Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

bayanlar lütfen, bence artık ileriye bakalım geçmişi geçmişte bırakalım.. ameliyat sonuçları bazen çok başarılı olan doktorların bile kötü çıkabilir bu birazda şans işidir.. yalnız şunu anlatmak isterim ki kötü sonucun çıkacağını ilk birkaç ay bende anlayamadım galiba ençok yapmak istediğiniz olayı gerçekleştirmenin verdiği bir sarhoşlukla :) 2.5 ayda meme başımın doku ölümü olduğunu öğrendim zaten moralim düşmeye başlamıştı..
hadi artık lütfen birbirimizi kırmayalım herşey güzel olacak:)

sevgili elif-idil bu konu seni hem çok üzmüş hemde çok yormuş anlıyorum bir ara foruma hiç girmedim moralim çok bozuktu zaten incelerseniz bayağı bir ara verdiğimi göreceklerdir, girdiğimde bu olaylar olmuş ve bitmişti ve ben bikaç mesajı inceledikten sonra moral sıfıra inip yine foruma ara verdim, şimdi dönmemin sebebi ilk ameliyatımı yapan doktora tekrar ameliyat olmamak ve sevgili jelesecin doktoruna ulaşabilmek ve arkadaşların fikirlerini almak içindir..
şimdi arkadaşların bazıları çok sert mesajlar ve yazılar yazabiliyor, karşısındakinin ne demek istediğini, ne yaşadığını, nelerle mücadele ettiğini düşünmeksizin; zaten umudu ve hayalleri kırılmış bir kişiyi köşeye sıkıştırıp illa doktorunun kötü bir iş çıkardığını söyletmeye çalışıyor farkındayım..

yeşimay,
senin de dediğin gibi uzun bir dönem forumda yoktun...işte senin olmadığın o dönemde; elifidil arkadaşımız sonuçlarından memnun olmadığını jelesec ile yüzyüze görüştüğünde açık açık söylerken, eş zamanlı olarak foruma girip bir önceki mesajımda alıntıladığım (ve onlara benzeyen )yazıları yazıyordu. kendi adıma cevaplamam gerekirse, benim amacım senin yazdığın gibi sonuçları kötü olan birini köşeye sıkıştırmak değil arkadaşım...bu forumda hiç kimsenin böyle çirkin bir amacı olacağını da sanmıyorum ben. bu insani bir davranış değil çünkü. Bu sadece; sonuçlarından İLK GÜNDEN beri memnun olmayan birinin, (doktoru kim olursa olursun) yanıltıcı yazılar yazıyor olmasından duyduğum rahatsızlık...Çünkü ben de böyle yorumlar sayesinde az daha aynı doktora ameliyat olacaktım. Kim bilir kaç misafir okuyucu ve onun gerçek düşüncelerinden habersiz üye, onun böyle övgü dolu yazıları sayesinde gidip o doktora ameliyat oldu? kim bilir...ama bu vebal alınmaz...benim demeye çalıştığım bu. anlayan anladı zaten..

ben, kimse karalama yapıyor demiyorum.ben yapamam diyorum.yazsınlar tabiki de herkesin hakkı.
nasıl görüşecektim kamarayla mı gidecektim ercan beyin adasına canlı yayın mı yapmam gerekiyordu????

