Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Canım 10 dakika beklemem lazım...anadolu yakasında birkaç doktor daha var onların isminide yazayım,görüşeceğin birkaç doktor olsun:KK23: içine hangisi sinerse ona karar verirsin tek benim doktorumla kalma,ha unutmadan sorularını da hazırla boyut,süt bezleri vs...doktor isimlerini atarım bay

Sende çok güzel bir kalp var:KK9:herkese yetişiyorsun....Gördüklerini, duyduklarını hiç değiştirmeden paylaşan büyük yürek,sen ve senin gibiler hep osun inşallah.

merhaba desendesen,

görüşebilirdik elbette fakat ben izmirde yaşamıyorum. ailem manisada, ben ankarada çalışıyorum, ankarada ameliyattan sonra yanımda yardımcı olacak kimse olmadığı için bu ameliyatı ailemin yanında olmak istedim. biliyorsundur zaten manisa-izmir arası yarım saat, dolayısıyla şimdilik manisadayım, birkaç gün içinde de ankaraya dönüyorum.

ben ameliyattan önce 80 e takıyordum geleneksel ölçülerde neye denk gelir bilemiyorum (100'ün üstünde olduğu kesin de:KK1: şimdi b ile c arası olduğumu tahmin ediyorum, şişlikler gidinde b olacağımı düşünüyorum. şu anda malabadi diye bir markanın sporcu sütyeninde large kullanıyorum, bu nedenle sana kesin bir beden söyleyemiyorum.

fakat cüneyt bey, ameliyattan önce beden belirlemeyi pek doğru bulmuyor, kendisi kişinin vücut ölçülerini göz önünde bulundurarak ameliyatı yapıyor. fakat elbette sen ideal olandan daha küçük veya daha büyük olmasını istediğini söyleyebilirsin. kendisi hastasını uyarıyor ama ısrarcı olmuyor.

umarım en kısa zamanda içine sinen doktoru bulursun, sevgilerimle...

Teşekkür ederim canım, offf ne şanssızım yaaa kırk yılın başı bi meme görelim dedik, o da olmadı. Düşündüğüm doktorlardan birisi çünkü Cüneyt Bey, o yüzden özellikle merak etmiştim. Sen sürecini paylaşmaya devam et arkadaşım, bu konuda çok yardımın dokunur bana. Öpüyorum seni...

sevgili jelesec ve ogltkn güzel yardımlarınız ve dilekleriniz için çok minnettarım:) arkadaş dr.f.o ta ısrarlı bende benim başıma gelenlerden sonra kimseye dr tavsiyesinde bulunamıyorum ama iyi para verecek bu beni aşar zaten:) sizin doktorunuzun ismini istememde ki amaçta sonuçlarından son derece memnun olmanızdan dolayı bakalım beni kabul edecek mi? benim izlerim belki kolaylıkla düzelicek ama meme başımdan çok umutsuzum:KK43: meme başımda renk farklılığı var ve meme ucumda biraz içeri çökük bunu nasıl düzeltebilirler ki diye düşünmeden edemiyorum ve umutsuzluğa kapılıyorum doktor çok uğraşacak bu kesin.. hayallerim çok farklıydı senelerce taşıdığım yükten kurtulacak ve nihayet istediğim ince askılı sütyenleri takabilecektim ama inanın ameliyat olalı 7 ay oldu ve benim hevesim o kadar kırıldı ki ben kendime henüz yeni bir sütyen bile almadım hala ameliyat sonrası takılan sütyeni yıkayıp yıkayıp giyiyorum:) hiç bakmıyorum, göğüs şekillerimden memnunum ama ucu ucube gibi görünüyor eşimde hiç bakamıyor üzüntüyle başını çeviriyor, ne acı bir durum dimi... umarım düzeltebilir doktor bu durumu yoksa en büyük hayalim hayatımın en büyük yanlışına dönmek üzere..

Yeşimay'cım canım üzme kendini bu kadar. Bak herşeyin bi çaresi var. Allah daha beterinden korusun. Umuyorum ki revizyondan sonra çok mutlu olacaksın. Senin için dua ediyorum...

fotoğrafı özelden gönderdim canım:KK34:

Ben de istiyorum ben deeee.... :KK52: Biraz da güzel meme görsün gözlerim :KK53:

Edbercim,
Yarın büyük gün :) Tüm dualarım seninle.Uyandığında çok mutlu olman dileğiyle.....Yeni edber için yarın ilk start verilecek ve herşey inşallah istediğin gibi olacak canım..

