Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

cnm ben o gün işim olduğu için kahvaltıya gelememiştim ama faydası olacakmış keşke
görüşme imkanımız olsada görsen ben üsküdarda oturuyorum sen nerdesin cnm

ya cnm eve yeni geldim ilk işim forumu açmak oldu biraz yazılanları okudum
cnm senle 4 gün arayla ameliyat olduk ve benden de 770 grm alındı senin potluk kalmamış
benim morelim şuan çok bozuldu.potluk baya var hem de arasında açıklıkta var ben çok incelemedim
dayanamam diye ama son günlerde böyle bi şeyi farkettim sabırla bekledim ve dün doktora gittim
olabileceğini ve büyük göğüslerde olabilir dedi peki 2 haftaya kadar geçmezse ne olacak .
yani anlıyacağın şuan morelim çok bozuk.

tekrar merhaba

yanlış anlama benimde potluk tam geçmedi daha sağ göğsümde var biraz ama günden güne azalıyor. ama dikişlerimin kızarık olması dışında bir sorunum yok.. bence daha önceki yorumlarda da belirttiğim gibi henüz aml.sonrası erken dönemdeyiz. ve herkesin iyileşme süreci birbirinden farklı olabiliyor. doktor 3.ayın sonuna kadar şekil, potluk ve dikiş izlerini kafana takma dedi. yani sabretmemiz gerekiyor... bence moralini bozmak için daha erken bir süreçtesin üstelik herkesin cilt tipi, bünyesi vs. birbirinden farklı lütfen canım benim durumuma bakarak senin sürecinin kötü gittiğini sakın düşünme... inan 2-3 günde bile inanılmaz değişiklik olabiliyor dikişlerde... hem doktorada gitmişsin eminim anormal birşey olsaydı doktor bunu iafede eder ve önlemeni alırdı. ben hergün duş alıp yaralarımı iyice kuruladıktan sonra (bu çok önemli) kremimi sürüyorum.. ayrıca daha sonra sana özelden mesaj göndereceğim....

tamam cnm biraz içime su serpttin yoksa elime telefonu almıştım fuat beyi arayacaktım
neyse artık biraz rahatladım inşallah cnm geçer özelden msjını bekliyorum

ya cnm eve yeni geldim ilk işim forumu açmak oldu biraz yazılanları okudum
cnm senle 4 gün arayla ameliyat olduk ve benden de 770 grm alındı senin potluk kalmamış
benim morelim şuan çok bozuldu.potluk baya var hem de arasında açıklıkta var ben çok incelemedim
dayanamam diye ama son günlerde böyle bi şeyi farkettim sabırla bekledim ve dün doktora gittim
olabileceğini ve büyük göğüslerde olabilir dedi peki 2 haftaya kadar geçmezse ne olacak .
yani anlıyacağın şuan morelim çok bozuk.

Canım hic moralini bozma geciş süresi bekle denilenleri yap bakalım nasıl gelişecek.Evet ya keşke gelebilseydin tanışmış olurduk ikinci buluşmada işallah

Özelden iletini aldım.Bende potluk,iz,göğüs ucu çökmesi bunlardan korkuyorum.Fuat Bey fiyat olarak çok uygun diğer doktorlardan.Ama ben teknik olarak Naci Bey'i ve Ercan Bey'i kendime daha yakın buldum.Anladığım kadarıyla sen Ercan Bey'e ameliyat olup olmamakta kararsızsın.Yanılmıyorsam Jelesec'i görmüş beğenmiş ve bir doktordan referans aldığını içinin rahatladığını yazmıştın.Şimdi kararsız olduğunu yazmışsın bir şey mi duydun doktor hakkında nedenini yazarsan çok sevinirim.Bende araştırma yaptığım için soruyorum.Eski görümcem karın germe olmuştu.Onun dikişleri incecik ve hiç potluğu yoktu.Ve o Ercan Bey'den çok memnundu.Ben memede yaptıracağım için memeyi de güzel yapan bir doktor arıyorum. O yüzden araştırma içerisindeyim.Önümüzdeki hafta tekrar bir görüşme yapacağım.

Bu forumda gördüğüm kadarıyla tecrübelisin.O yüzden sana birkaç sorum olacak.Ben de doktor araştırması yapıyorum ve senin yazılarından okuduğum kadarıyla memen çok da büyük değilmiş.Potluk neden oluştu doktorun bunu önceden söylemiş miydi?Benim görüştüğüm doktorlar çok büyük göğüslerde T ve potluk olabileceğini söylemişlerdi o yüzden senin durumun merak ettim.Ben yanlış hatırlıyor olabilirim.Anladığım kadarıyla sen doktorundan çok memnunesun inşallah bende kararımı verdiğimi doktorumdan çok memnunum diye yazarım. :) Sevgiler.

