Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

tamam gidelim beraber ne ölümüz cıkacak hicbirşey yapamaz

Canım avukatımızla görüştüm. Devlet hastanesinden veya senin beni muayene eden dr.dan rapor alırsak dava açabiliyormuşum...
Raporda oluşan kamplikasyonlar belirtilecekmiş. Dikiş atılması gereken yerler ayrıca sarkıklığı :KK43:
Haftaya cuma şişli etfal'den rapor isteyeceğim. İnş. verirler :KK43: alamazsam senin doktorunu arıyacağım verir değil mi :KK43: ???

Canım avukatımızla görüştüm. Devlet hastanesinden veya senin beni muayene eden dr.dan rapor alırsak dava açabiliyormuşum...
Raporda oluşan kamplikasyonlar belirtilecekmiş. Dikiş atılması gereken yerler ayrıca sarkıklığı :KK43:
Haftaya cuma şişli etfal'den rapor isteyeceğim. İnş. verirler :KK43: alamazsam senin doktorunu arıyacağım verir değil mi :KK43: ???

bilmem ki verirmi canım sormak lazım ama benim bildigim devlet hastanesinden bu raporu almak daha kolay yinede araştır bakalım

merhabalar,

dün ameliyat olup akşam eve çıktım ama çok çok iyiyim. zaten göğüslerim çok büyük değildi toplam 500 gr çıkarıldı. ameliyattan 2 3 saat sonra gayet iyi hissettim ken dimi c.tesi kontrol ve pansuman yapılacak. şimdilik hiçbir sıkıntım yok.... ameliyatım Çağıner hastanesinde oldu çok memnun kaldım ekip çok ilgili ve iyiydi.

ÖZELLİKLE DOKTORUM PROF.DR.FUAT YÜKSEL'E SONSUZ TEŞEKKÜRLER......Başarılı bir doktor olmasının yanısıra verdiği güven ve mütevazi kişiline hayran kaldım.. Bir doktorla değilde sanki abimle muhatap olmuş gibiydim. ameliyattan hiç korkmadım beni çok rahatlattı... ameliyat olmak isteyenlere en azından fuat beyle görüşmeden karar vermemelerini tavsiye ederim.

daha sonra gelişmeleri yazıcam. şuan göğüslerim çok şiş ve sütyensiz halini henüz bende görmedim ama şuan bile hoş görünüyorlar.
herkese geçmiş olsun görüşmek üzere.....

BEN SENİN GİBİ DÜŞÜNMÜYORUM TABİKİ HERKEZİN KENDİ TEKNİGİ VARDIR, AMA BU HASTAYA DOGRU DÜZGÜN BİR ACIKLAMA YAPMA GEREGİ DUYMADAN NASIL KESİ TEKNİGİ UYGULUYACAGINI SÖYLEMEDEN YAPMASI BENCE YANLIŞ. Hem birbusenin cokda büyük bir meme ölcüsü yokmuş ,Arkadaşlar bence tecrübelerimizi olumlu, olumsuz paylaşmamız güzel ama günde 7 8 ameliyat yapan, işine yeterince özen göstermeyen, ve hastasına kötü davranan doktorlarıda ELİNDEN geleni yapmıştır diye haklı görmeyelim.BU AMELİYATI OLMAK İSTİYEN VE BU FORUMA TAKILAN KİŞİLERE DOGRU BİLGİLER VERMİŞ OLURUZ.SEVGİLER

Aman yanlış anlaşılmış olmayayım,hastaya bu sekilde davranmasını hiçbir durum haklı gösteremez ben sadece herkesin bir yöntemi vardır diyerek doktorun hakli oldugunu da soylemiyorum
kesı tekniği hakkında bilgi vermemiş olduğunu da bilmiyordum.
Doktorum bana yapacagı bütün kesklerin bilgisini ve iz kalacağını emzirme yetimi belli oranda kaybedeceğimi bunları kabul ediyorsam ameliyat edeceğini söylemişti
Sonuçta burda doktorun sırf tavrından dolayı bile isin pesini bırakmaman gerektiğini savunuyorum

merhabalar,

dün ameliyat olup akşam eve çıktım ama çok çok iyiyim. zaten göğüslerim çok büyük değildi toplam 500 gr çıkarıldı. ameliyattan 2 3 saat sonra gayet iyi hissettim ken dimi c.tesi kontrol ve pansuman yapılacak. şimdilik hiçbir sıkıntım yok.... ameliyatım Çağıner hastanesinde oldu çok memnun kaldım ekip çok ilgili ve iyiydi.

