktor gonalf f gecti aşılama olmayacagim igne ile yumurta uyarimi yapilip catlatma ignesi deneyecegiz bu sekilde hamile kalanlar oldu mu?

Pcosluyum yumurtam oluşmuyor. Daha öncede kullanmıştım ama hiç büyümesi tedavi iptal olmuştu(devlette tüp) sonrasında 1yıl ara verdim bu denemede elimde 4kutu gonalf ve Ovitrelle yedek kalmişti. Geçen ay baktım sktsi temmuz ayı. Bende risk alıp değerlendirmek istedm ani kararla ve evime yakın özel hastaneye gittim. Dr femara vermek istedi hatta. Gonalf tecrübesi yokmuş. Ama benim vardı ısrar ettm tamam deniyelim dedi. Daha önceki gelişmeyen tedavide 50ile başlayıp son gün 150 ile bitirmişiz. Ben direkt 150yle başladım ve hızlı tepki verdi ilk defa (önceki denemede 25gün gonalf kullandım büyüme olmadı...) hemen 6 7 yumurtam büyüdü. Sonra ovitrelle vurulup 1gün değerlendirme şansımız oldu. Ovitrellenin 14.günü silik çizgi ile betam 13çıktı :))) sormak istedigin varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Yaaa cok sevindim hayirli olsun oncelikle siz biraz kendi doktorunuz olmussunuz benimde ilk gonalf denemem heyecanliyim biraz insallah bende guzel sonuclar alirim

Biz 37,5 la basladik dusuk olmaz insallah femara ile yumurta buyudu catlama oldu ama gebelik olusmadi malesef

Eğer pcos varsa düşük dozla başlamak lazım zaten. Ters etki yapabiliyor bianda ameliyatlık derecesinde aşırı üreme olabiliyomuş benim yumurtalar aşiri dirençli oldugundan banamısın demiyodu eger femara ile olduysa benimki kadar yüksek doza ihtiyacın yoktur diye düşünüyorum

Evet femara ile ilk ay 27 mm ikinci ay 18 te yakaladik

Gonalf tan sonra kasikta agri oluyormuydu sizinde dun ilk dozu vuruldum soldan yapmistik sol tarafimda agri var normalmidir

Gonalf tan sonra kasikta agri oluyormuydu sizinde dun ilk dozu vuruldum soldan yapmistik sol tarafimda agri var normalmidir
Oluyo ama ne kdr şiddetli hatırlamıyorum sonucta ağır hormon ilacı ve çok fazla yan etkisi var vucut etkileniyo. Bide yumurtalıklar uyarıldıgı içinde sancı olabiliyor

Aşılama için önerileriniz var mı bu ay yaptırmayı düşünüyorum
Saglikli beslenmeye calisin ilk etapta yumurta kalitesini ve bebegin tutunmasini cok etkiliyor kahve ozellikle nescafe uzak durmalisiniz geri kalan tibbi onerileri doktor daha net verecektir

mrb canım sağlıkla ilerlesin hamileliğin bende pcos yok yanı görünümde yok hormonlarda normal ama bu ay femara kullandım günde 3 kez kullanmama rağmen sadece 1 yumurta oluştu dr yumurtaların dirençlı dedi banada öyle geldi çünkü ovu testi kullandıgımda da hiç bir zaman tam pik göremedim sence ne yapmalıyım bugün 14. günüm ve testimde negatif burdan dönmez artık acaba bende mi bu ay dr dan gonalf istesem

Merhabalar. Bende iki ay femara kullandim ilk ay bir tane ikinci ay sag da ve solda olmak uzere iki yumurtam buyumustu ama gebelik olmadi. Doktor bu ay gonalfa gecti bugun kontrolum var sonuc nasil olcak bilmiyorum

Merhabalar. Bende iki ay femara kullandim ilk ay bir tane ikinci ay sag da ve solda olmak uzere iki yumurtam buyumustu ama gebelik olmadi. Doktor bu ay gonalfa gecti bugun kontrolum var sonuc nasil olcak bilmiyorum
öylemi inşallah güzel sonuc alırsınız yumurta ne kadar cok olursa o kadar şans ta artıyor femarayı nasıl kullandınız günde doz olarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…