Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

evet ekimcim, yaşı kaç olursa olsun evlatlara hiç kıyılmıyor, jelesec'in dediği gibi kucağıma alıp alıp duruyorum onları...allah başka ayrılıklar vermesin...bu nasılsa hem geçici, hem de gözümüzün önündeler yine de....

ozdy....ya da "barbie ozdy" diyeyim :KK66: çok geçmiş olsun tekrar, güzel haberlerine çok sevindim. bant takıyorsun sanırım, dikişlerin üstlerine konulanlardan dimi? ne kadar süre kullanacaksın o bantlardan bilgin var mı?

glorys, demek dikiş olayı öyle...benim izlediğim farklıydı...dediğim gibi detaylarını bilmediğim bi konu, önemli olan senin kendini nasıl huzurlu ve mutlu hissettiğin, umarım herşey bu doğrultuda olur..

ha ha barbie ozdy :) ccok alemsin yaaa :)
cok teşekkür ederim, walla bantlar ne kadar durcak bilmiyorum .... evet ince bi şeyler :)
haftaya meme başındaki dikişler alınacak, sadece o kısımda alınabilen dikiş var,, diğerleri iç dikiş dediklerinden...
sonrasında tam duş alabilecekmişim, şimdilik su değdirmiyoruz .. biraz sıkıntılı ama oluyor.. benim göz kapağım da ameliyat olduğu için sacımı yıkamak da problem oldu, ama ablam sağolsun cok yardım etti, yıkadı pakladı sacımı, sırtımı sildi... belden aşağısını ben yıkadım... ama şimdi göz kapaklarım serbest başımı rahat yıkyacağım :) eh bunlar sıkıntılı işler ama bir şekilde hallediyorsun :)
sen bana tarihini söylemedin ? hafta sonu olursa ataşehir memoriala gelirim belki seni görmeye ?

memeler bittikten sonra diyyet yapalım hep beraber hanımlar :)))
ben sigarayı bıraktım daha önce verdiğim 8 kilonun 2 kilosunu geri aldım....
lohusa gibi yiyip içip ytıyorum evde offffffffffffff

EKİM OZDY VE BEN 40 LARI DEVİRMİŞ kişileriz ay nazar degmesin bize 70 lerde ajda bize imrenir vallahi

Hanımlar ameliyat günüm belli oldu. 30 Aralık sabah 9.30. Biraz gerginim...

seni çok iyi anlıyorum flz06...senin bana göre şansın sadece 1 haftan kalmış olması....benim önümde daha 1,5 ay var..
umarım hersey senin için cok güzel olur ve bize çok mutluyum diye yazarsın.

ne kadara olacaksın ?tekniğin nasıl olacak? lopipop mu ters T mi?
ankarada olacaksın dimi?

canım inşallah sende biran önce atlatırsın.. en önemlisi herhangibir komplikasyon ve sıkıntı yaşamadan sağlıklı bir şekilde atlatman. sonrada sonucun senin beklentilerine göre olması. şimdi sırada sen varsın bizler öyle veya böyle atlattık... görüyorum ki herkes halinden çok memnun ve mutlu... önemli olanda bu... biz hepimiz senin için ve bundan sonra aml.olacaklar için burdayız artık. ben özellikle gün gün son durumumu yazmaya çalışıyorum ki süreç konusunda herkesin fikri olsun...BU AMELİYAT İLE İLGİLİ TEK PİŞMANLIĞIM VAR ODA NEDEN 43 YAŞIMA KADAR BEKLEDİĞİMDİR!!!!!!!

herkesi öpüyorum...