ÖZELLİKLE DOKTORUM PROF.DR.FUAT YÜKSEL'E SONSUZ TEŞEKKÜRLER......Başarılı bir doktor olmasının yanısıra verdiği güven ve mütevazi kişiline hayran kaldım.. Bir doktorla değilde sanki abimle muhatap olmuş gibiydim. ameliyattan hiç korkmadım beni çok rahatlattı... ameliyat olmak isteyenlere en azından fuat beyle görüşmeden karar vermemelerini tavsiye ederim.

daha sonra gelişmeleri yazıcam. şuan göğüslerim çok şiş ve sütyensiz halini henüz bende görmedim ama şuan bile hoş görünüyorlar.

Çok çok gecmis olsun bol bol dinlemeye bak şimdilik çıkar bak sutyenini de korkma çünkü çok güzel gorunuyorlardir su anda:)

merhabalar,

Evet ya ağrı, sızı olmuyor.. Çok sevindim iyi olmana... Geçmiş olsun cnm.tekrar

Aman yanlış anlaşılmış olmayayım,hastaya bu sekilde davranmasını hiçbir durum haklı gösteremez ben sadece herkesin bir yöntemi vardır diyerek doktorun hakli oldugunu da soylemiyorum
kesı tekniği hakkında bilgi vermemiş olduğunu da bilmiyordum.
Doktorum bana yapacagı bütün kesklerin bilgisini ve iz kalacağını emzirme yetimi belli oranda kaybedeceğimi bunları kabul ediyorsam ameliyat edeceğini söylemişti
Sonuçta burda doktorun sırf tavrından dolayı bile isin pesini bırakmaman gerektiğini savunuyorum

Evet sadece bana davranış şekli yüzünden bu işin peşini bırakmayacağım..

kızlar bende oldum ve eve geldim ikisinden toplam iki buçuk kilo çıkartmış dotorum sağ kolum uyusuk altıbuçuk saat kaldım ameliyatta tansiyon aletini çok sıkımışlar galiba suan göğüslerm çok morardı şisti canım yanıyo enfeksiyon kapmaması lazım dedi doktorum ne yapmalım tecrübeli arkadaşlar

kızlar bende oldum ve eve geldim ikisinden toplam iki buçuk kilo çıkartmış dotorum sağ kolum uyusuk altıbuçuk saat kaldım ameliyatta tansiyon aletini çok sıkımışlar galiba suan göğüslerm çok morardı şisti canım yanıyo enfeksiyon kapmaması lazım dedi doktorum ne yapmalım tecrübeli arkadaşlar

gecmiş olsun iki bucuk kg mi cok degilmi meme kaldımı,canım ya cok dikkat et iyi dinlen.ilaclarını kullan moralini bozma gececek bu agrılar

Kızlarrr............ogltkn size çok selam söylüyor...

ogltkn : yesimcim slm cnm. (yani ben :) ben kadinlar kulubunden ogltkn:) foruma giremiyorum. moderator bana fatih dagdelene hakaret ettigim için ceza vermiş. daha kac gun giremem bilmiyorum kızların hepsine benden slm soylersin..sen jeselec'in dr.na gitmişsin gecmiş olsun cnm. nsl içine sindimi o doktor? benim de aklımda o dr. var da..senin izlenimlerin nasıl?

Son düzenleme:
Kızlarrr............ogltkn size çok selam söylüyor...

ogltkn : yesimcim slm cnm. (yani ben :) ben kadinlar kulubunden ogltkn:) foruma giremiyorum. moderator bana fatih dagdelene hakaret ettigim için ceza vermiş. daha kac gun giremem bilmiyorum kızların hepsine benden slm soylersin..sen jeselec'in dr.na gitmişsin gecmiş olsun cnm. nsl içine sindimi o doktor? benim de aklımda o dr. var da..senin izlenimlerin nasıl?

anlamadım ya ne hakareti bende merak etmiştim yoksun ne zamandır bu dr hakkında olumsuz yorum sanal alemde var zaten.Sana niye ceza verildi

biraz akıntım var ne zaman geçer acaba doktor yarın bandajları çıkarıcak gün geçtkçe daha iyi olyorum ama ço şişim var ve morlukta çok var enfeksiyon kapmaması lazım neler yapmalıyım arkadaşlar terlememeye çalışıyorum pansumanı doktorum yapacak ama simdiden kendimi çok hafif hissediyorum birbuse jeleset yeşimay yardımcı olun lütfen sizden güç alarak girdim ben bu ameliyata

