Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

selam bayanlar;
ssk karşılıyormuş göğüs küçültme ameliyatını,yaptıran var mı acaba?
ben bekarım ve çalışmıyorum babamın sigortasından yararlanıyorum ve küçültmek istiyorum
bana bilgi verir misiniz acaba?

Sende durumlar nasıl canım? Sporcu sütyeni takıyor musun? Dikişlerin rahatsızlık veriyor mu? izlerin ne durumda? krem kullanıyor musun? iyileşme sürecini merak ediyorum, öptüm canım

slm canım ne zamandır forma giremiyorum okul yüzünden. evet hala sporcu sütyeni kullanıyorum.Dikişlerim iyi çok şükür hiç bir rahatsızlık vermiyorlar.Bugün 32. günüm ve beni üzen potluklarımda bile gözle görülür biir iyileşme var buda beni mutlu ediyor :) ayın 16 gibi izmire dönücem kontrolum var iz kremini de ozaman verir diye tahmin ediyorum bendeki durumlar şimdilik böylee :))) sen nasılsın neler yapıyorsun bu konuda araştırmaya devam ediyormsun ?karar verebildin mi ?

öncelikle hepinizi öpüyorum :)) özlemişim burada yazılanları okumayı sohbet etmeyi eskisi kadar fırsat bulamasamda buralardayım :) umarım herkes iyidir serapcım sende ameliyat olanlar kervanına katılmışsın çok sevindim senin adına.. umarım herşey gönlünce olur.. hepimiz Allaha emanet olun.. ameliyat olacak olan arkadaşlarım sizde gönlünüzü ferah tutun inanın er yada geç herşey yoluna giriyor..

Selam canım,okul hayatın da başarılar,ara arada olsa gelişmelerini paylaş canım, çok öptüm

Herkese merhaba,

Ben yeni üyeyim fakat uzun süredir burada yazılanları takip ediyorum. Hatta eski mesajların birçoğunu dönüp dönüp tekrar okuyorum. Yaklaşık iki hafta sonra İzmir'de göğüs küçültme ameliyatı olacağım. (Tabii son anda korkup vazgeçmezsem:18: Ameliyatım ters t şeklinde olacak. Açıkçası doktorum o kadar güler yüzlü, ilgili ve güven vericiydi ki iz konusunda da ikna oldum. Göğsün altında mutlaka iz olacağını biliyorum fakat benim endişem bu izin uzunluğu, yani umarım koltuk altına kadar uzayıp gitmiyordur, diğer taraftan da göğüs çatalından görünmüyordur herhalde, bir de göğüs kıvrımıyla uyumlu oluyor mu yoksa düz bir çizgi halinde mi geliyor. Son bir iki gündür yabancı sitelerde ameliyat sonrası fotoğraflara bakıyorum, bazılarında bu izler oldukça uzun ve göğüs kıvrımıyla uyumlu, yani bir yay şeklinde değil, doğal olarak daha çok göze batıyor. Ters t şeklinde ameliyat olan olanlar veya olmuş birini görmüş olanlar bana göğüs altındaki bu iz konusunda bilgi verebilirler mi acaba? Ameliyattan önce doktoruma soracağım fakat şimdi aklıma takıldı, o fotoğraflara bakınca moralim bozuldu da

Merhaba arkadaşım, umarım sonuçları yüzünü güldüren başarılı bir ameliyat geçirir sin. Bence doktorun la kafana takılan her şeyi bir daha konuş sonra dan pişmanlık yaşama

Merhabalar... Ben 2 ay kadar önce aml. oldum. Ters T. Evet dikişler fazla. Ancak potluk, büzülme olmuyor. Gemi çapası şeklinde dikiş hattı. Alttaki yatay dikişler daha belirgin yani benimkiler henüz pembe. Doktorumun dediğine göre ( benden 2150 gr. alındı) alınacak doku miktarına göre teknik belirleniyormuş. Bana uygun tekniğin ters T olduğunu söyledi. Başka bir cerrah da aynısını söylemişti. Meme tabanının genişliğine bağlı olarak dikişler yanlara ve meme çatalına uzayabiliyor. Dikiş izleri 6 ay sonra solmaya başlıyor ve ten yapısına bağlı olarak silikleşiyor. Umarım her şey gönlünce olur...

