Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

juju canım cok gecmıs olsun cokk uzulerek okudum.hepımız bu kaygılarla gıdıyoruz doktora.guvenmekten baska ansımız da yok.aklımızca deneyımlerıne egıtımlerıne bakarak en ıyısını secmek ıstıyoruz.umutsuzluga kapılma.tıp estetık artık oyun gıbı o kadar ılerledı kı mutlaka cozulur canım benım.bıraz ıyıles ve bence mutlaka bırden fazla doktora gorun ne olms once onu tam anla doktor hatasıysada ne hata yapmıs sonra cozumlerı neymıs belkı kendı doktorun kendı hatasını sana net soylemeyebılır.hıc tereddut etmeden baska baska doktorlara gıt ve bekleme bence.korkma tamam mı şeker
s21 inanın saatler süren terapi bile sizin hissettirdiklerinizi veremez çok teşekkür ederim burdan ancak bu kadarını yapabilirim o da teşekkür etmek :) saol tatlım dediğim gibi ben durumumdan başka varmı acaba diye bilgilendirmek amaçlı yazdım ama maalesef bu durum bir tek bende var belki de geçeçek diğer bütün semptomları yaşayan arkadaşlarımın ki gibi inşallah :)bekliyorummmm sevgiler kocaman öpücükler

bu arada çok özür dilerim ismin Nilüfer sanırım acemilik zor zanaat herşeyi karıştırdım :)

merhaba juju

adım nilüfer değil ve tabiiki de ekim de değil...ekim68 nickim nilüfer de forum tarafından uygulanan derece... mesela 100 mesaja kadar papatyasın 150 mesajı geçince nilüfer oluyosun sonra nergis v.s. diye gidiyor (bende çok yeni öğrendim merak etme) forumda değişik uygulamaları, özelden mesajlaşmayı, profil bilgilerini vs bende yeni yeni keşfediyorum canım çoğumuz acemiyiz yani. neyse canım iyi geceler diliyorum sana... dilediğin zaman dilediğin kadar içini dökebilirsin ve merak ettiğin herşeyi sorabilirsin... (arada bir sizleri sıkıyorum gibi yorumların olduğu için söylüyorum) sevgiler[/QUOTE]
teşekkür ederim bütün faydalı bilgiler için ve desteğin için:) benden de kocaman sevgiler

juju,
dün işlerin yoğunluğundan, aklım sende olmasına rağmen yazamadım...
öncelikle tekrar geçmiş olsun, umarım tüm sıkıntıların en kısa sürede geçer..
bugün en başından hikayeni okurken bu yazdığını gördüm...
seni depresifleştirmek için değil, sadece böyle bir bilgilendirme yapıp yapmadıklarını öğrenmek için soruyorum.
ünlü bir cerrah ve ekibi diyorsun, dikişlerin boyutunun nasıl olacağıyla ilgili sana herhangi birşey söylenmedimi? sadece ters T mi dendi?

sevgili ogltkn bende öncelikle bütün güzel dileklerin için teşekkür ediyorum :) ben cerrahın daha önceki bitmiş ilerini gördüm heykel gibi ofisinde de resimleri gördüm 2sinde de T olması gerektiği kadar ancak benim fizyonomim yüzünden midir nedir bilmem benimki çapa gibi yani T var T var direğini uzat yelkenli gibi durur kısa saplarını uzat çapa gibi durur benimki çapa tatlım nerden bilirdim Tnin şekil değiştireceğini çıkınca gördüm :KK43:( annem seneler önce Türkiyenin en en ünlü Amerika da by pass ameliyatını en küçük kesiyle yapan (lazerle)literatürlere geçmiş genç yeteneğine by pass ameliyatı oldu sırf bu sebeple gittik yani işlem aynı ama şekil farklı adam dahi olayı bedende yıkma uğratmıyor diye(bu arada bilenler var mı? bilmiyorum bypass göğüs kafesini olduğu gibi 2ye açan göğüsten mideye kadar inen bir kesiyle yapılıyor)bu cerrah ta özel muayenehanesine gittik bizimle korkunç ilgilendi falan filan kesi sadece göğüsten yatay bir şekilde ve bilmem ne kadar küçük santinde olacak dedi hatta anneme espri yaptı bu yaz bikini giyersin artık diye güldük hahahahaaha salak gibi annem ameliyattan bir çıktı aman Allahım o ne karnına kadar yarık ve üstelik şu an o ameliyattan göğüs kafesinde kocaman yumurta büyüklüğünde fıtığı var bir daha ameliyatta edilemiyor yaşı ve tansiyon hastası olması yüzünden lokal bile yapamıyorlar :KK43:( işte böyle burası Türkiye burda iş işten geçtikten sonra biz mücadele etsek nolur etmesek nolur biz hep güzel düşündük her konuda ama hayatta her şey anlık noldu neden niçin demek artık geç çünkü giden sağlık moral para zaman geri gelmiyor telafisi de tatmin etmiyor..ben bütün iyi niyetimle bekliycem bir süre daha sonraki süreci hep beraber yaşarız güzellerim öptüm sevgiler...