Benim doktor hakkında belkide ilk 1 ve 2 aylık yazılarımı bulmuşsun ve bana hesap soruyorsun.ben diyorum ki 3 aya kadar pozitif bakıyordum.daha sonra olumsuzluk yaşayınca herhalde doktoru burda yerden yere çarpmalıydım ki şaffaflık adına.bak arkadaşım sen her zaman benden bunu istedin ben hatanın ki benim memem öyle abartılacak kadar çok büyük bir komplikasyon değil.doktora yüklemedim aşırı abartmadım ve senin dediğini yapmadım.sen bunu bana çok hissettirdin sana geçmiş olsun dileğimi bile sırf meme revizyonuna gittimi söylemedim diye teşekkür nezaketinde bile bulunmadın.ben her soruna cevap verme nezaketinde bulunuyorum.kesinleştirdikten sonra ben bunu kendim paylaşmayı layık görürüm.sen ise daha öyle bi şey paylaşmadan benim adıma burda duyuru yaptın.ben hiç kimsenin mesleğiyle oynamam.hiç bir şeyi de abartmam.doktorumu insani olarak samimi bulmuş olabilirim ve kendisini güvenmiş de olabilirim.bu tamamen beni ilgilendirir.ikinci ameliyatı istediğim yere de giderim.kimseye de hesap verme zorunda değilim.
ben bu konuda senle fazla uzatmak istemiyorum.değerli vaktimi burda geyik yapmakla harcamak da istemiyorum.son sözüm ne yazarsan yaz cevap verme nezaketinde bulunmayacağım...

elif idil,
sana teşekkür etmediğimi söyleyerek sitem etmişsin. oysa sana olacağın ameliyatla ilgili iyi dileklerimi gönderip, lazer lipoliz hakkında bilgi bile vermiştim hatırlarsan...senin revizyonunla ilgili duyuru yaptığımı söylemişsin..ne diyeyim, hangi cümlene cevap vereyim, neresinden tutayım inan bilemiyorum....ben senin ameliyat sonrası tavrınla ilgili söyleyeceğim herşeyi açıkça söyledim arkadaşım...hatta senin mesajlarını alıntılayarak, söylediklerine kendi cümlelerinle cevap vererek söyledim. yalan dolan abartı yok yani....bundan sonrası senin vicdanınla ilgili....

teşekkür, duyuru, kamera, meslekle oynama gibi asıl konudan uzak meselelere geyik derim ben...

selametle..

Serapçım, bugün işe başladın...umarım sıkıntısız geçer. Kendini yormamaya çalış..Öpüyorum..

Dendercim, çok geçmiş olsun. Jelesec'ten telefonda güzel haberlerini aldım. Beğenmişsin yeni cicileri:nazar:. Hızlı ve sıkıntısız bir iyileşme süreci diliyorum canım.

Canım, yumuşamaya başladı yavaş yavaş. Dediğin gibi, kıyafet deneme isteğimin en yoğun olduğu döneme geçtim :) Aklında olan, küçültmek isteyen kim varsa, hiç düşünmesin..Ben "kendim için yaptığım en güzel şeylerden biri" diyorum bu ameliyat için. Senin ağrıların muhtemelen karından kaynaklanıyordur. Meme de ilk 1-2 gün dışında (o da çok hafif olcak şekilde) ağrı hissetmedim ben.

Hayırlısı olsun elifidil. Umarım sonuçların seni çok mutlu eder. Lazer lipoliz ile ilgili net olarak söyleyebileceğim tek şey ağrılı oluşu..Meme gibi değil yani... Bi de doktor seçimi konusunda bence isabetli bir karar vermişsin. Ben şahsen, Ercan bey'i daha çok seveceğini düşünüyorum. Forumdan aynı gün sevimlii arkadaşımız da meme küçültme olacak Ercan Bey'e.

merhaba widerwillen,
İzmir'de yakın zamanda meme ameliyatı olup, sonucundan memnun olan zerdalim diye bir arkadaş vardı. Foruma son zamanlarda uğramıyor ama Eray Copçu'ya olmuştu ameliyatını. İstersen dr. ile görüş, bir de desendesen arkadaşımız var İzmirde. O da dr. araştırması yapıyor. Fikirlerini paylaşır zaten. Ama kişisel olarak B cup bence büyük değil. Ama sen nasıl mutlu olacaksan :KK66:

kendi adıma söyleyeyim, iyi ki yaptırdım...yıllardan sonra artık kaburgalarımı görebiliyorum:KK52:
şaka bi yana giydiğim üzerime oluyor...yok böyle bir zevk :)

işte bu da seni tebrik ettiğim mesajdır elif idil...

