Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

SEVGİLİ BEBETOO,

çok çok memnun oldum kendini iyi hissetmene.... ameliyat sürecini de anlatmışsın.. bende 35.günümdeyim ve hemen hemen aynı süreci yaşıyoruz. çok şükür ki benimde herhangibir sıkıntım yok. izlerim kızarık bir görüntüde ve sol göğsümde hiç potluk yok sağda da çok azaldı. ve akşamdan sabaha bile çok şey farkediyor...

juju07 için yazdıklarınada katılıyorum ama ilave olarak şunu söylemek istiyorum: arkadaş antalyada yaşadığı için doktoruda istanbulda olduğundan bir sıkıntı yaşadığında elinin altında gideceği bir doktoru yok. içinin rahat etmesi açısından yaşadığı yerde bir doktora giderse iyi olur tabiiki...

hepimiz bu aml. olmaya karar verdiğimizde olası riskleri göze aldık... risk dediğimiz şey ufak tefek enfeksiyonlar değil.. göğüs ucu kaybetme, dikiş izlerinin genişlemesi, narkoza bağlı sorunlar

Çok teşekkür ederim canım, sende sorunsuz yaşayanlardansın inş hep de böyle devam eder. potlukların hepsi geçiyor bizatii şahit oldum ben ilk gördüğümde bu ne diye oturup ağlamıştım şimdi ise aynadan iki adım geri durduğumda aml. olduğum belli bile değil var gerisini sen düşün :) Hergün daha iyi olacak ben buna inanıyorum...

Juju07 arkadaşım çok karamsar kalmış üzüldüğüm için düşüncelerimi paylaştım umarım yanlış birşey yazmamışımdır. Tabiki Antalya'da da bi doktor olsun muhakkak çünkü insan rahatlamak için bile olsa görünmeli mutlaka. Katılıyorum buna sonuna kadar...

Herşeyi göze aldık ama hepimizin temennisi herşeyin iyi olması yönünde.. Allah çaresiz dert vermesin yeterki herşey zamanla düzeliyor yeter ki umudumuzu kaybetmeyelim...

Tünaydın.. Merhaba.. Senin de memelerinin ölçüsü benimki ile aynı. 85 DD. Bazen 85 E kullandığım da olmuştur. Ben yarın sabah aml. oluyorum. İnşallah 85 B olacak. Doktorun kullandığı teknik çıkarılacak dokuya göre değişiyormuş. Benden toplam 2 kilo alınacak cerrah ters T yöntemini kullanacağını söyledi. Lolipop ve J tekniği için memelerim biraz fazla büyükmüş. Ben üç cerrahla görüşmüştüm. Üçü de benzer şeyler söylemişti ve üçünün de referansları iyiydi. Cerrah seçiminde sanırım ne kadar sıklıkla ameliyata girdiğini yani pratiğini ve eski hastalarının referanslarını araştırmak en mantıklısı diye düşünüyorum. Gerisi biraz şsnsa kalmış bence. ..

Şimdiden bol şanslar diliyorum sana cnm herşey gönlünce olsun... Acil şifalar dilerim... Yüreğini ferah tut herşey güzel olacak...

canım nasılsın umarım iyisindir... çalışıyorsun ve eminin yılsonu sendromuda var biliyorum.. ama kendine dikkat et çok yorulmamaya çalış sanada kucak dolusu sevgiler...

canım umarım iyisindir seni çook çok öpüyorum kendine iyi bak...

ben iyiyim canım bir dahaki görüşmeye kadar özleyecegim sizleri benda cok öptüm Birbuse Ogltkn ZENN YEŞİM GLORYS girmiyorlar nerelerdeler senle bende heralde zamanla bırakacagız baksana cekildi arkadaşlar

yanlış birşeye bastım yarım kaldı...

