Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Arkadaşlar agrım oldugu için bazı kelime hatası yapmışım bu dinlenme sürecinde neleri yapıp neleri yapmamalıyım.yardımcı olursanız sevinirim.

jelesec günaydın ve tekrar geçmiş olsun...
hızlı bir iyileşme sürecin olsun inşallah..

ameliyat sonrasını anlatmanı rica edeceğim senden eğer senin için zahmet olmazsa...
uyandığın andan itibaren neler yaşadın?....göğüslerin sargılımı...sargı için bazıları dikişlerin üzerine yapıştırılan bant var sadece diyor, seninki de öyle mi? dikişlerini gördünmü, potluk var mı? direnin varmıydı? dikişlerin alınacak mı? yoksa kendiliğinden eriyen dikiş mi? hadi nolur en ince detaya kadar anlat :)

jelesec günaydın ve tekrar geçmiş olsun...
Hızlı bir iyileşme sürecin olsun inşallah..

Ameliyat sonrasını anlatmanı rica edeceğim senden eğer senin için zahmet olmazsa...
Uyandığın andan itibaren neler yaşadın?....göğüslerin sargılımı...sargı için bazıları dikişlerin üzerine yapıştırılan bant var sadece diyor, seninki de öyle mi? Dikişlerini gördünmü, potluk var mı? Direnin varmıydı? Dikişlerin alınacak mı? Yoksa kendiliğinden eriyen dikiş mi? Hadi nolur en ince detaya kadar anlat :)

canım sagol dileklerin icin lazer lipoliz olan bölgelerim agrıyor memelerimde ufak sızlamalar var ama dayanabilinir agrılar.uyandıgımda cok agrım vardı sırtım bacaklarım yag alınan bölgeler gögüslerim sargılı degildi bantlar vardı iyikide öyleymiş memelerimi görünce agrılarımı unuttum dikişlerimi sadece meme ucunu gördüm kötü degildi evet drenlerim vardı 2 gün sonra cıkarıldı

Ameliyatım cok uzun sürdü 6 saat o yüzden toparlanmam biraz uzun sürecek gibi umarım bu eziyete deger bekleyip görecegim

jelesec, lazer lipolizle ilgili ne yazık ki bilgim yok, ama tahminime göre sen kombin bir operasyon geçirdin. yani sanırım lazer lipoliz memeye uygulanan bişi değil :44:
sana o kadar çok soru sormak geliyor ki içimden, hatta yanında olsam, bu süreci birebir hem gözlemleyebilsem hem de sana bir yardımım dokunsa...belki kollarını kullanırken canın acıyordur, bu yüzden yorulmaman için, -hakkımı saklı tutarak- şimdilik sorularımı sormuyorum.....sen biran önce toparla, sonra da bize bol bol anlat :)

öpüyorum...

yeşimay slm canım...
sen nasılsın? doktorun çok güzel şeyler söylemiş..kapanacak demiş, umarım hiç dikişe bile gerek kalmadan kapanır.. geçecek bu günler, ve biz burada yine konuşuyor olacağız kısmetse...belki o zaman sen benim ameliyat hikayemi okuyor olursun :)

potluklarla ilgili fuat bey kesin konuşuyor anladığım kadarıyla...bir bildiği olmasa bu kadar emin konuşmaz bence..sen içini rahat tut..herşey istediğin gibi olacak ben bundan eminim..

sen oğlunla ilgilenebiliyor musun? sarılmak vs. sıkıntı oluşturuyor mu?

