Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

flz, ucuz yırtmışsın :)
dualarımda artık kar da var:KK9:

merhaba canım. mümkünse bana özelden doktorunun ismini hangi şehirde olduğunu ve ücretini gönderir misin. galiba bursada ameliyat olmaktan vazgeçicem.kimse yok bursada olan bende tedirginim açıkçası.bi de toplantı olduğunda katılmayı çok istiyorum umarım gelebilirim .şimdiden teşekkürler

herkese günaydınlar.....

umarım herkes iyidir..

Ozdy bende medikal sütyenden şikayetçiydim dört gözle bekliyodum 1,5 ay dolsun diye... ancak sürem dolmasına rağmen çıkartmaya cesaret edemedim birde eskisi kadar rahatsız etmiyor şişlikler iyice inince.. ben hayatımda gece uyurken sütyen takamazdım.ilk 20 gün geceleri huysuz huysuz tepindim yatakta.. şimdi okadarda rahatsız etmiyor. ben 15 gün daha takmaya devam ediyim diyorum... biraz sabret canım belki sende alışırsın eminim faydası vardır bu sütyenlerinde...

Günaydın, sen nasılsın ? nasıl hissediyorsun ?

Teşekkür ederim. Çok iyiyim. Sen nasılsın? Bazen unutuyorum ve bir yerlere uzanıyorum. Sonra hemen aklıma geliyor ve kendi kendime yavaş ol biraz diyorum. Dikişlerimi çok merak ediyorum. Nasıl görünüyorlar acaba. Kıyısından köşesinden açıp bakacağım ama doktorum da sütyen gibi her yeri sarmış neredeyse...

Teşekkür ederim. Çok iyiyim. Sen nasılsın? Bazen unutuyorum ve bir yerlere uzanıyorum. Sonra hemen aklıma geliyor ve kendi kendime yavaş ol biraz diyorum. Dikişlerimi çok merak ediyorum. Nasıl görünüyorlar acaba. Kıyısından köşesinden açıp bakacağım ama doktorum da sütyen gibi her yeri sarmış neredeyse...

Merhaba canım iyi olduğuna sevindim... evet insan kendini unutuyor bazen gerçekten... eminim dikişlerinde iyi durumdadır biraz sabır gerekiyor tabi. bak seninde 10 gün oldu en kötü devre geçti bile kontrolün sanırım çarşamba günü değil mi???

merhaba canım. mümkünse bana özelden doktorunun ismini hangi şehirde olduğunu ve ücretini gönderir misin. galiba bursada ameliyat olmaktan vazgeçicem.kimse yok bursada olan bende tedirginim açıkçası.bi de toplantı olduğunda katılmayı çok istiyorum umarım gelebilirim .şimdiden teşekkürler

merhaba berenvildan,
özelden yazıyorum. umarım buluşmaya da gelebilirsin.
sevgiler..

Canım merhaba ogltkney le doktorumuz aynı, umarım senin icin dogru doktor kimse onu bulursun.Buluşma olucagı zaman haber veririz sanada

Merhaba canım iyi olduğuna sevindim... evet insan kendini unutuyor bazen gerçekten... eminim dikişlerinde iyi durumdadır biraz sabır gerekiyor tabi. bak seninde 10 gün oldu en kötü devre geçti bile kontrolün sanırım çarşamba günü değil mi???

Evet bugün 12. gün. Yarın dikişlerim alınacak.Dikişleri kafama takmıyorum. Sadece merak benimki. Geçenlerde yaşlı bir komşumla otoparkta karşılaştım. Bana ne kadar zayıflamışsın, sana çok yakışmış dedi. Babam da ilk gördüğünde "küçülmüşsün" demişti. Hoşuma gitti doğrusu...

Evet bugün 12. gün. Yarın dikişlerim alınacak.Dikişleri kafama takmıyorum. Sadece merak benimki. Geçenlerde yaşlı bir komşumla otoparkta karşılaştım. Bana ne kadar zayıflamışsın, sana çok yakışmış dedi. Babam da ilk gördüğünde "küçülmüşsün" demişti. Hoşuma gitti doğrusu...

Dikişler alınınca acımıyor hafif yani hissetmiyorsun, tabi koca memeler gidince öyle oluyor kimin hoşuna gitmezki cok sevindim iyi olmana canım.

herkese günaydınlar.....

umarım herkes iyidir..

Ozdy bende medikal sütyenden şikayetçiydim dört gözle bekliyodum 1,5 ay dolsun diye... ancak sürem dolmasına rağmen çıkartmaya cesaret edemedim birde eskisi kadar rahatsız etmiyor şişlikler iyice inince.. ben hayatımda gece uyurken sütyen takamazdım.ilk 20 gün geceleri huysuz huysuz tepindim yatakta.. şimdi okadarda rahatsız etmiyor. ben 15 gün daha takmaya devam ediyim diyorum... biraz sabret canım belki sende alışırsın eminim faydası vardır bu sütyenlerinde...

