Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

selam hanımlar,
benim bugün ameliyat olalı tam 8.gün.ameliyatımı sayın prof.dr fuat yüksel hoca yaptı.
kısaca şöyle açıklayayım yaklaşık 6 aydır bu siteyi takip ediyorum,çünkü öncesi kızımı emziriyordum böyle bi düşüncem yoktu
kızımı sütten kestikten sonra bu operasyonu geçirmeye karar verdim ve bunu bir araştırma hastanelerinin yapacağını düşünüyordum ve
böylelikle şişli etfal hastenesinden randevu almıştım ve 1 ay sonraya gün vermişlerdi ancak bu 1 aylık süre içersinde yaptığım araştırmalar
sonucu enaz 6 ay beklemem gerektiğini öğrendim ve şişli hastanesi randevumu 1 kasıma iptal etmişti ama ben bu araştırmalar sonucu
bu siteyle tanıştım ve okuduğum yorumlarla bu iş hastane işi olmadığını ve iyi bir cerrah işi olduğunu öğrendim.doktor seçimi bu iş için
çok önemli.ve ben de hakkında iyi yorumlarını okuduğum fuat beye amaliyat olmaya karar vermiştim.ilk kez muayanesine gittiğimde herşeyi net olarak anlattım ve kendisi görüştüğüm ilk doktordu.çok efendi bir insan samimiyetle beni dinledi ve 1 hafta sonraya amaliyat günü aldım 28 kasımda kadıköyde özel bir hastanede amaliyatım oldu.koluma yapılan ağrı kesici ve narkozun etkisi ile amaliyata sadece girdiğimi hayal mayel hatırlıyorum ve gözümü açtığımda amaliyat oldu mu diye sormuşum doktorum başarılı bir amaliyat geçirdiğimi söyledi ve ikinci soru olarakta ne kadar doku alındığı 370 ve 400 olmak üzere 770 gram doku alındı doktorum istediğim kadar küçüleceğini ve ikinci çocukta emzirebileceğimi söyledi ve 75 gibi istedim.şuan şişler ama baya güzel gözüküyorlar.
amaliyat ağrısız geçti çok abartılacak bir amaliyat değil ama iyileşme süreci biraz zaman alan bir amaliyat.bugün 8 gün oldu hayatımda çok şey değişti pişman değilim ve kararımda yanılmadığım için fuat yüksel beye teşekkür ederim....

sevgili elifidil geçmiş olsun öncelikle...
benim de oğlumu sütten keseli 2 ay oluyor, fuat bey mi 6 ay beklemenizi söyledi? bir de yalnızca fuat beyle mi görüştünüz?

selam ozdy,
sana şimdiden geçmiş olsun, doktorun kimdi bu arada?
benim acele etmem zaten mümkün değil, emzirme yeni bittiği için bekleme sürecindeyim ben:KK34:

Teşekkür ederim canım, doktorum Tuğrul Turan.
İnşallah herşey yolunda gidecek :)
Desteklerinze ve dualarınıza ihtiyacım var :)))
Emzirme yeni bittiyse daha zamanın var demektir...Ben iyileşince İstanbul'da gitmek istediğin doktorlara seni götürürüm, zamanın kıstlı olduğu için önceden ayarlama yaparız istersen.. Aralık 17 de sanırım Jelesec sana yardım edecek, sonraki stepte de ben de elimden geleni yaparım.Bu işler zor işler.. sevgiler...

Çok teşekkür ederim BEBETEO cevapların için. Heyet için başka doktorlara da başvurdun mu peki, yoksa sadece plastik cerrah mı karar veriyor??Neye göre sgk karşılar diyorlar?? doktorlar mı yönlendiriyor heyete çıkman lazım diye???

Canım dün devlet hastanesindeydim.
Plastik cerrah buna karar veriyor.
Birkaç tetkikten sonra ameliyat günü alabiliyorsun. Heyet'e fln sanırım gerek yok.
Çünkü dün 2 bayan arkadaş ameliyat günü almak için gelmişler. Veeee
400,00 TL. ye devlet hastanesinde ameliyat olacaklarmış..
Wayyy be...

Emzirme yeni bittiyse daha zamanın var demektir...Ben iyileşince İstanbul'da gitmek istediğin doktorlara seni götürürüm, zamanın kıstlı olduğu için önceden ayarlama yaparız istersen.. Aralık 17 de sanırım Jelesec sana yardım edecek, sonraki stepte de ben de elimden geleni yaparım.Bu işler zor işler.. sevgiler...

