Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Sevgili Berenvildan rapor almak istediğini yazmışsın. Benim raporum vardı ama ben özeli tercih ettim. Araştırmalarımdan bildiğim kadarıyla raporun varsa devlet hastaneleri ve üniversite hastaneleri fark almıyor. Bana para vermeyeceksin demişlerdi. Artık bıçak parası uygulaması da yasal değil. Hoca bile olsa. Sana tavsiyem aml. bizzat kimin yapacağını öğrenmen. Kamu hastanelerinde emin olamıyoruz maalsef...

canım teşekkürler ilgilendiğin için doktor talep etmediği için ben raporu henüz almadım ve az önce ameliyat edecek doktoru araştırırken 3 ay önce bi kulak ameliyatı yaparken fazla narkoz verdiği 4 yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebep olduğunu öğrendim ve çok üzüldüm. şimdi nasıl emanet edebilirim kendimi o doktora bilmiyorum şoktayım yani

canım teşekkürler ilgilendiğin için doktor talep etmediği için ben raporu henüz almadım ve az önce ameliyat edecek doktoru araştırırken 3 ay önce bi kulak ameliyatı yaparken fazla narkoz verdiği 4 yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebep olduğunu öğrendim ve çok üzüldüm. şimdi nasıl emanet edebilirim kendimi o doktora bilmiyorum şoktayım yani

canım doktorla narkkozu veren doktor aynı degil ki ben mi yanlış biliyorum.böyle şeyler okuyunca mahvoluyorum oglumun seneye üc yaşında olacak sünneti var gelde şimdi narkoz aldır

Çok geçmiş olsun. Yakın zamanda ameliyat olmayı planlıyorum.Paramı denkleştirmeye çalışıyorum.Göğsün çok mu büyüktü? Hem potluklar hem de kötü görünen açıklar bu yüzden mi oluştu? Forumda dikkatimi çeken şu oldu.Senin doktoruna ameliyat olanların bazılarında bu sorunlar yaşanmış doktor hatası mı yoksa kişinin kendisiyle mi alakalı? Çok soru sormuş olabilirim.Beni anlayacağını umuyorum.Sonuç beni memnun etmezse diye.Kendine çok iyi bak moralini bozma iyi akşamlar.
Bence kötü düşünme sana tavsiyem acele etme her doktorda bir takım sorunlar yaşanabilir tabiki kimse istemez böyle olmasını. Benim bildigim doktorun teknigi, egitimi,ve ameliyat yaptıgı bir kac kişiyi görmen inan cok iyi olur.Sürecini bizimle paylaşırsan sevinirim

Çok geçmiş olsun. Yakın zamanda ameliyat olmayı planlıyorum.Paramı denkleştirmeye çalışıyorum.Göğsün çok mu büyüktü? Hem potluklar hem de kötü görünen açıklar bu yüzden mi oluştu? Forumda dikkatimi çeken şu oldu.Senin doktoruna ameliyat olanların bazılarında bu sorunlar yaşanmış doktor hatası mı yoksa kişinin kendisiyle mi alakalı? Çok soru sormuş olabilirim.Beni anlayacağını umuyorum.Sonuç beni memnun etmezse diye.Kendine çok iyi bak moralini bozma iyi akşamlar.

Bende cevap yazdım sana gerci ELİFİDİL arkadaşımıza sormuşsun,ben kendi tecrübemi aktardım canım

Yarın ameliyat olucaksın, ne kadar güzel, ne heyecanlısındır şimdi. Gönlünü ferah tut. Hayırlısıyla, sorunsuz atlatırsın inşallah canım, benim daha dört ayım var. Yarın yaklaşık olarak bu saatlerde güzel memelere sahip olacaksın, sadece bunu düşün. Başarılı bir ameliyat ve ameliyat sonrası geçirmen dileğiyle....Dualarımız seninle olucak. :KK16:

