Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Şuanda yaşamış olduğun süreci yaşadığım için ne durumda olduğunu tahmin edebiliyorum. Ve yürekten diliyorum ki sorunsuz bir ameliyat geçirirsin ve sende bizler gibi İYİ Kİ DE BU AMELİYATI OLMUŞUM dersin.. Sana kucak dolusu sevgi ve öpücüklerimi yolluyorum. Yeni yıla girerken yaşadığın bu güzellik gibi nice güzellikler yaşamanı diliyorum... Allah acil şifalar versin... Yüreğim seninle...

Canım benim günaydın ? Konuşmayalı nasılsın ?
Yazdıklarından bu aml. seninde yürekten olmak istediğini görüyorum, dilerim yeni yıla girerken gönlünden geçen tüm güzelilklere sorunsuz bir şekilde kavuşursun.. Güzel haberlerini alacağımız günleri mutlulukla bekliyorum. Tekrar ailen ve sevdiklerinle geçireceğin mutlulukla dolu nice güzel seneler dilerim...

şu saatlerde tahminimize göre ameliyattasın. umarım herşey yolunda gider ve sende öncelikle sağlıklı ve güzel göğüslerle mutlu bir yıla girersin... dualarımız ve tüm iyi dileklerimiz seninle..güzel haberini bekliyoruz...kucak kucak dolusu sevgiler....

sevgili arkadaşlar günaydın...şuan çalışan arkadaşlarım hepinize kolay gelsin.. umarım herksein sağlığı ve keyfi yerindedir.. hepinizi çok çok öpüyorum..

Yazdıklarını okudum, yanlış anlaşılmasın ben yazımda da dediğim gibi burada konuyu ikili atışmaya senin değiminle tartışmaya çevirmeyeceğim. Sadece iyi niyetle yazdıklarıma böyle cevaplar alınca ister istemez cevap vermek zorunda kaldım. Yoksa benim bu konuda söyleyecek bişeyim yok. Tanımadığım bir insana kötü niyetle ne diyebilirim ki. İyi olsada kendine kötü olsada kendine, ben sadece insani vazifem gereği destek olmaya çalıştım ha yanlış anlamış o benim problemim değil. Söylediklerinin çoğuna katılıyorum.Yaklaşımın için teşekkür ederim.
Sağlıkla kal...

canım ben yanlış anlamıyorum ve hatta yanlış anlaşılmalar ortadan kalksın diye öyle bir yazı yazdım.. haddim olmayarak duruma müdahale ettim ama buda tamamen iyiniyetten...
umarım bahsettiğin sorunun düzelmiştir... son durumun hakkında bilgilendirirsen sevinirim... sevgiler

Şu an arkadaşımız flz06 ameliyattadır büyük olasılıkla. İnşallah başarılı bir operasyon geçirir, kendine geldiğinde mutlu hissedeceğine eminim. Darısı benim ve olmak isteyen tüm arkadaşlarımın başına :KK52:

günaydın canım,
evet darısı senin ve olmak isteyen tüm arkadaşların başına... sevgiler

canım ben yanlış anlamıyorum ve hatta yanlış anlaşılmalar ortadan kalksın diye öyle bir yazı yazdım.. haddim olmayarak duruma müdahale ettim ama buda tamamen iyiniyetten...
umarım bahsettiğin sorunun düzelmiştir... son durumun hakkında bilgilendirirsen sevinirim... sevgiler

