Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

h.sonu arada girip baktım ama kimseler yoktu... umarım herkesin h.sonu güzel geçmiştir... İstanbul ıslaktı ve ben hiç sevmem yağmurlu kapalı havayı. evde pinekledim arkadaşlar...

bugün 46.gün... sağlıksal hiçbir problemim yok çok şükür... izler ve potlar da şimdilik aynı durumda gerilemede yok ilerlemede ... belkide ben farkedemiyorum... şekilde de değişiklik yok gibi... normalde doktorum 1.5 ay dolduğunda medikal sütyeni bırakabilirsin demişti ki ben dört gözle bekliyordum normal sütyene geçmeyi... ancak alıştım galiba gece gündüz takmaya birde kendimi daha güvenli hissediyorum bu sütyenle sanki... o yüzden bıkana kadar bir süre daha takmaya devam edeceğim... bende gelişmeler bu kadar arkadaşlar hepinizi çok öpüyorum...

Arkadaşlar bu yazdıklarınızın tek kelimesinde abartı yokmuş.Bende dün gördüm ve gözümü alamadım.Gerçekten çok başarılı bir operasyon.Bende Jelesec'in doktoruna helal olsun diyorum.İnşallah benim hem karın germe hemde meme küçültme operasyonlarım Jelesec'inki gibi geçer.Hepinize sevgiler ..

Serapçım, umarım senin, benim, ve bu ameliyatı yaptırmak isteyen herkesin operasyonları başarılı geçer, herkes dileği göğüslere kavuşur...
Jelesec'in memişlere de bi Maşallah :nazar: Gerçi hepimiz iyi niyetle, iyi gözlerle yazıyoruz ama olsun..

Teşekkür ederim iyiyim canım. Dünden beri kesi yerlerimde anlık batmalar hissediyorum. çabucak geçiyor gerçi ama normal midir bilmiyorum. Bazen kaşınıyor. Öte yandan hafta sonu malum çocuklar evde ve ben ufak tefek ev işlerine el atmak durumunda kaldım. Eşim tüm iyi niyetine rağmen ev işlerinde ve mutfakta pek iyi değil...
Yarın dikişlerimin bir kısmı alınacak. Sorarım kendisine artık...Sevgiler...

merhaba canım,
o anlık batmalar çok normal canım.. çok seyrekte olsa arada bir hala oluyor bende de... evet canım benim eşim de çok iyiniyetle 1 ay boyunca evi batırdı:))) mecburen iş başa düşüyor. ama yinede ben ilk 1 ay çok dikkatli davranarak sadece çok gerekli işleri yaptım.. mesela bizde ütü çok önemli bir sorun. iki oğlumda yetişkin dolayısıyla 3 erkeğin ütüsünü düşün.. ama ben sadece günlük ihtiyaçlarını ütüledim geri kalan birikti.. daha geçen cuma birikmiş ütüleri bitirdim.. yani bu süreçte çok dikkat etmek gerekiyor. sen yinede kendine dikkat et fazla kaptırma ev işlerine canım. umarım iyisindir çok öptüm

h.sonu arada girip baktım ama kimseler yoktu... umarım herkesin h.sonu güzel geçmiştir... İstanbul ıslaktı ve ben hiç sevmem yağmurlu kapalı havayı. evde pinekledim arkadaşlar...

bugün 46.gün... sağlıksal hiçbir problemim yok çok şükür... izler ve potlar da şimdilik aynı durumda gerilemede yok ilerlemede ... belkide ben farkedemiyorum... şekilde de değişiklik yok gibi... normalde doktorum 1.5 ay dolduğunda medikal sütyeni bırakabilirsin demişti ki ben dört gözle bekliyordum normal sütyene geçmeyi... ancak alıştım galiba gece gündüz takmaya birde kendimi daha güvenli hissediyorum bu sütyenle sanki... o yüzden bıkana kadar bir süre daha takmaya devam edeceğim... bende gelişmeler bu kadar arkadaşlar hepinizi çok öpüyorum...

