Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

yesimay
çok çok geçmiş olsun öncelikle, söylediğin gibi doktoruna güven, ne deniliyorsa harfiyen yerine getirmeye çalış ama hepsinden önemlisi nolurrr moralini yüksek tut
hepimiz senin yanındayız ve destek vermeye hazırız unutma.

kızlar hepinize iyi akşamlar.. bugün biraz daha iyiyim hepinize bana verdiğiniz destek için ayrı ayrı teşekkür ederim.. göğüs ucuma hergün pansuman yapıyorum ve şuan biraz kabuklanmaya başladı ama çukurda bir küçülme yok, doktorum düzeleceğini ve eskisi gibi olacağını söyledi böyle durumlar bindebir de olsaq olabiliyormuş ve çok doğal birşeymiş bize kötü geliyormuş.. doktoruma güveniyorum ancak son gittiğimde gerçekten moralim çok bozulmuştu şuan daha sakinim ve pozitif düşünmeye çalışıyorum :) bayramdan sonra perşembe gidicez ve sanırım tekrar dikiş atılıcak hem meme başına hemde sol göğsümün altında ki açıklığa sanırım.. sizlere daha sonra yine bilgi vericem.. ogltkn cimm, doktor seçimi elbette çok önemli birkaç doktorla görüşmelisin fuat bey benim 2. görüştüğüm doktordu, ilk gittiğim doktorunda gösterdiği resimler hoşuma gitmemişti fuat beyinkilerde ama bu daha çok yapılan işlerden değil, hiçbir estetik ameliyatın orjinal gibi olmamasından kaynaklanıyordu.. ben, keşke memelerim normal ölçülerde olsaydı da hiç yaptırmasaydım ama maalesef yapılması gereken sağlık problemleri ve görüntü kirliliği yarattığı için yaptırdım, pişman mıyım:? aslında ağrılarımdan kurtulduğum için asla değil, keşke iyileşme sürecinde böyle problemlerle karşılaşmasaydım.. sen yine de fuat beyle birebir görüş, başka doktorlarla da görüş sonra karar ver derim.. doktorların çalıştığı hastanelerde senin onlar hakkında ki görüşlerini şekillendirecektir, ben fuat beyi biraz da çalıştığı hastanelerden ötürü şeçtim.. son karar senin canım belki bu yaşadığım benim şansımdır, kötü bir şans ama fuat bey kafana takma hepsi düzelicek diyor.. görüşmek üzere, sizleri bilgilendireceğim.. hepinize mutlu bayramalar..

Ben de ilk başta kilo verip öyle ameliyat olmayı düşünüyordum ama bildiğim tek bir şey vardı, ben zayıfken de onlar iriydi:)
Fotoğrafları ilk fırsatta paylaşacağım, ve bilgi vermeye de devam edeceğim çünkü adım adım takip ederek gerçekten hangi aşamalardan geçildiğini paylaşmak ve destek olmak arzusundayım.

Ameliyatın ertesi günü eğer ayağa kalkarsam drenlerimi çıkaracaklarını çünkü temiz olduklarını söylediler ve ben kalkıp direkt yürümeye başladım. Evet çok fazla dikiş var ama şaşırtıcı derece acı çok çok az. Hastaneden eve dönerken arabada çukurlara filan girdikçe korumaya çalıştım biraz sızıladı ki çok normal, şu anda ağır kaldırmıyorum ev işi yapmıyorum filan ama giyinme soyunma eğilip kalkma gibi hareketleri çok rahat yapıyorum, yani şu an için tek başıma gayet iyiyim. Dikkat etmek zorundayım ki sonradan sıkıntı olmasın. Sürekli yatar pozisyonda filan değilim yani dışarıdan bakan biri ameliyat olduğumu hiçbir şekilde anlamaz:)

