Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Yesimay ve birbuse cvblariniz icin cok tesekkurler. yesimaycim sen dogru soyluyosun ben kafaya koymusum bikere yapicam. Yani sen bana soyluyosunki bekle, annemde soyluyo , teyzem soyluyo yani ben kendimde biliyorumki ameliyyat cok riskli ve okadarda iyi olmuyo yazilanlar gibi. Amma saniyorum sende beni anliyosun ya ben ne kadar aci cekiyorum ve utaniyorum, bende tan 103-104 yaaaa olurmu boyle bisey?? tum bededim kucucuk amma gogislerim sayesinde tombik oluyorum elbise giyinde jemen dikkat cekiyorum! ya ben boyle olmak istemiyorum.Eyer ben 19-20-21 yasimda istedigim gibi olmiyacaksam 35simde ne yapayim bu guzelligi? cocuk oldukdan sonra emicek falan sonra yine bir cocuk oooo bu is uzar benim 40yasima falan. Ya siz beni anliyosunuzdur bu yasda bu olculerde goguslerle gezmek nasildir diye. iste ayin 29 Bakuye Turk doktor gelecek, once ben kendim gidicem sonra teyzemle gidicem. Size bir zahmet benim icin Hayati Akbashi Arastirirmisiniz? ya bende artik sizin kucuk kardesiniz gibiyim lutfen bana yardim edin.

Aslinda oluyo unutuyorum diyorumki aldirma amma sonra su kucuk memelileri gorunce aglamakdan icim gidiyor. olmaz boylr shey yani bunlari kuculducem belkide bendede iz falan kalmaz
:2::KK14:

arkadaşlar ben mayıs 2011 de küçültme amelıyatı oldum ....amelıyat veya sonrası hiçbir sıkıntım ağrım olmadı, olmadı ...ters T sistemi ile yapıldı...bir veya 2 gün hastahanede kalınıyor ve 1 hafta içinde normal yaşantıma döndüm amelıyatımdan 5 ay az zaman geçmesine rağmen izlerimin rengi açılmaya tenimin rengine dönüşmeye başladı ...sırt ve omuz ağrısından kurtuldum istediğim kıyafetı giyebiliyorum..doktorum sayın İhsan BAŞARAN a sonsuz teşekkür ediyorum ...beni büyük bir yükten kurtararak hayatımı kolaylaştırdığı ve görüntümü güzelleştirdiği için minnettarım .. küçültme ameliyatı düşünen arkadaşlara Dr İhsan BAŞARAN ı gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum muayene için herhangi bir ücret talep etmiyor bu tür amelıyatarda dr seçimi çok önemli bize bir hastahanenin müdürü tavsiye etti meme küçültmede en başarılı dr larımızdan olduğu söylendi bunun üzerine Dr İhsan BAŞARAN a gittim....konu ile ilgili sorusu olan arkadaşlara cevap verebilirim dr.un int de telefon no ve büro adresi vardır

doktorunuzla ilgili verdiğiniz uzuun detaylar için teşekkürler...
yanlış anlaşılmasın ama fikrimi söylemeden edemeyeceğim. İlk mesajınızı ameliyatınızın üstünden 6 ay geçtikten sonra yazıyor olmanız dikkatimi çekti...ameliyat öncesi foruma katılıyor olsaydınız, böylece sizin ameliyat sürecinizle ilgili daha detaylı bilgi sahibi de olabilirdik.

yeşimay, uğramadın mı hiç foruma? bir iki cümlen bile benim için çok önemli.