Bu forumda gördüğüm kadarıyla tecrübelisin.O yüzden sana birkaç sorum olacak.Ben de doktor araştırması yapıyorum ve senin yazılarından okuduğum kadarıyla memen çok da büyük değilmiş.Potluk neden oluştu doktorun bunu önceden söylemiş miydi?Benim görüştüğüm doktorlar çok büyük göğüslerde T ve potluk olabileceğini söylemişlerdi o yüzden senin durumun merak ettim.Ben yanlış hatırlıyor olabilirim.Anladığım kadarıyla sen doktorundan çok memnunesun inşallah bende kararımı verdiğimi doktorumdan çok memnunum diye yazarım. :) Sevgiler.

merhaba serap38

evet daha önce (c) cup idi göğüslerim ancak aşırı sarkıktı. doktorum aml. öncesi göğüslerim çok büyük olamdığı için izlerimin daha az olacağını söylemişti. ben daha önce ameliyat olan ablam ve yeğenimin tecrübelerini gözlerimle gördüğüm için iz ve potluk konusuna çok takılmadım benim için şekil ve ideal büyüklük daha ön plandaydı. potluk dediğiniz şey derinin toplanıp büzüldüğü yer ve ödemler geçip göğüs yerine oturunca zamanla kayboluyor. ancak kulaktan dolma duyduğuma göre bazı büyük göğüslerde bu potluklar fazla olabiliyor ve geçmeyebiliyormuş...ablamda hiç potluk yok (6 yıl önce aml. olmuştu) yeğenimde de çok az kaldı (5 ay önce aml. oldu) ve bana gelince potluk sadece sağ göğümde çok az varki günden güne azalıyor...

evet doktorumdan oldukça memnunum hem sorunsuz bir ameliyat geçirdim aml.günü akşam evime döndüm hemde şu ana kadar hiçbir belirgin sıkıntım olmadı ve benim en önemli beklentim göğsümün şekli tam tamına istdiğim gibi...ayrıca güven duyduğum ve herzaman ulaşabildiğim bir doktor ... bir önemli konuda maddi açıdan çok kolaylık sağladı doktorum bana.

sonuç olarak herkesin beklentisi farklı ben izleri ve potluğu çok dert etmiyorum doktorumun da söylediği gibi zamanla en aza ineceğine inanıyorum...

inşallah gönlüne göre bir seçim yapar ve başarılı bir ameliyat geçirirsin... şimdilik hoşçakal

ben hem meme hemde karın germe icin anlaşmıştım doktorla, ama son anda karın germeden vazgectim, korkudan izlerden ve potluklardan eski görümcem oldu incecik dikiş izi yazmışsın ve hic potluk yok demişsin aslında bende sonradan vazgectim diye pişman oldum. acıkcası bu kadar iyi sonuc beklemiyordum,görümcenin izi cok uzunmu canım yazarsan sevinirim.En dogru kararı verir mutlu olursun işallah

hanımlar size bi sorum olacak nolur konu hakkında bilgisi olan beni aydınlatır mı
benim bugün morelim bozuk önce potluk meselesi ve açıklık derken şimdi de daha
farklı bi şey aklıma takıldı zannedersem bebeto nun yorumunu okurken dikkatimi çekti
akciğerin narkozla ilgili bir sorun olacağı diye.benim 2_3 gündür bu sağ göğsümün altında
hafif bi ağrı var önce pek önemsemedim bugün elimle kontrol ettiğimde sanki bazı yerleri
dokundukça sızı hissettim belki üşütmüşümdür diye düşünüyordum ama hasta falan da değilim
ve öyle bi şey okuyunca ameliyatla ilgisi varmı diye aklıma geldi inşallah öyle değildir yarın
hastaneye gitmeyi düşünüyrum haydarpaşa numumeye gideceğim dahiliye bölümü yok onun yerine iç hastalıkları
bölümünden mi randevu almam gerek bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

merhaba görünce seni bir hatrını soriyim dedim. artık saatler kaldı ameliyatına... nasılsın?? heyecan var mı???

merhaba görünce seni bir hatrını soriyim dedim. artık saatler kaldı ameliyatına... nasılsın?? heyecan var mı???

Merhaba... Açıkcası çok heyecanlı olduğum söylenemez. Sadece nekaat dönemini planlamaya çalışıyorum. Çocukların okula bırakılıp alınması, alış verişler ufak tefek ev işleri falan. Şehir dışında oturuyorum ve babama göre dağ başı. Kış ortasında tilkiler falan gelmeye başlar. Mutlaka atladığım bir şeyler var ama şu anda aklıma gelmiyor. Akşam 6 da hastaneden arayıp ameliyat öncesi yapılması gerekenler ile sabah hastaneye kaçta gideceğimle ilgili bilgiler verdiler. Sağolsunlar arkadaşlarım arayıp destek veriyorlar. Yeni gardrop projelerimizi anlatıp gülüyoruz. Ama itiraf etmeliyim ki akşam canım yemek istemedi. Biraz gerginim sanırım. İlk fırsatta foruma gireceğim. Teşekkürler.