Tahminimden cok daha rahat geciyor yani ameliyat sonrasi donem buna cok sevindim. Cok cok istiyorum dun gece yine esimle konustum artik istemeyerek de olsa destek oluyor bakalim.. Onumuzdeki yaza dusunuyorum ben de tatilime denk getirip 2 hafta evde dinlenip sonra rahatca isime donerim zaten masa basi isi zorluk olmaz heralde. Zaten senin de soylediklerin cok ic rahatlatici. Durumunu takipteyim guncellemelere devam et tamamen iyilesene kadar :)) tesekkurler simdiden :KK54:

Herkese merhaba arkadaşlar. Sizlerin yorumlarını takip ede ede ben de bir cesaretle ameliyat oldum sonunda. ben Samsun'da oldum ameliyatımı. Doktorum Hayati Akbaş. Lolipop şeklinde bir ameliyat izim var benim de. Bugün ameliyatı olalı tam bir hafta oluyor ve ben halimden çok memnunum. Drenlerim çıkana kadar biraz ağrı sızı çektim ama drenler de çıktıktan sonra baya bir rahatladım. Şimdi sabırsızlıkla göğüslerimin iyice şekil almasını bekliyorum ki doktorumun söylediğine göre tam düzgün bir şekil alması 3 ayı bulacakmış. Şu an için his kaybım mevcut ama doktorum bunun da düzeleceğini söylüyor. Acaba aranızda bu şekilde önce his kaybı yaşayıp sonra geri dönen var mı? Şu an tek yaptığım gün aşırı pansuman ve 7x24 korse takmak. Günlük hayatıma kaldığım yerden devam edebiliyorum. Samsun'da olup da bu ameliyatı yaptırmak isteyenlere düşünmeden Hayati beyi seçebileceklerini söylemek isterim çünkü ben çok arada kalmıştım ameliyattan önce kime yaptırsam ameliyatımı diye. Verdiğim karardan hiç pişman değilim.

kızlar hepinize iyi akşamlar.. bugün biraz daha iyiyim hepinize bana verdiğiniz destek için ayrı ayrı teşekkür ederim.. göğüs ucuma hergün pansuman yapıyorum ve şuan biraz kabuklanmaya başladı ama çukurda bir küçülme yok, doktorum düzeleceğini ve eskisi gibi olacağını söyledi böyle durumlar bindebir de olsaq olabiliyormuş ve çok doğal birşeymiş bize kötü geliyormuş.. doktoruma güveniyorum ancak son gittiğimde gerçekten moralim çok bozulmuştu şuan daha sakinim ve pozitif düşünmeye çalışıyorum :) bayramdan sonra perşembe gidicez ve sanırım tekrar dikiş atılıcak hem meme başına hemde sol göğsümün altında ki açıklığa sanırım.. sizlere daha sonra yine bilgi vericem.. ogltkn cimm, doktor seçimi elbette çok önemli birkaç doktorla görüşmelisin fuat bey benim 2. görüştüğüm doktordu, ilk gittiğim doktorunda gösterdiği resimler hoşuma gitmemişti fuat beyinkilerde ama bu daha çok yapılan işlerden değil, hiçbir estetik ameliyatın orjinal gibi olmamasından kaynaklanıyordu.. ben, keşke memelerim normal ölçülerde olsaydı da hiç yaptırmasaydım ama maalesef yapılması gereken sağlık problemleri ve görüntü kirliliği yarattığı için yaptırdım, pişman mıyım:? aslında ağrılarımdan kurtulduğum için asla değil, keşke iyileşme sürecinde böyle problemlerle karşılaşmasaydım.. sen yine de fuat beyle birebir görüş, başka doktorlarla da görüş sonra karar ver derim.. doktorların çalıştığı hastanelerde senin onlar hakkında ki görüşlerini şekillendirecektir, ben fuat beyi biraz da çalıştığı hastanelerden ötürü şeçtim.. son karar senin canım belki bu yaşadığım benim şansımdır, kötü bir şans ama fuat bey kafana takma hepsi düzelicek diyor.. görüşmek üzere, sizleri bilgilendireceğim.. hepinize mutlu bayramalar..

