Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

kızlar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim bu gün pansumana gittim doktoruma herşey yolunda dedi umdudumdan daha iyi dedi bandajları çıkardı yni göğüs ucundakileri ya kızlar çok kötü görünüyo tabi şuan çok şişler evet ama çok kötü görünüyolar ağladım biraz geçecek değilmi arkadaşlar :KK43:
ya birde doktorum dişişsiz iç çamaşırı giy dedi ama canım çok acır diye düşünüyorum şeklini alması için giymek gerekiyomuş galiba şekli çok güzel görünüyo ama göğüs uclarım çok fena yaa ne olur bişeyler söyleyin

kızlar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim bu gün pansumana gittim doktoruma herşey yolunda dedi umdudumdan daha iyi dedi bandajları çıkardı yni göğüs ucundakileri ya kızlar çok kötü görünüyo tabi şuan çok şişler evet ama çok kötü görünüyolar ağladım biraz geçecek değilmi arkadaşlar :KK43:
ya birde doktorum dişişsiz iç çamaşırı giy dedi ama canım çok acır diye düşünüyorum şeklini alması için giymek gerekiyomuş galiba şekli çok güzel görünüyo ama göğüs uclarım çok fena yaa ne olur bişeyler söyleyin

merhaba canım
bende ilk kez dün gördüm göğüslerimi şekil filan süper ama dikiş izleri meme başı korkunç (korku filmi gibi) görünüyor. aynen bende senin gibi endişeliyim. zaten ben başkalarına karşı soğukkanlıyımdır ama kendi yarama bakamam. ağrı sızıyı çok dert etmem ama kanlı canlı bir yara görünce vücudumda sinirim bozulur. safra kese ameliyatı olduğumda göbek deliğimdeki dikişleri görünce katıla katıla ağlamıştım sinirim bozulduğu için ailem canım yanıyor zannedip panik olmuştu. düşün yani okadar sinirim bozuluyor. göğüslerimede şöyle uzaktan kısık gözlerle baktım. eşim pansumandan sonra oturduğumda rengin soldu ne oluyo sana diye sordu. çook sinir bozucu.
neyse bu sürecide bir şekilde atlatıcaz. beni doktor 3 hafta sonra çağırdı. sen bi daha ne zaman gidiceksin doktora????

merhaba canım
bende ilk kez dün gördüm göğüslerimi şekil filan süper ama dikiş izleri meme başı korkunç (korku filmi gibi) görünüyor. aynen bende senin gibi endişeliyim. zaten ben başkalarına karşı soğukkanlıyımdır ama kendi yarama bakamam. ağrı sızıyı çok dert etmem ama kanlı canlı bir yara görünce vücudumda sinirim bozulur. safra kese ameliyatı olduğumda göbek deliğimdeki dikişleri görünce katıla katıla ağlamıştım sinirim bozulduğu için ailem canım yanıyor zannedip panik olmuştu. düşün yani okadar sinirim bozuluyor. göğüslerimede şöyle uzaktan kısık gözlerle baktım. eşim pansumandan sonra oturduğumda rengin soldu ne oluyo sana diye sordu. çook sinir bozucu.
neyse bu sürecide bir şekilde atlatıcaz. beni doktor 3 hafta sonra çağırdı. sen bi daha ne zaman gidiceksin doktora????

canım ben bir sorıun olmazsa cuma gideceğim yarın duş alabilirsin dedi doktorum ben üniversite hastanesinde oldum çok özverili çalışıyorlar çok memnun kaldım doktorumdan
aynen benimde göğüs uçlarım korku filmi gibi ya çok ürkütücü ama böyle dışardan çok güzel görünüyo sen iç çamaşırı takmaya başladın mı

sevgili ekim68 çokkk geçmiş olsun ve selmacım seninde geçmişler olsun..

sevgili jelesec senin 17.gün hala bant var diyosun peki pansumanını kim yapıyor?????? izleri hala görmedin mi? ameliyatın ters t mi yoksa lolipop mu? ekimcim ne şanslı pansumanını eşi yapıyormuş ben ilk günden beri kendim yapıyorum ve sanırım uzunn bir süre daha kendim yapıcam:KK43:

yeşimaycım çok teşekkür ederim. senin son durumun nedir çok merak ediyorum.
evet haklısın çok şanslıyım bu konuda... eşim gerçekten böyle durumlarda çok ilgilidir. bana çok yardımcı oldu. evde olduğu sürece 4 gündür herşeyi o yaptı. ben hep dinlendim. pansumanı o olmasa ben çok zor yapardım. herhalde ayılır bayılırdım:))))) bu konuda çok tahammülsüzüm. ameliyat günü ve sonrası çok soğukkanlıydım. güle oynaya girdim çıktım ameliyata.:)) ama şu yaraları görmeye hiç tahammülüm yok. c.tesi günü rengim attı valla kendimi görünce:)))senin lafın geldi aklıma zombi gibi:))) bugün ilk kez evde yalnızım 5.günüm kendimi sıkmadan şöyle bir evi toparlıyorum yavaş yavaş. fuat bey ağır kaldırmak bir yere uzanmak ve ağır işler hariç günlük yaşantına dönebilirsin dedi. ama ben yinede çok dikkat ediyorum.