merhaba ekim68 ; evet kesinlikle o benim :) yani eşi ve küçük oğlumla gelmiştim ama sizi şuan hatırlayamıyorum:KK43: sizin adınıza da çok sevindim inşallah hayırlısıyla sorunsuz atlatırsınız ameliyatınızı:) benim şuan tek problemim şu göğüs ucumda ki oyukluk, geçen hafta cuma oradaydım ve fuat bey yine temizledi şuan sanki hiç kapanmayacak gibi çok kötü yani dikişsiz hayatta kapanmaz hatta ciddi bir dikiş istiyor bence ama fuat bey korkmamamı söylüyor, dikişle kapanacak diyor ben kendisine güveniyorum, bazen olan bişeymiş bu en korktuğum şeydi, korktuğun başına gelirmiş ya yine ispatlandı yani :) ker nasıl bizleri unuttu:KK43: görür yada konuşursanız kulağını çekersiniz bizim adımıza:) ben fuat beyi onun sayesinde tanıdım ve seçtim.. göğüs altında ki büzülen yerler ve potlukları ne durumda çok merak ediyorum doğrusu, fuat bey hepsi geçicek diyor ama bende bu şans varken bende onlarda kalır :KK43: neyse çok olumsuz olmiyım, pozitif düşüneyim... umarım sizin içinde herşey mükemmel geçer ve deneyiminizi bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruzzz.. öpüyorum sizi..

tekrar merhaba,
yeşimay fuat bey gerçekten ilgili ve işini bilen bir doktor. ablam 6 sene önce (o zaman 43 yaşındaydı) karın gerdirme ve göğüs toparlatma yaptırdı. Doğrusu o zamanlar ben estetik olayına çok karşıydım ama ablamdaki ve ker deki sonuçları görünce bende ikna oldum. Hatta bu yaşıma gelmişim bu saatten sonra ne gereği varki diye düşünüyodum. Ancak şimdi çok pişmanım keşke ikinci çocuğumu doğurduktan sonra olsaydım. İki oğlum var biri 20 biri 16 yaşında. iki çocuğumuda aşırı sütüm olmasına rağmen enziremediğim gibi ikinci doğumumda süt kanallarımda aşırı süt biriktiğinden hastanelik oldum ve süt kanallarımı açmak için göğüslerime sıcak ve soğuk tamponlar uygulayarak inek sağar gibi makineyle günlerce çektiler. aşırı derecede deforme oldum o dönemde. zaman içinde yaş ilerledikçe iyice sarktılar. Üstelik hayatım boyunca aşırı kilo alışverişim olmadı. vücut yapım alt bedenim 36 38 beden arası üstüm 42 beden. göğüslerimi kamufle ettiğimde incecik görünüyorum. yıllardır toparlayıcı ve baskılı sütyenler kullanıyorum ve mayo bikini alırken bunalıma giriyorum. kendimi kıyafet ve sutyenle iyi kamufle ediyorum ama beni mayolu veya üstümü saran bir kıyafetle görenler şaşırıyorlar.

yeşimay eminim sorunun kısa zamanda çözümlenecek ve sağlıklı ve güzel göğüslere sahip olacaksın. darısı başıma... haftaya perşembe günü 24 kasım için gün aldım. umarım herşey yolunda gider bende rahat atlatırım. ameliyattan korkmuyorum ama sonrasında sorun yaşarım diye korkuyorum sadece...tekrar herkese geçmiş olsun
Bu arada Ker le görüşürsem mesajını ileticem (okulu başladığı için çok yoğun) hoşçakal

jelesec, lazer lipolizle ilgili ne yazık ki bilgim yok, ama tahminime göre sen kombin bir operasyon geçirdin. Yani sanırım lazer lipoliz memeye uygulanan bişi değil :44:
Sana o kadar çok soru sormak geliyor ki içimden, hatta yanında olsam, bu süreci birebir hem gözlemleyebilsem hem de sana bir yardımım dokunsa...belki kollarını kullanırken canın acıyordur, bu yüzden yorulmaman için, -hakkımı saklı tutarak- şimdilik sorularımı sormuyorum.....sen biran önce toparla, sonra da bize bol bol anlat :)

öpüyorum...