sevgili ogltkn bu konunun tekrar depreşmesine sebep olduğum için çok üzgünüm... bende ilk msjlarımda ilk görüşleriminde etkisiyle aynı tür mesajlar yazdım ama durum kötüleşmeye başladığında ise yaşadıklarımı birebir paylaştım, bu mesajlarımda hiç doktoru kötülemedim ama yaşadıklarım zaten ortadaydı aklı selim kişiler bu yaşadıklarımdan doğru sonuçlar çıkarmışlardır zaten.. ben eylül ayında ameliyat olmadan önce doktorun ameliyatları hakkında hiç olumsuz yorum okumadım zaten sende o sıralar doktor arıyordun ben ameliyatımı oldum senin vaktin vardı senin şansın bu sürecin olmasıydı benimde şansızlığım vaktimin olmamasıydı.. yaşanan yaşandı, yaşanılan olumsuzlukları birebir paylaştım.. köşeye sıkıştırma olayını sana yazmadım forumda neler yazıldığını ve tartışmalarıda tam olarak bilemiyorum o zamanlar birkaç mesaj okuyunca iyice canım sıkıldı ve forumu terk ettim:KK43: şimdi artık revizyon olma zamanım geldi ve bir anda sizinde olumlu yazılarınızla doktorunuzu düşünmeye başladım.. yani olay budur ve her bayanın hayali olan güzel göğüslere kavuşma isteğiyle bir yola başlıcam inşallah, sizlerin mutlu sonuçlarını okudukça daha da umutlanıyorum..
amacım kimseyi kırmak yada polimik yaratmak değil inanın.. kimse bizim düştüğümüz duruma düşmesin.. olay öyle zor ki bir arkadaşım ünlü bir doktora yüklü bir mebla ile ameliyat olacak ona bile sizin ne kadar memnun kaldığınızı anlatıp doktorunuzu tavsiye edemiyorum biraz şans, çoğunluğu doktor ehli olduğunu maalesef geç anladım...

sevgili ogltkn bu konunun tekrar depreşmesine sebep olduğum için çok üzgünüm... bende ilk msjlarımda ilk görüşleriminde etkisiyle aynı tür mesajlar yazdım ama durum kötüleşmeye başladığında ise yaşadıklarımı birebir paylaştım, bu mesajlarımda hiç doktoru kötülemedim ama yaşadıklarım zaten ortadaydı aklı selim kişiler bu yaşadıklarımdan doğru sonuçlar çıkarmışlardır zaten.. ben eylül ayında ameliyat olmadan önce doktorun ameliyatları hakkında hiç olumsuz yorum okumadım zaten sende o sıralar doktor arıyordun ben ameliyatımı oldum senin vaktin vardı senin şansın bu sürecin olmasıydı benimde şansızlığım vaktimin olmamasıydı.. yaşanan yaşandı, yaşanılan olumsuzlukları birebir paylaştım.. köşeye sıkıştırma olayını sana yazmadım forumda neler yazıldığını ve tartışmalarıda tam olarak bilemiyorum o zamanlar birkaç mesaj okuyunca iyice canım sıkıldı ve forumu terk ettim:KK43: şimdi artık revizyon olma zamanım geldi ve bir anda sizinde olumlu yazılarınızla doktorunuzu düşünmeye başladım.. yani olay budur ve her bayanın hayali olan güzel göğüslere kavuşma isteğiyle bir yola başlıcam inşallah, sizlerin mutlu sonuçlarını okudukça daha da umutlanıyorum..
amacım kimseyi kırmak yada polimik yaratmak değil inanın.. kimse bizim düştüğümüz duruma düşmesin.. olay öyle zor ki bir arkadaşım ünlü bir doktora yüklü bir mebla ile ameliyat olacak ona bile sizin ne kadar memnun kaldığınızı anlatıp doktorunuzu tavsiye edemiyorum biraz şans, çoğunluğu doktor ehli olduğunu maalesef geç anladım...