Oncelıkle Sevgılı Ekım sen kesınlıkle ( yazdıgın ıcın yazıyorum bence cok guzel bır genc orta yas 40 lı yaslar ) genc kızlara tas cıkartırsın,
yıgenın ıle ılgıli anlattıkların ıcın de cok tesekkurler, zaten ıcın rahat sadece dedıgın gıbı her gecen gun daha da guzellesıyorlar:)

con..x ısımlı kremi dr. kontrolu dısında kullanan arkadaslar kesınlıkle kullanmasın, meme ucu curumesıne kadar gıder dedı dr. ılk gunlerde sormustum

ogltkn sekerım gonlune gore olsun ınsallah, boyut bırde bızımkı gıbı damla seklınde mı ıstıyorsun yoksa yuvarlak mı onu muhakkak soyle dr. ye..sonra hayal kırıklıgı yasama hem buyukluk hem sekıl konusunda..sevgıler

sanırım kaşıntı yapan o krem... zaten normal olduğunu okumuştum kremden kaynaklanan kaşıntının... ama hem bephanten hemde o kremi aynı anda kullanmak doğrumudur bilemem bence doktoruna danışmadan kullanma... beni doktorum bir daha 3.ayda çağırdı sanırım o iz giderici kremi gerek duyarsa o zaman verecek.. şimdilik 3.ay dolana kadar sadece bephanten dedi.
şişliklerde elbette çok normal daha yolun çok başındayız.. uygulanan tekniğe, göğüs büyüklüğüne, kişinin bünyesine göre şişlik potluk izler zamanla en aza iniyor merak etme canım
tekrar geçmiş olsun...

doktor bana betanteni söylemedi neden kullanıyorsunuz o kremi ne işe yarıyor

canım ya benim küçük oğlum 16 yaşında ama bizde onunla hergün okuldan geldiğinde kucak kucağa takılırdık. valla o bile sana sımsıkı sarılmayı özledim anne diyor düşün yani... bide ben yatağımı özledim çekyatta yatmaktan sırtım koptu artık. ama ne biliyim ürküyorum gece eşim yanlışlıkla çarpar falan diye. biraz daha idare edicem artık... bu arada başka insanlarla karşılaştığımda beni kucaklamasınlar diye mesafeli duruyorum (malum türk insanı kucaklaşıp sıkı sıkı sarılmayı pek severiz) sanırım bazıları (ameliyat olduğumu bilmeyenler) bu duruma pek şaşırıyor:))) ahh ahhh hem narsist hemde mesafeli bir kadınım ben artık:)))))))))))))))))))))

gec canım sen kendı yatagına mısss gıbı, soyle kocaya elıne ayagına hakım olsun:))
ya bende cok severım oglusu soole gogsume yapıstırıp opmeyı koklamayı, yapıyorum artık yavas yavas ...
Ekım,bu hafta dr.cugumuza:) sutyenı cıkartmaya korkuyorum seklı bozulur mu, yada sarkar mı , yayılır kocaman olur mu?...bılıyorum olmayacagını ama yınede sorayım dedım...guldu tabıkı ..hıcbırsey olmaz merak etme dedı:) ben bayıldım bu sutyene

cok teşekkür ederim, walla bantlar ne kadar durcak bilmiyorum .... evet ince bi şeyler :)
haftaya meme başındaki dikişler alınacak, sadece o kısımda alınabilen dikiş var,, diğerleri iç dikiş dediklerinden...
sonrasında tam duş alabilecekmişim, şimdilik su değdirmiyoruz .. biraz sıkıntılı ama oluyor.. benim göz kapağım da ameliyat olduğu için sacımı yıkamak da problem oldu, ama ablam sağolsun cok yardım etti, yıkadı pakladı sacımı, sırtımı sildi... belden aşağısını ben yıkadım... ama şimdi göz kapaklarım serbest başımı rahat yıkyacağım :) eh bunlar sıkıntılı işler ama bir şekilde hallediyorsun :)
sen bana tarihini söylemedin ? hafta sonu olursa ataşehir memoriala gelirim belki seni görmeye ?