yeşimay,
mesajını okuyunca çok sevindim...geçecek hepsi geçecek...biraz zaman ve biraz sabır :) sonra herşey senin istediğin gibi olacak..Fuat beyle ilgili yazdıkların konusunda haklısın...gidip mutlaka görüşeceğim...bayramdan sonra istanbula gideceğiz, gittiğimde mutlaka ayarlamaya çalışacağım..ben de daha öncesinde bir doktorla görüştüm (daha emzirme devam ediyordu) ve belki işinde çok iyi bir doktordur ama benimle aynı frekansta olmadığını düşünerek onu elemiştim....bi de dikişlerde terst T konusunda ısrarcıydı :KK43: bakalım fuat bey le görüşme nasıl geçecek....buraya yazmaya devam edeceğim.
bu arada hepinizin bayramını kutluyorum...iyi bayramlar....

Teşekkür ederim, ben İnönü Üniversitesi hastanesinde ameliyat oldum, bir ücret ödemedim yani sgk karşılıyor, çok ama çok memnunum şimdilik. Önemli olanın doktorunuzun daha önce yaptığı işler ve size verdiği güvenle alakalı olduğunu düşünüyorum.
Henüz ameliyat olalı 4 gün oldu ve şimdiden yara izlerim çok yavaş da olsa düzelmeye başlıyor ama bir anda iyileşeceğini sanmıyorum, sabah akşam pansuman yapıyorum şu anda.
fotoğrafları çeker çekmez ilk fırsatta paylaşacağım.

Geçmiş olsun canım, :KK71: senin adına çok sevindim. Darısı başımıza bakalım.:KK52:
Sgk nın ücret karşılamak için şartları ne, bunu çok merak ediyorum. Allah kısmet ederse ben de önümüzdeki sonbahar gibi olmayı düşünüyorum. Tabii şimdiden araştırmalara başladım. Herhangi bir şart var mı? Sen hangi şehirdesin? Ameliyatını prof.mu yaptı? Beni bu konuda bilgilendirirsen çooookkk sevinirim.:KK52: cevabını sabırsızlıkla bekliyorum. Tekrardan geçmiş olsun, umarım çabucak toparlanırsın.:KK9:

morelim çok bozuk arkadaşlar :KK43:
meme başı halkamda bi sertlik var :KK43: 2 iğne ile sıvı aldı :KK43: ağrı.. kızarma.. batma war :KK43:(( dr.um 600 tl ye mamagrafi + ultrason istedi ayrıca :KK43:(
şimdi bu benim suçummu :KK43: parasız bakması gerekmiyormu :KK43: 4 ay oldu daha yaa :KK43: çok kötüyüm :KK43:((((((((((

birbuse merhaba cok üzüldüm olayına umarım en kısa zamanda düzelir ameliyat sonrası oluşan bir sorun ise doktorunun ekstra bir para istemesi saçma doktorunun adı ne yazarsan sevinirim.Geçmiş olsun.

morelim çok bozuk arkadaşlar :KK43:
meme başı halkamda bi sertlik var :KK43: 2 iğne ile sıvı aldı :KK43: ağrı.. kızarma.. batma war :KK43:(( dr.um 600 tl ye mamagrafi + ultrason istedi ayrıca :KK43:(
şimdi bu benim suçummu :KK43: parasız bakması gerekmiyormu :KK43: 4 ay oldu daha yaa :KK43: çok kötüyüm :KK43:((((((((((

Canım çok geçmiş olsun. Bunu doktorunun ücretsiz yapması gerekirdi bence de. Ücreti bırak çektiğin acı da cabası. Hayret bişey yaa... Sonuçta kendi ameliyat etti seni, öyle şey mi olur. Para bürümüş gözlerini resmen.
İnşallah bi sorun çıkmaz biran önce toparlanırsın canım.Bizi de durumdan haberdar et.

Arkadaşlar merhaba,ben aranıza yeni katıldım yakın zamanda meme kücültme ve mini karın germe ameliyatım var doktorum ercan karacaoglu bu doktora ameliyat olan kimse varmı ?bana yardımcı olun lütfen.