Özden ablacığımmmm
Bakıyorum da :KK70: zaman yaklaştıkça forumdan çıkamıyorsun :KK70: hehe

Merhaba canım arkadaşlarım..
Nasılsınız ???
Dün izinliydim bu yüzden siteyede giremedim.. Geldim geldim burdayım.. :KK70: Şükür iyiyim ...

Şişli etfal plastik cerrah'a gittim. Göğüs uc kenarları iyice iltihap topladı ve Göğüslerimin tamamında ve uç kısımlarında kaşıntı başladı.. Duramıyorum kaşıntıdan..
Önce adam bakmak istemedi.. Git seni ameliyat eden dr. a dedi. Bende o burada yok yurt dışında deyince baktı.
Ameliyat sonrası olurmuş böyle şeyler... 20 tane iğne verdi.. Sabah, Öğlen, Akşam vurulacakmışım.
Göğüs uçlarıma sürmem içinde antibiyotik krem.. Kaşıntım henüz geçmedi ama iltihap akıyor :KK43:
İzlerim içinde bi krem verdi adı con........ diye başlayan bir ismi var.... Onuda sürüyorum.
Doktorun konuşması aynen şöyle : Önemli birşey yok.. Gayet güzel yapmış.. Fatih bey'de iyi bir doktordur.. dedi. Neden onu koruma gereksinimi duyduysa...
Gereken neyse onu yapmış gördüğüm kadarıyla dedi..
Yorum yapmadım.
Sonuç bu işte...

----------------------------------
Sürekli salatalık maskesi yapanlar size söylüyorum... Allahın vermediği güzelligi hıyardan beklemeyin :::::::KK70::::KK70:
-----------------------------------​

sağol canım, ben de iyiyim :KK9:
Nasıl gidiyor??? ağrın falan var mı??
Kaç gram alınmıştı senden biliyor musun??

İyi şimdilik canım herşey yolunda gibi, ister istemez zaman zaman oluyor ama ağrı kesici falan almıyorum bile o derece yani o kadarda normaldri sonuçta bıçak altına yattık demi :) 780 gr alınmıştı toplamında...

Canım dün devlet hastanesindeydim.
Plastik cerrah buna karar veriyor.
Birkaç tetkikten sonra ameliyat günü alabiliyorsun. Heyet'e fln sanırım gerek yok.
Çünkü dün 2 bayan arkadaş ameliyat günü almak için gelmişler. Veeee
400,00 TL. ye devlet hastanesinde ameliyat olacaklarmış..
Wayyy be...

Birbuse ben Üniv. hastanesinde oldum ilk gittiğimde bir prof. ile uzman doktor muayane etti ameliyat olacağımı ve sgk karşılaması için rapor almam gerektiği söylendi bunlar dışında anesteziden de randevu aldım talihler vs. üç günde tüm evraklarımı hazır bir şekilde plastik cerrahi bölümüne verdim. Ameliyat günün gelmeden on gün önce aranacağım söylendi takribi üç ay sonra kasımda bayramın ertesi günü arandım heyete gireceğim söylendi ertesi gün verilen saatte gittiğimde benim gibi heyete girecek insanlar vardı tabii hepsinin durumu farklı.. Sırasıyla muayane odasına girdik Anabilim Dalı başkanı prof., bir başka prof., iki tane uzman doktor birde anestezi doktoru muayane ediyor şikayetlerini dinliyor hepsi bu nasıl olacağına ne kadar küçüleceğine karar verildi. ertesi haftaya gün verildi yatış yaptım. Üniversite hastanesinde böyle biraz ince eleyip sık dokuyorlar ama gerçekten çok memnunum ben iyi ki de orda olmuşum özelde olsam belki bu kadar memnun kalmazdım gerek doktor gerekse hastaneden. Temiz, titiz, güler yüzlü, sürekli ilgili bir yerdi ve sonuç gerçekten başarılı. Gerçi ben biraz şanslıydım ameliyatıma yukarıda saydıklarımın hepsi girdi ameliyat olduğum gün toplantı olması sebebiyle hepsi hastanede olduğu için :) Hemde senin söylediğin fiyatının altında bi miktar ödedim. Medikal sütyen ve ameliyat malzemeleri için sadece oda... SSK HASTANESİNde prosüdür nasıldır bilemem ama doktorunu iyi seçmek lazım gerçekten....

