Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

merhaba işallah dikişe gerek kalmaz olursada üzülme canım yazında ilk gittigim doktoruda begendim demişsin adını yazarmısın..jelesec

canım yazıyım ama bu sitede yayınlanmasını istiyor mu ismini doktor bilemiyorum .. Belkide çabucak silebilirler.. Doktor nişantaşında muayhanesi doç. Dr.gürsel turgut, kendisi bildiğim kadarıyla ii bir doktor çok kafana takılırsa bi kerede onunla görüş..

sagol canım bu dr bende araştırmıştım iyi doktor diyorlar.

Yaklaşık 1 hafta 10 gün evvelinden ağrılarım başladı ve sol göğsümde meme ucumun hemen yanında bir şişlik, kızarıklık, ağrı, batma başladı. Geceleri ağrıdan uyuyamıyordum. Dokunamıyordum . Göğsümü tutup geziyordum. Bayramın 2.günü direk hastaneye gittim. Tesadüf Fatih bey'i çıkarken yakaladım. Göğsümde ağrı olduğunu söyledim. Odaya geçtik. Yatırdı beni 2 enjektör soktu göğsüme içinden sıvılar aldı. Ama çok acıdı. Kanlı bir sıvıydı :KK43: Benden mamagrofi ve ultrason filmi istedi ücretide 600,00 TL. miş. Veremezdim şu durumda . Zaten durumum iyi değildi :KK43:
Bende bugün şişli etfalden randevu alıp gittim. Şöyle bi muayene ettiler neden oraya gitmediğimi sordular ??? bende para için yaptıklarını söyledim. Siz en azından doğruyu söylüyor gerekeni yapıyorsunuz. Onlar özel hastane oldukları için para almak uğruna herşeyi yaptırıyorlar dedim. Doktor haklısın dedi.
Bana mamagrofi ve ultrason filmi çekmek için gün verdiler ama mamografiyi bugün çektiler önümüzdeki hafta perşembe günü alacağım. Fakat oraya göstermemi söylediler. Mamagrafiyi çektirmeden önce Fatih bey'in asistanını aradım. Yeni ameliyatlıyım sonuçta bu yüzden mamografi 40 yaş üstü kadınlara çekildiğini duydum Fatih bey istedi ama birdaha sorarmısın bir zararı olmasın dedim. tamam dedi sormuş beni tekrar aradı ve aynen şöyle söyledi.
Doktorumuz kendi hastanemizde çekmek istiyor kendi aletleriyle demezmi.
TAM PARA KOPARMA TUZAĞIYDI. en aptal insan bile bunu anlardı. Ne farkederdi ki ???
Dedim ki : Gözde hn. yeteri kadar çok ilgilisiniz hastalarınıza zaten. bukadar ilgili olmayın olurmu ..!!! Ben bu röntgenleri çektireceğim sizde paşa paşa bakacaksınız. Yoksa bu işin arkasını bırakmayacağım dedim. Tamam dedi.
Ağrılarım biraz hafifledi çünkü antibiyotik, ve ağrı kesici kullanıyorum. Şişlik ise indi çünkü içinden sıvı alınca bana rahatlıyacağımı söylemişti. Batma ve ağrı halen daha devam ediyor. Aman birşey olmasında gerisi önemli değil.
İşte buna canım çok sıkkın. :KK43:((