biraz akıntım var ne zaman geçer acaba doktor yarın bandajları çıkarıcak gün geçtkçe daha iyi olyorum ama ço şişim var ve morlukta çok var enfeksiyon kapmaması lazım neler yapmalıyım arkadaşlar terlememeye çalışıyorum pansumanı doktorum yapacak ama simdiden kendimi çok hafif hissediyorum birbuse jeleset yeşimay yardımcı olun lütfen sizden güç alarak girdim ben bu ameliyata

bitanem yeni ameliyatlısın normal böyle şeyler... dr.dediklerini harfiyen uygula gerçe yapılacak önemli bisey yok.. benim 3 ay aktı yani normal.. her hafta yada 2 günde bir dr.na gitmeyi ihmal etme canım.. acil şifalar dilerim.. öptüm çok.

canım bende morluk ve akıntı hic olmadı sonradan akıntı olurmu bilmem bu konuda ne yapılır bilmiyorum ama doktorunla konuş bunları

sevgili ogltkn; olan olaya gülsem mi üzülsem mi anlayamadım.. kusura bakmasınlar ama biz burda paylaşım yapıyoruz ayrıca senin yazdığın hiçbir yorumda ben hakaret göremedim.. yoksa hakaret anlayışımız mı farklı adminlerimizle? yada doğruları yazdığımız için mi hakaret sayılıyor? neyse umarım bu olay seni ve bizleri bu forumdan soğutmaz çünkü gayet saygı ve sevgi anlayışıyla paylaşımlar yapıyoruz burda.. tecrübelerimiz , iyi-kötü yaşadıklarımızı aktarıyoruz..

ben izler ve yaralar konusunda pek şanslı değildim sevgili selma, akıntıların bir iki haftaya kadar yaraların kabuklarının sertleşmesiyle bitecektir ve dökülüp sadece çizgileri kalıcaktır..

merhabalar,

bugün 4.günüm... dün kontrole gittim. herşey gayet yolunda dedi doktorum. benim 80 c idi b oldu şimdi. toplam 500 gr. çıkarıldı. esas amaç göğüs dikleştirme idi. korkunç sarkıktı göğüslerim. ama hazır olmuşken birazda küçülsün istedim. zaten vücut yapıma göre büyük görünüyorlardı.. neyse ameliyatımın çok başarılı geçtiğini söyledi doktorum. çok aşırı ağrı sızı olmadı. ilk ayıldığımda baskı ve çürük ağrısı vardı ama okadar çok üşüyordumki ağrı geri planda kaldı. 1 2 saat sonra tamamen ayıldığımda ise hiç ağrım yoktu. ilk gün kendimi süper iyi hissettim hemen ayaklandım. saat 9 00 da ameliyata girdim 11 00 da çıktım. akşam üzeri 5 de sanki hiç ameliyat olmamışım gibi rahattım. dolayısıyle doktorum istersen evine gidebilirsin deyince balıklama atladım. yani hastanede kalmadım. 2.gün çok hafif ağrı ve sızılar başladı özellikle koltuk altım çürük gibi ağrıyodu ve oldukça şişti. 3.gün ağrılar hiç yok denecek kadar azdı. gece sırtüstü yatmak rahatsız edici bide sabah ilk kalktığımda biraz ağrı oluyor. ama dayanılmaz ağrım hiç olmadı. 3.gün yani dün kontrole gittim. şimdilik herşey yolunda görünüyor. bugün ilk defa duş aldım. ilk kez tam anlamıyla göğüslerimi gördüm. şekil süper baya küçülmüşler. ama tabii izler ürkütücü... ben biraz yara konusunda soğukkanlı değilimdir içim kalırmaz...
canım tatlı değil acıya dayanırım ama görünce yaraları içim tuhaf oluyor. neyse pansuman işini allahtan eşim hallediyor şimdilik kendim yapamam. şu an hernekadar şekil daha oturmasada aynada gördüğüm göğüsler beni çok mutlu etti.... keşke 10- 15 sene önce olsaymışım bu ameliyatı.. şimdilik bu kadar arkadaşlar... tabii şuan hiçbir sorun yok ama inşallah bundan böyle de dikişlerle ilgili olumsuzluk yaşamadan atlatırım henüz çok erken tabiiki. okuduğum yorumlarda aylar sonra problem yaşayan arkadaşlar var...

neyse arkadaşlar gelişmeleri sürekli yazacağım. hepinizi öptüm şimdilik hoşçakalın

canım çok geçmiş olsun aynı gün ameliyat olduk. tabii senin ameliyatın bana göre bayağı ağır. kendine çok dikkat et öptüm...

X