Bu dileklerin hepsine katılıyorum....Yeni edberi, çok seveceksin dualarım seninle.Çok şanslıyız doktorumuz ince eleyen sık dokuyan bir doktor...Mutlu olacağına eminim görüşmek üzere.

sevgili ozdy; valla aynı sorular benim kafamda da dolaşıyor : doktor ,doktor,doktor.... iyi bir doktor bulmak ne kadar zormuş ben bir tane buldum kendisi iyi bir doktor olduğu kesin ama fiyatı 45oo euro olunca fazla geldi kendiside bana zaten doktorunu iyi seç diye önerdi.. eylül-ekime kadar vaktim var ama her msjı dikkatle okuyorum ama her msj burda gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum dahası burda uyaran arkadaşlarda oldu zaten gittiğim doktor da uyardı bu konuda.. ama biz kime güvenipte ameliyat olacağız sanırım en sonunda üniversite hastanesine gidip orda proflara görünücem hiç değilse oradaki proflar şimdi özel hastanelerde çalışan doktorları eğiten doktorlar.. arkadaşlar düz mantık kurdum kimse alınmasın ama artık çok yoruldum :))))) kimse doktorunu doğru dürüst açıklamıyor ve maliyetini... lüften özelden msj atarmısınız tecrübeli olanlara sesleniyorum.. bu arada özel msj için 100 gönderiyi geçmek ne kadar saçma geldi bana belirtmeden edemicem adminlerim..:):nazar:

Senin bu yazın beni çok etkilemiştim...Sana çok hak veriyorum evet burdaki paylaşımlara çok güvenmemek lazım( her mesaj doğruyu yansıtmıyor canım) senin bu düz mantık kurmana ben hiç alınmazdım mesela mutlu olurdum.Anlamadığım bir şekilde yani mantığım kabul etmiyor elimde değil kötü sonuçları olanlar çok iyi diye yazabiliyor(yada çıkan olumsuzluğu tamamen kendilerine yükleyip doktoru kurtarma çabasına giriyorlar:18:9)Senin sürecini hep takip ettim ve inan çok üzüldüm.Ama bunları artık geride bırakıp revizyonla mutlu olacağına tüm yüreğimle inanıyorum:KK16:burdan yazacak ve aynalarla barıştım diyeceğin o gün gelecek arkadaşım...hiç üzülme

sevgili jelesec ve ogltkn güzel yardımlarınız ve dilekleriniz için çok minnettarım:) arkadaş dr.f.o ta ısrarlı bende benim başıma gelenlerden sonra kimseye dr tavsiyesinde bulunamıyorum ama iyi para verecek bu beni aşar zaten:) sizin doktorunuzun ismini istememde ki amaçta sonuçlarından son derece memnun olmanızdan dolayı bakalım beni kabul edecek mi? benim izlerim belki kolaylıkla düzelicek ama meme başımdan çok umutsuzum:KK43: meme başımda renk farklılığı var ve meme ucumda biraz içeri çökük bunu nasıl düzeltebilirler ki diye düşünmeden edemiyorum ve umutsuzluğa kapılıyorum doktor çok uğraşacak bu kesin.. hayallerim çok farklıydı senelerce taşıdığım yükten kurtulacak ve nihayet istediğim ince askılı sütyenleri takabilecektim ama inanın ameliyat olalı 7 ay oldu ve benim hevesim o kadar kırıldı ki ben kendime henüz yeni bir sütyen bile almadım hala ameliyat sonrası takılan sütyeni yıkayıp yıkayıp giyiyorum:) hiç bakmıyorum, göğüs şekillerimden memnunum ama ucu ucube gibi görünüyor eşimde hiç bakamıyor üzüntüyle başını çeviriyor, ne acı bir durum dimi... umarım düzeltebilir doktor bu durumu yoksa en büyük hayalim hayatımın en büyük yanlışına dönmek üzere..