yaklaşık 1 hafta 10 gün evvelinden ağrılarım başladı ve sol göğsümde meme ucumun hemen yanında bir şişlik, kızarıklık, ağrı, batma başladı. Geceleri ağrıdan uyuyamıyordum. Dokunamıyordum . Göğsümü tutup geziyordum. Bayramın 2.günü direk hastaneye gittim. Tesadüf fatih bey'i çıkarken yakaladım. Göğsümde ağrı olduğunu söyledim. Odaya geçtik. Yatırdı beni 2 enjektör soktu göğsüme içinden sıvılar aldı. Ama çok acıdı. Kanlı bir sıvıydı :KK43: benden mamagrofi ve ultrason filmi istedi ücretide 600,00 tl. Miş. Veremezdim şu durumda . Zaten durumum iyi değildi :KK43:
bende bugün şişli etfalden randevu alıp gittim. şöyle bi muayene ettiler neden oraya gitmediğimi sordular ??? Bende para için yaptıklarını söyledim. Siz en azından doğruyu söylüyor gerekeni yapıyorsunuz. Onlar özel hastane oldukları için para almak uğruna herşeyi yaptırıyorlar dedim. Doktor haklısın dedi.
Bana mamagrofi ve ultrason filmi çekmek için gün verdiler ama mamografiyi bugün çektiler önümüzdeki hafta perşembe günü alacağım. Fakat oraya göstermemi söylediler. Mamagrafiyi çektirmeden önce fatih bey'in asistanını aradım. Yeni ameliyatlıyım sonuçta bu yüzden mamografi 40 yaş üstü kadınlara çekildiğini duydum fatih bey istedi ama birdaha sorarmısın bir zararı olmasın dedim. Tamam dedi sormuş beni tekrar aradı ve aynen şöyle söyledi.
Doktorumuz kendi hastanemizde çekmek istiyor kendi aletleriyle demezmi.
Tam para koparma tuzağıydı. En aptal insan bile bunu anlardı. Ne farkederdi ki ???
Dedim ki : Gözde hn. Yeteri kadar çok ilgilisiniz hastalarınıza zaten. Bukadar ilgili olmayın olurmu ..!!! Ben bu röntgenleri çektireceğim sizde paşa paşa bakacaksınız. Yoksa bu işin arkasını bırakmayacağım dedim. Tamam dedi.
Ağrılarım biraz hafifledi çünkü antibiyotik, ve ağrı kesici kullanıyorum. şişlik ise indi çünkü içinden sıvı alınca bana rahatlıyacağımı söylemişti. Batma ve ağrı halen daha devam ediyor. Aman birşey olmasında gerisi önemli değil.
Işte buna canım çok sıkkın. :KK43:((

ya böyle birşey mi var ya böyle bir şey varmı?nerde istersem orda cektiririm.benimde doktorum ataşehir memoriinde bendende memogrofi istedi ama ordaki fiyatlar yüksek oldugu için çektirmedim başka hastanede cektirdim sonuçları götürdüm.

birbuse canım durumuna çok üzüldüm ben yarın doktoruma gideceğim sormaya çalışıcam.. doktorunu hiç beğenmedim hemde hiç.. benim fuat beye bugün gitmem gerekiyordu eşimin son anda programı değişince yarına kaldı benimde doktoru arayıp söylemek hiç aklıma gelmedi saat 18:00 civarı fuat bey aradı nasıl olduğumu ve gelmediğim için merak ettiğini, yarın gelmemi söyledi bir bakalım eğer dikiş gerekiyorsa atalım yoksa bikaç gün daha bekleyelim dedi.. biz eşimle gerçekten şaşırdık çünkü böyle doktorlarımızın bizi aramasına alışık değiliz ve bu çok hoşumuza gitti.. bu arada şişli etfalde senin durumunla ilgili hiçbir açıklama yapmadılar mı? yani bir tanı koymadılar mı? umarım biran evvel iyileşirsin dualarım seninle adaşımm.. karın germe ameliyatı yaptırmada kararlıysan başka doktorları araştır, bu sefer ii araştır ve benim doktorumla da bi görüş derim .. araştırmadan atlama hemen ama , yoksa sende yay burcumusun? özelliklerini taşıyor gibisin benim gibi :)

ya böyle birşey mi var ya böyle bir şey varmı?nerde istersem orda cektiririm.benimde doktorum ataşehir memoriinde bendende memogrofi istedi ama ordaki fiyatlar yüksek oldugu için çektirmedim başka hastanede cektirdim sonuçları götürdüm.