Juju07 merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum sana. Yazdıklarının hepsini okudum. Doktoruna çok güvenmişsin ve iyi bir doktora ameliyat olduğunu söylüyorsun peki neden bu kadar korkuyorsun. Bak aileni karşına alarak bir yola girmişsin ve henüz 20. günündesin. Bence bu kadar karamsar olmamalısın. Sonuçta basit bir ameliyat değil bu işlem illaki herkesin süreci dört dörtlükte gidecek değil çünkü herkesin yapısı farklı. Bence senin herkesten çok ılımlı düşünmen lazım. Daha yolun en başındasın potlukların olacak bir göğsün diğer göğsüne göre daha çabuk aşağı inecek bu sana simetri sorunu gibi gözükmesin tüm doktorlar söylüyor bunu ikisi aynı anda aynı şekli alamaz biri diğerine göre daha çabuk iyileşir. Böyle düşün sende. sen şimdiden herşeyin olumsuz yönünü düşünürsen zaman geçmez senin için sakınan gözede çöp batar demiş atalarımız. Kol göğüsle orantılı sonuçta illaki herkesin kolunu kaldırdığında yukarı doğru kalkar ha sen yeni bir ameliyat olmuşsun biraz daha farklı ise durum ve doktorunda geçecek diyorsa bence inan. İnsan bu zor süreçte her olumsuzluğa moralini bozabiliyor. Bende bu ameliyatı oldum ilk günden beri sorunsuz atlatıyorum diyenlerdenim ama son bir bir buçuk haftadır iz için kullandığım ilaçtan ötürü sağ tarafımda bi sorun oluştu küçük bişey olsada can sıkıcı evet bu konuda sana katılıyorum ama dünyamı da karartmadım gecicek diyerek sabırla gerekeni yapıyorum. iki haftada değil de bir haftada geçer ama illa geçecek öyle kalmayacak neticede. Sen geriye dönüp hiç okudun mu bilmiyorum yazılanları ben ameliyat olduğum halde hala fırsat buldukça geriye gidip okuyorum ne sorunlarla karşılaşanlar var meme başı çürüyüp kaybedenler içteki dokular bir birini tutmayıp çürüyenler biri küçük biri büyük olup kocam fark olanlar ameliyatta anestezi yanışlığı yüzünden akçiğeri patlayanlar dört kere beş kere ameliyat olanlar vs vs vs.. bunları duydukça bizim binlerce kere şükretmemiz gerekiyor Allah'a beterin her zaman beteri vardır. Şimdi o arkadaşlarımda eminim sorunlarını atlatmışlardır çünkü herşeyin bir oluru vardır bu hayatta. Çaresiz olan tek şey ölümdür ki allah göstermesin hiç kimseye. Bu yüzden lütfen pozitif ol... Sen iyi düşün ki herşey iyi olsun. Daha ayın bile dolmamışken bu kadar isyankar olma dünya başına yıkılacak kadar kötü birşey yaşamıyorsun. Elbette insanın canı sıkılır morali bozulur ama çaresiz değilsin hiç bir zaman.. Bizlerden önce ve sonra olan tüm adaşlarıma acil şifalar diliyorum. Herkesin yüreğinden geçen olsun. Sonuçta bir ameliyat geçiriyor insan ilk günkü gibi hiç birşey kalmıyor süreç ilerledikçe herşey düzeliyor. Benimde ilk zamanlarda potluklarım vardı kabuklar vardı şişlikleri çok fazlaydı bugün kırkıncı günüm ve aynanın karşısına geçip iki adım öteden baktığımda ameliyat olduğum bilinmez bile. Biraz zaman ver kendine herşey yoluna girecek.... Umarım bu dediklerim için beni yadırgamazsın madalyonun diğer tarafını da az da olsa gör istedim ki yüreğini ferahlat. Binlerce kez şükürler olsun bugünümüze öyle değil mi arkadaşım...

Sağlıcakla kal...