Herkese uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,

nereden başlayacağımı bilemiyorum,ne zamandır yazmıyordum..ama haftaya sizlere hayırlısıyla yazacağım çok ama güzel şeyler olacak çünkü 6 Nisan Cuma sabahı Ercan Bey e ameliyat oluyorum.Hepinizin dualarına ihtiyacım var...

Doğru dr .u bulduğuma inanıyorum inşallah bir şanssızlık yaşamadan atlatır; size güzel haberler ile dönerim.Zira bu benim yıllardır hayalini kurduğum bir şey...
Jeselec e yönlendirmesi,verdiği pozitif enerji, ve paylaşımları için çok teşekkür ediyorum.Aynı zamanda ogltkn e de çok teşekkür ediyorum,o da beni az dinlemedi,sorumlarımla az boğmadım onu:)

Sevgili serap38 sonucunun başarılı olmasına çok sevindim arkadaşım, maşallah..:nazar:

Sevgili Yeşimay,

başından beri geçirdiğin süreci biliyorum, Yazılarını okudum.İnan çok üzüldüm.Ben.F.Y e bir anlam veremiyorum,nasıl bir rahalık var ve bu yaşadığın bir komplikasyon mu yoksa dr. hatası mı bir bili rkişiden duymak isterdim.Bundan sonra konuyu çok didikleyip,üzüntünü taze tutmak istemiyorum.
Bundan sonra ilerleyeceğin doğru yolun ne olacağını konuşalım.Benim fikrim sakın F.Y. ye ye revizyon olma.O ameliyat masasına aynı hatta daha fazla tedirginlikle yatma,Burada önemli olan doğru dr.u bulduğunda maddi olarak ne kadarını karşılayacak durumda olduğun..

Doğru dr.u bulmaya çalışırken lütfen popülarite ve ünvan konularına takılma..
Ercan Bey den bu forumda çok bahsedildi, hastalarının referansları,elifidil in olacağı revizyon ameliyatı, dr.un verdiği güven duygusu,disiplini vs hepsi konuşuldu..Mutlaka ama mutlaka Ercan Bey ile yüzyüze görüşmeni öneriyorum..

Somut olarak verebileceğim bir bilgi, yabancı sitelerde Ercan Bey in meme ucu revizyonu yaptığı bir hastada kullandığı tenik akademik bir ortamda paylaşılmış.Yazı elbette İngilizce, belki incelemek/inceletmek istersin.Linkini gönderiyorum..
Ercan Bey ile görüşürken,ücret konusunda da durumunu net bir şekilde paylaş, hiç çekinme..

Hepinize sevgilerimi gönderiyorum
Ne olur benim için dua edin..

Aesthetic Plastic Surgery, Volume 33, Number 6 - SpringerLink

Correction of Inverted Nipple: Comparison of Techniques with Novel Approaches | InTechOpen

arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun.senin durumuna geçekten üzüldüm.senin adına çok büyük şanssızlık demek istiyorum.bir yerde ismim geçmiş soru yöneltmişin heralde.evet arkadaşım aynı doktora ameliyat olduk.ben de burda yazan yorumlardan ve senin de yorumun etkisinde doktoru tercih ettim.ama sürecini daha sonra çok detaylı takip etmedim daha sonra öğrendimki baya kötü şeyler yaşamışın.
benim allah'a şükür senin gibi bir sorunum olmadı.

forumda sıklıkla doğrudan ismim ve dolaylı yollardan ismimin geçtiğini görüyorum.
şuan öyle bir hallerdeyimki kolumu kıpırdatacak gücüm yok.ama birşeyler yazmak istiyorum.

önce hiçbir zaman bu doktorun reklamını yapmadım.onu korumak için sorumluluğu üzerime de almadım.
bir mağdurluk yaşanmışsa ben de mağdurum...