canım uğradım ama yazmaya zaman bulamadım üzgünüm :KK43: şimdi senin ölçün 80 d ise bunu ne kadar küçülteceksin ki? yani benim böyle olsa hiç elletmezdim inan ki ben büyük göğüsten bıkmıştım ama yinede çokta küçültmedim eskisinin tam ölçüsünü bilemiyorum ama 90 b oldu şuan yani ben yapılıyımda ancak keşke 85 b yaptırsaydım diyorum ama daha küçüğüde bana olmazdı:) çok küçük olsaydı şoka girerdim falan :p bu göğüs olayı aslında insanın kendini nasıl hissettiğiyle alakalı ben küçülttüğüm için pişman değilim ama benim artık taşıyamayacağım kadardılar :p izlere gelince izler olucak artık bunu kesinlikle bilmelisiniz ince çizgi halinde aşağıya inen ve meme başı etrafı, alt tarafta doktorum lolipop tekniğine göre yaptığı için şuan büzüşük ve potlu umarım bir sene sonra çok fazla potluk kalmaz ama bunlardan rahatsızlık duyacağımı da biliyorum:KK43: bugün benim tam bir ay oldu son durumum; sol göğüs ucu tamamen düzeldi ama alttaki büzüşük yerde açılma var hatta büyük bir açılma h.sonum bunun stresiyle geçti acaba neden diye, doktorum orada dikişler eriyor o yüzden dedi ama 2 hafta sonra tekrar çağırdı çünkü rahatsız edici bir açılma,sağ göğsümün meme başı hala simsiyah bir kabuk şeklinde kenarları ara ara küçük kanama oluyor ama aşağıya inen ve alttaki büzülen yerlerde ki dikişler iyileşti sayılır.. tabi bütün dikişler hala kırmızı çizgi şeklinde sanırım renklerinin açılması zaman alıcak üstelik beyaz tenliyim.. his kaybım hala devam ediyor meme başları ve dikiş hatları boyunca hiç his yok umarım çok uzun sürmez geri gelmesi:KK43: yani canım arkadaşlarım meme ameliyatlarının sonucunda izlere, hissizliğe,uzun bir iyileşme dönemine, arada moralinizi bozacak küçük kanamalara hazır olmalısınız.. kalacak izler cabası.. doktorunuzu iyi seçmezseniz simetrisi bozuk memelerinizde olabilir ki benim en korktuğum buydu neyse ki şuan böyle bir sıkıntım yok ben yuvarlak yapılı göğüslüydüm ve doktorum aynı şekilde küçültmüş yani simetrisi süper..tek pişmanlığım keşke 85 yaptırsaydım oldu ama yapıcak bişey yok oldu artık..haa uzun zamandır ağrım sızım yok çokkk arada batma oluyor oda çok kısa sürüyor.. sevcik' e de hep söyledim eğer rahatsız edici büyüklükte memeleriniz yok ise, size acı ve ızdırap vermiyorsa,sağlığınızı bozacak büyüklükte değilse hiç elletmeyin derim hiçbir şey orjinali gibi olmuyor..

canım uğradım ama yazmaya zaman bulamadım üzgünüm :KK43: şimdi senin ölçün 80 d ise bunu ne kadar küçülteceksin ki? yani benim böyle olsa hiç elletmezdim inan ki ben büyük göğüsten bıkmıştım ama yinede çokta küçültmedim eskisinin tam ölçüsünü bilemiyorum ama 90 b oldu şuan yani ben yapılıyımda ancak keşke 85 b yaptırsaydım diyorum ama daha küçüğüde bana olmazdı:) çok küçük olsaydı şoka girerdim falan :p bu göğüs olayı aslında insanın kendini nasıl hissettiğiyle alakalı ben küçülttüğüm için pişman değilim ama benim artık taşıyamayacağım kadardılar :p izlere gelince izler olucak artık bunu kesinlikle bilmelisiniz ince çizgi halinde aşağıya inen ve meme başı etrafı, alt tarafta doktorum lolipop tekniğine göre yaptığı için şuan büzüşük ve potlu umarım bir sene sonra çok fazla potluk kalmaz ama bunlardan rahatsızlık duyacağımı da biliyorum:KK43: bugün benim tam bir ay oldu son durumum; sol göğüs ucu tamamen düzeldi ama alttaki büzüşük yerde açılma var hatta büyük bir açılma h.sonum bunun stresiyle geçti acaba neden diye, doktorum orada dikişler eriyor o yüzden dedi ama 2 hafta sonra tekrar çağırdı çünkü rahatsız edici bir açılma,sağ göğsümün meme başı hala simsiyah bir kabuk şeklinde kenarları ara ara küçük kanama oluyor ama aşağıya inen ve alttaki büzülen yerlerde ki dikişler iyileşti sayılır.. tabi bütün dikişler hala kırmızı çizgi şeklinde sanırım renklerinin açılması zaman alıcak üstelik beyaz tenliyim.. his kaybım hala devam ediyor meme başları ve dikiş hatları boyunca hiç his yok umarım çok uzun sürmez geri gelmesi:KK43: yani canım arkadaşlarım meme ameliyatlarının sonucunda izlere, hissizliğe,uzun bir iyileşme dönemine, arada moralinizi bozacak küçük kanamalara hazır olmalısınız.. kalacak izler cabası.. doktorunuzu iyi seçmezseniz simetrisi bozuk memelerinizde olabilir ki benim en korktuğum buydu neyse ki şuan böyle bir sıkıntım yok ben yuvarlak yapılı göğüslüydüm ve doktorum aynı şekilde küçültmüş yani simetrisi süper..tek pişmanlığım keşke 85 yaptırsaydım oldu ama yapıcak bişey yok oldu artık..haa uzun zamandır ağrım sızım yok çokkk arada batma oluyor oda çok kısa sürüyor.. sevcik' e de hep söyledim eğer rahatsız edici büyüklükte memeleriniz yok ise, size acı ve ızdırap vermiyorsa,sağlığınızı bozacak büyüklükte değilse hiç elletmeyin derim hiçbir şey orjinali gibi olmuyor..