öncelikle geçirdiğin mükemmel ameliyat ve süreci için sizi tebrik ediyor diğer bütün ameliyat olacak arkadaşlara da aynı şans ve süreci temenni ediyorum.:)beni tamamı ile yanlış anlamana gerçekten ama gerçekten çok üzüldüm kaldı ki bana üzüntülerini bildiren tüm arkadaşlara özellikle bu sürecin geçeceğini sabretmem gerektiğini sonra hep beraber kutlama yapacağımızı bu olayın sadece benim başıma geldiğini sadece paylaşmak ve başka arkadaşlarda da oldu mu? diye bilgilenmek amaçlı forma katıldım.Duygu sömürüsü yapmak ilgi toplamak üzmek yaralamak endişe uyandırmak zelzele yaratmak amacında asla olmadım.bana önerdiğin sabır mevzusunu zaten ameliyatımdan çıktığım günden beri sevgili doktorum ve ekibi sürekli söylüyor ben olayın birebir yaşayanlar tarafından görmek istedim.okuyabilseydin tüm iyi niyetleriyle bana "derhal doktora görün" "doktorunu taciz et""rapor al" gibi önerilerde bulunan sevgili arkadaşlarıma önce "sabır sabır sabır " yazdığımı görürdün.evet tabii ki biraz duygusallaşmış olabilirim evde yapayalnız sorunlarım ve sorularımla boğuşurken birden bire bu kadar ilgi ve sevgi yumağının içinde kendini bulup da kim şımarıp biraz naz yapmaz ki .tabii senin gibi "mükemmel"bir süreç geçirmiş arkadaşa bunu izah etmem biraz zor öyle değil mi? netice de "ateş düştüğü yeri yakıyor" benim meme olayıma gelince de söylemek istediğim şey "daha doğrusu kabullenemediğim şey" durumum uygun olmasa da en en en leri tercih edip şuan yaşadığım endişeler di:KK43: tek tek tekrar yazmaya gerek duymuyorum çünkü benim için en önemli unsur koltuk altımı kaldıramamam her ne kadar senin için önemsiz gibi görünse de akciğeri patlayan meme başı çürüyen 4-5 defa ameliyat olanlar kadar önemli bir durum benim için yani"sakat kalabilmek" yüzmek ev süpürmek çocuğum olursa havaya kaldıramamak sağ elimle tencereye uzanamamak sağ kolumu başımın arkasına götürüp gerinememek gibi sorunlar benim için önemli.bir kere yaşanan ve telafisi olup olmadığını bilmediğiniz bir durumla karşılaşmak ve bu sorunla yaşamayı öğrenmek hepimiz için zor olsa gerek en azından sizleri bilmem benim için öyle.gördüğün gibi eğer her arkadaşıma bu şekilde endişelerimi belirtseydim senin dediğin gibi düşünür fazla abarttığımı söyleyebilirdim.sanıyorum bana biraz haksızlık ettin "niye bu kadar acele karar verip ortalığı karıştırıyorsun sakin ol rahat ol dur bekle amma da nazlanmışsın"der gibi.ya da ben öyle algıladım sesleniş üslubundan ne biliyim çünkü canlı versiyonlarıyla yaşıyorum o yüzden tanıdık geldi :)peki sana da teşekkür ederim ama anladım ki ben bu platform da sorunlarımı hafifletmek yerine her gün kendimi ve duygularımın seviyesini derinliğini doğru ifade etmeye çalışmaktan yorgun düşeceğim.:))çünkü görüyorum ki ben de karşı tarafa kendimi yanlış ifade ediyorum :KK43: zaten mesajlaşmak mektup yazmak msn kullanmak mail atmak pek bana göre olmayan benim pek ısınamadığım durumlar :))ok sevgili güzel anlayışlı sabırlı sevgi dolu vicdanlı merhametli hanımlar kendinize iyi bakın hepiniz çok sevdim güzel sağlıklı günler sizlerle olsun hayat hep güzellikler getirsin.hepiniz seviyorum

Seninle konuşup kapattıkdan sonra aklıma geldi, sen duygusalsın şimdi canım cok normal ben seni cok iyi anlıyorum, bana söyledigin güzel sözler icin sagol canım unutma muhabbet icin bir telefon ötedeyim sıkma tatlı canını