ah ne iyi olurdu bana yardımcı olsan cok sagol canım evet kombin bir operasyon oldum lazer lipoliz yag alma canım kol basen sırt karın eh birde memeler uzun bir ameliyat oldu arada buraya takılıyorum vakit gecmiyor yoksa canım

tekrar merhaba,
yeşimay fuat bey gerçekten ilgili ve işini bilen bir doktor. Ablam 6 sene önce (o zaman 43 yaşındaydı) karın gerdirme ve göğüs toparlatma yaptırdı. Doğrusu o zamanlar ben estetik olayına çok karşıydım ama ablamdaki ve ker deki sonuçları görünce bende ikna oldum. Hatta bu yaşıma gelmişim bu saatten sonra ne gereği varki diye düşünüyodum. Ancak şimdi çok pişmanım keşke ikinci çocuğumu doğurduktan sonra olsaydım. Iki oğlum var biri 20 biri 16 yaşında. Iki çocuğumuda aşırı sütüm olmasına rağmen enziremediğim gibi ikinci doğumumda süt kanallarımda aşırı süt biriktiğinden hastanelik oldum ve süt kanallarımı açmak için göğüslerime sıcak ve soğuk tamponlar uygulayarak inek sağar gibi makineyle günlerce çektiler. Aşırı derecede deforme oldum o dönemde. Zaman içinde yaş ilerledikçe iyice sarktılar. üstelik hayatım boyunca aşırı kilo alışverişim olmadı. Vücut yapım alt bedenim 36 38 beden arası üstüm 42 beden. Göğüslerimi kamufle ettiğimde incecik görünüyorum. Yıllardır toparlayıcı ve baskılı sütyenler kullanıyorum ve mayo bikini alırken bunalıma giriyorum. Kendimi kıyafet ve sutyenle iyi kamufle ediyorum ama beni mayolu veya üstümü saran bir kıyafetle görenler şaşırıyorlar.

Yeşimay eminim sorunun kısa zamanda çözümlenecek ve sağlıklı ve güzel göğüslere sahip olacaksın. Darısı başıma... Haftaya perşembe günü 24 kasım için gün aldım. Umarım herşey yolunda gider bende rahat atlatırım. Ameliyattan korkmuyorum ama sonrasında sorun yaşarım diye korkuyorum sadece...tekrar herkese geçmiş olsun
bu arada ker le görüşürsem mesajını ileticem (okulu başladığı için çok yoğun) hoşçakal

umarım ameliyatın başarıyla gecer sonuclarından cok memnun kalırsın

umarım ameliyatın başarıyla gecer sonuclarından cok memnun kalırsın

Çok teşekkür ederim Jelesec. Anladığım kadarıyla sen baya komplike bir ameliyat olmuşsun çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda toparlanırsın. forumlardan ve internetten yaptığım araştırmalara göre ameliyat sonrası çok önemli. hernekadar kişiye göre değişsede bence sonrasında çok dikkatli olmak ve iyileşmek için acele etmemek gerekiyor. kendimi iyi hissediyorum ağrım sızım yok diye hemen günlük aktivitelere başlamamak lazım bence. ayrıca ablamda 6 yıl önce komple revizyon olmuştu lipo, göğüs toparlatma ve karın gerdirme birarada hemen 1 hafta içinde mecburen işe başlamıştı ama tabii iyileşme süreci de uzamıştı bu yüzden kendine dikkat et canım acele etme dinlenmeye bak. sevgiler....

sevgili ogltkn ve ekim68; evet inşallah geçicek.. şuan çok kötü görünüyor korku filminde ki canavarlar gibi, zombi gibi :) ama fuat bey bu bişey değil daha ne yaralar görüyoruz bizler siz alışık olmadığınız için kötü geliyor diyor:) ben kendisine güveniyorum zaten ekim68 ' in fuat beyi tanıması bizlerden çok daha eskiye dayanıyor..
sevgili ogltkn oğluma yaklaşık birkaç haftadır daha yakın sarılabiliyorum ama eskisi gibi sıkı sıkı sarılamıyorum acıyorçok sıkı sarılınca:) ama ilk ameliyat olduğumda hiç yaklaşamıyordum bile zaten ameliyattan ilk çıktığınızda çok yukarda, dik ve sertler.. hatta kucaklaşmayı sıcak bir kucağa hasret kalmıştım ilk bir ay.. ama yavaş yavaş yumuşamaya ve aşağıya inmeye başladıklarında daha rahat oluyorsunuz..
sevgili ekim68 benim doğum günümde ameliyatta olacaksınız umarım herşey sorunsuz ve sonuç tam istediğiniz gibi olur, vücut ölçüleriniz çok iyi ve göğüsler yapılınca mükemmel bir vücuda sahip olacaksınız ne mutlu.. görmüşsünüz beni be kiloluyum ameliyattan sonra sigarayı ellemedim bile bununda etkisiyle bayağı kilo aldım şimdi kara karaaaa... düşünüyorum nasıl vericem bu kiloları diye.. benimde bu kilolar hep hamilelikten kaldı:KK43: iki hamileliğimde de yaklaşık 30' ar kilo aldım yarısını verip yarıları üstümde kaldı:KK43: azimde yok rejim yapmaya, istikrar sıfır spor yapmaya... zayıf kişileri görüp ahhhh ahhh çekmekten başka bişi yapamıyorum..:)