Birbuse ben Üniv. hastanesinde oldum ilk gittiğimde bir prof. ile uzman doktor muayane etti ameliyat olacağımı ve sgk karşılaması için rapor almam gerektiği söylendi bunlar dışında anesteziden de randevu aldım talihler vs. üç günde tüm evraklarımı hazır bir şekilde plastik cerrahi bölümüne verdim. Ameliyat günün gelmeden on gün önce aranacağım söylendi takribi üç ay sonra kasımda bayramın ertesi günü arandım heyete gireceğim söylendi ertesi gün verilen saatte gittiğimde benim gibi heyete girecek insanlar vardı tabii hepsinin durumu farklı.. Sırasıyla muayane odasına girdik Anabilim Dalı başkanı prof., bir başka prof., iki tane uzman doktor birde anestezi doktoru muayane ediyor şikayetlerini dinliyor hepsi bu nasıl olacağına ne kadar küçüleceğine karar verildi. ertesi haftaya gün verildi yatış yaptım. Üniversite hastanesinde böyle biraz ince eleyip sık dokuyorlar ama gerçekten çok memnunum ben iyi ki de orda olmuşum özelde olsam belki bu kadar memnun kalmazdım gerek doktor gerekse hastaneden. Temiz, titiz, güler yüzlü, sürekli ilgili bir yerdi ve sonuç gerçekten başarılı. Gerçi ben biraz şanslıydım ameliyatıma yukarıda saydıklarımın hepsi girdi ameliyat olduğum gün toplantı olması sebebiyle hepsi hastanede olduğu için :) Hemde senin söylediğin fiyatının altında bi miktar ödedim. Medikal sütyen ve ameliyat malzemeleri için sadece oda... SSK HASTANESİNde prosüdür nasıldır bilemem ama doktorunu iyi seçmek lazım gerçekten....

Geçmiş olsun canım. Çok sevindim senin adına.. Herkez bukadar şanslı olamıyor işte...
Bende iyi muamele görmek için özel'i seçmiştim ama şansıma özelde de ukala bir doktora çattım işte :KK43:
Neyse artık önemsemiyeceğim..
Kendine iyi bak cnm. Geliyormusun buluşmaya ??? :)

yazdıklarını okudum ekimcim,
Fuat bey, en başından beri görüşmeyi düşündüğüm doktorlar arasında, ancak yeşimay ve forumda birkaç kişinin daha ameliyat sonrası süreçte başına gelenlerden dolayı artık tereddütteyim...sen gelirsen tüm tereddütlerim silinebilir :) Zaten buluşma bütün günümüzü almayacak, bir-iki saatliğine anneni bırakabileceğini umuyorum. Farzet ki dr. kontorlüne gidiyorsun:KK34:

merhaba canım,
doktor ve ilaç tavsiye etmek herzaman risklidir bence... kişinin bünyesine göre alınan sonuç her zaman değişebilir tabiiki... önemli olan senin doktorlarla görüştükten sonra kendini hangisine yakın hissettiğin beklentilerin doktorun sana verdiği güven duygusu ve enson olarakta maddi yaklaşım.... bizler burada tecrübelerimizi olumlu yada olumsuz yaşadıklarımızı paylaşıyoruz ve tabii doktorlarımızdan memnuniyet durumumuzuda....

ben doğruyu söylemek gerekirse doktor doktor gezmedim. direk fuat beye gittim ve randevu aldım... çünkü 6 sene önce ablam sonrada yeğenim Ker başarılı bir şekilde ameliyat oldu fuat beye... burada doktorlarla ilgili tüm yorumları da okudum. ancak gözümle gördüğüm iki tecrübe daha önce ablamla yeğenime doktorun yaklaşımı birde maddi olarak sağladığı kolaylık beni direk fuat beye yönlendirdi... elbette her ameliyatın riskleri vardır. çok iyi araştırıp sonra karar vermek gerekir... ama şunu söylemeliyim ki özellikle estetik ameliyatlarda doktor kadar kişisel özelliklerde önemli. mesela göğüsün büyüklüğü, ne kadar küçüleceği, göğüsteki dokunun özelliği, sigara, ameliyat sonrası doğru bakım ve hijyen...... sadece fuat bey için söylemiyorum tüm doktorlar için geçerli bir durum var ortada. doktorlardan kaynaklanan riskler kişinin kendisiyle ilgili olan risklerden daha az.