öncelikle geçirdiğin mükemmel ameliyat ve süreci için sizi tebrik ediyor diğer bütün ameliyat olacak arkadaşlara da aynı şans ve süreci temenni ediyorum.:)beni tamamı ile yanlış anlamana gerçekten ama gerçekten çok üzüldüm kaldı ki bana üzüntülerini bildiren tüm arkadaşlara özellikle bu sürecin geçeceğini sabretmem gerektiğini sonra hep beraber kutlama yapacağımızı bu olayın sadece benim başıma geldiğini sadece paylaşmak ve başka arkadaşlarda da oldu mu? diye bilgilenmek amaçlı forma katıldım.Duygu sömürüsü yapmak ilgi toplamak üzmek yaralamak endişe uyandırmak zelzele yaratmak amacında asla olmadım.bana önerdiğin sabır mevzusunu zaten ameliyatımdan çıktığım günden beri sevgili doktorum ve ekibi sürekli söylüyor ben olayın birebir yaşayanlar tarafından görmek istedim.okuyabilseydin tüm iyi niyetleriyle bana "derhal doktora görün" "doktorunu taciz et""rapor al" gibi önerilerde bulunan sevgili arkadaşlarıma önce "sabır sabır sabır " yazdığımı görürdün.evet tabii ki biraz duygusallaşmış olabilirim evde yapayalnız sorunlarım ve sorularımla boğuşurken birden bire bu kadar ilgi ve sevgi yumağının içinde kendini bulup da kim şımarıp biraz naz yapmaz ki .tabii senin gibi "mükemmel"bir süreç geçirmiş arkadaşa bunu izah etmem biraz zor öyle değil mi? netice de "ateş düştüğü yeri yakıyor" benim meme olayıma gelince de söylemek istediğim şey "daha doğrusu kabullenemediğim şey" durumum uygun olmasa da en en en leri tercih edip şuan yaşadığım endişeler di:KK43: tek tek tekrar yazmaya gerek duymuyorum çünkü benim için en önemli unsur koltuk altımı kaldıramamam her ne kadar senin için önemsiz gibi görünse de akciğeri patlayan meme başı çürüyen 4-5 defa ameliyat olanlar kadar önemli bir durum benim için yani"sakat kalabilmek" yüzmek ev süpürmek çocuğum olursa havaya kaldıramamak sağ elimle tencereye uzanamamak sağ kolumu başımın arkasına götürüp gerinememek gibi sorunlar benim için önemli.bir kere yaşanan ve telafisi olup olmadığını bilmediğiniz bir durumla karşılaşmak ve bu sorunla yaşamayı öğrenmek hepimiz için zor olsa gerek en azından sizleri bilmem benim için öyle.gördüğün gibi eğer her arkadaşıma bu şekilde endişelerimi belirtseydim senin dediğin gibi düşünür fazla abarttığımı söyleyebilirdim.sanıyorum bana biraz haksızlık ettin "niye bu kadar acele karar verip ortalığı karıştırıyorsun sakin ol rahat ol dur bekle amma da nazlanmışsın"der gibi.ya da ben öyle algıladım sesleniş üslubundan ne biliyim çünkü canlı versiyonlarıyla yaşıyorum o yüzden tanıdık geldi :)peki sana da teşekkür ederim ama anladım ki ben bu platform da sorunlarımı hafifletmek yerine her gün kendimi ve duygularımın seviyesini derinliğini doğru ifade etmeye çalışmaktan yorgun düşeceğim.:))çünkü görüyorum ki ben de karşı tarafa kendimi yanlış ifade ediyorum :KK43: zaten mesajlaşmak mektup yazmak msn kullanmak mail atmak pek bana göre olmayan benim pek ısınamadığım durumlar :))ok sevgili güzel anlayışlı sabırlı sevgi dolu vicdanlı merhametli hanımlar kendinize iyi bakın hepiniz çok sevdim güzel sağlıklı günler sizlerle olsun hayat hep güzellikler getirsin.hepiniz seviyorum

ay canım benim ya seni çok iyi anlıyorum şuan çok çok hassassın bir tanem benim.. emin olki bebetoo nun yorumunu okuduğumda aklımdan bile geçmedi seni kınadığı... o sadece yüreğini ferah tut bunlar yaşanabiliyor manasında birde madolyonun öbür yüzünden olumlu bak diye teselli edici birşeyler yazmak istemiş ve belirtmişte kötünün kötüsü var diye... canım benim yazını okurken inanki gözlerim doldu alınmana çok çok üzüldüm. bizler birbirimiz tanımıyoruz ve bebetoo yu savunmak adına yazmıyorum daha önce bende seni yorumladım ve bebetoo yu okuyunca sana teselli edici şeyler yerine üzüldüm, doktora git yaşadıkların kötü gibi olumsuz ifadeler kullandığımı düşünerek bebetoonun yazısını daha olumlu bir bakış açısı olarak değerlendirip ona hak verdiğimi belirten bir mesajda ben yazdım. ama inan senin gibi anlamadım bebetoonun yazdıklarını. biliyorum şuan çok çok hassassın senin yerinde olsam aynı ruh halinde olurdum elbette. bizler uzman kişiler değiliz yazdıklarımız belki bazen maksadını aşabilir ama ben şuna inanıyorumki burada tecrübelerini paylaşan herkes birbirine destek olmaya çalışan iyi niyetli insanlar. ve tabiiki sende çok iyiniyetle bizlere içini açtın duygularını ve yaşadıklarını paylaştın. lütfen kimseye küsme... ifadelerin kırılmış gibi...

yaşadığın şeyi sadece tecrübeni paylaşmak adına yazdığını hatta doktor ismi telafuz etmemenden dolayı ne kadar olgun davrandığını kimseye kırmak yada olumsuzluğa yöneltmek gibi bir niyetinin olmadığını anlıyoruz zaten canım.

yaşadıklarını yazdığında durumuna insani olarak elbette çok üzüldüm ama şimdi yazdıkların beni daha çok üzdü. kendi adıma eğer seni kıracak bir yorumum olduysa çok içtenlikle özür dilerim ve lütfen durumun hakkındaki gelişmeleri ve duygularını bizlerle paylaşmaya devam et. bizlerde hernekadar tanımasakta seni sevdik.....