şu anda şöyle anlatayım 2.5 yıl izinden sonra işe dönmüş biri olarak iş temposuna o kadar zorlanmışım ki vücudum adete dökülüyor.sabah adliye öğlenden sonra hacizlere gitmek ordan çıkıp okula gidip ikinci eğitimlerin derslerine katılıyorum ve bu arada vize haftasındayım.şu anda dün geç vakte kadar haczim sürdü eve geldim borçlar sınavım vardı sabah 6 da kalkıp ders çalıştım.bugün 1 de sınavım vardı.eve geldim biraz dinlenirken forumu açtım.cevap yazacak gücüm yok ama o kadar ismim geçtiki önce durumumu anlatayım sonra neden yazamadığım anlaşırsın.

sevgili yeşimay ben de revizyon ve lipoliz için ercan bey'le görüştüm.kendisi benim ameliyatımı yapacak.fiyatı kendisi ile görüş durumunu izah et.bir kolaylık yapabilir bence.

benim tek pişmanlığım ise ilk ameliyatımı kasım ayında yaptırıp erken davranmış olmamdır.şu an bu durumdayım o kadar yoğunum ve izin hakkım yok ve ben 4 gün içinde işe döneceğim.eğer şubat ayında( belki de ercan beye) yaptırsaydım belki de iki kere ameliyat yaptırmak zorunda kalmayacaktım.o zaman hem işe başlamamıştım hem de okul tatildeydi ve evde boş oturuyordum.ve gereksiz kimselerle gereksiz muhabbetlere girmeyecek olacaktım.manevi yönden bunlarda beni etkiledi.kendimi önemsiyorum ve o seviyeye indiğim için kendimi aciz hissediyorum.

şimdi ne kaybettim maddiyeti 2.plana atarsak .çok çok değerli vaktimi ikinci bir ameliyat için harcayacağım.ve sağlık açısından narkoz almış olacağım.ve aynı travmaları yaşayacağım.
yani yeşimay gördüğün gibi ben de o kadar yoğun olmama rağman bu araya bu ameliyatı sıkıştırmak ne kadar benim için külfet.Bir mağdurluk durumu varsa ben de mağdurum.aynı zamanda bir anneyim yani artık durumumu sen düşün.
doktorumuzun konusuna gelirsek onu savunmak bana düşmez.kariyerini ve itibarını zedeleyecek karalamalar da bana yakışmaz.sonuçta kendisi bu işin hocasıdır,emeğine ve bilgisine saygı gösteririm.benim senin gibi bir durumum olmadığından ve senin yerinde olmadığım için bir şey diyemem...
şaffaflık durumuna gelirsek sen de dahil,hoca hakkında olduğu gibi her şeyi anlattık.kimsenin abarttarak bişey anlattığını düşünmüyorum.
sana tekrar geçmiş olsun yeşimay inşallah hakkında iyi şeyler olur...

arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun.senin durumuna geçekten üzüldüm.senin adına çok büyük şanssızlık demek istiyorum.bir yerde ismim geçmiş soru yöneltmişin heralde.evet arkadaşım aynı doktora ameliyat olduk.ben de burda yazan yorumlardan ve senin de yorumun etkisinde doktoru tercih ettim.ama sürecini daha sonra çok detaylı takip etmedim daha sonra öğrendimki baya kötü şeyler yaşamışın.
benim allah'a şükür senin gibi bir sorunum olmadı.

forumda sıklıkla doğrudan ismim ve dolaylı yollardan ismimin geçtiğini görüyorum.
şuan öyle bir hallerdeyimki kolumu kıpırdatacak gücüm yok.ama birşeyler yazmak istiyorum.

önce hiçbir zaman bu doktorun reklamını yapmadım.onu korumak için sorumluluğu üzerime de almadım.

şu anda şöyle anlatayım 2.5 yıl izinden sonra işe dönmüş biri olarak iş temposuna o kadar zorlanmışım ki vücudum adete dökülüyor.sabah adliye öğlenden sonra hacizlere gitmek ordan çıkıp okula gidip ikinci eğitimlerin derslerine katılıyorum ve bu arada vize haftasındayım.şu anda dün geç vakte kadar haczim sürdü eve geldim borçlar sınavım vardı sabah 6 da kalkıp ders çalıştım.bugün 1 de sınavım vardı.eve geldim biraz dinlenirken forumu açtım.cevap yazacak gücüm yok ama o kadar ismim geçtiki önce durumumu anlatayım sonra neden yazamadığım anlaşırsın.

sevgili yeşimay ben de revizyon ve lipoliz için ercan bey'le görüştüm.kendisi benim ameliyatımı yapacak.fiyatı kendisi ile görüş durumunu izah et.bir kolaylık yapabilir bence.

benim tek pişmanlığım ise ilk ameliyatımı kasım ayında yaptırıp erken davranmış olmamdır.şu an bu durumdayım o kadar yoğunum ve izin hakkım yok ve ben 4 gün içinde işe döneceğim.eğer şubat ayında( belki de ercan beye) yaptırsaydım belki de iki kere ameliyat yaptırmak zorunda kalmayacaktım.o zaman hem işe başlamamıştım hem de okul tatildeydi ve evde boş oturuyordum.ve gereksiz kimselerle gereksiz muhabbetlere girmeyecek olacaktım.manevi yönden bunlarda beni etkiledi.kendimi önemsiyorum ve o seviyeye indiğim için kendimi aciz hissediyorum.