neyse sonuç olarak herşey herkesin gönlünce olsun şuan pekçoğumuz ameliyat sonrası erken devredeyiz. zamanla herkesin sorunlarının azalacağına inanıyorum... birkaç ay sonra eminim hepimiz daha mutlu olacağız... burada yazdığımız şeyler sadece yaşadığımız sürecin olumlu veya olumsuz yönlerinin paylaşımıdır... çoğumuz burada okuduklarımızdan cesaret alarak aml.olmaya karar verdik... her zaman belirtiyorum ilaç ve doktor tavsiye etmek veya doktor karalamak yanlış bir yönlendirmedir... ben doktorumdan çok memnunum ama bir başkası memnun olmayabilir.. elde edilen sonuç ve yaşananlar kişisel beklenti ve özelliklere göre değişebilir... herkese kucak dolusu sevgiler

Düşüncelerimiz tamamıyla aynı.. bende farkettiysen hiç hastane adı veya doktor adı demiyorum çünkü benim iyi geçti bi başka arkadaş bana güvenerek gidip olur başka türlü sonuçlar doğurur bu sorumluluğu almak istemiyorum. Herkesin yapısı kimyası farklı... Ama yaşadıklarımı da açık açık bahsediyorum. Güzellikler bizimle beraber olsun..

Tünaydın.. Merhaba.. Senin de memelerinin ölçüsü benimki ile aynı. 85 DD. Bazen 85 E kullandığım da olmuştur. Ben yarın sabah aml. oluyorum. İnşallah 85 B olacak. Doktorun kullandığı teknik çıkarılacak dokuya göre değişiyormuş. Benden toplam 2 kilo alınacak cerrah ters T yöntemini kullanacağını söyledi. Lolipop ve J tekniği için memelerim biraz fazla büyükmüş. Ben üç cerrahla görüşmüştüm. Üçü de benzer şeyler söylemişti ve üçünün de referansları iyiydi. Cerrah seçiminde sanırım ne kadar sıklıkla ameliyata girdiğini yani pratiğini ve eski hastalarının referanslarını araştırmak en mantıklısı diye düşünüyorum. Gerisi biraz şsnsa kalmış bence. ..

allah yardımcın olsun canım umarım herşey dilediğin gibi olur.bencede sanırım cerrahın kaç ameliyat yaptığı, sonucunda ne gibi sonuçlar oldu araştırmak lazım

canım benim senin için herşey iyi geçmiş . bana doktor rapordan bahsetmedi sadece ameliyat olur deyip 1500 lira dedi o yüzden soruyorum yani ben tekrar doktora gidip rapor çıkartayım dersem sorun çıkarır mı acaba bana ya da kızar da yapmıyorum git başkasına der mi o yüzden üzerine gidemedim olayın. acaba bi mail göndersem cevap yazar mı bana bu konuda kararsızım senin fikrin ne?

Canım şimdi ne desem yalan olur. Her doktorun her hastanenin prosüdürü farklı. Benim bi talebim olmadan kendileri söyledi rapor işini bende yaptım. Şimdi sana hiç birşey dememişlerse birşey demek doğru olur mu bilmiyorum. Ama bi gittiğinde en azından asistan doktora rapor işini bi danışabilirsin. Belki raporla birlikte 1500 istiyorlar belki bıçak parasıdır kim bilir..

canım nasılsın umarım iyisindir... çalışıyorsun ve eminin yılsonu sendromuda var biliyorum.. ama kendine dikkat et çok yorulmamaya çalış sanada kucak dolusu sevgiler...

arkaadaşım merhaba, yeni geldim yazılanlara bakıyorum...
beni cok iyi anlamışsın...yıl sonu sendromları bırrrrr
meme başımda kaşıntı var sanki .. sizlerde de olmuşmuydu ? başka bir sıkıntım yok şimdilik :)
sevgiler

Beni aydınlattığın için teşekkür ederim. Bahsettiğin testlerin hepsi yapıldı, anestezi uzmanı ile de görüştüm. Sonda meselesini sormayı unutmuştum. İkinci sezaryanımda sonda takmışlardı.Çok rahatsız ediciydi.

