Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

İyiyim canım, sen de ne var ne yok? Kilo verdin mi hiç?

BEBETOO,
Nasılsın?

dogru düzgün yapamadım canım ben ya büyük oglum ve eşimin menülerini hazırlarken canımın cektigini yedim tek olayım ekmek makarna onları yemiyorum memelerde kücülünce derli toplu duruyorum biraz daha

merhaba arkadaşlar ameliyattan kaç gün sonra kollarımızı kullanabiliyoruz, bir de kaç gün sonra yemek falan yapabiliriz? ameliyat olucam ama iki küçük çocuğum var normal hayata dönüş hızını merak ediyorum doğrusu, cevaplarsanız sevinirim,teşekkürler.

merhaba yemek yapabilirsin ama yapmaman senin icin iyi olur dikişlerinin iyi kaynaması ve genişlememesi icin tek başına cok zor hemde iki cocuk destek olucak biri olsun yanında

Gözün aydın. Dikiş yerlerinin iyi durumda olması çok güzel. Dikişlerin alınırken bir şey hissettin mi? Yani acıdı mı?

sağol canım ya..cok teşekkürler :)

yok acımadı, kolay oldu.. sanki meme başımın etrafındakiler hassas olduğundan cok acıycakmış gibi geldi korktum ama öyle olmadı :) eli de cok hafifti doktorumun, sohbet ede ede aldı ..ne olduğunu anlamadım bile...

bu fasılı da atlattık, haftaya gene kontrol var :)

merhaba arkadaşlar ameliyattan kaç gün sonra kollarımızı kullanabiliyoruz, bir de kaç gün sonra yemek falan yapabiliriz? ameliyat olucam ama iki küçük çocuğum var normal hayata dönüş hızını merak ediyorum doğrusu, cevaplarsanız sevinirim,teşekkürler.

mrhb canım,

ben kollarımı ilk günden beri kullanıyorum, yemek yapmadım ama mutfak işleri, ev temizleme, süpürme, alışverişe cıkıp paket taşıma işlerini 5. günde yapmaya başladım. Benim cocuğum yok ama etrafımda hergün bulunan arkadaşımın cocuğu var, 4 yaşında...onu biraz benden uzak tuttuk :)
Çocuklar varsa birisinin yardım etmesinde fayda var.
kolay gelsin

dur daha erken südyeni cıkarma, gercekten bantlar yara dikiş izlerine iyi geliyor ,bu konuda deneyimliyim uzunca bir süre bantlar bende de vardı

yok cıkarmıycam cıkarmıycam :)
daha 2 ay takıcakmışım :KK43:(
o kadar uğraştık bozulmasınlar :))) bazen sabretmek zor geliyor ama katlanıcaz artık napalım di mi ?

dogru düzgün yapamadım canım ben ya büyük oglum ve eşimin menülerini hazırlarken canımın cektigini yedim tek olayım ekmek makarna onları yemiyorum memelerde kücülünce derli toplu duruyorum biraz daha

Ekmeği kesmek bile fark eder. Senin memeler kaç cup olmuştu canım?

evet ya canım rahatladım sanki :) kaynasınlar artık :)))
ama sütyeni devamlı takmak sıkıyor biraz beni...

merhaba ozdy,sütyeni devamlı takmak zor geliyor yazmışsın. sanırım ameliyatında iyi geçmiş. ben yeni bi üyeyim ameliyat için araştırma yapıyorum. şuan 28 yaşındayım ve orta okuldan beri sütyenlerim adeta vücudumun bi parçası oldular yıkanırken çıkarıp hemen sonrasında takmak zorunda hissettiğim (hatta büyüklüğünden dolayı mecbur kaldığım) bi parçam gibi. o yüzden sen sütyenden sıkıldım deyince kendimi bi hayal ettim. umarım bende başarılı bi doktor eşliğinde ve başarılı bi ameliyatla sütyenimden kurtulurum. umarım gevezelik yapmamışımdır sevgiler.

canım benim yüz on c yüz beş c arasıydı, ben şimdiki ölcüm seksen beş b sırttımdanda yag aldırdım o yüzden ölcüm farketti.

MERHABA jujuu fuat beye aml.olan senmiydin???? forumda juju ile başlayan birkaç nick varda karıştırdım o yüzden... eğer o sen isen ufak bir sorunun vardı dikişlerle ilgili gittimi doktora???

mrb ekim ben senle aynı doktora ve 4 gün arayla ameliyat olduk.sana sorularım olacak gerçi doktara daha gitmedim bana 1 ay sonra gel demişti çarşamba günü 1 ay doluyor kendisine sormayı düşünüyordum ama biraz bugün panikledim benim göğüs altları potluklar çok kötü ve sanki ikisininde dikiş yerlerinde açılma var gibi ben fazla aynada bakmaya dayanamadım eşim zaten hiç görmedi yani dikkatli bakınca öyle bi şey varmış gibi geldi ve orlardan da sıvı gibi şeyler akıyor ki bazen atlete dahi damlamış oluyor acaba bu süreç normal mi biraz korttum ama doktora zaten gidince soracağım ama yinede beni aydınlatırsan sevinirim

Merhaba doktora gittinmi arkadaşım herşey yolundamı canını sıkma zamanla hepsi düzelir.Durumun hakkında bilgil verirsen seviniriz

merhaba canım
ben lolipo tekniği ile aml. oldum. yani yapılan dikiş tekniği bile farklı olunca günlük işlere dönüş süreci bile değişeken olabiliyor. benim göğüsler aşırı büyük olmadığı için çok daha hafif geçti ameliyatım. doktorum 5,gün hafif hafif günlük işler yapabilirsin dedi ama ben ilk 10 gün hiçbirşey yapmadım. aml.tan önce biraz yemek depolamıştım ütü çamaşırı sıfırlamıştım zaten. 10.günden sonra ağır kaldırmamak ve uzanmamak kaydıyla hafif işler yapmaya başladım.şuan 35.günüm ve hala hiçbir sıkıntım olmamasına rağmen ağır işlerde kaçınıyorum.... bana göre bir süre daha dikkat etmekte fayda var.. forumda eskileri okuduğumda üstünden 1,5-2 ay geçtiği halde dikişleri açılanlar var. 2.ayımı doldurana kadar da dikkat etmeye çalışacağım.... sevgiler

Merhaba doktora gittinmi arkadaşım herşey yolundamı canını sıkma zamanla hepsi düzelir.Durumun hakkında bilgil verirsen seviniriz

ay canım yaa ben iyice karıştırmışım yaşlılık işte:))) sağol şimdi hatırladım bide geriye dönüp bakmadım mesajlara saol aydınlattığın için çok öptüm

çok pardon senin kim olduğunu şimdi hatırladım Jelesec sayesinde... sen doktoruna henüz karar verememiştin fuat beyle ercan bey arasında tercih yapacaktın... karar verdinmi??? aml.günü belirledin mi???

X