Senin paylaşımlarında en baştan beri birşeyleri saklama cabası yoktu arkadaşım....burda yanlış anlaşılmasın doktoru kötüle karala değil yaşadıklarını olumlu olumsuz paylaş( açıkça paylaş )tartışması var:nazar:evet yaşanan yaşandı anlayan anladı zaten,kimse mutsuz olacağı bir ameliyatı yaptırmaz zaten...sonuçlarını önceden öngöremiyoruz,hep söylüyorum benim beğenmediğim bir ameliyat sonucunu bir başkası beğenebilir beklenti meselesi...sen ve elifidilinde revizyonları başarılı geçer inşallah.Kimse kimseye hesap sormuyor aslında banane ,ogltkneye ne ....bizler olmuşuz sonuçlarımızda şükür iyi kim ne yapıyorsa yapsın der çekiliriz ama sırf doğru paylaşımlarda bulunmak için buradayız.

gözlerimle gördüm iyi olduğunu dahada mutlu oldum...zaten senle yazışa yazışa(özelden)samimi olmuştuk sanki daha önceden tanışıyor gibiydik:21:bu arada hemen ameliyat yerlerine baktırdığın için sağol canım,hem seni hem kardeşini öpüyorum:KK54:ne güzel atlattın artık sırada dinlenme var.

arkadaşlar slm 23 yaşındayım ve göğüslerim gerçekten çok büyük küçültme ameliyatı ile ilgili Ankara'da ki hastanelerle ilgili uzun bi araştırma yaptım muayne olduğum tüm doktorlar ameliyat olmamın gerekliliğinden bahsettiler şimdiden aşırı sırt ve boyun ağrısına neden oluyor,tabiki kötü görüntüsüde ayrı bi sorun,tüm bunların sonucunda 29 mayıs hastanesinde ameliyat olmaya karar verdim muayne olduğm doktorların içinde bana en fazla güven veren doktor bu hastanede çünkü,ayrıca daha önce bu ameliyatı aynı dr.a yaptırmış olan tanıdıklarımın olması beni ikna etti,sonuç olarak 6 nisan cuma günü ameliyat olucam bir gün önce tetkiklerim yapılacak,buraya kadar hiç bi sorun yok ama ben anestezi almaktan ve uyanamamaktan aşırı derecede korkuyorum doktorumla bununla ilgili konuştum beni rahatlattı ama kısa sürdü sürekli aklımda bu korku var.Ameliyata 6 gün var ve ben sanki 6 günlük ömrüm kalmış gibi davranıyorum :) bu ameliyatı olmayı çok istiyorum çünkü bu şekilde yaşamak beni gerçekten psikolojik ve fiziksel olarak kötü etkiliyor,benim göğüs ölçüm 85 d doktorum ameliyattan sonra ölçünün b cup olacağını söyledi,bir korkumda ameliyattan çıktığımda yeterince küçülmemiş olması,msjları okuduğum kadarıyla burda bu konuda tecrübeli çok arkadaş var banada yardımcı olursanız çok sevinirim.......lütfen yardım edin.

gözlerimle gördüm iyi olduğunu dahada mutlu oldum...zaten senle yazışa yazışa(özelden)samimi olmuştuk sanki daha önceden tanışıyor gibiydik:21:bu arada hemen ameliyat yerlerine baktırdığın için sağol canım,hem seni hem kardeşini öpüyorum:KK54:ne güzel atlattın artık sırada dinlenme var.