Şimdiden cok geçmiş olsun canım..
bu ameliyatın sezeryandan daha konforlu olduğu söyleniyor :)))
ben doğum yapmadım, hatta hiç ameliyat olmadım, cok tırsarak girmiştim, ama sonrasındaki süreç korktuğum gibi geçmedi..
ameliyat sonrasında vakit bulunca bize haber ver lütfen, inşallah sorunsuz atlatırsın , sevgiler

Düşüncelerimiz tamamıyla aynı.. bende farkettiysen hiç hastane adı veya doktor adı demiyorum çünkü benim iyi geçti bi başka arkadaş bana güvenerek gidip olur başka türlü sonuçlar doğurur bu sorumluluğu almak istemiyorum. Herkesin yapısı kimyası farklı... Ama yaşadıklarımı da açık açık bahsediyorum. Güzellikler bizimle beraber olsun..

Bence herkes iyi araştırıp ne istedigini bilip hangi sonucun onu memnun edecegine inanıp öyle karar vermeli. benim doktorumun burda hic adı gecmiyordu şans ben gittim ona oldum ,bence başımazdan gecenleri anlatıp paylaşmak güzel sen ist ünüversitesinde ameliyat oldugunu yazmış ve cokda memnun oldugunu yazmıştın bence bunda bir alt niyet yok canım

Herkese çok teşekkür ediyorum. Genelde soğuk kanlı bir yapım vardır ama sabah Sincan'da işim vardı defalarca gittiğin yer olmasına rağmen otoban çıkışını kaçırdım ve geç kaldım. İnsanların ne dediğini bile anlamadım. Bu kafayla çalışamayacağımı anlayıp eve döndüm. Hazırlık yapıyorum. Çocukların çantalarını hazırlıyorum. Üç gün babannede kalacaklar. Eşim benimle hastaneye gelemeyeceği için üzgün. Yıl sonu işler yoğun ve üstelik benim dosyalarımı da devraldı. Mazeret bildirme imkanı da yok.Aml. çıkışıma yetişmeye çalışacak. Gerçi ben pek kafaya takmıyorum. Benimki hastanelerde biraz şaşkın olur sonra gelmesi daha iyi. Kendi anne ve babama haber vermedim. Onlara sürpriz olacak, hatta bana kızacaklar ama yaş ve sağlık durumları nedeniyle stres ve gerginliğe gelemiyorlar. Sabah kayınvalidemle gideceğiz hastaneye. Tekrar teşekkür ederim herkese.

arkaadaşım merhaba, yeni geldim yazılanlara bakıyorum...
beni cok iyi anlamışsın...yıl sonu sendromları bırrrrr
meme başımda kaşıntı var sanki .. sizlerde de olmuşmuydu ? başka bir sıkıntım yok şimdilik :)
sevgiler

evet canım bende tatlı tatlı kaşıntı vardı meme ucunda ama cok sürmedi iyi calışmalar