Seninle konuşup kapattıkdan sonra aklıma geldi, sen duygusalsın şimdi canım cok normal ben seni cok iyi anlıyorum, bana söyledigin güzel sözler icin sagol canım unutma muhabbet icin bir telefon ötedeyim sıkma tatlı canını
Hayatta telafi etmekte sabır gösteremediğim tek konu yanlış anlaşılmak deneyimlerim sonucu bu durumu ne kadar telafi etmek istersen iste karşındaki sabit fikirliyse degistimemezsin zaten bebetoo kendisi beni umarım yanlış yargılamazsın demiş çünkü yanlış yargılanan benim o da bu vicdanı durumdan sıyrılmak için bu sözüyle kendini rahatlatmak istemiş fazla üstüme geldigini kabul ederek :))duygusal değil aksine cok mantıklı olmam gereken bir donemdeyim yoksa şimdiye doktorumu 100 defa taciz etmiş 10 tane farklı doktor gezmiş esimi ailemi yıkmış üzmüş bunaltmis olmalıydım ki öyle bir şey mümkün değil mantıklı olmak ve SABRETMEK zorunlulugundayim :) büyütmek asla istemediğim bir konu buralara kadar geldi gercekten cok üzgün olan asıl benimmmm suan :KK43:. Ben sevgili bebetoo ya cevap yazarken sizlerde okursunuz vedalasirsiniz diye isimlerinizi yazdım aman yanlış anlaşılmasın canım

Hayatta telafi etmekte sabır gösteremediğim tek konu yanlış anlaşılmak deneyimlerim sonucu bu durumu ne kadar telafi etmek istersen iste karşındaki sabit fikirliyse degistimemezsin zaten bebetoo kendisi beni umarım yanlış yargılamazsın demiş çünkü yanlış yargılanan benim o da bu vicdanı durumdan sıyrılmak için bu sözüyle kendini rahatlatmak istemiş fazla üstüme geldigini kabul ederek :))duygusal değil aksine cok mantıklı olmam gereken bir donemdeyim yoksa şimdiye doktorumu 100 defa taciz etmiş 10 tane farklı doktor gezmiş esimi ailemi yıkmış üzmüş bunaltmis olmalıydım ki öyle bir şey mümkün değil mantıklı olmak ve SABRETMEK zorunlulugundayim :) büyütmek asla istemediğim bir konu buralara kadar geldi gercekten cok üzgün olan asıl benimmmm suan :KK43:. Ben sevgili bebetoo ya cevap yazarken sizlerde okursunuz vedalasirsiniz diye isimlerinizi yazdım aman yanlış anlaşılmasın canım

Ben elimden geldigince yardımcı olmaya calışırım insanlara yengec burcuyum.Ama bilmeden bende seni kırdım üzdüysem özür dilerim canım bana acıkladın ama olsun ben yinede yazayım

canım doktorla narkkozu veren doktor aynı degil ki ben mi yanlış biliyorum.böyle şeyler okuyunca mahvoluyorum oglumun seneye üc yaşında olacak sünneti var gelde şimdi narkoz aldır

bende öyle biliyorum narkoz başka bi doktorun işi bi de aileyi başka bi hastaneye çağırıp orda yapmış ameliyatı yani benim ameliyat olacağım hastanede değil bu olay sadece doktor benim ameliyatım için konuştuğum doktor ayyy ne bileyim yaaa küçük bi çocuk olması beni çok etkiledi işte

Sevgili Juju

Şimdi cok hassas bir dönemdesin canım. Bebeto da seni kırmak istememiştir, depresif dönemlerde alıngan oluyor insan...
Forumdaki kimse seni kırmak istememiştir eminim. Ben kendi adıma söyliyeyim seni kırdımsa özür dilerim... Bu forumda hepimiz birbirimize yardımcı olmaya, destek olmaya calıştık, tecrübelerimzi paylaştık, birbirimize iyi dileklerde bulunduk.. bulunuyoruz da...
Lütfen kimseyi yanlış anlama, her zaman destek için buradayız..