Bi Maşallah :nazar: da sana ekimcim, ne güzel, sen de en önemli kısmı atlattın sayılır..

canım naber dikişlerin alındımı ,batmalar cok normal zaman zaman bendede oluyor

Hayır Canım. Sabah aradı ameliyatı varmış. Yarın akşam 5 de muayenehaneye gel dedi. Bu da bana uymadı. Akşam 5 gibi çılgın bir saatte şehir merkezine karda kışta çok zor olacaktı. O yüzden çarşamba öğlen hastanede randevulaştık. Hem eve yakın. Akıntı şişme vs. olmadığı için dikişlerin 2 gün daha kalabilir korkma dedi. Tek sıkıntım dilediğimce banyo yapamamak açıkcası.

Hayır Canım. Sabah aradı ameliyatı varmış. Yarın akşam 5 de muayenehaneye gel dedi. Bu da bana uymadı. Akşam 5 gibi çılgın bir saatte şehir merkezine karda kışta çok zor olacaktı. O yüzden çarşamba öğlen hastanede randevulaştık. Hem eve yakın. Akıntı şişme vs. olmadığı için dikişlerin 2 gün daha kalabilir korkma dedi. Tek sıkıntım dilediğimce banyo yapamamak açıkcası.

dogru yapmışsın o saatte yogun olur yollar, biraz sabret sonunda herşeyi yapabileceksin ,az kaldı

flzcim sana da selam canım...
bi maşallah da sana:nazar:

senin de herşey yolunda gidiyor...ben de ekimin dediği gibi, mümkün olduğunca eğreti bi şekilde ev işi yap diyorum, bu süreç gelip geçecek, en azından 1 ay kendini yormamaya çalış...

Arkadaşlar medical veya sporcu sütyeni gerekli mi? Doktorum gerek görmediğini söylüyor...

vallahi arkadaşım her doktor kendi kitabını yazıyor, ne desem boş benim doktorum gerekli dedi ve kendi hastanede cıktıgım gün kendi elleriyle giydirdi

flzcim sana da selam canım...
bi maşallah da sana:nazar:

senin de herşey yolunda gidiyor...ben de ekimin dediği gibi, mümkün olduğunca eğreti bi şekilde ev işi yap diyorum, bu süreç gelip geçecek, en azından 1 ay kendini yormamaya çalış...

Teşekkür ederim canım. Sabah kar ve tipiyle uyanınca bir an okullar tatil olacak diye panikledim doğrusu...

Arkadaşlar medical veya sporcu sütyeni gerekli mi? Doktorum gerek görmediğini söylüyor...

ben ameliyattan çıktığımda medikal sütyen takılıydı ve o günden beri gece gündüz hiç çıkarmadım. doktorum en az 1,5 ay takmam gerektiğini söyledi. ancak her doktorun tekniği farklı ayrıca dikiş tekniğimizde farklı o yüzden bir tavsiye vermek yanlış olur. bu arada yaptığım araştırmalar ve forumda okuduklarıma göre de genelde doktorlar sporcu veya medikal sütyen takılmasını öngörüyorlar... bence doktoruna neden takmaman gerektiğini sorsan iyi olur... birde bildiğim kadarıyla ilk zamanlar balenli sütyen takmakta zararlı...

ben ara ara giriyorum arkadaşlar, herkesin durumu iyi gördüğüm kadarıyla...

bende de zaman zaman sızlama, sancıma, batma tipi ağrılar oluyor ama uzun sürmüyor, zaten düşününce de daha 1 ay olmadı diyorum kendi kendime.....ne kadar sürecek bilemiyorum ama süreleri uzun olmuyor allahtan bu batmaların....

beni en cok şu medikal sütyen sıkıyor, doktor daha rahat bir şey takabilirsin dedi, ama askıları ayarlanabilir olacakmış.. bugün baktım bulamadım, penye bir şey vardı ama ortadan dikişliydi....aramaya devam edeceğim :)

ha görüşme ayarladığınızda bana da haber verin :)
sevgiler hepinize..

X