Juju07 merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum sana. Yazdıklarının hepsini okudum. Doktoruna çok güvenmişsin ve iyi bir doktora ameliyat olduğunu söylüyorsun peki neden bu kadar korkuyorsun. Bak aileni karşına alarak bir yola girmişsin ve henüz 20. günündesin. Bence bu kadar karamsar olmamalısın. Sonuçta basit bir ameliyat değil bu işlem illaki herkesin süreci dört dörtlükte gidecek değil çünkü herkesin yapısı farklı. Bence senin herkesten çok ılımlı düşünmen lazım. Daha yolun en başındasın potlukların olacak bir göğsün diğer göğsüne göre daha çabuk aşağı inecek bu sana simetri sorunu gibi gözükmesin tüm doktorlar söylüyor bunu ikisi aynı anda aynı şekli alamaz biri diğerine göre daha çabuk iyileşir. Böyle düşün sende. sen şimdiden herşeyin olumsuz yönünü düşünürsen zaman geçmez senin için sakınan gözede çöp batar demiş atalarımız. Kol göğüsle orantılı sonuçta illaki herkesin kolunu kaldırdığında yukarı doğru kalkar ha sen yeni bir ameliyat olmuşsun biraz daha farklı ise durum ve doktorunda geçecek diyorsa bence inan. İnsan bu zor süreçte her olumsuzluğa moralini bozabiliyor. Bende bu ameliyatı oldum ilk günden beri sorunsuz atlatıyorum diyenlerdenim ama son bir bir buçuk haftadır iz için kullandığım ilaçtan ötürü sağ tarafımda bi sorun oluştu küçük bişey olsada can sıkıcı evet bu konuda sana katılıyorum ama dünyamı da karartmadım gecicek diyerek sabırla gerekeni yapıyorum. iki haftada değil de bir haftada geçer ama illa geçecek öyle kalmayacak neticede. Sen geriye dönüp hiç okudun mu bilmiyorum yazılanları ben ameliyat olduğum halde hala fırsat buldukça geriye gidip okuyorum ne sorunlarla karşılaşanlar var meme başı çürüyüp kaybedenler içteki dokular bir birini tutmayıp çürüyenler biri küçük biri büyük olup kocam fark olanlar ameliyatta anestezi yanışlığı yüzünden akçiğeri patlayanlar dört kere beş kere ameliyat olanlar vs vs vs.. bunları duydukça bizim binlerce kere şükretmemiz gerekiyor Allah'a beterin her zaman beteri vardır. Şimdi o arkadaşlarımda eminim sorunlarını atlatmışlardır çünkü herşeyin bir oluru vardır bu hayatta. Çaresiz olan tek şey ölümdür ki allah göstermesin hiç kimseye. Bu yüzden lütfen pozitif ol... Sen iyi düşün ki herşey iyi olsun. Daha ayın bile dolmamışken bu kadar isyankar olma dünya başına yıkılacak kadar kötü birşey yaşamıyorsun. Elbette insanın canı sıkılır morali bozulur ama çaresiz değilsin hiç bir zaman.. Bizlerden önce ve sonra olan tüm adaşlarıma acil şifalar diliyorum. Herkesin yüreğinden geçen olsun. Sonuçta bir ameliyat geçiriyor insan ilk günkü gibi hiç birşey kalmıyor süreç ilerledikçe herşey düzeliyor. Benimde ilk zamanlarda potluklarım vardı kabuklar vardı şişlikleri çok fazlaydı bugün kırkıncı günüm ve aynanın karşısına geçip iki adım öteden baktığımda ameliyat olduğum bilinmez bile. Biraz zaman ver kendine herşey yoluna girecek.... Umarım bu dediklerim için beni yadırgamazsın madalyonun diğer tarafını da az da olsa gör istedim ki yüreğini ferahlat. Binlerce kez şükürler olsun bugünümüze öyle değil mi arkadaşım...

Sağlıcakla kal...

Sana katılıyorum bebeto, bu işlerde sabırlı olmak da önemli, madalyonun tersinden de bakabilmeli insan..
juju ya tekrar geçmiş olsun diyorum, iyi haberlerini bekliyoruz..

Bence herkes iyi araştırıp ne istedigini bilip hangi sonucun onu memnun edecegine inanıp öyle karar vermeli. benim doktorumun burda hic adı gecmiyordu şans ben gittim ona oldum ,bence başımazdan gecenleri anlatıp paylaşmak güzel sen ist ünüversitesinde ameliyat oldugunu yazmış ve cokda memnun oldugunu yazmıştın bence bunda bir alt niyet yok canım

Yok canım beni İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDE aml olmadım. İstanbul da bir üniversitede ameliyat oldum dedim :) yanlış anlaşılmasın.. Başımdan geçenleri anlatıyorum ki benim gibi burada yazılanlar herkese bir ışık olsun. Hepimiz burada bunun için yazıyoruz.

Herkese sorunsuz bir süreç diliyorum...

Yok canım beni İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDE aml olmadım. İstanbul da bir üniversitede ameliyat oldum dedim :) yanlış anlaşılmasın.. Başımdan geçenleri anlatıyorum ki benim gibi burada yazılanlar herkese bir ışık olsun. Hepimiz burada bunun için yazıyoruz.