yani kimin neden ameliyat sonrası sorun yaşadığını bilemeyiz.... mesela ablam hem göğüs dikleştirme hemde karın gerdirme oldu 6 sene önce. ama 4.gün işe gitti. ameliyat olduğunda yazın en sıcak günleriydi. aşırı dercede sigara içmeye devam etti... üstelik bakımına hiç dikkat etmedi... bu yüzden geç iyileşti ve birkaç ay önce karın gerdirme revizyonu olmak zorunda kaldı.
bütün bunlara rağmen bence yinede şanslıymış ki ufak bir revizeyle toparlandı. fuat beyde ablamın hatası olmasına rağmen ablama çok anlayışlı davrandı ve kolaylık sağladı...

arkadaşım sakın yanlış anlama doktor reklamı yapmıyorum sadece benim seçimimin nedenlerini anlatıyorum. bu işler dediğim gibi öncelikle güven ikici olarak kişiye özel özellikler son olarakta şans meselesi.... umarım tüm araştırma ve görüşmelerin sonucunda kendin için doğru kararı verirsin ve sende bir an önce ameliyat olanlar kervanına katılırsın..

bu arada annem eğer gelirse çok kısıtlı bir süre için gelecek yani 1 veya 2 gün kalıp dönecek. eğer onunla ilgili bir sorun yaşamazsam muhakkak geleceğim merak etme...

çok öptüm

Geçmiş olsun canım. Çok sevindim senin adına.. Herkez bukadar şanslı olamıyor işte...
Bende iyi muamele görmek için özel'i seçmiştim ama şansıma özelde de ukala bir doktora çattım işte :KK43:
Neyse artık önemsemiyeceğim..
Kendine iyi bak cnm. Geliyormusun buluşmaya ??? :)

Çok teşekkür ederim tatlım sana da çok büyük geçmiş olsun...Evet gerçekten neresi olursa olsun doktor en büyük etken.. İnşallah sorunsuz bir geçiş dönemi yaşarız ve olanların üstesinden de gelebiliriz. Ben bi kaç aydır takip etmeye çalışıyordum ama yeni üye oldum. Bir buluşma varmış ama ne zaman nerde hiç bir bilgin yok ki :)

Merhaba canım arkadaşlarım..
Nasılsınız ???
Dün izinliydim bu yüzden siteyede giremedim.. Geldim geldim burdayım.. :KK70: Şükür iyiyim ...

Şişli etfal plastik cerrah'a gittim. Göğüs uc kenarları iyice iltihap topladı ve Göğüslerimin tamamında ve uç kısımlarında kaşıntı başladı.. Duramıyorum kaşıntıdan..
Önce adam bakmak istemedi.. Git seni ameliyat eden dr. a dedi. Bende o burada yok yurt dışında deyince baktı.
Ameliyat sonrası olurmuş böyle şeyler... 20 tane iğne verdi.. Sabah, Öğlen, Akşam vurulacakmışım.
Göğüs uçlarıma sürmem içinde antibiyotik krem.. Kaşıntım henüz geçmedi ama iltihap akıyor :KK43:
İzlerim içinde bi krem verdi adı con........ diye başlayan bir ismi var.... Onuda sürüyorum.
Doktorun konuşması aynen şöyle : Önemli birşey yok.. Gayet güzel yapmış.. Fatih bey'de iyi bir doktordur.. dedi. Neden onu koruma gereksinimi duyduysa...
Gereken neyse onu yapmış gördüğüm kadarıyla dedi..
Yorum yapmadım.
Sonuç bu işte...

----------------------------------
Sürekli salatalık maskesi yapanlar size söylüyorum... Allahın vermediği güzelligi hıyardan beklemeyin :::::::KK70::::KK70:
-----------------------------------​

canım tekrar çok geçmiş olsun umarım bu defa sorunun çözülür... aylar geçtikten sonra bu sıkıntıyı yaşaman can sıkıcı ama sonuçta çözümsüz değil... eğer doktorun sorumsuzluğunu yaşamasaydın çoktan iyileşmiş olacaktın belkide... neyse kendine çok iyi bak inşallah 17 aralıkta görüşürüz çok öptüm

merhaba Ozdy

hangi gün ameliyat oluyorsun??? merak etme hepimiz seni destekliyoruz olumlu düşün ve sakın korkma... ben ameliyata güle oynaya girdim çıktığımda üşüme dışında ağrı sızı hissetmedim. hiçbirşey anlamıyorsun.biranda oluyo bitiyo.. inşallah herşey yolunda gidicek ve sende bizler gibi mutlu mutlu ayna karşısında geçireceksin zamanını...(şahsen artık ayna karşısından ayrılamıyorum) :))))) şimdiden geçmiş olsun öpüyorum seni...

X