Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

merhaba arkadaşlar,

bugün kontrol için doktora gittim. şuan herşey gayet iyi görünüyor sorun yok dedi doktorum. sağ göğsümün dikiş bitiş yerinde yoğun kabuklanma var. sadece orada ve solda küçücük kabukçuklar kaldı. izlerim şuan kırmızı çizgi halinde. doktorum sadece kremime devam etmemi önerdi bir dahaki kontrolüm 2 ay sonra... 3.ay doluncuya kadar izler, potlar ve şekil konusunu
kafanıza takmayın, ancak herşey 3.ayda toparlanacak dedi. ve şuanki görüntüye göre bundan sonraki süreçte de sorun yaşayacağınızı sanmıyorum dedi...

yani şimdilik herşey yolunda darısı ameliyat olacakların başına. herkesi çok öptüm...

maşallah, gozun aydın..

kullanıcısından alıntı
merhaba arkadaşlar,

bugün kontrol için doktora gittim. şuan herşey gayet iyi görünüyor sorun yok dedi doktorum. sağ göğsümün dikiş bitiş yerinde yoğun kabuklanma var. sadece orada ve solda küçücük kabukçuklar kaldı. izlerim şuan kırmızı çizgi halinde. doktorum sadece kremime devam etmemi önerdi bir dahaki kontrolüm 2 ay sonra... 3.ay doluncuya kadar izler, potlar ve şekil konusunu
kafanıza takmayın, ancak herşey 3.ayda toparlanacak dedi. ve şuanki görüntüye göre bundan sonraki süreçte de sorun yaşayacağınızı sanmıyorum dedi...

yani şimdilik herşey yolunda darısı ameliyat olacakların başına. herkesi çok öptüm...

ekimcim gözün aydın...herşey güzel gidiyor maşallah diyelim:nazar:

Eşin kusursuz biri mi ? sana böyle söylemesi pek hoş değil açıkçası.
Göğüslerinden sen şikayetçiysen bilemem ama bir başkası hoşlanmıyor diye yaptırma bu ameliyatı.
Yaptırmaya karar verirsen ve bebek yapmayı da düşünüyorsan doğumdan sonra ameliyat olmanı öneririm. Böylece doğumda oluşan sarkma ve deformasyonu da gidermiş olursun. Sevgiler

mrb. hanımlar,

Birbusecim haber vermiş hepinize, iyi dileklerinizi bana da iletti:)
Hepinize cok teşekkürler..
Dün odamda uyudum,odamda uyandım.. ameliyathane falan görmedim
cıkınca da ağrım olmadı, sorunsuz gitti herşey...
doktorum Tuğrul bey bandajlanmadan önceki resimleri gösterdi, süper olmuşlar....
şimdi evdeyim dinleniyorum....
ben aynı zamanda gözkapağı estetiği de oldum, göz kapaklarımdaki bandajlar biraz gergin ama sorun değil...

haftaya kontrolüm var, şimdilik bu kadar hepinizi kucaklıyorum..

selam ben daha yeni kayıt oldum. tam da nereden soru sorulur sohbete girilir bilmiyorum.
ankarada yaşıyorum yeni evliyim. eşim göğüslerim kocaman diyip duruyor biraz sinirim bozuldu.
göğüs küçültme düşünüyorum.ssk var ama özel hastanede ameliyat olmak istiyorum ne yapmalıyım?

canım bebek'ten sonra kesinlikle düşün derim. Yoksa yine sarkar..

mrb. hanımlar,

doktorum Tuğrul bey bandajlanmadan önceki resimleri gösterdi, süper olmuşlar....
ben aynı zamanda gözkapağı estetiği de oldum, göz kapaklarımdaki bandajlar biraz gergin ama sorun değil...

Geçmiş olsun ablacığımmmm.
Çok sevindim yaa .. Çok merak ediyorum seniii..
Kusuruma bakma dün çok merak ettim seni ve aramadan duramadım umarım kızmadın bana :KK70: Ne yapayım kendime hakim olamadım..
Nasıl kesti onuda merak ediyorum ?? Ayy şimdi bomba gibilerdir :KK70: güle güle kullan
çok öpüyorum seni .. :KK54:

mrb. hanımlar,

tekrar geçmiş olsun,
sizden iyi haberler alınca, bizim de içimiz rahatladı.
umarım sıkıntısız, problemsiz bir iyileşme süreciniz olur..
kendinizi iyi hissedince, durumunuzla ilgili sık sık yazın olur mu?
sevgiler...