Merhaba, meme küçültme ve karın germeyi aynı anda yapıyorlar mı? eğer fiyat aldıysan ne kadar olduğunu söyler misin? İkisi bir arada olunca daha mı uygun oluyor fiyatı, yoksa farketmiyor mu? Beni bilgilendirir misin canım.

merhaba, meme küçültme ve karın germeyi aynı anda yapıyorlar mı? Eğer fiyat aldıysan ne kadar olduğunu söyler misin? Ikisi bir arada olunca daha mı uygun oluyor fiyatı, yoksa farketmiyor mu? Beni bilgilendirir misin canım.

merhaba evet canım 2 sini aynı anda yapıyorlar fiyatı o yüzden daha uygun 7 milyar ataşehir memorial hastanesinde olacak ameliyatım umarım yardımcı olmuşumdur

birbusecim durumuna çok üzüldüm tam iyileştim artık dediğin bir dönemde insanın canını sıkan üstelik hertürlü şüphelendiren birşey, aklıma kötü birşey gelmedi açıkçası sertlik ne kadar büyüklükte bilmiyorum ama küçücük bir unutulan gözden kaçan dikiş ipi bile böyle kızarıklık,sertlik ve şişmeye yol açabilir sanıyorum.. doktorunun yaptığı ise meslek hukukuna etik olmayan bir durum olduğunu düşünüyorum ben,öyle estetik ameliyatların 1 seneden önce düzelmediğini söyleyen toparlanma sürecinin ise en az 6 ay olduğunu vurgulayan bir doktorun kendisine henüz 4 ay önce ameliyat olmuş bir hastasına yapmaması gereken bir davranış, işte ben fuat beyi bu yüzden seçtim.. her durumda ve her saatte benim telefonlarımı asla geri çevirmedi ve herzaman arayabileceğimi söyleyen, mülayim, disiplinli ve böyle bir durumda asla senin doktorun gibi yapmayacağına inandığım bir insan.. benim başıma gelen olay inanıyorum ki fuat beyle alakalı olmayan tamamen vücut kriteriyle alakalı olan bir olay.. benim çok üzüldüğümü görünce kendisi de benimle birlikte üzüldü ve bana moral vermeye çalışan bir insan, umuyorum çabucak atlatıp gelip geçer.. ve umuyorum birbusecim seninde göğüs ucunda ki sorun korkulacak birşey değildir ve çabucak geçer...

Canım N'ber
Ameliyatını ne zaman oluyosun? Tarihi belli mi? Aklım sende, merak ediyorum.Beni haberdar et canım. aahhhh darısı benim başıma inşallah:KK9:

Ameliyatıma sayılı gün kaldı ama ben hala dogru karar verdimmi diye düşünüyorum umarım sonuçlar beni üzmez.uykularım kaçtı allah yardımcısı olsun herkezin zor işler.

sevgili jelesec sana şimdiden geçmiş olsun diliyorum, biraz ağrı sızı dışında ameliyattan sonraki gün hatta ameliyattan birkaç saat sonra bile çok daha ii oluyorsun.. ben ameliyata giderken ve çıkınca anlamamıştım bile ameliyata girdiğimi ancak uyanınca müthiş bir yanma hissiyle uyanmıştım zaten onuda ağrı kesiciyle halletmişlerdi ve bir kaç saat sonra hiçbirşeyim kalmamış etrafımla sohpet ediyordum:) sonrasında ki merak ve hoşluk herşeye değer inan bana şuan ben kendimi dinliyorum bakıyorum sırt ağrısı yok çok güzel bir hafiflik hissi bu :) sen ölçülerini kaç yaptırıcaksın? ben biraz daha küçültmediğim için çok pişmanım o yüzden ölçüne ii karar ver benim gibi pişman olma sonra, sonra ki keşke çok kötü yoksa:KK43: herşey mükemmel olacak ve sen hayatın sayacını sıfırlamış olacaksın istediğin gibi alışveriş,kıyafetler ve daha neler neler..... ameliyattan sonraki iyileşme döneminde umarım iyi geçer ve bütün zorluklar geride kalır.. öpüyorum şimdiden..

