Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

evet bugün tam 1 ay olması nedeni ile fuat beyin ofisine gittim.sorunlarımı anlattım
pansuman yaptı o sürecin normal olduğunu bazen büyük göğüslerde olabliceğini
söyledi. 2 hafta sonra gel dedi.bakalım o zamana kadar kapanır dedi.bütün konuşmamız bundan ibaret
muayenemde 10 dakkıyı geçmedi.

evet bugün tam 1 ay olması nedeni ile fuat beyin ofisine gittim.sorunlarımı anlattım
söyledi. 2 hafta sonra gel dedi.bakalım o zamana kadar kapanır dedi.bütün konuşmamız bundan ibaret

canım çok geçmiş olsun,

bu tip şeyler sıklıkla yaşanabiliyor ve anladığım kadarıyla doktorlara göre çok önemli bir problem değil... neyse kontrole gitmen umarım seni rahatlatmıştır.. bu arada çok fazla potluğun varmı?? benim sol göğsümde hiç yok sağ göğsümde de baya azaldı... dikiş izlerimde kırmızı... sende kendin hakkında bilgi verirsen sevinirim sevgiler

merhaba canım seni rahatsız eden dikişinmi yoksa potluklarınmı .yazında potluklarım kötü demiştin yanılmıyorsam, dikişinde acılmamı var orasımı kapanacak.Umarım herşeyin zamanla düzelir süper olur

hem potluklar var kötü görünen hem de açılmalar var. morelimi bozmamaya çalışıyorum
düzelir diye umut ediyorum sadece..
yara izlaeri de kırmızı
bakalım 2 hafta sonra dr ne diyecek

hem potluklar var kötü görünen hem de açılmalar var. morelimi bozmamaya çalışıyorum
yara izlaeri de kırmızı

bu acılmalara dikiş atmak gerekmiyormuymuş canım ya durduk yere nasıl kapanacak ilacmı sürdü tabi bozma moralini ama ihmal de etme

İyi akşamlar... Merak ediyorum. Ameliyata nasıl hazırlıyorlar? Sonda takıyorlar mı?

mrb.iyi akşamlar ,
ameliyata girerken sonda takmıyorlar ...Doktor " akşam 12.00 den sonra bir şey yemeyip sabah aç hastaneye gel "dedi.
Hastanede damar yolu açtılar, kan alıp test yaptılar anestezi için, anestezi doktoru geldi ve sorular sordu ;, alerjin var mı ? kalp, yüksek tansiyon? mide problemi? sürekli kullandığın ilaç var mı vs.....
daha sonra doktor geldi, çizim yaptı..ailemle görüştü, endişelenmeyin dedi :)
bir sedye getirdiler ve ben sedyeye yattıktan sonra damar yolundan iğne yaptılar.. gerisini hatırlamıyorum, odamda uyandım....
bulantı, kusma olmadı 2 saat sonra yemek yedim, ayağa kalktım ve tuvalete gittim.. ağrım da yoktu..
anesteziden cıkma süreci herkeste farklı oluyormuş, inşallah senin de öyle olur.. Ha bir de ben 3 hafta önce sigarayı bıraktım :)
taze ameliyatlı olarak hatırladıklarım bunlar...

merhaba ozdy,sütyeni devamlı takmak zor geliyor yazmışsın. sanırım ameliyatında iyi geçmiş. ben yeni bi üyeyim ameliyat için araştırma yapıyorum. şuan 28 yaşındayım ve orta okuldan beri sütyenlerim adeta vücudumun bi parçası oldular yıkanırken çıkarıp hemen sonrasında takmak zorunda hissettiğim (hatta büyüklüğünden dolayı mecbur kaldığım) bi parçam gibi. o yüzden sen sütyenden sıkıldım deyince kendimi bi hayal ettim. umarım bende başarılı bi doktor eşliğinde ve başarılı bi ameliyatla sütyenimden kurtulurum. umarım gevezelik yapmamışımdır sevgiler.