Ekimcim teşekkürler ben biliyorum seni merak etme sen :)
Walla henüz bi düzelme yok ama yapacak bişeyim de yok çünkü sıkıntı yapsamda kendime düzelmiyor yapmasamda. Zamanla ancak düzelir. Zaten öyle çok büyük bişey değil daha öncede dediğim gibi. Ameliyat kesimin yanında kesiden tamamen bağımsız bir yerde morarma geçti çok şükür sadece moraran yer böyle hani insanın eli misal su toplar sonra patlar gibi olur derisi kalkar ya ha işte öyle bişey tam olarak anlatabildim mi bilmiyorum ama buna benzer bişey var. Şimdiye kadar iyileşmemesinin sebebi pansuman yapıp gazlı bezle kapatınca ister istemez gazlı bez yapışıyor ve açtığımda kanıyor yani bi türlü kabuk bağlamıyor o yüzden. Geçen pazartesi kontrolüm vardı doktoruma durumu anlattığımda banya yapmaya devam iyice kurutunca antibiyotik krem yazdı onu sür yedir gazlı bezle kapat düzelicek dedi. biraz fark var tabii ama dediğim gibi sanırım zamanla. Zaten bi kabuk bağlasa hemen geçecek de bakalım... Onun dışında dünde paylaştım başka bir şikayetim yok herşey yolunda. Şekli oturmaya başladı yavaş yavaş. Ödem tabiki hala var sadece göğüste değil kolaltı azıcıkda karna doğru herkeste bu şekildedir sanırım. Kesi yerlerimdeki kabuklar tamamen yok oldu ince hafif bir çizgi şeklinde kırmızı doğal olarak. Potluklarım yok oldu çok mutluyum bu konuda. Geçen yakın bir arkadaşıma gösterdim meme başı etrafındaki izi farketmedi bile o kadar baktığı halde ben diyince hadi canım falan dedi söylemesem bilmeyecekti yani:) iz konudunda şanslı olanlardanım sanırım geriye pek bişey kalmayacak oda iz için şuan hiç birşey kullanmıyorum. Malum iki hafta sonra contr... jele başlayınca az önce bahsettiğim konu oluştu derhal kesti doktorum. Ben çok dikkat ettim ama yirmi gün bir fiil yattım şuanda da hiç ağır bir iş yapmıyorum ev işi vs. hergün düzenli olarak doktorumun dediklerini yaptım aksatmadan. Keşke şu contr... aksatsaymışım :):) Ama bunu da şükür beterin beteri vardır ben inanıyorum ilk üç ayda tüm sorunları geride bırakacağız. Biz cesaret edip bu aml. yaptırdık ya güzel günler bizleri bekliyor. Kısaca mutluyum... Sevgiler benden sana...

Sende durumlar nasıl aramızda bir kaç gün vardı sadece...

sevgili arkadaşlar günaydın...şuan çalışan arkadaşlarım hepinize kolay gelsin.. umarım herksein sağlığı ve keyfi yerindedir.. hepinizi çok çok öpüyorum..

tam da şu an çalışan bi arkadaşın olarak üzerime alındım:KK1:
bende çok çok öptüm seni...

Mrb. arkadaşlar,
Ben ofiste kilit vaziyetteyim, sanırım bir daha girmem zor olacak,
hepinize sağlıklı, bereketli, mutlu yıllar dilerim.
Kucak dolusu sevgiler...

Ekimcim teşekkürler ben biliyorum seni merak etme sen :)
Walla henüz bi düzelme yok ama yapacak bişeyim de yok çünkü sıkıntı yapsamda kendime düzelmiyor yapmasamda. Zamanla ancak düzelir. Zaten öyle çok büyük bişey değil daha öncede dediğim gibi. Ameliyat kesimin yanında kesiden tamamen bağımsız bir yerde morarma geçti çok şükür sadece moraran yer böyle hani insanın eli misal su toplar sonra patlar gibi olur derisi kalkar ya ha işte öyle bişey tam olarak anlatabildim mi bilmiyorum ama buna benzer bişey var. Şimdiye kadar iyileşmemesinin sebebi pansuman yapıp gazlı bezle kapatınca ister istemez gazlı bez yapışıyor ve açtığımda kanıyor yani bi türlü kabuk bağlamıyor o yüzden. Geçen pazartesi kontrolüm vardı doktoruma durumu anlattığımda banya yapmaya devam iyice kurutunca antibiyotik krem yazdı onu sür yedir gazlı bezle kapat düzelicek dedi. biraz fark var tabii ama dediğim gibi sanırım zamanla. Zaten bi kabuk bağlasa hemen geçecek de bakalım... Onun dışında dünde paylaştım başka bir şikayetim yok herşey yolunda. Şekli oturmaya başladı yavaş yavaş. Ödem tabiki hala var sadece göğüste değil kolaltı azıcıkda karna doğru herkeste bu şekildedir sanırım. Kesi yerlerimdeki kabuklar tamamen yok oldu ince hafif bir çizgi şeklinde kırmızı doğal olarak. Potluklarım yok oldu çok mutluyum bu konuda. Geçen yakın bir arkadaşıma gösterdim meme başı etrafındaki izi farketmedi bile o kadar baktığı halde ben diyince hadi canım falan dedi söylemesem bilmeyecekti yani:) iz konudunda şanslı olanlardanım sanırım geriye pek bişey kalmayacak oda iz için şuan hiç birşey kullanmıyorum. Malum iki hafta sonra contr... jele başlayınca az önce bahsettiğim konu oluştu derhal kesti doktorum. Ben çok dikkat ettim ama yirmi gün bir fiil yattım şuanda da hiç ağır bir iş yapmıyorum ev işi vs. hergün düzenli olarak doktorumun dediklerini yaptım aksatmadan. Keşke şu contr... aksatsaymışım :):) Ama bunu da şükür beterin beteri vardır ben inanıyorum ilk üç ayda tüm sorunları geride bırakacağız. Biz cesaret edip bu aml. yaptırdık ya güzel günler bizleri bekliyor. Kısaca mutluyum... Sevgiler benden sana...