sevgili ogltkn ve ekim68; evet inşallah geçicek.. şuan çok kötü görünüyor korku filminde ki canavarlar gibi, zombi gibi :) ama fuat bey bu bişey değil daha ne yaralar görüyoruz bizler siz alışık olmadığınız için kötü geliyor diyor:) ben kendisine güveniyorum zaten ekim68 ' in fuat beyi tanıması bizlerden çok daha eskiye dayanıyor..
sevgili ogltkn oğluma yaklaşık birkaç haftadır daha yakın sarılabiliyorum ama eskisi gibi sıkı sıkı sarılamıyorum acıyorçok sıkı sarılınca:) ama ilk ameliyat olduğumda hiç yaklaşamıyordum bile zaten ameliyattan ilk çıktığınızda çok yukarda, dik ve sertler.. hatta kucaklaşmayı sıcak bir kucağa hasret kalmıştım ilk bir ay.. ama yavaş yavaş yumuşamaya ve aşağıya inmeye başladıklarında daha rahat oluyorsunuz..
sevgili ekim68 benim doğum günümde ameliyatta olacaksınız umarım herşey sorunsuz ve sonuç tam istediğiniz gibi olur, vücut ölçüleriniz çok iyi ve göğüsler yapılınca mükemmel bir vücuda sahip olacaksınız ne mutlu.. görmüşsünüz beni be kiloluyum ameliyattan sonra sigarayı ellemedim bile bununda etkisiyle bayağı kilo aldım şimdi kara karaaaa... düşünüyorum nasıl vericem bu kiloları diye.. benimde bu kilolar hep hamilelikten kaldı:KK43: iki hamileliğimde de yaklaşık 30' ar kilo aldım yarısını verip yarıları üstümde kaldı:KK43: azimde yok rejim yapmaya, istikrar sıfır spor yapmaya... zayıf kişileri görüp ahhhh ahhh çekmekten başka bişi yapamıyorum..:)

yeşimay senden çok beklerken oğlunla eşini gördüm bende ilk randevum olduğu için heyecanlaydım. sana çok dikkat etmedim ama sanırım boyun uzun samimi olarak söylüyorum yanlış kişiden bahsetmiyorsam eğer benim gördüğüm bayan orantılı bir vücuda sahipti (kısa saçlı) bu ameliyatı azmettiysen bence zoru başarmışsın demektir. birazcık diyet ve iyileştikten sonra çok yorucu olmayan bir spor aktivitesi seni toparlayacaktır kanımca. yaşının genç olduğunu tahmin ediyorum 40 lara gelince metobolizma yavaşlıyor o yüzden şimdiden biraz dikkat edersen daha verimli bir sonuç alırsın bence. ben genetik olarak aşırı kilo almadım hayatım boyunca ama 40 dan önce 3, 5 kilo alınca azıcık dikkat ediyordum hemen gidiyordu kilolar fakat şimdi bende almaya ve zor vermeye meğilliyim o yüzden genelde korumaya dikkat ediyorum kilomu ve her yere yürüyerek gitmeye çalışıyorum bu bile en azından formumu koruyor. ayrıca daha önceki yorumlarda zayıflama ilaçları önerisi istediğini görmüştüm hiç tavsiye etmiyorum çünkü geçici ve anlık sonuçlar alınıyor çevremde kullananları gördüm ve pek başarılı bulmuyorum tabii birde sağlık adına etkileri kanıtlanmamış ilaçlar olmasıda cabası. herşey gönlünce olur umarım acele etmeden gittikçe temposu artan bir diyet daha başarılı olabilir. inşallah göğüsün ile ilgili problemini biran önce atlatırsın şuan en önemlisi bu bence sevgiler öptüm.....