Merhaba... Açıkcası çok heyecanlı olduğum söylenemez. Sadece nekaat dönemini planlamaya çalışıyorum. Çocukların okula bırakılıp alınması, alış verişler ufak tefek ev işleri falan. Şehir dışında oturuyorum ve babama göre dağ başı. Kış ortasında tilkiler falan gelmeye başlar. Mutlaka atladığım bir şeyler var ama şu anda aklıma gelmiyor. Akşam 6 da hastaneden arayıp ameliyat öncesi yapılması gerekenler ile sabah hastaneye kaçta gideceğimle ilgili bilgiler verdiler. Sağolsunlar arkadaşlarım arayıp destek veriyorlar. Yeni gardrop projelerimizi anlatıp gülüyoruz. Ama itiraf etmeliyim ki akşam canım yemek istemedi. Biraz gerginim sanırım. İlk fırsatta foruma gireceğim. Teşekkürler.

yarın ıcın bol sans flz, umarın hersey yolunda gıder

Herşey yolunda gider umarım sorunsuz atlatırsın iyi haberleini bekliyoruz canım

geçmiş olsun şimdiden, kolaylıklar, şifalar dilerim :)
en kısa zamanda bize haber ver canım
sevgiler

Özelden iletini aldım.Bende potluk,iz,göğüs ucu çökmesi bunlardan korkuyorum.Fuat Bey fiyat olarak çok uygun diğer doktorlardan.Ama ben teknik olarak Naci Bey'i ve Ercan Bey'i kendime daha yakın buldum.Anladığım kadarıyla sen Ercan Bey'e ameliyat olup olmamakta kararsızsın.Yanılmıyorsam Jelesec'i görmüş beğenmiş ve bir doktordan referans aldığını içinin rahatladığını yazmıştın.Şimdi kararsız olduğunu yazmışsın bir şey mi duydun doktor hakkında nedenini yazarsan çok sevinirim.Bende araştırma yaptığım için soruyorum.Eski görümcem karın germe olmuştu.Onun dikişleri incecik ve hiç potluğu yoktu.Ve o Ercan Bey'den çok memnundu.Ben memede yaptıracağım için memeyi de güzel yapan bir doktor arıyorum. O yüzden araştırma içerisindeyim.Önümüzdeki hafta tekrar bir görüşme yapacağım.

merhaba serap,

öncelikle zaman ayırıp cevapladığın için teşekkür ederim. Doktorla ilgili negatif birşey duymadım canım ben.Mesajımda da yazdığım gibi, internet ortamında kendisiyle ilgli yorum bulmak zor. Ancak, yakını-tanıdığı ameliyat olmuş birilerinden referans alınabiliyor. Sen de daha önce görümcenin Ercan beye ameliyat olduğunu yazınca, senden de Ercan bey ile ilgili bilgi almak istemiştim canım. Çok öpüyorum, umarım sen de gönlüne yatan bir doktor bulabilirsin.

Sevgiler,

flz06, muhtemelen şuan ameliyata girmek üzeresin...
tüm dualarım seninle...umarım istediğin gibi, iyileşme sürecinde hiçbir sıkıntısı olmayan yeni memelere kavuşursun canım.
4 gözle senden gelecek haberi bekliyorum, rabbim yar ve yardımcın olsun..

ben iyiyim canım bir dahaki görüşmeye kadar özleyecegim sizleri benda cok öptüm Birbuse Ogltkn ZENN YEŞİM GLORYS girmiyorlar nerelerdeler senle bende heralde zamanla bırakacagız baksana cekildi arkadaşlar

canımmm,
o kadar yoğun geçiyor ki günler....hem ay sonu, hem yıl sonu yoğunluğu var....zaten bazen sabahtan açıyorum forumu ve acil gelen bir işle birlikte sayfayı aşağı atıyorum, belki bütün gün forumda online gibi görünüyor olsam da, ne yazıkki yazdıklarınızı okumaya yetişemiyorum bile, bu yüzden bazen cevap yazamıyorum bazen de geç cevap yazabiliyorum....Ama işler hafiflesin, o zaman full yazıcam söz...çok çok çok öptüm...

Şu an arkadaşımız flz06 ameliyattadır büyük olasılıkla. İnşallah başarılı bir operasyon geçirir, kendine geldiğinde mutlu hissedeceğine eminim. Darısı benim ve olmak isteyen tüm arkadaşlarımın başına :KK52:

Yazdıklarını okudum, yanlış anlaşılmasın ben yazımda da dediğim gibi burada konuyu ikili atışmaya senin değiminle tartışmaya çevirmeyeceğim. Sadece iyi niyetle yazdıklarıma böyle cevaplar alınca ister istemez cevap vermek zorunda kaldım. Yoksa benim bu konuda söyleyecek bişeyim yok. Tanımadığım bir insana kötü niyetle ne diyebilirim ki. İyi olsada kendine kötü olsada kendine, ben sadece insani vazifem gereği destek olmaya çalıştım ha yanlış anlamış o benim problemim değil. Söylediklerinin çoğuna katılıyorum.Yaklaşımın için teşekkür ederim.
Sağlıkla kal...

X