sevgiler

Sevgili juju şu yazdıklarını okuyunca inanamadım bi daha okudum. Sen benim seni yanlış anladığımı söylemişsin ama bizati kendin BENİ YANLIŞ ANLAMIŞSIN. Arkadaşım ben seni tanımıyor etmiyorum tüm samimiyetimle böyle zamanlarda insanın morele ihtiyacı vardır diye düşünerek sana senin çözümsüz olmadığını bu sürecin geçici bir süreç olduğunu ve yüreğini ferah tutmanı dile getirdim. Geriye dönük okuduğum olumsuzlukları da seninle paylaştım ki kendini kötü ve yanlız hissetme diye. Ama görüyorum ki sen benim yazdıklarımı başka bir gözle okuyup yorumlamışsın. Dikkat ettiysen kendimle ilgili de bir sıkıntım olduğunu küçük yada büyük kafama taksamda dünyayı başıma yıkmak yerine daha farklı düşünüyorum dediğimi de paylaşmışım. Sorunsuz süreç yaşadım diye sorunlu olan bi kişiyi anlamıycağım anlamına gelmiyor, insanlar hakkında yorum yapmadan önce tanımak gerekir... Burada kim bi sıkıntısını paylaşsa bende dahil olmak üzere bu sıkıntılara, herkes hepimiz destek oluyor-uz. Ben şimdi sana destek olmaya çalıştım diye kötü mü oldum ? Pekala... Yani ben bu kadar iyi niyetle sana içtenlikle yazarken senin şu yazdıklarını okuyunca emin ol pişman oldum. Hangi durumda olursan ol psikolojin ne kadar el verirse versin karşında hiç tanımadığın bir insan senin için endişe duyup hani kötünün kötüsü vardır senin sürecin de geçecek herkesin farklı sıkıntıları var demeye getirip içtenlikle yazdığı yazıya böyle bir cevap verilmez. Buradan ben şunu anlıyorum iyi niyet her zaman gerekli değil. Hata benim ki sana iyi niyet ve içtenlikle yorum yaptım sebep kendini yanlız hissetme diye.... Burada herkes sıkıntılarını mutluluklarını yaşadıklarını bir bir paylaşmaya çalışıyor ki aynı durumda olan kişilere ışık olsun. Kimse buraya ilgi toplamak duygu sömürüsü yapmak için gelmiyor zaten. Bu kadar iyi niyetle yazdığım yazıyı nasıl böyle nitelendirdin gerçekten anlayamadım bencede KESİNLİKLE yanlış algılamışsın. Etrafında sana senin söylediğin tarzda yaklaşımlar varsa ben burada yazı yazıyorum sen benim ses tonumu, mimiğimi, yüz ifademi görmüyorsun ki nasıl sana yazdığım yazıyı abarttın diye nitelendirirsin, etrafındaki insanlara benzetebilirsin. Ben seni anlıyorum bu yüzden kendini yanlız hissetme diye örnekler verdim ama gerek yokmuş onuda sen gösterdin. Teşekkür ederim anlayışın için, varol....

ay canım benim ya seni çok iyi anlıyorum şuan çok çok hassassın bir tanem benim.. emin olki bebetoo nun yorumunu okuduğumda aklımdan bile geçmedi seni kınadığı... o sadece yüreğini ferah tut bunlar yaşanabiliyor manasında birde madolyonun öbür yüzünden olumlu bak diye teselli edici birşeyler yazmak istemiş ve belirtmişte kötünün kötüsü var diye... canım benim yazını okurken inanki gözlerim doldu alınmana çok çok üzüldüm. bizler birbirimiz tanımıyoruz ve bebetoo yu savunmak adına yazmıyorum daha önce bende seni yorumladım ve bebetoo yu okuyunca sana teselli edici şeyler yerine üzüldüm, doktora git yaşadıkların kötü gibi olumsuz ifadeler kullandığımı düşünerek bebetoonun yazısını daha olumlu bir bakış açısı olarak değerlendirip ona hak verdiğimi belirten bir mesajda ben yazdım. ama inan senin gibi anlamadım bebetoonun yazdıklarını. biliyorum şuan çok çok hassassın senin yerinde olsam aynı ruh halinde olurdum elbette. bizler uzman kişiler değiliz yazdıklarımız belki bazen maksadını aşabilir ama ben şuna inanıyorumki burada tecrübelerini paylaşan herkes birbirine destek olmaya çalışan iyi niyetli insanlar. ve tabiiki sende çok iyiniyetle bizlere içini açtın duygularını ve yaşadıklarını paylaştın. lütfen kimseye küsme... ifadelerin kırılmış gibi...

yaşadığın şeyi sadece tecrübeni paylaşmak adına yazdığını hatta doktor ismi telafuz etmemenden dolayı ne kadar olgun davrandığını kimseye kırmak yada olumsuzluğa yöneltmek gibi bir niyetinin olmadığını anlıyoruz zaten canım.

yaşadıklarını yazdığında durumuna insani olarak elbette çok üzüldüm ama şimdi yazdıkların beni daha çok üzdü. kendi adıma eğer seni kıracak bir yorumum olduysa çok içtenlikle özür dilerim ve lütfen durumun hakkındaki gelişmeleri ve duygularını bizlerle paylaşmaya devam et. bizlerde hernekadar tanımasakta seni sevdik.....