Çok teşekkür ederim Jelesec. Anladığım kadarıyla sen baya komplike bir ameliyat olmuşsun çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda toparlanırsın. forumlardan ve internetten yaptığım araştırmalara göre ameliyat sonrası çok önemli. hernekadar kişiye göre değişsede bence sonrasında çok dikkatli olmak ve iyileşmek için acele etmemek gerekiyor. kendimi iyi hissediyorum ağrım sızım yok diye hemen günlük aktivitelere başlamamak lazım bence. ayrıca ablamda 6 yıl önce komple revizyon olmuştu lipo, göğüs toparlatma ve karın gerdirme birarada hemen 1 hafta içinde mecburen işe başlamıştı ama tabii iyileşme süreci de uzamıştı bu yüzden kendine dikkat et canım acele etme dinlenmeye bak. sevgiler....

söylediklerini dikkate alacagım canım acele etmek yok kendime uzun bir dinlenme dönemi verdim tek derdim 2 yaşındaki ogluma sarılamamak

ekim68 cim kesinlikle beni görmüşsün :) bir daha karşılaşırsak kendinizi tanıtınız olur mu? siz beni tanıyorsunuz bi seslenin :)

link vermek yasakmı bilmiyorum ama, netten yorumlara bakmak için araştırırken bu yazıyı buldum.ve kimseyi yanlış yönledirmemek adına paylaşmak istedim. birbuse'ciğim oku mutlaka...ben ilaçtan vazgeçtim :/

xxxxx

Yasakmış canım silinmiş mesajın... :KK43:

Ama bizzat kendim kullandım bu yüzden kendi deneyimlerime dayanarak kullan diyorum.

iyi akşamlar hanımlarrrr... nasılsınız? ben bugün doktoruma gittim, yine yaramı temizledi ve ölü hücreleri aldı ancak bu sefer ne üzüldüm nede korkmadım zaten doktorum da korkmamam gerektiğini bunun bazen olduğunu ama düzeleceğini söyledi bugün dikiş olacaktı ancak haftaya kaldı çünkü yaram hala sulu ve bu şekilde dikilirse iyileşmesi daha da gecikebilirmiş..

canım birbusecim mesajını görseydim inan bir dk bile düşünmeden beraber giderdik ama sana seviçli bir haber vereyim haftaya perşembe yine gideceğim doktorum fenerbahçe de 16:00-18:00 arasında muayhanesinde oluyor eğer istersen sonuçlarınla beraber o gün beraber gidebiliriz beni eşim götürüyor m. köyden geçiyoruz üst yoldan ben pek bilmiyorum oraları ama istersen bir şekilde buluşur doktora beraber gideriz ve ben fuat beyden eminim ki seninle ilgilenecektir.. ben bugün senin durumunu hafiften sordum sonuçlara bakmak gerektiğini ama genel olarak ağrılı olan birşeyden korkulmaz dedi yani allah korusun ilk akla gelen tümör ise ağrılı olan şeyler korkutmazmış.. bu senin içini rahatlatmıcaktır biliyorum ama ben seninle oraya gitmekten mutluluk duyarım.. ben özel msj atamıyorum sen dilersen bana özelden tel numaranı gönder ve ben seni arayayım ve beraber gidelim.. hem karın için görüşürsün dilersen.. zayıflama hapına gelince ben siteyi inceledim ama doktoruma sorayım dedim, benim görümcem g.o.paşa da oturuyor çarşıda gezerken yeni bir yer açılmış doğal ilaçlar satan bir shop ama garanti ve orjinal satıyor aynı dediğin satışta olmayan ve senin verdiğin hhs amblemli ilacı aldım, bakalım ne olacak.. fuat beyede sordum güldü bu tür ilaçlar insanı yıpratır ama denemek istiyorsan sen bilirsin dedi sevinerek eve geldim:) bakalım denicem inş. bir zararını görmeden zayıflarım.. beni haberdar et olur mu? yanındayım..