benim 10 şubat....evet kısmetse orada olacak....belki değil kesin gel.....herkes gelecek bi aksilik olmazsa.....hatta hastane önünde pankart açacaklar :KK1:

canım benim çok teşekkür ederim. ben hepimiz adına çok seviniyorum çok şükür hepimiz sıkıntısız süreç geçiriyoruz. sadece yeşimayı çok merak ediyorum acaba onunla özelden veya telle haberleşen kimse varmı???? çok çok öptüm canım...

canım ben facebook'tan görüşüyorum. Kendisi iyi olduğunu söylemişti en son konuştuğumda..
Dünde facede açıktı.. Umarım iyidir. Bugün yine açarsa sizin adınıza tekrar sorarım.

canım ya benim küçük oğlum 16 yaşında ama bizde onunla hergün okuldan geldiğinde kucak kucağa takılırdık. valla o bile sana sımsıkı sarılmayı özledim anne diyor düşün yani... bide ben yatağımı özledim çekyatta yatmaktan sırtım koptu artık. ama ne biliyim ürküyorum gece eşim yanlışlıkla çarpar falan diye. biraz daha idare edicem artık... bu arada başka insanlarla karşılaştığımda beni kucaklamasınlar diye mesafeli duruyorum (malum türk insanı kucaklaşıp sıkı sıkı sarılmayı pek severiz) sanırım bazıları (ameliyat olduğumu bilmeyenler) bu duruma pek şaşırıyor:))) ahh ahhh hem narsist hemde mesafeli bir kadınım ben artık:)))))))))))))))))))))

Eee tabiki senin gibi sıcak, sevimli bir bayanın uzak durması insanı şaşırtır.
Sende söyle :KK70: kiiii eminim söylüyorsundur :KK70: Söylemediğine inanmam :KK70: Çünkü ben önüme gelene açıp gösteriyorken :)))))))) :KK54:
Evet kesinlikle sıkı sıkı sarılmayı çok severiz.. Ben mesela :))

mrb canım, dün bandajlarım cıktı ve sütyen takıldı :) doktor sırtüstü yatırdı dimdik duruyorlardı :) elimi hafif değdirdim lastik top gibiydi :)
(sütyen üçgen kuplu, balensiz Marks and Spencer da ameliyat sonrası sütyeni diye satılıyor.
dikişlerimi daha görmedim, zaten bant var üzerlerinde, ama sütyeni giydikten sonra aynada baktım , wowww
ağzıma girceklerdi nerdeyse:) doktora söyledim, onu sen biliyorsun, başkası anlamaz dedi.. zaten şişlikler inecek dedi.... sanırım 1 beden küçülmüşüm, asıl beden 6 ay sonra tam olarak belli olacakmış şekli yerine oturunca..
doktor bana hiçbir dokumun alınmadığını ve hiç bir süt bezinin, kanalının kanalının kesilmediğini zarar görmediğini söyledi :)
(gerçi ben emzirmiycem, bekarım ve itiraf ediyorum 51 yaşındayım :))
tamamen kendi dokuma şekil vermiş vee bluz giyince bir bakıyorsun ki evetttt barbiiiiiiiiiii

Göz kapaklarımdada dikiş alındı, bantlar cıktı onlarda hafiff kahverengilik var ama gececek zamanla...

hayır sonda takmadılar, titreme oluyor ayılırken... benimki 20 dakika sürdü... cünkü anestezi sırasında kas gevşetici veriyorlar, ilacı kesince kaslar kendine gelmek için titriyor.. yoksa üşüme değil
ben ck rahat ayıldım, midem de bulanmadı, tuvalete kendim gittim, kıyafetimi giydim yürüdüm saat 2. de odamdaydım 4.5 da yemek de yedim.
kollarımı da cok olay herket ettiriyorum başından beri :)

Kırkbinkere maşallah ablacığımmm MAŞALLAH :KK54:

ogltkn canımmmmmmmm walla hiç yalnız değilsin bak ameliyat günü nekadar kalabalık olacak etrafın.
Ben, Jeselec, Ekim, Özden ablam ooooo walla çok şanslısın kıskandım seni :)))
:KK54:

X