Ekimcim hiç tanımadığım bir insanı sıkıntıları var diye neden kınayayım, bu hangi kitapta hangi dinde mevcut.. Gerçekten insan iyi niyetinin kurbanı olur derlerdi de inanmazdım sanalda olsa bunu görmüş oldum............. Juju da haklı herkesin bakış açısı bir olmuyor işte doğru. Benim onu yanlış anladığımı düşünmüş ama bana göre ve az çok sizlere göre o beni yanlış anlamış. Bir insanın sıkıntısı var diye nasıl abarttığını söyleyebilirim ki ben. Ben kendim içinde diyorum küçücük bi sorun var ama canımı sıkıyor jujuya yazarkende bunu söyledim anlıyorum seni dedim güç vermek istedim görüyorum ki hata yapmışım.. Demek ki benim bundan sonra sıkıntısı olduğunu söyleyen bir insana destek olmamam gerekir. Neticede juju arkadaşımızın dediği gibi MÜKEMBEL bir süreç geçirmişim anlayamam halinden.. Hani yinede yazdıklarıma dikkat edeyim zor bir süreç yaşıyorsun alttan alayım diyorum ama her yazında o kadar iğneliyici konuşmuşsun ki insana sabır verdirmiyorsun. Kusura bakmada benim sabit fikrimden söz ediyorsun ama kendi sabit fikirliliğinden de hiç ödün vermiyorsun. Sende diyorsun ben yazımın sonunda da dedim ki hani yanlış anlama beni seni anlamıyor değilim sadece madalyonun diğer yüzünü de gör kendine çok sıkıntı yapma istedim. Yoksa ben neden niçin vicdan yapayım sana dediklerimden, gayet iyi niyetle söylediğim şeyler nunlar. Senin dediğin tarzda bir durum olsaydı abartıyorsun diyecek kadar da açık yürekliyim kimseden lafımı saklamam ben. Yani o kadar iyi niyetle yazdım ki nasıl üstüne geldiğimi düşünebilirsin. Kusura bakma arkadaşım herkesin sorunu kendine o zaman, Sen iyi niyetle tüm söylediklerimi söylemedim varsay. Amacın da nedir henüz anlamış değilim. Sorunsuz bir süreç yaşıyorsam suç mu yani şuanda gerçekten sana tepki veriyorum. İstediğin gibi algılayabilirsin. Benim yazımı öne sürerekte aranızda yokum vedalaşıyorum diyerek kimseye vicdanı yargı yüklemene gerek yok... Benim iyi niyetle yazdığım yazıyı kendi istediğin gibi algılayıp sonra bana her istediğini söyleme hakkını hiç birşey veremez sana. Olgunluk karşındakini anlayıp dinlemekten geçer. Bu kadar laf söyleyeceğine yazsaydın ki ya arkadaşım sen bana bişeyler demişsin ben böyle anladım ama doğru mu diye emin ol bin kere özür diler ne demek istediğimi anlatmaya çalışırdım sana. Ama şuan ne desemde fayda etmez sana. Konuyu ikili tartışmaya cevirip huzur kaçırmak değil burada niyetim.
Sana sadece tüm samimiyetimle dilerim yaşadıklarını biran önce atlatırsın diyorum, bunuda yanlış anlamazsan tabii...

Arkadaşlar beni az çok tanıyorsunuz görmeseniz de. Yaklaşık bir aydır aranızdayım. Kendi süreçlerimi iyi yada kötü bir bir sizlerle paylaşıyorum nedir benim gibi bu aml. olmak isteyenlere azda olsa bi faydam olsun istiyorum. Sizler sorular soruyorsunuz elimden geldiğince sade ve yalın cevaplamaya çalışıyorum. Ameliyat olacaklara iyi dileklerimi iletiyorum yada birinin bir sıkıntısı varsa ART NİYET GÖZETMEDEN onunla paylaşmaya çalışıyorum. Bende aman nasılsa ameliyatımı oldum ne işim var diyerek gidip bir sıkıntım olursa ancak yazmasını da yapabilirdim ama ben benimle aynı zorlukları yaşamış insanlarla konuşunca gayet mutlu hissediyorum kendimi. Sizlerden moral aldığım gibi moral vermeye çalışıyorum elimden geldikçe. Hani ilk defa birine hele hele sıkıntısını bu kadar benimseyerek yaklaşıp yukarıda Allah şahit tamamen iyi niyetle bişeyler yazdım böyle karşılık almayı hak etmedim. . Şuan grip olmuş hiç hali olmayan ve yıl sonu nedeniyle yığın işim olduğu halde yazılanları kabullenemediğim için karşılık vermek zorunda kaldım sizlerinde canını sıktıysam özür dilerim....