Sende durumlar nasıl aramızda bir kaç gün vardı sadece...

merhaba canım

bugün tam 36.günüm. doktorumun söylediği şeyleri abartılı dikkat ederek uygulamaya devam ediyorum. dikiş izlerimin dikey alta uzanan kısmı kırmızı ve en alt kısım yani dikişin bittiği büzüldüğü yer daha kalın ve kahverengimsi ancak hiçbir açılma veya anormallik yok görüntüde.. sol göğsüm daha yumuşak gibi daha bi yerine oturmuş gibi ve hiç potluk yok..ama sol göğsüm yarım santimden daha az yukarda, biraz daha sert ve biraz potluk var. ama potlukta günden güne azalıyor gibi geliyor gözüme.. (tabii belkide ben öyle görmek istiyorum)
evet benimde kanatlarım zaman zaman daha şiş oluyor özellikle akşamları... sabahları kalktığımda daha az batıyor gözüme ama akşama doğru kol altları ödemleniyor. ve seninde dediğin gibi abartılı dikkat ediyorum hala.. ağır iş yapmıyorum bende (bu durumada çok alıştım tembelleşicem git gide:)))) yani çok şükürki belirgin bir sıkıntım yok.. bugüne kadar sıkıntısız atlattım ama bundan sonra olmaz diye bir kural yok tabii umarım 3 ayım dolana kadarda böyle devam eder.. ben elimden gelen azami dikkat ve özeni gösteriyorum bundan sonrası şans ve zaman artık...seninde sorunun geçici ve çözümü olan küçük bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum yüreğini ferah tutmaya devam et. bunun dışında herşeyin yolunda gitmesine sevindim..

yeni yıla daha özgüvenli ve mutlu gireceğim ve herkese aynı şeyleri temenni ediyorum sevgiler....

Mrb. arkadaşlar,
Ben ofiste kilit vaziyetteyim, sanırım bir daha girmem zor olacak,
hepinize sağlıklı, bereketli, mutlu yıllar dilerim.
Kucak dolusu sevgiler...

merhaba barbi Ozdy,

yılsonunu çok iyi bilirim allah kolaylık versin.en içten duygularla yeni yılda sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum....bendende sana kocaman kucak dolusu sevgiler....

Arkadaşlar yag aldırdıgım lazer lipoliz yaptırdıgım yerlerin bazı yerlerin de cok hafif de olsa morluk var sonuc gördügünüz gibi cok iyi ama morluk kalmaz degilmi ya.

merhaba canım

bugün tam 36.günüm. doktorumun söylediği şeyleri abartılı dikkat ederek uygulamaya devam ediyorum. dikiş izlerimin dikey alta uzanan kısmı kırmızı ve en alt kısım yani dikişin bittiği büzüldüğü yer daha kalın ve kahverengimsi ancak hiçbir açılma veya anormallik yok görüntüde.. sol göğsüm daha yumuşak gibi daha bi yerine oturmuş gibi ve hiç potluk yok..ama sol göğsüm yarım santimden daha az yukarda, biraz daha sert ve biraz potluk var. ama potlukta günden güne azalıyor gibi geliyor gözüme.. (tabii belkide ben öyle görmek istiyorum)
evet benimde kanatlarım zaman zaman daha şiş oluyor özellikle akşamları... sabahları kalktığımda daha az batıyor gözüme ama akşama doğru kol altları ödemleniyor. ve seninde dediğin gibi abartılı dikkat ediyorum hala.. ağır iş yapmıyorum bende (bu durumada çok alıştım tembelleşicem git gide:)))) yani çok şükürki belirgin bir sıkıntım yok.. bugüne kadar sıkıntısız atlattım ama bundan sonra olmaz diye bir kural yok tabii umarım 3 ayım dolana kadarda böyle devam eder.. ben elimden gelen azami dikkat ve özeni gösteriyorum bundan sonrası şans ve zaman artık...seninde sorunun geçici ve çözümü olan küçük bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum yüreğini ferah tutmaya devam et. bunun dışında herşeyin yolunda gitmesine sevindim..

yeni yıla daha özgüvenli ve mutlu gireceğim ve herkese aynı şeyleri temenni ediyorum sevgiler....