Ya Ekimcim sorma ben de öyle .. eve gelir gelmez hemen cıkardığım şey sütyendi..Şimdi böle 24 saat üstümde daralıyorummmm
benim doktorum da 2 ay katlan diyor, sonra istersen sütyensiz dolaş diyor ama benim de daha 25. günüm daha cok var :)) Gerçi şişliklerim de sanki çok inmedi, anlamış değilim ...Sabredicem artık ..
sevgiler...

aman maşallah :) bazen unutuyor kendini insan, ben de cok yapıyorum bu unutmaları maalesef....
O sargılar cok fena biliyorum, cıkınca rahatlarsın:) ben biraz pimpirikli olduğumdan dikişlerime 3. haftada doktor bantları tamamen cıkarınca bakabildim: Meme başındakiler iyileşmiş bayağı kabukları dökülmüş, rengi de açılmış, aşağıya düz inen cizgi de cok silik ve hafif, ama meme kıvrımının altında kalan dikişler hala kızarık,kabarık duruyor.. onların iyileşmesini bekleyeceğim galiba...

gelebilsen keşke sen de...seninle tanışmayı çok isterdim...
naapalım..gönüller bir olsun diyelim...
öpüyorum..

Ah keşke gelebilsem ne iyi olurdu. İstanbul'a en son ne zaman geldiğimi bile hatırlamıyorum doğrusu. 6-7 yıl olmuştur. Hep iş için günü birlik geldim malesef. Şu an eskisi kadar yoğun çalışmıyorum, belli olmaz. Buluşmalarınızdan birine gelebilirim belki. Dediğin gibi gönüller bir olsun...

Ah keşke gelebilsem ne iyi olurdu. İstanbul'a en son ne zaman geldiğimi bile hatırlamıyorum doğrusu. 6-7 yıl olmuştur. Hep iş için günü birlik geldim malesef. Şu an eskisi kadar yoğun çalışmıyorum, belli olmaz. Buluşmalarınızdan birine gelebilirim belki. Dediğin gibi gönüller bir olsun...

gelebilme ihtimalin bile varsa denemelisin..
biliyorsundur belki, ben de istanbul dışında yaşıyorum...ama buluşmalar çok keyifli, yolculuğa değiyor.

arkadaslar bende bu dertten muzdariptim ve 26 ekim 2011 de ameliyat oldum.4 saat süren bi ameliyattı.ameliyatı devlet hastanesinde yaptırdım.hemen hemen herkes ne kadar ücret ödediğimi sordular ama hiç ücret ödemedim.sgk ile mailleştiğimde bana devlet hastanesinde yaptırırsanız ücret ödemezsiniz dediler bende devlet hastanesine basvurdum ve ameliyat oldum.yalnız ameliyatta enfeksiyon kaptım.2 gün yatcam hastanede 6 gün yattım zorla cıktım desem yeri.acaip antibiyotikler iğneler yedim.en düşük ateşim 37.3 tü.kan değerlerim acaip düşüktü.düşündükçe hala inanamıyorum ben bunlara nasıl dayandım diye neyseki hersey geldi geçti.15.gün dikişlerim alındı.yara yerlerimde sarı sarı sızıntılar oldu.baya sıkıntı çektim.özellikle dikine inen çizgi ile yatay çizginin birleştiği yerdeki yara acaip acıttı canımı.contractubex kullandım.ama şimdi yasa cıkmıs arkadaslar.o ilacı sadece plastik cerrahi yazabiliyomuş.bunun içinde muhayene ücreti ödüyosunuz ilaç normalde 65 lira ama yazdırırsanız muhayene üceti ile birlikte takriben 20 liraya filan geliyo.krem bana yaklaşık 1 hafta gidiyodu 4 kere sürüyodum.3 ocak 2012 tarihinde kontrole gittim.artık krem kullanmam gerekmediğini normal sütyene de geçebileceğimi söledi.hani her yerde gördüğümüz telli balenli rengarenk sütyenlerden takabilcekmişim.bikaç tane sütyen aldım kendime.askıları okadar inceki inanamıorum acıkcası.gerçi sütyen takmasamda dikler şükür.yalnız pataloji sonucum da göğsümde kist oldugu çıkmış.meğerse göğüslerimde kist varmıs benim haberim yokmuş.fibrokistik meme diye bi hastalık.iyi huylu kist yani.doktor üzülme korkulcak bişey değil her büyük memede olur dedi.oyüzden yazdım aslında bu foruma.bilmeden yasayan bayanlar vardır belki benim gibi diye.büyük zannettiğiniz memeleriniz belkide kist olabilir arkadaslar.bi doktora gözükün derim.en azından netten bi arastırın bu fibrokistik meme ne demek diye.cünkü bende bu forumdan etkilenerek ameliyat oldum arkadaslar.

X