selam ben daha yeni kayıt oldum. tam da nereden soru sorulur sohbete girilir bilmiyorum.
ankarada yaşıyorum yeni evliyim. eşim göğüslerim kocaman diyip duruyor biraz sinirim bozuldu.
göğüs küçültme düşünüyorum.ssk var ama özel hastanede ameliyat olmak istiyorum ne yapmalıyım?

tazegelin,
arkadaşlar da söylemiş, ben de demeden edemeyeceğim..
ameliyata karar vermen için, öncelikle senin rahatsızlık oranın etken olmalı..
ben eminim, eşin sana şaka yollu takılıyordur, yaşının da küçük olduğunu ve doğum emzirme gibi süreçlerden geçmediğini düşünürsek, deforme olmamış büyük göğüsten hoşlanmayan erkek olduğunu sanmıyorum :) sen alınganlık ediyor olabilir misin?

ama büyük göğüslerin yüzden sen kendin bu durumdan rahatsızsan ameliyat ol tabiki, ama doğum ezirme gibi işlemler bitsin ondan sonra düşün derim.
bi çok yerde "emzirebilirsiniz" diyorlar. ama ben göğüs ucuyla kompla oynandığı için emzirmenin mutlaka etkileneceğini düşünüyorum..bir bebeğin en doğal hakkı "anne sütü"...ve anne sütünün mucizeleriyle ilgili hemen hemen hergün yeni birşey keşfediliyor. çocuğunu bu mucizeden eksik veya mahrum bırakma derim naçizane

sevgiler....

mrb. hanımlar,

20 yıl süper olmaları dilegiyle tekrar gecmiş olsun

EKİMCİM senin adına cok sevindim inan seninkileri cok merak ediyorum senle aynı zamanlara denk geliyor aşşagı yukarı amaliyatlarımız

selam ben daha yeni kayıt oldum. Tam da nereden soru sorulur sohbete girilir bilmiyorum.
Ankarada yaşıyorum yeni evliyim. Eşim göğüslerim kocaman diyip duruyor biraz sinirim bozuldu.
Göğüs küçültme düşünüyorum.ssk var ama özel hastanede ameliyat olmak istiyorum ne yapmalıyım?

hoşgeldin ogltkn arkadaşımın yazdıklarına tamamen katılıyorum acele etme anneyle bebeginin arasındaki müthiş bagı riske atmaya gerek yok

bende araştırma aşamasındayım ankaradayım, bir kaç doktor ismi öğrendim ve ssk olurmu diye soruyorum bazı arkadaşlara. bilgi aldığım zaman seni bilgilendiririm arkadaşım.

Henüz özelden mesaj atamıyorum. SGK uygulamaları hakkında daha önceki mesajlarımda bilgi vermiştim. Ben devlet hastanesinden raporum olmasına rağmen özele gitmek durumundayım. Atatürk hastanesinden rapor çok kolay çıktı. Memelerimin resmini çektiler, kurula gireceğini söylediler. İki gün sonra da rapor çıktı. Gerçi bendeki fazlalık 2000 gr. kadar. En az 4 ay sonra sıra gelir dediler ve ağır bir ameliyat olduğunu, 4-5 gün hastanede yatırdıklarını da eklediler. Sağlık Bakanlığının tam gün uygulaması nedeniyle rağbet gören doktorlar özele geçti. Bu nedenle kamuda sıra beklesen bile doktorunu seçemiyorsun hatta seçtiğini düşünsen bile emin olamıyorsun ( Doktor ve hastane çalışanı yakınlarımdan biliyorum). Şahsen ben doktorumu seçebilmeyi isterim. Ayrıca üniversite ve özel hastanelerden de rapor alabiliyorsun, heyetten geçmen koşulu ile. Bu durumda fiyat farkı ödemek gerekebiliyor. Zaten çoğu özel hastane de kurumla olan anlaşmalarından plastik cerrahiyi çıkarmış durumda.

Aynı cerrah farklı hastane tercihlerine farklı fiyat verebiliyor. Bu da hastanenin donanımına ve lüks servisine göre değişiyor. Örneğin yoğun bakım ünitesi olmayan bir hastane diğerinden 2.500 Tl. daha ucuz olabiliyor. Görüştüğüm doktorlardan öğrendiğime göre bu ameliyatlarda yoğun bakım servisi kullanılmıyormuş. Zaten 1 gün sonra taburcu ediyorlarmış...

merhaba arkadaşlar,

Ekim merhaba, sanada çok geçmiş olsun... İzler için mi krem kullanıyorsun. Ne kremi kullanıyorsun acaba ?