Canım bütün doktorlar der ki iki göğüs aynı zamanda iyileşmez mutlaka biri daha çabuk iyileşir arkasından diğeri.Bana doktorumda söyledi bir göğsün diğerine göre daha çabuk aşağı inebilir ama sakın korkma iyileşme sürecinde bu tür şeyler normal bizim için önemli olan üç aydan sonrası. Başarılı geçmiş bir ameliyatta sıkıntı olasılığı çok azdır. Bende de öyle belirgin asimetri sorunu yok şuan ( inş hiç olmaz) ama benimde bir göğsüm diğerine göre daha şiş geliyor gözüme bunu söylediğimde doktora aldığım cevap sen hiç merak etme iyileşme sürecin bittiğinde konuşalım maşallah taş gibi ikiside :):) hani herşey geçiyor inan Allah sağlık verdiği müddetçe bu süreçte kalıcı olmaz hiç bişey. Sürecimiz hemen hemen benzer şeyler. Benim küçük bir sıkıntım var zaman zaman can sıkıcı olsa da geçeceğini biliyorum moral herşeyin başında gelir bende yüksek tutuyorum. Kısa sürede oda geçecek.
Al bende de o kadar çok tembelleştim :):) Hani dikişler tuttu açılmadı diyip artık bişey olmaz dememeliyiz. Çok ünlü bir prof. sitesinde yazdığı bir makalede şu sözler dikkatimi çekmişti '' bu tür ameliyatlarda eğer bir problem olacaksa hemen olacak diye birşey yok, asıl sıkıntı ikinci aydan itibaren başlar. bu demek değildir ki ikinci ayda hep sorun olacak ama olabilecek birşey ikinci ayda gösterir kendini bu yüzden ilk üç ay çok önemli ve hanımların bu süreçte muhakkak ve muhakkak dikkat etmesi lazım. Ağır işlerden bir süreliğine uzak kalması lazım. Her zaman dikkati elden bırakmamak gerekir.'' bu sözleri hiç unutmuyorum ve sizlerlede paylaşmak istedim. Ekim ve sevgili diğer arkadaşlarım ameliyat olduk tamam bir sıkıntı yok herşeye devam demeyelim ilk üç dört ay hep dikkatli olalım hiç birşey kaybetmeyiz. Laf aramızda şu üç ay sonrasını da çok merak ediyorum :):)

2012 yılı bizim yılımız olsun, herkesin yüreğinden geçen tüm güzellikler bir bir gerçekleşsin... Mutlu, sağlıklı, huzur dolu, başarılı, sorunsuz, sevdiklerimizle bir arada geçireceğimiz güzel yıllarımız olsun. Şimdiden tüm arkadaşlarımın yeni yıllarını en içten dileklerimle kutlarım.. Ameliyat olanlara sorunsuz bir süreç, sıkıntısı olanlara acil şifalar, ameliyat olacak arkadaşlarıma da şimdiden geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.. Hep mutlu olun...

Arkadaşlar yag aldırdıgım lazer lipoliz yaptırdıgım yerlerin bazı yerlerin de cok hafif de olsa morluk var sonuc gördügünüz gibi cok iyi ama morluk kalmaz degilmi ya.

Yorum yapmaktan çekinir hale geldim ama :) :) İçimde de kalmasın. Teyzemin kızı da yağ aldırmıştı onunda ilk zamanlar çok morarmaları vs vardı ama hepsi geçti şimdi taş gibi bi hatun olmuş :) İyileşme sürecinde kızarıklık, morluk, çok büyük olmadığı sürece ufak tefek sıkıntılar olabilir sonuçta bir değişim oldu bunların hepsi zamanla geçer diye düşünüyorum ama içinin rahat etmesi için doktoruna danışman en doğrusu sanırım.

X