Çok geçmiş olsun Edber. Sırada iyileşme süreci var. Bol bol dinlen...Sevgiler

arkadaşlar slm 23 yaşındayım ve göğüslerim gerçekten çok büyük küçültme ameliyatı ile ilgili Ankara'da ki hastanelerle ilgili uzun bi araştırma yaptım muayne olduğum tüm doktorlar ameliyat olmamın gerekliliğinden bahsettiler şimdiden aşırı sırt ve boyun ağrısına neden oluyor,tabiki kötü görüntüsüde ayrı bi sorun,tüm bunların sonucunda 29 mayıs hastanesinde ameliyat olmaya karar verdim muayne olduğm doktorların içinde bana en fazla güven veren doktor bu hastanede çünkü,ayrıca daha önce bu ameliyatı aynı dr.a yaptırmış olan tanıdıklarımın olması beni ikna etti,sonuç olarak 6 nisan cuma günü ameliyat olucam bir gün önce tetkiklerim yapılacak,buraya kadar hiç bi sorun yok ama ben anestezi almaktan ve uyanamamaktan aşırı derecede korkuyorum doktorumla bununla ilgili konuştum beni rahatlattı ama kısa sürdü sürekli aklımda bu korku var.Ameliyata 6 gün var ve ben sanki 6 günlük ömrüm kalmış gibi davranıyorum :) bu ameliyatı olmayı çok istiyorum çünkü bu şekilde yaşamak beni gerçekten psikolojik ve fiziksel olarak kötü etkiliyor,benim göğüs ölçüm 85 d doktorum ameliyattan sonra ölçünün b cup olacağını söyledi,bir korkumda ameliyattan çıktığımda yeterince küçülmemiş olması,msjları okuduğum kadarıyla burda bu konuda tecrübeli çok arkadaş var banada yardımcı olursanız çok sevinirim.......lütfen yardım edin.

Merhaba arkadaşım,daha yaşın çok genç , işinin ehli bir doktora denk gelir sonucu yüz güldüren bir ameliyat geçirirsin umarım(bu arada tanıdık referansı süper olmuş bire bir görürsen dahada iyi))Evet zamanın az kalmış, rahat ol ve iyi düşün inan kolay bir ameliyat...ölçü konusunda kendin ne istiyorsan onu yaptır!Benim fikrim 80b ölçü çok güzel bir ölçü bence....evet bu zamanlar hep en kötüsünü düşünüyor insan ben anneyim... uyanamazsam büyük değil ama küçük yavrum ne olur diye çok kafayı yemiştim.Şimdiden geçmiş olsun haberlerini bekliyorum

oğluna başarılar diliyorum,mutlu haberlerini yazmanı bekliyor olacağım.

Canım benim, sabahın köründe sınav gelmiş aklına:KK1:çok sağol( iyi dileklerini yazan tüm arkadaşlara teşekkürler) sonuç için aynı bizlerin ameliyatları gibi bekleyip göreceğiz....biraz zorlanmış zaman yetmemiş,hayırlısı olsun inşallah

merhaba inşallah herşey istediğin gibi olur. bende 23 yaşındayım 13 nisanda istanbulda ameliyat olacağım inşallah benmde şuan 90 e cup doktorum b cup olacak diyor ama benimde endişelerim var izi ve şeklinin istediğim gibi olmaması konusunda ama aynı doktora ameliyat olan bir tanıdığım var o çok memnun kaldığını söylüyor.Ameliyatdan sonra müsait olduğunda neler olduğuna dair bilgi verirsen çok sevinirim :) anesteziden dolayı uyanamama konusunda endişelenme doktorum bana ameliyatdan kısa süre sonra uyanıldığını ve çok ağrılı bir ameliyat olmadığını söyledi çoğu kişiden aldığım tepki iyiki bu ameliyatı yaptırmışım oldu sende aynı şeyleri söyleyeceksin inşallah.Benimde boyun ağrılarım omuz ağrılarım çok oluyor bütün bunlardan kurtulacağıma ve herşeyin iyi gideceğine inanıyorum ameliyat sonrası deneyimini benimle paylaşırsan çok sevinirim.