şimdi ne kaybettim maddiyeti 2.plana atarsak .çok çok değerli vaktimi ikinci bir ameliyat için harcayacağım.ve sağlık açısından narkoz almış olacağım.ve aynı travmaları yaşayacağım.
yani yeşimay gördüğün gibi ben de o kadar yoğun olmama rağman bu araya bu ameliyatı sıkıştırmak ne kadar benim için külfet.Bir mağdurluk durumu varsa ben de mağdurum.aynı zamanda bir anneyim yani artık durumumu sen düşün.
doktorumuzun konusuna gelirsek onu savunmak bana düşmez.kariyerini ve itibarını zedeleyecek karalamalar da bana yakışmaz.sonuçta kendisi bu işin hocasıdır,emeğine ve bilgisine saygı gösteririm.benim senin gibi bir durumum olmadığından ve senin yerinde olmadığım için bir şey diyemem...
şaffaflık durumuna gelirsek sen de dahil,hoca hakkında olduğu gibi her şeyi anlattık.kimsenin abarttarak bişey anlattığını düşünmüyorum.
sana tekrar geçmiş olsun yeşimay inşallah hakkında iyi şeyler olur...

Elif İdil merhaba,

bir kaç düşüncemi paylaşmak isterim, zira forumda bunun tartışması çok oldu ve ben ilk defa bu konuda fikrimi beyan etmekteyim..

Kimsenin forumda kasıtlı olarak bahsedilen doktoru karaladığını düşünmüyorum, burası bir paylaşım platformu ve herkesin tüm dürüstlük ve şeffaflıkla deneyimlerini paylaştığını düşünüyorum.
Bu paylaşımlar yapılırken kişiler yaşanmışlıklarından yola çıkıyor..ve tüm bunlar dile getirilirken, çok farklı kişilerden alınan gerbildirimlere göre karşımıza tablo olumsuz çıkıyorsa , bunun adı neden dr.u karalamak olarak nitelendiriliyor?? Özür dileyerek söylüyorum ama ben bu antidemokratik, sindirilmiş bakış açısını anlamıyorum..

Senin ve Yeşimay ın sıkıntıları farklı ama tek bir yola çıkıyor o da revizyon...değilmi?
sen sonuçtan memen olsan revizyon olmazdın değil mi?hatta revizyon için başka bir dr.u o yada bu nedenle tercih etmezdin değilmi?

Başkalarını ufacık da olsa yanlış yönlendirmemek adına, vicdanımızın sesini duyarak paylaşımlar yapalım..

Sana revizyon öncesi ve sonrası süreçte sabırlar diliyorum.Allah güç kuvvet versin..

EN İYİSİNİN BİLE YAPTIĞI...ALLAHIN YAPTIĞI GİBİ OLMUYOR ARKADAŞLAR BUNU UNUTMAYIN!ÇOK MÜKKEMELİ ARAMAYIN İNANIN ÜZÜLÜRSÜNÜZ.AMELİYAT ÖNCESİ CANLI ÖRNEK GÖRÜN BU EN İYİ REFERANS,BENİMDE DAHİL ÇOK YORUMLARA TAKILMAYIN.Ercan beyde insan mutlaka onunda bir takım revizyon olan hastaları olmuştur...ben o doktor bu doktorun göklere çıkartılmasından yana değilim işlerini doğru yapmaları tek temennim

Elif İdil merhaba,

bir kaç düşüncemi paylaşmak isterim, zira forumda bunun tartışması çok oldu ve ben ilk defa bu konuda fikrimi beyan etmekteyim..