merhaba kızlar bu formu uzun zamandan beri takip ediyorum hepinizin ameliyat heyecanlarını ve ameliyat sonrası duygularınızı yaşadım desem yeridir benim gögüslerimde 80 dd ...
ben bu ameliyatı 9 yıl önce olmuştm ama yıllar geçtikce gögüslerim tekrar büyüdü ve kısmetse tekrar olacagım...
ilk ameliyatımı istanbul'da özel bi hastanede olmuştum.. dr küçük istedigimi söylemiştim oda vücut ve kalca ölcümle orantlı yapmıştı .. gögüslerim hamilelik sonrası ve aşırı zayıflamadan bayagı kötü durumda idi..ameliyattta toparlama ve dikleştirme olmuştu.şu an gögüslerim büyük olmasına ragmen hala dikler ama agırlıgından dolayı sırt bel ve boyun agrısı sıkıntım var ...bu kez devlet hastanesinde olacagım mart 13 te plastik cerrah ile randevum var ameliyat günü alacagım.. bakalım benim hikayem nasıl olacak daha önceden tecrübem oldugu için heyecanlı degilim bir an önce bu kocaman yükten kurtulmak istiyorum....

sevgili jelesec ve flz06 ilginiz için çok teşekkür ederim, ben de sizin söylediğiniz gibi her şeyin istediğim gibi olmasını ümit ediyorum.

Çok geçmiş olsun arkadaşım. Umarım kısa sürede toparlanıp normal hayatına dönersin.Kendine iyi bak. İyi geceler...

Bu arada galiba sıra desendesende..

Çok teşekkürler flz06.En kısa zamanda toparlanmak tek derdim.Teşekkürler..

geliyom geliyom çok fena gaza geldim kızlar; sınavı falan takmayıp olacam ameliyatımı. Barim Edber'den sonra sıramı kaptırmıyim

Vallahi desendesencim.Bence acele et bugün beşinci günüm.Ağrılarım daha hafifledi.On beş güne kadar daha iyi olacağım.Göğüslerim o kadar dik ki ağzıma değecek nerdeyse. Karnım için birşey söyleyemiyorum , daha çok şiş.Darısı senin başına.Öptüm..

Sağol zerdallim iyi dileklerin için.Derslerinde başarılar.

Serap canım hoş geldinNasılsın rahatladın değil mi çok öptüm

Sevgili Jelesec hoş bulduk.Akşam yaklaşık yarım saat Ercan Bey'le telefonda görüştüm.Ve çok rahatladım.Karnımdaki ödemler zamanla azalınca , karnım dümdüz olacakmış.36-38 bedene girebileceğimi söyledi.Çok mutlu oldum.Seni öpüyorum.

Sevgili ogltkn.Merhaba arkadaşım nasılsın? Gidişatın nasıl? Dikişlerini bugün aldırmışsın.Aldırırken acıdı mı? Göğüslerinde ödem var mı? Benim bugün beşinci günüm.Ağrılarım hafifledi.Benim karnım ve göğüslerim baya şiş.Dört gözle inmelerini bekliyorum.İnşallah incecik olmuşumdur. Sevgiler..

bayanlar şu soruma cevap alabilir miyim lütfen?:26:

Merhaba beytepe,

ben de 2.5 ay önce ters t şeklinde kesi ile ameliyat oldum. Filizin de dediği gibi cıkarılacak doku miktarı ve deri miktarına göre değişiyor t nin boyutu. Benden doku almamış doktor, dikleştirme ameliyatı olduğu için bu nedenle benim dikişlerim catala kadar gelmiyor, ama koltuk altı hizasına kadar uzun. Göğüs şişlikleri inince dikişler meme altı kıvrımında kalıyor, benim de henüz alt dikişlerim pembemsi ve küçük kabarıklıklar var, ama hepsi 6 aya kadar geçer diyor doktor.
Doktoruna güvenmen cok önemli, ben de cok korkmuştum... İnşallah herşey senin de yolunda gider.
Şimdiden geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…