Merhaba arkadaşım,daha yaşın çok genç , işinin ehli bir doktora denk gelir sonucu yüz güldüren bir ameliyat geçirirsin umarım(bu arada tanıdık referansı süper olmuş bire bir görürsen dahada iyi))Evet zamanın az kalmış, rahat ol ve iyi düşün inan kolay bir ameliyat...ölçü konusunda kendin ne istiyorsan onu yaptır!Benim fikrim 80b ölçü çok güzel bir ölçü bence....evet bu zamanlar hep en kötüsünü düşünüyor insan ben anneyim... uyanamazsam büyük değil ama küçük yavrum ne olur diye çok kafayı yemiştim.Şimdiden geçmiş olsun haberlerini bekliyorum

çok teşekkür ederim öncelikle,az bir zamanım kaldı hayırlısıyla bir an önce olup kurtulmak istiyorum bu durumdan,umarım ameliyattan sağlıklı bi şekilde çıkıp son durumu ileticem.

merhaba inşallah herşey istediğin gibi olur. bende 23 yaşındayım 13 nisanda istanbulda ameliyat olacağım inşallah benmde şuan 90 e cup doktorum b cup olacak diyor ama benimde endişelerim var izi ve şeklinin istediğim gibi olmaması konusunda ama aynı doktora ameliyat olan bir tanıdığım var o çok memnun kaldığını söylüyor.Ameliyatdan sonra müsait olduğunda neler olduğuna dair bilgi verirsen çok sevinirim :) anesteziden dolayı uyanamama konusunda endişelenme doktorum bana ameliyatdan kısa süre sonra uyanıldığını ve çok ağrılı bir ameliyat olmadığını söyledi çoğu kişiden aldığım tepki iyiki bu ameliyatı yaptırmışım oldu sende aynı şeyleri söyleyeceksin inşallah.Benimde boyun ağrılarım omuz ağrılarım çok oluyor bütün bunlardan kurtulacağıma ve herşeyin iyi gideceğine inanıyorum ameliyat sonrası deneyimini benimle paylaşırsan çok sevinirim.

slm teşekkür ederim öncelikle desteğin ve iyi dileklerin için benimle aynı durumda olan insanların olduğunu bilmek iyi geldi aslında.Bende daha önce bu ameliyatı olup ta hep memnun olanları duydum.Umarım bizim içinde sonuçlar iyi olur.İnşallah ameliyattan sağlıklı bi şekilde çıkarsam deneyimlerimi paylaşmaktan çok mutlu olurum sana da geçmiş olsun şimdiden :)

Çok geçmiş olsun arkadaşım:KK71:iyi haberlerini,forumun iyilik meleği yazdı...çok mutlu olursun inşallah benim gibi sonuçlarından.Detayları bekliyoruz.. jelesec, bana'da ayır çikolatalardan yoksa bikiniler bende kalır:KK1:

Son düzenleme:
yeşimay,
senin de dediğin gibi uzun bir dönem forumda yoktun...işte senin olmadığın o dönemde; elifidil arkadaşımız sonuçlarından memnun olmadığını jelesec ile yüzyüze görüştüğünde açık açık söylerken, eş zamanlı olarak foruma girip bir önceki mesajımda alıntıladığım (ve onlara benzeyen )yazıları yazıyordu. kendi adıma cevaplamam gerekirse, benim amacım senin yazdığın gibi sonuçları kötü olan birini köşeye sıkıştırmak değil arkadaşım...bu forumda hiç kimsenin böyle çirkin bir amacı olacağını da sanmıyorum ben. bu insani bir davranış değil çünkü. Bu sadece; sonuçlarından İLK GÜNDEN beri memnun olmayan birinin, (doktoru kim olursa olursun) yanıltıcı yazılar yazıyor olmasından duyduğum rahatsızlık...Çünkü ben de böyle yorumlar sayesinde az daha aynı doktora ameliyat olacaktım. Kim bilir kaç misafir okuyucu ve onun gerçek düşüncelerinden habersiz üye, onun böyle övgü dolu yazıları sayesinde gidip o doktora ameliyat oldu? kim bilir...ama bu vebal alınmaz...benim demeye çalıştığım bu. anlayan anladı zaten..

Sevgili ogltkne:))sürecimiz iyi gidiyor maşallah:nazar:

herkes şeffaf olamaz arkadaşım...hiç kafana takma kim neye inanırsa inansın onu savunsun,bu forumda biz anlatmak istediğimiz çok iyi anlattık...son yaşananlar bunu bize gösterdi.Seninde dediğin gibi anlayan anladı sevgiler.

X