Kimsenin forumda kasıtlı olarak bahsedilen doktoru karaladığını düşünmüyorum, burası bir paylaşım platformu ve herkesin tüm dürüstlük ve şeffaflıkla deneyimlerini paylaştığını düşünüyorum.
Bu paylaşımlar yapılırken kişiler yaşanmışlıklarından yola çıkıyor..ve tüm bunlar dile getirilirken, çok farklı kişilerden alınan gerbildirimlere göre karşımıza tablo olumsuz çıkıyorsa , bunun adı neden dr.u karalamak olarak nitelendiriliyor?? Özür dileyerek söylüyorum ama ben bu antidemokratik, sindirilmiş bakış açısını anlamıyorum..

Senin ve Yeşimay ın sıkıntıları farklı ama tek bir yola çıkıyor o da revizyon...değilmi?
sen sonuçtan memen olsan revizyon olmazdın değil mi?hatta revizyon için başka bir dr.u o yada bu nedenle tercih etmezdin değilmi?

Başkalarını ufacık da olsa yanlış yönlendirmemek adına, vicdanımızın sesini duyarak paylaşımlar yapalım..

Sana revizyon öncesi ve sonrası süreçte sabırlar diliyorum.Allah güç kuvvet versin..

merhaba arkadaşım
önce ameliyat günün hayırlı olsun.
ben senin yazını okumadan o yazımı genel çapta şahsım adıma yazdım.
o konuya hiç girmek istemiyorum zamanında bu konu çok germişti beni. şimdi tekrar başa dönmek istemiyorum.sen istediğini yaz arkadaşım hakkındır.ben kendi adıma konuştum bu benim şahsi fikrim
sana da aynı dileklerimi yolluyorum

EN İYİSİNİN BİLE YAPTIĞI...ALLAHIN YAPTIĞI GİBİ OLMUYOR ARKADAŞLAR BUNU UNUTMAYIN!ÇOK MÜKKEMELİ ARAMAYIN İNANIN ÜZÜLÜRSÜNÜZ.AMELİYAT ÖNCESİ CANLI ÖRNEK GÖRÜN BU EN İYİ REFERANS,BENİMDE DAHİL ÇOK YORUMLARA TAKILMAYIN.Ercan beyde insan mutlaka onunda bir takım revizyon olan hastaları olmuştur...ben o doktor bu doktorun göklere çıkartılmasından yana değilim işlerini doğru yapmaları tek temennim

Ya Jeselec, ben şunu anlamıyorum; bu forumda dr. umdan memnunum desen olmuyor,memnun değilim desen yine olmuyor.
Kombinasyonlar şunlar;

-sonuç olumsuz olsa da nedense dr. una hala toz kondurmayanlar...r

-dr.umdan memnunum ,sonuç olumlu dediğinde,dr. un reklamını yapıyor diyen bir bakış açısı...

-dr.umdan memnun değilim,revizyon olacağım dediğinde dr.u karalıyor diye bir bakış açısı

Bu forumun amacı ne ben anlamadım...

Ya Jeselec, ben şunu anlamıyorum; bu forumda dr. umdan memnunum desen olmuyor,memnun değilim desen yine olmuyor.
Kombinasyonlar şunlar;

-sonuç olumsuz olsa da nedense dr. una hala toz kondurmayanlar...r

-dr.umdan memnunum ,sonuç olumlu dediğinde,dr. un reklamını yapıyor diyen bir bakış açısı...

-dr.umdan memnun değilim,revizyon olacağım dediğinde dr.u karalıyor diye bir bakış açısı

Bu forumun amacı ne ben anlamadım...

Ah canım, inan bende burda doğru tek kelime abartmadan yazmak için elimden geleni yapıyorum(inan bunun altında bile o kadar çok şey arandıki)ama ben yılmadım hiç takmadım.Sen ameliyat öncesi hiç gerilme bırak canım senin sürecin umarım sıkıntısız geçer.

benim tek pişmanlığım ise ilk ameliyatımı kasım ayında yaptırıp erken davranmış olmamdır.şu an bu durumdayım o kadar yoğunum ve izin hakkım yok ve ben 4 gün içinde işe döneceğim.eğer şubat ayında( belki de ercan beye) yaptırsaydım belki de iki kere ameliyat yaptırmak zorunda kalmayacaktım.o zaman hem işe başlamamıştım hem de okul tatildeydi ve evde boş oturuyordum.ve gereksiz kimselerle gereksiz muhabbetlere girmeyecek olacaktım.manevi yönden bunlarda beni etkiledi.