Ayy canım benim çok teşekkür ederim.
Ancak forumda belirtmiştim perşembe öğleden sonra şişli etfal'den mamografi sonucumu alacağım. Oradan özel bi hastaneye gidip meme ultrasonu çektireceğim önce şu bizim doktor bey'e göstereyimde bakalım ne diyecek. Eee sonuçta bakması gerekli öyle değil mi ??? Çok içime sinmezse falan birdahaki gittiğinde yazarım sana beraber gideriz olurmu bitanem.

Canım yaaa ..... benim için doktoruna danışmışsın çok teşekkür ederim. İnan çok sevindim bu duruma.. Benimki ağrıyor. Antibotik ve ağrı kesicimi bitirdim ağrım geçti sertlik az kaldı bakalım.

O aldığın hap ise eğer etki etmiyorsa sahtedir. Ben yıllardır o siteden alışveriş yaptığım için sonucunu gördüğüm için size öneriyorum yoksa asla zarar görmenizi istemem.
Evet biliyorum o haplar tehlikeli, zararlı ama veremiyoruz işte kilo :KK43: bu nedenle kullanıyoruz. Ve ben çok iyi sonuçlar aldım diyetimi bıraktım yada hapı bıraktım kilomu geri aldım. Ben şöyle düşünüyorum : Düzenli beslenirsek, suyumuzu ihmal etmezsek hapı kullanmakta zarar yok gibi !!! ben böbreklerimide takip ettiriyorum bu arada .. eee sonuçta hap kullanıyorum kolay değil :KK43: yinede güvenli olup olmadığı konusunda iyi emin olmak lazım içine karbonat koyup satanlar varmış aman dikkat :KK70:

Kendine iyi bak bitanem çok teşekkür ederim tekrar.. öptüm kocaman
bye

arkadaşlar herkese merhaba ameliyatım başarılı geçti çok ağrım var detayları daha sonra paylaşırım şimdilik hoşçakalın

Canım benim çok çok geçmiş olsun :KK70: Kıyamam sanaaa çokmu ağrın varrr ... Nasılsın birtanem ? Nasıl geçti ameliyatın ??

Arkadaşlar tecrübelerinize ihtiyacım var.ameliyat olalı bir kac gün oldu şimdi evdeyim kız kardeşim bnmle ilgileniyor.bu dinlenme sürecinde neleri yapaı nelere yapmamamıyım.2 yaşındaki oğlumu ne zamn kucagıma alabilirim doktorum bir hafta banyo yapmayacagımı söyledi siz bu süreci nasıl atlattınız cvb yazarsanız sevinirim.iyi günler...

Öncelikle geçmiş olsun canım..

Naz yap :KK70: bu güzel oluyor.. AĞır kaldırma yeter daha ne yapacaksınki.. Zorlama kendini..
4,5 AY oldu benim hala yüz üstü yatamıyorum söylemek istedim :KK70: Hemen heveslenen arkadaşlara iletmek istedim de :KK70:

canım benim çok çok geçmiş olsun :d kıyamam sanaaa çokmu ağrın varrr ... Nasılsın birtanem ? Nasıl geçti ameliyatın ??
bugün daha iyiyim şükürler olsun canım agrılarım azaldı aslında memem cok agrımadı yag aldırdıgım yerler zorladı beni.ameliyatım 6 saat sürmüş ama herşey yolunda gitmiş doktorum o gün tek beni ameliyat ettigi icin cok ilgilendi hastanedeki bakım 5 yıldızlı oteldeki gibiydi eve gelmeyip 1 2 hafta kalsak hic fena olmaz ev ne orası bir olmuyor

X