merhaba juju, canım bende çok üzüldüm yaşadıkların için ve senin kendini çok üzdüğünü görüyorum. bende şu sıralarda amaliyat için araştırma yapıyorum ve senin yazdıklarını da gördüm. vakit en iyi ilaçtır derler. benim fikrim sen bir süredir bekliyosun anladığım kadarıyla. yaşadığın şehirde muhakkak bir doktor vardır onunla bi görüşüp onunda fikrini alman. yani en azından sana problem varsa bi çözüm sunabilir gibi düşünüyorum. inan ne yazmalıyım onu bile bilemiyorum ama içinin güzelliği yazılarından belli. umarım en kısa zamanda bütün problemlerini unutur, sağlıklı ve mutlu olursun.
canım benim bende içtenliğin ve paylaşımın için teşekkür ederim amacım kimseyi üzmek değil asıl ben üzülürüm o zaman çünkü boş yere zelzele yaşatmak istemem kimseye :KK43:( dedim ya bakın ben böyle oldum sizde olursunuz ha !! demek için değil var mı benim gibi? ben mi vesvese ediyorum? neler yapabilirm? derken konu buralara geldi aman siz kafanıza takmayın haberdar olun yeter T nizin boyutunu kolunuzu engeller mi? engellemez mi? gibi şeyleri de bir kenara not edin sadece bu :)) bende senin gibi bu fırtınanın bir an önce dinmesini ve ardından diğer bütün endişe eden arkadaşlarım gibi ay ne salakmışım bak geçti işte demeyi cani gönülden umut ediyorum tatlım hatta dileğim en kötüsü bile düzeliyor üzülmeyin diye başkalarına moral vermeyi 4gözle bekliyorum..öpüyorum kalbi güzel insanlar..sevgiler

Yoğunluktan giremedim bu saate kadar, meğer kaynamış forum :)

Bu sabah dikişlerim alındı, cok şükür iyiyim. Dikiş yerlerinin Üzerlerine ince bantlar taktı doktor, bu bantlarla duş alabilecekmişim :))) haftaya tekrar görüşeceğiz...
15. günde yara iyileşmen cok iyi dedi doktor, bendeki gelişme bu kadar :)

juju

sana çok geçmiş olsun, umarım sorunlarını en kısa zamanda çözersin canım.
Istanbul'a geleceksen ve başka bir doktor düşünüyorsan hepimiz sana yardımcı olmaya calışırız canım:)

diğer arkadaşlarım hepinize sevgiler benden :)))

Bu sabah dikişlerim alındı, cok şükür iyiyim. Dikiş yerlerinin Üzerlerine ince bantlar taktı doktor, bu bantlarla duş alabilecekmişim :))) haftaya tekrar görüşeceğiz...

juju

Istanbul'a geleceksen ve başka bir doktor düşünüyorsan hepimiz sana yardımcı olmaya calışırız canım:)

O bantlar o kadar iyiki anlatamam dikişleri cok iyi kaynatıyor, herşeyin yolunda gitmesi güzel

juju

Gözün aydın. Dikiş yerlerinin iyi durumda olması çok güzel. Dikişlerin alınırken bir şey hissettin mi? Yani acıdı mı?

juju

gözün aydın ozdycim, tüm sürecinin bu şekilde geçmesi dileğiyle..
benden de sana sevgiler...

slm birbuse, desendesen, flz06
(şuan forumda görünenler :))

Selam canım, N'ber?
Az önce benimkiyle uğraşıyordum yine meme istiyor. Nasıl oyalayacağımı şaşırdım artık. Off kendimi suçlu hissediyorum, onu sevdiği ve istediği bir şeyden ayırıyorum diye. Ama naapiyim, zaten bu sütün artık faydası da yok ona, sadece emme ihtiyacını gideriyor diye kendimi teselli ediyorum. Çok zormuş gerçekten. Onu böyle gördükçe içim acıyor. Sabretmeliyim ve alışmalıyım bu duruma, yapacak bişi yok. Benim de artık kendimle ilgili yapmak istediklerimi hayata geçirmem gerekiyor.
Bu arada cevabın çok faydalı oldu benim için, teşekkür ederim hayatım.

Çok geçmiş olsun canım, talihsizlikler yaşamışsın yaşadığını en iyi sen bilirsin biz ne desek boş. Diliyorum ki en kısa zamanda atlatırsın bu durumu ve iyileşirsin bir an önce.

Merhaba... Şu an yeni geldim büroya ve sırtım belim mahvolmuş durumdayım. Dinlenirken foruma göz atma imkanım oldu. Herkes muhabbeti ilerletmiş valla.

Canım merhaba sana da, Juju nun durumuna çok üzüldüm. Ne diyeceğimi bilemiyorum, Allah yardımcımız olsun. İnşallah sorunsuz atlatırız.

merhaba arkadaşlar ameliyattan kaç gün sonra kollarımızı kullanabiliyoruz, bir de kaç gün sonra yemek falan yapabiliriz? ameliyat olucam ama iki küçük çocuğum var normal hayata dönüş hızını merak ediyorum doğrusu, cevaplarsanız sevinirim,teşekkürler.

X