Arkadaşlar merhaba,

Benimde ameliyat olalı yarın itibariyle dört haftam olacak. Nasıl bir süreç yaşadığımı yazmıştım daha önce. Bütün süreçlerimi paylaştığım için bunu da yazayım dedin sizlerde dikkat edin kendinize... Hafta başına kadar sorunsuz bir süreç yaşadım herşey çok iyiydi ama pazartesi itibariyle nazara mı geldim nedir bilmem :KK43: sağ göğsümde dikiş izimin hemen yanında küçük yuvarlak bir morarma oldu ( demir bir tl kadar ) doktorumu arayıp anlattığımda önemli birşey olmadığını iz geçirmesi için kullandığım ilacın etkisiyle olduğunu ilacı kesmemi söyledi. Çünkü öncesinde o ilaçı kullandığımda hafif bi kızarma olmuştu. İlacı kestim fakat morarmanın olduğu yerde ufacık bi deri soyuldu. Gün aşırı yıkadığım için soyulan deriden kan aktı :KK43: Telaşla dün gece hastaneye gittim. Hemen baktılar ve korkulacak bişey olmadığını göğsün gerginliği ve ilacın etkisiyle morarmanın olduğunu ve yumuşadığı için deri kalktığını söyledi. Onun dışında herşey çok iyiymiş dikiş yerlerim baya bi iyileşti kabuklanma yok artık. Günaşırı yıkayıp sabah akşam batikon ile pansuman yapıp sargı beziyle kapatmamı bi iki güne geçeceğini de ekledi. Aynı şekilde yapınca bugün daha iyi olduğunu gördüm morluk azalmıştı. Ama akşam akşam iyi korkuttu hepimizi. Tam hiç bişeyim yok iyileştim derken böyle bişey yaşadım vallahi nazar nazar :KK43:

mrb. hanımlar,

Çok geçmiş olsun, bundan sonraki sürecinizi sorunsuz geçirmenizi dilerim...

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

Benimde ameliyat olalı yarın itibariyle dört haftam olacak. Nasıl bir süreç yaşadığımı yazmıştım daha önce. Bütün süreçlerimi paylaştığım için bunu da yazayım dedin sizlerde dikkat edin kendinize... Hafta başına kadar sorunsuz bir süreç yaşadım herşey çok iyiydi ama pazartesi itibariyle nazara mı geldim nedir bilmem :KK43: sağ göğsümde dikiş izimin hemen yanında küçük yuvarlak bir morarma oldu ( demir bir tl kadar ) doktorumu arayıp anlattığımda önemli birşey olmadığını iz geçirmesi için kullandığım ilacın etkisiyle olduğunu ilacı kesmemi söyledi. Çünkü öncesinde o ilaçı kullandığımda hafif bi kızarma olmuştu. İlacı kestim fakat morarmanın olduğu yerde ufacık bi deri soyuldu. Gün aşırı yıkadığım için soyulan deriden kan aktı :KK43: Telaşla dün gece hastaneye gittim. Hemen baktılar ve korkulacak bişey olmadığını göğsün gerginliği ve ilacın etkisiyle morarmanın olduğunu ve yumuşadığı için deri kalktığını söyledi. Onun dışında herşey çok iyiymiş dikiş yerlerim baya bi iyileşti kabuklanma yok artık. Günaşırı yıkayıp sabah akşam batikon ile pansuman yapıp sargı beziyle kapatmamı bi iki güne geçeceğini de ekledi. Aynı şekilde yapınca bugün daha iyi olduğunu gördüm morluk azalmıştı. Ama akşam akşam iyi korkuttu hepimizi. Tam hiç bişeyim yok iyileştim derken böyle bişey yaşadım vallahi nazar nazar :KK43:

Yazını soluksuz okudum cok gecmiş olsun bende nazara gelmekten korkuyorum vallahi neyse en kısa zamanda gecer işallah

Yazını soluksuz okudum cok gecmiş olsun bende nazara gelmekten korkuyorum vallahi neyse en kısa zamanda gecer işallah

Canımcım Allah korusun... Bende korkuyordum hani herşey süperdi birden böyle bişey oldu zaten görmen lazım tıpkı göz gibi duruyor. Deri kalkan yerde et görünüyor böyle kötüü bişey :KK43: Bakamıyorum bile küçücük bişey ama çok can sıkıyor... Aman dikkat et kendine...

X