Sevgiyle kalın..

Arkadaşlar beni az çok tanıyorsunuz görmeseniz de. Yaklaşık bir aydır aranızdayım. Kendi süreçlerimi iyi yada kötü bir bir sizlerle paylaşıyorum nedir benim gibi bu aml. olmak isteyenlere azda olsa bi faydam olsun istiyorum. Sizler sorular soruyorsunuz elimden geldiğince sade ve yalın cevaplamaya çalışıyorum. Ameliyat olacaklara iyi dileklerimi iletiyorum yada birinin bir sıkıntısı varsa ART NİYET GÖZETMEDEN onunla paylaşmaya çalışıyorum. Bende aman nasılsa ameliyatımı oldum ne işim var diyerek gidip bir sıkıntım olursa ancak yazmasını da yapabilirdim ama ben benimle aynı zorlukları yaşamış insanlarla konuşunca gayet mutlu hissediyorum kendimi. Sizlerden moral aldığım gibi moral vermeye çalışıyorum elimden geldikçe. Hani ilk defa birine hele hele sıkıntısını bu kadar benimseyerek yaklaşıp yukarıda Allah şahit tamamen iyi niyetle bişeyler yazdım böyle karşılık almayı hak etmedim. . Şuan grip olmuş hiç hali olmayan ve yıl sonu nedeniyle yığın işim olduğu halde yazılanları kabullenemediğim için karşılık vermek zorunda kaldım sizlerinde canını sıktıysam özür dilerim....

Sevgiyle kalın..

burda kimsenin art niyet besleyecegini düşünmüyorum ama bazen yanlış anlaşılmalar olabilir.Bence kimse birbirini kırmak üzmek istemez sana gecmiş olsun

sevgili arkadaşlar,

burada biraz alınganlık, biraz yanlış anlaşılma nedeniyle bir tartışmaya girdiniz... bazılarımızda buna ortak olduk. ancak üstüne üstüne basa basa belirtmek istiyorum ki burada hiçbirimizin yorum yaparken kötü niyeti yok. sadece hepimiz yaşadığımız olumlu yada olumsuz tecrübelerimizi paylaşıyoruz. sorunu olan arkadaşlara manevi destek olmaya çalışıyoruz. juju veya bebetoo her ikinizinde yorum yaparken ne tür bir çıkarınız veya art niyetiniz olabilir ki?? ayrıca tekrar şunu söylemeliyimki hiçbirimiz konunun uzmanıda değiliz. elbetteki bir sorun yaşadığımızda ilk yapmamız gereken doktorlarımıza müracaat edip onların tavsiyelerini almaktır... inanıyorumki bu forumu kullanan herkes gayet iyiniyetli... yapılan yorumlarda birbirimize destek olma ve bilgilendirme amaçlı. burada kimse kimseyi kişisel olarak eleştiremez.... lütfen bu tartışmayı bir kez daha iyiniyetimizi gösterip sonlandıralım.. ve bu forumu amacına uygun kullanalım (daha önce bir buluşma düzenledik birkaç arkadaş ve buna çok odaklanan yazılar yazınca site yönetiminden uyarı aldık forumun amacı ve konusu sizin buluşmanız değil forumu meşgul etmeyin diye) (ve tabii bu yazdıklarımıda lütfen yanlış anlayıp ukalalık olarak değerlendirmeyin)
tüm arkadaşlara sevgilerimi yolluyorum....

ya cnm eve yeni geldim ilk işim forumu açmak oldu biraz yazılanları okudum
cnm senle 4 gün arayla ameliyat olduk ve benden de 770 grm alındı senin potluk kalmamış
benim morelim şuan çok bozuldu.potluk baya var hem de arasında açıklıkta var ben çok incelemedim
dayanamam diye ama son günlerde böyle bi şeyi farkettim sabırla bekledim ve dün doktora gittim
olabileceğini ve büyük göğüslerde olabilir dedi peki 2 haftaya kadar geçmezse ne olacak .
yani anlıyacağın şuan morelim çok bozuk.

X