seni çok öptüm son durumun hakkında bilgi verirsen sevinirim... şimdilik hoşçakal

canım ben bir sorıun olmazsa cuma gideceğim yarın duş alabilirsin dedi doktorum ben üniversite hastanesinde oldum çok özverili çalışıyorlar çok memnun kaldım doktorumdan
aynen benimde göğüs uçlarım korku filmi gibi ya çok ürkütücü ama böyle dışardan çok güzel görünüyo sen iç çamaşırı takmaya başladın mı

ben ameliyattan çıktığımda zaten medikal sütyen takmıştı doktorum. bunu kendisi temin ediyor. önden fermuarlı sporcu sütyeni sitilinde baya rahat. gerçi normalde yatarken sütyene tahammül edemem ama mecburen kullanıcaz artık. 1,5 ay gece gündüz takıcam sütyeni. 3.gün doktorum pansuman yaptı. 4.gün duş aldım. gün aşırı muhakkak duş alıp pansuman yapılacak gazlı bez konulacak dikişlerin üzerine dedi doktorum. genel anlamda herşey çok iyi görünüyor herhangi bir sıkıntın olmazsa 3 hafta sonra kontrole bekliyorum dedi. biliyosun her doktorun tekniği ve ameliyat sonrası önerileri birbirinden farklı. ama genel olarak anladığım şuki yaralar iyileşinceye kadar yaklaşık 1,5 ay kol hareketlerine dikkat etmek, düzenli duş hijyen ve pansuman, sigara içmemek, geceleri sırtüstü yatmak gerekiyor. bunları itina ile uyguladığın takdirde ciddi bir sorun yaşanmıyor. ancak tüm bunlara rağmen sıkıntı yaşayan bazı arkadaşlar var herhalde buda bünyeyle ilgili. sen doktorunun önerilerini ciddiyetle yerine getir. kendini iyi hissedince ağır işler yapmaya kalkışma sakın bu çok önemli. inşallah sorunsuz atlatırız bu süreci tekrar geçmiş olsun çok öptüm...

canım moralini bozma gececek sonucda. doktorun kim nerde oldun.benim südyenimi doktor hastanedeyken giydirmişti, gögüs uclarının öyle olması normalmiymiş ,doktoruna sor benim öyle sorunum olmadı.panik yapmanı anlıyorum gögüs ucundaki dikiş mi seni rahatsız eden

canım moralini bozma gececek bu bir sürec.benim hastaneden cıkmadan südyenim takılmıştı seni meme ucundaki dikişmi rahatsız ediyor

Ayy canım evet bende çok ağlamıştım :KK43: okadar kötü beklemiyordum çünkü.. Sonra hepsi geçiyor.. Merak etme sonuçta yeni ameliyat oldun.. Öyle olması normal çünkü sonuçta göğüs ucunu yukarıya taşıdı ve dikişli işte :KK70: Kıyamam yok yok birşey olmaz...
Ama sütyen vermedimi dr. sana ? sporcu sütyeni ? herkeze veriliyor diye biliyorum ??? 6 ay giymek gerekiyormuş.. Benim dr. 2 ay dedi ama benim Cuma 5 ay olacak hala giyiyorum... !!! SSK da başka bir dr. ile görüştüm en az 6 ay giyin dedi diye giyiyorum işte..
Çok öptüm canım benim. Kendine iyi bak.

merhaba canım

Bence çok bakma canım.. Bakınca moreli bozuluyor insanın.. Bırak eşin yapsın pansumanını ve kapasın sen hiçbirşey görme olurmu...
Evet iyi bilirim çok kötü oluyor insan...

Ameliyat'ın hemen ardından bir takıyorsun aylarca ? Allah allah siz neden hala takmadınız ?? Enterasan yaa !!!

cocuklar gelecekmi ona göre yer ayarlayalım oyun alanı olan yer lazım benim icin sorun yok cocuklu, cocuksuz farketmez.