slm berenvildan:) inşallah senin de ameliyatında herşey sorunsuz geçer.... ben gece yatarken sütyen takmam, evde mutlaka cıkartırım...bu nedenle sütyeni devamlı takmak cok sıkıcı geldi:) daha 2 ay devamlı takıcakmışımmm ama derdim bu olsun di mi ? Hem .o kadar uğraştık güzel olsunlar diye, katlanıcam artık :)
sen devamlı sütyen kullanıyorsan o zaman talimlisin . ameliyat sonrasında benim gibi sıkılmayacaksın..
herşey gönlünce olsun tatlım, sevgiler

ozdy merhaba canım

iyi olduğuna çook çok sevindim aman kendini çok yorma... umarım bundan sonraki iyileşme sürecinde iyi gider sevgiler

sağol ekimcim, iyi dileklerin için ;
bu hafta ay sonu, yıl sonu işleri ,işyerinde ne kadar sakınsam da yoruluyorum wallahi...yılbaşı akşamı ayağımı uzatıp yatıcam evde...
:) sen galiba artık tamamen iyisin , darısı benim başıma,
sevgiler

mrb.iyi akşamlar ,
ameliyata girerken sonda takmıyorlar ...Doktor " akşam 12.00 den sonra bir şey yemeyip sabah aç hastaneye gel "dedi.
Hastanede damar yolu açtılar, kan alıp test yaptılar anestezi için, anestezi doktoru geldi ve sorular sordu ;, alerjin var mı ? kalp, yüksek tansiyon? mide problemi? sürekli kullandığın ilaç var mı vs.....
daha sonra doktor geldi, çizim yaptı..ailemle görüştü, endişelenmeyin dedi :)
bir sedye getirdiler ve ben sedyeye yattıktan sonra damar yolundan iğne yaptılar.. gerisini hatırlamıyorum, odamda uyandım....
bulantı, kusma olmadı 2 saat sonra yemek yedim, ayağa kalktım ve tuvalete gittim.. ağrım da yoktu..
anesteziden cıkma süreci herkeste farklı oluyormuş, inşallah senin de öyle olur.. Ha bir de ben 3 hafta önce sigarayı bıraktım :)
taze ameliyatlı olarak hatırladıklarım bunlar...

Beni aydınlattığın için teşekkür ederim. Bahsettiğin testlerin hepsi yapıldı, anestezi uzmanı ile de görüştüm. Sonda meselesini sormayı unutmuştum. İkinci sezaryanımda sonda takmışlardı.Çok rahatsız ediciydi.

vallahi canım hiç bi şey söylemedi .verdiğim ilaçlara devam et dedi ve hergün banyo yap dedi 2 hafta sonra bakacağız dedi hepsi o kadar.

bu arada sizlerle bi şeyler paylaşmak istedim ben marmara hukukta okuyorum dün ceza hukuku dersinde suçun unsrlarından hukuka aykırılık unsurunu ortadan kaldıran sebepler arasında tıbbi müdahaler başlığı altında bizi ilgilendiren bi konu
hekimin tedavi amaçlı veya estetik amaçlarla insan üzerinde gerçekleştirdiği tıbbi müdahaler hakkın icrası kapsamında değerlendirilir.buna göre hakkını kullanan kişinin eylemi suç teşkil etmeyeceğinden cezalandırılması da mümkün değildir.hekimler için hem mesleki bir hak hem de hukuki bi görevdir.ancak estetik amaçlı müdahaleyi yapan doktor ,tedavi olunan kimselerin rızasıyla ve bu rıza çerçevesinde hareket etmek zorundadır.rıza olmadan ya da rızasının sınırı aşılarak yapılan estetik ameliyat hukuka uygun değildir.hekimin aydınlatma yükümlülüğünün sınırları daha geniş olup,kişinin sağlığını ciddi bir şekilde etkilemediği müddetçe ilgilinin rızası hukuka uygundur.mevzuatımız,hekimlik mesleğini icra etmek isteyenlerde bazı şartlar aramıştır 1219 sayılı tababet ve şuabatı sanatlarının tarzı icrasına dair kanunun 1.maddesine göre tıp fakültesinden diploma alma,türk olma şartı ,Tabip odasına kayıtlı olmak ,ilgilinin rızasının usulüne uygun olması,hekimin aydınlatma yükümlülüğü gibi
kısa bir bilgi vermak istedim belki yararlı olur...