elif_idil...hep bunu yapıyorsun arkadaşım....neden???? madem ilk ameliyatından bu kadar pişmandın, pişman olduğun halde bunları neden yazdın ?? Amacın neydi??
Senin revizyon için maddi ve fiziki olanakların uygun olabilir, ama yıllarca para biriktirip tek şansı olan insanlar var? Aşağıdakileri yazarken bunları hesaba katmamışsın anlaşılan...Sana hep şeffaf ol dedim farkındaysan...ama sen hala olamıyorsun !

ben yaklaşık 2 ay önce prof. dr. fuat yüksel'e göğüs küçültme ameliyatı oldum.şu an halimden çok memnunum.ameliyatta başarılı bir doktor.zannedersem uzmanlığı da meme estetiği üzerine.yani işini bilen tecrübeli bir hekim.üstelik insani vasıfları da hat safhada bir doktor bu da tabiki önemli bir şey.yani her zaman güvenebileceğiniz bir insan. en önemlisi de yaptığı ameliyatları profösör olmasına rağmen çok uygun fiyata yapması ve size kolaylık sağlaması.ben kendisini tanıdığım için çok şanslı hissediyorum...

arkadaşlar uzun zamandır foruma giremedim çok yoğundum.final haftasındaydım malum benim için hem bir çocukla uğraşmak hemde hukuk
fakültesinde okumak üstelik yakında çalışmaya geri dönüyorum yani baya yoğunluğum var anlıyorsunuzdur.onun için çok fazla takılımadım foruma.
soru soran arkadaşlar vardı cevaplarını yazamadım biraz geç olacak kusura bakmayın.bugün doktoruma gittim açıklar nerdeyse kapandı bir iki güne kalmaz tamamen dikişlerin geçecek dedi.artık baticon kullanmayacağım 15 gün sonra con.. diye başlayan kremi kullanmamı tavsiye etti.bir dahaki kontrole 1.5 ay sonra gel dedi.kısacası benim durumum böyle.bu ameliyatı olduğuma hiç pişman değilim.fuat beyi doktorum olarak seçmekle ve kararımda yanılmadığımı anladım.allah kimseyi utandırmasın.arkadaşlar doktor seçimi çok önemli ve ben doktorumu çok seviyorum.doktorun hastasına güven vermesi çok önemli.benim doktorum böyle bir insan.insan güven veriyor.tekrar başka bir ameyat olsam yine gözü kapalı fuat bey derim tabiki..

doktorumuzun konusuna gelirsek onu savunmak bana düşmez.kariyerini ve itibarını zedeleyecek karalamalar da bana yakışmaz.sonuçta kendisi bu işin hocasıdır,emeğine ve bilgisine saygı gösteririm..

bi saniye ! doktoruyla ilgili olumsuz yorum yazan hastalar doktorun "kariyerini ve itibarını zedeleyecek KARALAMALAR" mı yapıyor ??? sen ne diyorsun farkında mısın? insanlar hayal kırıklıklarını, yaşadıklarını, üzüntülerini yazıyor, hem de açık açık...kapalı kapılar ardında revizyon için başka doktorlarla görüşerek kaçak güreşmiyorlar..Yazarken biraz dikkat !!