Canım benim içinde fark etmez.. Gelirlerse onlarda eğlenirler diye düşünüyorum. Gelmesinler derseniz benim için problem yok evde yalnız kalabiliyor sonuçta :) Siz karar verin ben uyarım.....
Yeşimay capitol için uzak demişti.. Başka yermi diyorsunuz yoksa capitol de ok.miyiz.. onuda söyleyin...

Canım benim içinde fark etmez.. Gelirlerse onlarda eğlenirler diye düşünüyorum. Gelmesinler derseniz benim için problem yok evde yalnız kalabiliyor sonuçta :) Siz karar verin ben uyarım.....
Yeşimay capitol için uzak demişti.. Başka yermi diyorsunuz yoksa capitol de ok.miyiz.. onuda söyleyin...

aslında seninle gittigimiz yere yakın güzel ,yerler var oyun odası cocukların başlarında duran ablalar da var onlar oynar bizde rahat sohbet ederiz.mesela sahan ataşehirde oyun odası cok güzel ben daha önce gitmiştim kız kardeşim develiyi de tavsiye etti cocuklar gelecekse ,onların da bizim de rahat edecegimiz yer olsun.Tabi bu fikir sizler ne düşünüyorsunuz

kızlar teşekkür ederim ilginize ilk başlarda çok şiş olacak zaten dedi doktorum ilk birkaç gün takmayalım demişti bugün pansumana gittiğimde tak dedi ama ben takmak istemiyom çok canım acır diye düşünüyorum ama galiba şekil alması için takmak lazım ama bu seferde terlerse enfeksiyon falan kaparsa ne olacak ya ne yapsam acaba hem enfeksiyon kapmasından korkuyorum hemde dikişlerimin acımasından ama şekil almsı için gerekiyor galiba ne yapayım kızlar ne diyosunuz

kızlar teşekkür ederim ilginize ilk başlarda çok şiş olacak zaten dedi doktorum ilk birkaç gün takmayalım demişti bugün pansumana gittiğimde tak dedi ama ben takmak istemiyom çok canım acır diye düşünüyorum ama galiba şekil alması için takmak lazım ama bu seferde terlerse enfeksiyon falan kaparsa ne olacak ya ne yapsam acaba hem enfeksiyon kapmasından korkuyorum hemde dikişlerimin acımasından ama şekil almsı için gerekiyor galiba ne yapayım kızlar ne diyosunuz

canım bence takmak zorundasın. vakit kaybetmeden tak derim ben... evet benimkilerde şiş... bir baskı hissi veriyor sütyen şu anda ama dikişlerin acımıyor. üstelik sütyenle kendimi daha güvenli hissediyorum ben. dün duş alırken sütyeni çıkarınca rahatladım ama aynı zamanda da korktum. sütyen göğsümü koruyor gibi geliyor. hatta ben normalde sütyene tahammül edemeyen biriydim. dışardan eve gelince önce ayakkabı sonra sütyeni çıkarırdım. hele hele gece uyurken takmak mı asla!!!! şu an dikişlerimin üzerinde gazlı bez var boylu boyunca onuda sütyen tutuyor. hem sürtünme olmuyor hem göğüs bandajlı gibi korunuyor. uygun bir sporcu sütyeni(dikişsiz) pamuklu hatta önden fermuarlı al rahat edersin...

tamam canım sen karar ver görüşme işini ben ayarlarım doktorla işallah amerikada olmaz o gün.Ben de az iz var canım potluk yok şimdilik sorun yok ama ilerde ne olur bilmiyorum.Her doktorun teknigi farklı ama ben bantla cok rahat ettim, izler ilk günler cok kötü oluyormuş ,en azından bunu görmemiş oldum.

jeselec,
buluşma için herkes ok diyor anladığım kadarıyla, o zaman 17 aralık için bana randevu alsak mı acaba? doktoru ben mi arayayım? ya da nasıl yapsak ? ben özel mesaj gönderemiyorum henüz, sen bana mail adresini özelden göndersen de şu randevulaşma işin bi konuşsak:KK34:

Son düzenleme:
aslında seninle gittigimiz yere yakın güzel ,yerler var oyun odası cocukların başlarında duran ablalar da var onlar oynar bizde rahat sohbet ederiz.mesela sahan ataşehirde oyun odası cok güzel ben daha önce gitmiştim kız kardeşim develiyi de tavsiye etti cocuklar gelecekse ,onların da bizim de rahat edecegimiz yer olsun.Tabi bu fikir sizler ne düşünüyorsunuz

Ben okey'im cnm. Arkadaşlar ne diyorsunuz ???

X