Herkese sorunsuz bir süreç diliyorum...

pardon bak ben öyle hatırlıyorum aynen öyle canım herkese bende sorunsuz bir sürec diliyorum

Sana katılıyorum bebeto, bu işlerde sabırlı olmak da önemli, madalyonun tersinden de bakabilmeli insan..
juju ya tekrar geçmiş olsun diyorum, iyi haberlerini bekliyoruz..

Gerçekten de öyle sabır herşeyin her işin başı sabır.. Gerisi kendiliğinden geliyor...

Sevgili Berenvildan rapor almak istediğini yazmışsın. Benim raporum vardı ama ben özeli tercih ettim. Araştırmalarımdan bildiğim kadarıyla raporun varsa devlet hastaneleri ve üniversite hastaneleri fark almıyor. Bana para vermeyeceksin demişlerdi. Artık bıçak parası uygulaması da yasal değil. Hoca bile olsa. Sana tavsiyem aml. bizzat kimin yapacağını öğrenmen. Kamu hastanelerinde emin olamıyoruz maalsef...

teşekkürler canım. dediğim gibi benim sütyenim vücudumun bi parçası gibi sütyen ölçüm 85 dd olduğu için sırtım çok dar ve göğüs ölçüm de 105 ile 110 cm arası olduğu için sütyen ancak tutuyo göğüslerimi zaten doktor beye göründüğüm zaman yanıma yaklaşmadan gördüğü gibi ameliyat olabilirsin dedi bi de sütyenden dolayı omuz kemiklerim çöktü artık yani b öyle işte şimdi biraz kilo da verirsem (gerçi kilomun çoğu göğüslerde) bide sigarayıda bırakabilirsem benim içn daha güzel olacak. sanırım potluk vardı senin göğüslerinde bu göğüslerin büyüklüğüne ve ne kadar küçüldüğüne mi bağlı acaba bana doktor 75 hatta istersen 75 bile olabilir göğüslerin dedi. ne yapmalıyım. bide ilk başvurum bu doktor bikaç doktorla daha görüşeyim diyorum ama ya kafam karışırsa diye korkuyorum. bide çok konuştum ama ameliyat için sadece alttan meme başından göğüs bitimine kadar tek çizgi olacak ameliyatın dedi uygun mu çok bilmediğim için burdaki arkadaşlara bi sorayım dedim. kusura bakma canım soru bombardımanına tuttum seni öpüyorum bu arada günaydın :)

merhaba canım, rica ederim niye rahatsız olayım ?

Öncelikli olarak ameliyattan önce sigarayı bırakmanın faydası var :) bana az içsen de olur dediler ama ben bıraktım...anesteziden ayılma, ve yara iyileşmesi bakımından farkediyormuş
benim göğüslerimde potluk yok, henüz 15 gün oldu, dikişlerim dün alındı...benim ameliyatım dikleştirme ameliyatıydı ve hiç doku cıkartılmadı... potluğun alınan dokuyla orantısı olduğunu sanmıyorum. Fazla doku alınması olsa olsa büzme yerinde bir şekilsizlik oluşturur. ama olmayabilir de tamamen cerrahın tekniğine ve tecrübesine bağlı... Potluğun göğüslerimizi bağ dokularındaki elastikiyetle alakası varmış, kimisi cok elastik kimisi gevşek olursa, daha sonra memenin altında potluk olabilirmiş... Bu düzeltilebilir bir şey...Nitekim arkadaşımda oldu, sütyenin altında pırtlamış gibi bir şey cıkıyordu sanki , doktor onu sonradan aldı....sorun cıkmadı.. Büzme yerinin fazla olması cok cirkin bir görü ntü yaratabiliyor, ben de büzmeye takmıştım.. :) Cok şükür bir sorunum yok şimdilik.. sana lolipop tekniği uygulayacaklar :) benim ki ters t tekniği ile oldu, geçmiş olsun şimdiden, sevgilerrr

X