sevgili elif-idil bu konu seni hem çok üzmüş hemde çok yormuş anlıyorum bir ara foruma hiç girmedim moralim çok bozuktu zaten incelerseniz bayağı bir ara verdiğimi göreceklerdir, girdiğimde bu olaylar olmuş ve bitmişti ve ben bikaç mesajı inceledikten sonra moral sıfıra inip yine foruma ara verdim, şimdi dönmemin sebebi ilk ameliyatımı yapan doktora tekrar ameliyat olmamak ve sevgili jelesecin doktoruna ulaşabilmek ve arkadaşların fikirlerini almak içindir..
şimdi arkadaşların bazıları çok sert mesajlar ve yazılar yazabiliyor, karşısındakinin ne demek istediğini, ne yaşadığını, nelerle mücadele ettiğini düşünmeksizin; zaten umudu ve hayalleri kırılmış bir kişiyi köşeye sıkıştırıp illa doktorunun kötü bir iş çıkardığını söyletmeye çalışıyor farkındayım.. ancak gittiğimiz doktor hakkında kişisel kötü şey diyemem haaa estetik operasyonlar konusunda kötüdür-iyidir sonuçları bilseydik aslaaa ama aslaaa kendisine ameliyat olmazdık zaten.. kaldıki ben benim meme operasyonundan başka henüz hiç birebir bir ameliyat görmedim.. ilk 1-1,5 ay zaten yaşadıklarınızın derecesini bile bilemiyorsunuz süreç ilerledikçe ve görüntünün aslında iyiye gitmediğini gördüğünüzde bir terslik olduğunu anlamaya başlıyorsunuz.. anlıyorum ki elifidil sende benim gibi toparlamaya ve tekrar umutla bakmak için uğraş veriyorsun, kim ne derse desin bende geçmişte bıraktım önüme bakmaya çalışıyorum zaten yaşadıklarımızı birebir yazmışız artık doktor için kim nasıl anlamak istiyorsa öyle anlasın...
sevgili jelesec forum için aslında bir öncü ve danışman niteliğinde değerli bir arkadaş iyi ki ogltkn de seçimini doğru yönde yapmış ben onun ameliyat sürecinde forumda yoktum..
sevgili elif-idil umarım herşey gönlünce olur ve hayatında mutluluklar diliyorum..(ben bu kadar yoğun olsam gece yatağın yolunu bulamam valaa helal sana )
burada paylaşımlar yapılırken ve yorumlar yapılırken lütfen daha duyarlı olalım kimseyi kırmak ve rencide edecek itaamlarda bulunmak kimsenin hakkı değildir, eğer fikirlerinize uymayan yada yalan yanlış paylaşım olduğunu hissediyorsanızda lütfen saygı içinde kendisini uyarın arkadaşlar bu yaşananlar tekrar olmasın.. lütfen..

bi saniye ! doktoruyla ilgili olumsuz yorum yazan hastalar doktorun "kariyerini ve itibarını zedeleyecek KARALAMALAR" mı yapıyor ??? sen ne diyorsun farkında mısın? insanlar hayal kırıklıklarını, yaşadıklarını, üzüntülerini yazıyor, hem de açık açık...kapalı kapılar ardında revizyon için başka doktorlarla görüşerek kaçak güreşmiyorlar..Yazarken biraz dikkat !!

ben, kimse karalama yapıyor demiyorum.ben yapamam diyorum.yazsınlar tabiki de herkesin hakkı.
nasıl görüşecektim kamarayla mı gidecektim ercan beyin adasına canlı yayın mı yapmam gerekiyordu????

Benim doktor hakkında belkide ilk 1 ve 2 aylık yazılarımı bulmuşsun ve bana hesap soruyorsun.ben diyorum ki 3 aya kadar pozitif bakıyordum.daha sonra olumsuzluk yaşayınca herhalde doktoru burda yerden yere çarpmalıydım ki şaffaflık adına.bak arkadaşım sen her zaman benden bunu istedin ben hatanın ki benim memem öyle abartılacak kadar çok büyük bir komplikasyon değil.doktora yüklemedim aşırı abartmadım ve senin dediğini yapmadım.sen bunu bana çok hissettirdin sana geçmiş olsun dileğimi bile sırf meme revizyonuna gittimi söylemedim diye teşekkür nezaketinde bile bulunmadın.ben her soruna cevap verme nezaketinde bulunuyorum.kesinleştirdikten sonra ben bunu kendim paylaşmayı layık görürüm.sen ise daha öyle bi şey paylaşmadan benim adıma burda duyuru yaptın.ben hiç kimsenin mesleğiyle oynamam.hiç bir şeyi de abartmam.doktorumu insani olarak samimi bulmuş olabilirim ve kendisini güvenmiş de olabilirim.bu tamamen beni ilgilendirir.ikinci ameliyatı istediğim yere de giderim.kimseye de hesap verme zorunda değilim.
ben bu konuda senle fazla uzatmak istemiyorum.değerli vaktimi burda geyik yapmakla harcamak da istemiyorum.son sözüm ne yazarsan yaz cevap verme nezaketinde bulunmayacağım...

X