günaydınlar..

birbuse geçmiş olsun canım...yazını okuyunca nazar değdi dedim :KK43: hersey güzel gidiyor diye yazıyordun ne güzel....umarım önemli birşey yoktur ve kısa sürede iyileşirsin...iyi haberlerini bekliyorum.... pozitif düşün, ben sonucun iyi olacağından eminim....
dr.na diyecek laf bulamıyorum, fatih dağdelen böyle birşeyi nasıl yapar....insanlar onun tv de verdiği güleryüzlü, mülayim tavırlarına aldanıp ameliyat olmasınlar...güvenerek canımızı teslim ediyoruz biz onlara, onlar ise sadece banknot olarak görüyorlar bizi...bu olacak iş değil....insanın işinde iyi olması için, ahlakının iyi olması lazım bir kere....

yeşimay selam :KK66:

jelesec, simdiden geçmiş olsun...
umarım sonuçların istediğin gibi olduğu, iyileşme sürecinin sorunsuz geçtiği bir ameliyat geçirirsin...
darısı hepimizin başına (amin)

gelişmelerden bizleri haberdar et olur mu...
buraya yazılan 1 kelime bile bizler için çok önemli..

bu arada ameliyat izin nasıl olacak?
bedenin kaçtı ve kaça düşecek, doktorun kim yazabilirsen sevinirim..

Ameliyatıma sayılı gün kaldı ama ben hala dogru karar verdimmi diye düşünüyorum umarım sonuçlar beni üzmez.uykularım kaçtı allah yardımcısı olsun herkezin zor işler.

Canım dualarım seninle, inşallah çok rahat bi ameliyat geçirirsin ve herşey istediğin gibi olur. Kolay değil bu işler, ama sonuçları için değer diye düşünüyorum. Şu an içimde en ufak bi korku yok, çektiğim sıkıntıların yanında hiç kalır. Sen de üzme canını bi bakmışsın herşey olmuş bitmiş güzel günler seni bekliyor canım. Bu durumdan kurtulmak için değer.
Herşey bitip de sonucun güzelliğini gördüğünde iyi ki yaptırmışım diyeceksin, buna eminim.
Göğsünün ne kadar küçüleceğine doktorun mu karar verdi, sen mi? Belli bi limiti var mıymış?

sevgili jelesec sana şimdiden geçmiş olsun diliyorum, biraz ağrı sızı dışında ameliyattan sonraki gün hatta ameliyattan birkaç saat sonra bile çok daha ii oluyorsun.. Ben ameliyata giderken ve çıkınca anlamamıştım bile ameliyata girdiğimi ancak uyanınca müthiş bir yanma hissiyle uyanmıştım zaten onuda ağrı kesiciyle halletmişlerdi ve bir kaç saat sonra hiçbirşeyim kalmamış etrafımla sohpet ediyordum:) sonrasında ki merak ve hoşluk herşeye değer inan bana şuan ben kendimi dinliyorum bakıyorum sırt ağrısı yok çok güzel bir hafiflik hissi bu :) sen ölçülerini kaç yaptırıcaksın? Ben biraz daha küçültmediğim için çok pişmanım o yüzden ölçüne ii karar ver benim gibi pişman olma sonra, sonra ki keşke çok kötü yoksa:KK43: herşey mükemmel olacak ve sen hayatın sayacını sıfırlamış olacaksın istediğin gibi alışveriş,kıyafetler ve daha neler neler..... Ameliyattan sonraki iyileşme döneminde umarım iyi geçer ve bütün zorluklar geride kalır.. öpüyorum şimdiden..

canım cok sagol yazdıkların inan cok iyi geldi senin ölcün kac ben 80 istiyorum doktorum vucuduma 85 iyi olur dedi ama ben ısrar ettim 80 iyi olur herelde canım

X