Evettt bende sonuçları götüreceğim seve seve bakacak başka çaresi varmı sizce ???
Walla yırtarım ortalığı kıyamet kopartırım rezil olur.
Rezil ederim onları orda. :KK43:

birbuse canım durumuna çok üzüldüm ben yarın doktoruma gideceğim sormaya çalışıcam.. doktorunu hiç beğenmedim hemde hiç.. benim fuat beye bugün gitmem gerekiyordu eşimin son anda programı değişince yarına kaldı benimde doktoru arayıp söylemek hiç aklıma gelmedi saat 18:00 civarı fuat bey aradı nasıl olduğumu ve gelmediğim için merak ettiğini, yarın gelmemi söyledi bir bakalım eğer dikiş gerekiyorsa atalım yoksa bikaç gün daha bekleyelim dedi.. biz eşimle gerçekten şaşırdık çünkü böyle doktorlarımızın bizi aramasına alışık değiliz ve bu çok hoşumuza gitti.. bu arada şişli etfalde senin durumunla ilgili hiçbir açıklama yapmadılar mı? yani bir tanı koymadılar mı? umarım biran evvel iyileşirsin dualarım seninle adaşımm.. karın germe ameliyatı yaptırmada kararlıysan başka doktorları araştır, bu sefer ii araştır ve benim doktorumla da bi görüş derim .. araştırmadan atlama hemen ama , yoksa sende yay burcumusun? özelliklerini taşıyor gibisin benim gibi :)

Saol cnm ya sorma işte böyle :KK43:(
Aslında bende sizle bi gelip göstersem olmazmı ki :KK43: bakarmı ki :KK43: ?
m.köy de oturuyorum. Aracımda var eğer sizde araç yoksa beraber gideriz yada konvoy ne bilim bisiy yaparıs olmazmı ? :KK43:
Doktorun yeri nerede ??? Fuat bey'in hakkında hep iyi yorumlar duydum walla zaten karında onu düşünüyorum.
Ayrıca seni araması çok güzel birşey.. Bak bundan sonra bu bile birşeydir. Adamı herkeze tavsiye edersin yalan mı.. Ama ben ama bennnnnnnnn hee beklesin ederim...
Ya şişli etfalde zar zor gösterdim. Doktor bakmak istemedikçe ben nolur bi bakın nolur diyorum .. Adam anlamam diyor ben zorla açıp gösterdim napim yaa :)
İnsan birilerinden medet umuyor işte :KK43: Sonuçları bile ameliyat olduğun hastaneye göster dedi < Genel Cerrah. >
Anlayacağın hiçbir açıklama yapmadılar.
Amin canım saolasın. İnşallah.
Şu anda halen daha ağrım sızım yok şükür. Ama meme ucumun hemen yanında halka içerisinde bir sertlik elime geliyor. Belki birşey yok ben abartıyorum ne bileyim. Yinede korkutuyor insanı yaa ne yapayım :KK43:( sonuçlar bi çıksında... offf :KK43:
Yok birtanem ASLAN burcuyum :KK70:
Kendine iyi bak görüşmek üzereee.

Merhaba tekrardan,
Bugün ameliyattan sonra ilk kez doktoruma kontrole gittim ve haberler çok iyi, gördüğüm en iyi ameliyat sonrası hastalarındansın dediler :)

Haftaya dikişlerim alınacakmış, umarım başından beri iyi gidiyor herşey böyle de devam eder.

Sıkıntı yaşayan tüm arkadaşlarıma da acil şifalar diliyorum, en kısa zamanda herşey yoluna girer inşallah

Merhaba site sakinleri:)
Yaklaşık 3 senedir bu forumda ameliyat olanların yaşadıklarını okuyor, web sitelerinde fotoğraflara bakıyor, karar vermeye çalışıyordum.

Henüz evli değilim ve bebeğim de yok, ama yıllarca çektiğim sırt ve boyun ağrım bunlardan daha önemliydi. Belki çocuğum olduğunda emziremeyecektim, ya da sütüm aleri yapacaktı veya hiç çocuğum olmayacaktı. Bunları düşünüp kendime yeteri kadar eziyet ettiğime karar verip önceliği kendime verdim.

Salı günü ameliyat oldum ve Perşembe günü hastaneden drenlerim çıkartılarak taburcu oldum. İlk başta dedim ki acaba çok fazla mı ağrı kesici veriyorlar ondan mı hiç ağrım yok diye, hayır ilk günün sonunda antibiyotik dışında bir ilaç almadım. Şu anda antibiyotik ve ağrı kesici alıyorum ama öyle ağır ilaçlar değiller. Yani demem o ki ağrım yok, çok nadir ufak sızılar halinde o da ters bir hareket yaparsam oluyor ki çok normal.