vallahi canım hiç bi şey söylemedi .verdiğim ilaçlara devam et dedi ve hergün banyo yap dedi 2 hafta sonra bakacağız dedi hepsi o kadar.

ilacın var yani ne verdi canım dikiş yerlerini cok iyi kurula banyodan sonra nemli kalmasın. ben biraz tez canlıyımdır ölsem iki hafta bekleyemem böyle durumda sen yine kendini kötü, hissedersen ara yada git canım.

bu arada sizlerle bi şeyler paylaşmak istedim ben marmara hukukta okuyorum dün ceza hukuku dersinde suçun unsrlarından hukuka aykırılık unsurunu ortadan kaldıran sebepler arasında tıbbi müdahaler başlığı altında bizi ilgilendiren bi konu
hekimin tedavi amaçlı veya estetik amaçlarla insan üzerinde gerçekleştirdiği tıbbi müdahaler hakkın icrası kapsamında değerlendirilir.buna göre hakkını kullanan kişinin eylemi suç teşkil etmeyeceğinden cezalandırılması da mümkün değildir.hekimler için hem mesleki bir hak hem de hukuki bi görevdir.ancak estetik amaçlı müdahaleyi yapan doktor ,tedavi olunan kimselerin rızasıyla ve bu rıza çerçevesinde hareket etmek zorundadır.rıza olmadan ya da rızasının sınırı aşılarak yapılan estetik ameliyat hukuka uygun değildir.hekimin aydınlatma yükümlülüğünün sınırları daha geniş olup,kişinin sağlığını ciddi bir şekilde etkilemediği müddetçe ilgilinin rızası hukuka uygundur.mevzuatımız,hekimlik mesleğini icra etmek isteyenlerde bazı şartlar aramıştır 1219 sayılı tababet ve şuabatı sanatlarının tarzı icrasına dair kanunun 1.maddesine göre tıp fakültesinden diploma alma,türk olma şartı ,Tabip odasına kayıtlı olmak ,ilgilinin rızasının usulüne uygun olması,hekimin aydınlatma yükümlülüğü gibi
kısa bir bilgi vermak istedim belki yararlı olur...

canım nasıl yani özetlermisin bunu ben anlamadım

Çok geçmiş olsun arkadaşım.İçini rahat tut , eminim bu süreci atlatacaksın.Sorunların çözülecek.Yakın zamanda ameliyat olmayı düşünüyorum.Forumda ameliyat olan insanların yaşadığı komplikasyonları okuyunca daha çok korkuyorum.Umarım sıkıntısız atlatırım. İyi akşamlar.

yara izlaeri de kırmızı

Çok geçmiş olsun. Yakın zamanda ameliyat olmayı planlıyorum.Paramı denkleştirmeye çalışıyorum.Göğsün çok mu büyüktü? Hem potluklar hem de kötü görünen açıklar bu yüzden mi oluştu? Forumda dikkatimi çeken şu oldu.Senin doktoruna ameliyat olanların bazılarında bu sorunlar yaşanmış doktor hatası mı yoksa kişinin kendisiyle mi alakalı? Çok soru sormuş olabilirim.Beni anlayacağını umuyorum.Sonuç beni memnun etmezse diye.Kendine çok iyi bak moralini bozma iyi akşamlar.

canım nasıl yani özetlermisin bunu ben anlamadım

yani canm kısaca yapılan işlemler ilgilinin rızası doğrultusunda hukuka uygundur ve hekim bundan dolayı cezalandırılamaz ama bunun da şartları var yani o kişinin hekim olması tabip odası vs mesleki şartlar ve de hastlarını aydınlatması ve en önemlisi yaptığı işin verdiğimiz rıza ile orantılı olması sınırı aşmaması gibi..

yani canm kısaca yapılan işlemler ilgilinin rızası doğrultusunda hukuka uygundur ve hekim bundan dolayı cezalandırılamaz ama bunun da şartları var yani o kişinin hekim olması tabip odası vs mesleki şartlar ve de hastlarını aydınlatması ve en önemlisi yaptığı işin verdiğimiz rıza ile orantılı olması sınırı aşmaması gibi..

benim cok yakın arkadaşım avukat canım birbusenin olayında dava acabiliyordu,canım doktor hatası varsa hukuki sürec başlatabilirsin,diye biliyorum ben

X