Sırt üstü yatmak zorunda olmanız belki zor gelecek size, ki bana zor geliyordu ama alışılıyor ne var ki istediğim göğüslere sahip olmanın yanında...

His kaybım hiç yok, dikişler ters T şeklinde yapıldı, elbette şu anda şiş hafif mor ve hafif kanlılar, ama ben moralimi çok yüksek tutuyorum, hiçbir sıkıntı yaşamadan geçecek inanıyorum.

Her gün sabah akşam pansuman yapıyorum, henüz izler için filan bir krem kullanmıyorum, dikişler alındıktan sonra başlanır diye düşünüyorum.

Eğer merak edenler var ise eski hallerini ve en azından şu anki halinin fotoğraflarını paylaşabilirim.[/B]

Psikolojik değil sırt ağrılarım anında geçti. Düşünenler var ise yaptırmayı hiç tereddüt etmesinler.

Zenn merhaba,

kontrolünün iyi geçmesine çok sevindim. iyişleşme süreci senin için iyi gidiyor maşallah...darısı hepimizin başına...sen inönü hastanesinde oldum diye yazmıştın...inönü hastanesi nerede?

fotoğraflarını paylaştın mı? görmeyi çok isterim...

Birbuse selam canım,
sanırım yeşimay fuat bey e gitti....senin yazdığını görmemiş olmalı..umarım o da zenn gibi güzel haberler verir.

jelesec senden ne haber? yarın kaçta giriyorsun ameliyata?

zenn,
senin göğüs ölçün kaçtı? ve kaça düştü yazabilirsen çok sevinirim.
Dikişlerin ters T şeklinde olmuş...göğüs altında olan dikişlerin uzunluğu ne kadar?

birbusecim,
zayıflama hapının ismi sansüre uğramış :)
bana adını, ne şekilde işe yaradığını özel mesaj olarak atarsan çok sevinirim:KK54:

mesaj için sağol birbusecim :)

benim aslında fazla kilom yok...beni rahatsız eden göbeğim...
göbekte işe yarar mı sence? deneyimlerini aktar bakalım :)

mesaj için sağol birbusecim :)

benim aslında fazla kilom yok...beni rahatsız eden göbeğim...
göbekte işe yarar mı sence? deneyimlerini aktar bakalım :)

walla canım ben zayıfladım ama kişiden kişiye değişir diye düşünüyorum. özellikle karın bölgesindeki yağlar için diyorlar zaten karın, basen yani.....arayıp konuşursan daha iyi bilgi edinirsin. Ha birde yorumları oku inanılmaz etkileyici...
Zararını görmedim bugüne kadar canım denemeni tavsiye ederim.

telefonlarını kaydettim :)
şu an işyerinde olduğum için yarın ararsam daha rahat konuşurum diye düşündüm... bakalım ne deyicekler..

ben henüz ö.mesaj gönderemediğim için sana burdan cevap yazıyorum..anlamışsındır zaten :KK66:

yeşimay ne yaptı acaba....umarım herşey yolundadır...

jelesec de bugün uğramadı hiç....yarın için heyecanlıdır muhtemelen...inşallah herşey istediği gibi olur..sağlıkla ve hızlıca atlatır bu süreci..

telefonlarını kaydettim :)
şu an işyerinde olduğum için yarın ararsam daha rahat konuşurum diye düşündüm... bakalım ne deyicekler..

ben henüz ö.mesaj gönderemediğim için sana burdan cevap yazıyorum..anlamışsındır zaten :KK66:

yeşimay ne yaptı acaba....umarım herşey yolundadır...

jelesec de bugün uğramadı hiç....yarın için heyecanlıdır muhtemelen...inşallah herşey istediği gibi olur..sağlıkla ve hızlıca atlatır bu süreci..

Anladım canım benim anladım.... :KK70:
Konuş hatta ne kullanayım diye sor onlar yönlendiriyor evine yakın bir eczane söylüyorlar oradan alıyorsun zaten.. Diyorum ya yıllardır buradan alıyorum ürünleri.

Son olarak dr.gidecekti.. İyiydi. İnşallah iyidir.

Bende jelesec e geçmiş olsun diliyorum. İnşallah iyi olur :KK70: Ne heycanlıdır kimbilir. Ben ölüyordum o zamanlar :KK70:

X