canım cok teşekkür ederim uzun uzun yazdığın için...yazdığını görünce öyle mutlu oldum ki....en başında da dediğim gibi aynı doktora ameliyat olmayı düşündüğüm için sen ve Ker benim için çok önemlisiniz.
öncelikle umarım en kısa sürede sol memendeki açılma kapanır ve his kaybın biter....eminim ondan sonra çok daha rahatlamış olacaksın...

sen de çocuk varmıydı? benim iki oğlum var..biri 5, diğeri 2 yaşında...gerçi çalışıyorum bu yüzden bütün gün evde onlarla olmayacağım ama ameliyat sonrasında çocukların küçük olması beni zorlar mı? Bide siyah olan meme başınla ilgili olarak doktorun ne diyor? böyle olması normalmiymiş?

sevgili ogltkn:) benimde iki çocuğum var kızım 9 oğlum 3,5 yaşında.. evet bir süre onlara sarılmak ve kucağa almak yok :KK43: aslında ben hiç dikkat etmedim ameliyattan 3 gün sonra markete gittim ağır taşıdım, raflara uzandım, ani acılar oldumu dikkat etmeye çalıştım sadece,bu açılmada ameliyattan 2 hafta sonraydı sanırım bi akşam uykumda üstüne yatmışım acıyla uyandım ve sabah baktığımda kanama olmuştu çok değildi kanamam umursamadım şimdi bu göğüste problem var ucu çok güzel ama alttaki büzülen yerde açılma var doktorum çok sakin ve huzurlu bir insan problem etmeyin beyazlık gidip kırmızıya dönünce çok çabuk iyileşir dedi ama benim kafama takıldı işte:KK43: herkeste aynımı bilmiyorum ameliyattan sonra iki meme başımda yara gibi kabuk bağladı sol memebaşı 3 haftada iyileşti ama sağ meme başım hala olduğu gibi duruyo çok ağır iyileşiyor doktorum meme başlarının ameliyatta su topladığını ve zamanla kabuklaşıp bu kabukların döküldükten sonra normale döneceğini söyledi.. eğer benim ve ker' in doktorunu düşünüyorsan ben memnun kaldım tabii iyileşme süreci herkesin bünyesine göre farklılık gösteriyor.. ben ameliyattan önce sigara kullanıyordum ama ameliyattan sonra birtane bile içmedim bu yüzden şuan ameliyattan sonra 4 kilo almış bulunuyorum buda beni çok üzüyor, sırf çabuk iyileşmek ve izlerin kalmaması için bıraktım sigarayı ama kilo aldım :KK43:spor ve rejim konusunda da pek istikrarlı sayılmam :p napıcam diye kara kara düşünüyorum anlıyacağın:) yaptırmak istiyorsanız yılbaşına kadar en doğru zamanlar bence çünkü memelerin şişliklerinin inmesi ve tam olarak iyileşmek 6 ayı buluyormuş ee yani yaza kadar iyileşmek için en uygun zamandır derim:KK66: şimdiden geçmiş olsun yinede sormak istediğin bişey varsa cevaplamaya çalışırım canım..

yeşimay tekrar teşekkür ederim..
ben oğlumu 15 gün önce sütten kestim..ve en az 3 ay geçmesi gerekiyor dedi fuat bey. (mail ile soru sorduğumda) şimdi bekliyorum.ameliyatı da ocak ortası yada en geç sonu gibi düşünüyorum....bakalım hayırlısı diyorum yine de...

sigarayı bırakmış biri olarak, tavsiyem ne zaman bişiler yemek istesen; su iç
ve en zor dönemi geçmişken, bu sınavı başarıyla vermişken, asla sigaraya geri dönme...
başına ne gelirse gelsin, seni ne kadar çok üzerse üzsün, asla sigarada teselli arama

çok nasihatvari oldu ama, samimiyetine güvenerek yazıyorum...

Ker,
senin ameliyat sonrasında herhangi bir komplikasyonun olmamıştı sanırım? iyileşme sürecin nasıl geçti/geçiyor? ne zamandan beri birşeyler kaldırabiliyorsun?

çok soru soruyorum belki ama, bu işi yaşayan birilerinin tek bir kelimesi bile benim cesaretim açısından çok önemli:KK1:

arkadaşlar istanbulda hangi hastane ve hangi doktor a kaç paraya ameliyat oldunuz daha doğrusu olan varmı? ssknın tümünü karşılayıp olan arkadaşlar varmı?

merhaba.cok heyecanlıyım.çunku annem 28 ekımde amelıyat olacak.cogu yorumu okudum.ama hala kafam cok karısık.annemın en buyuk destekcısı olarak kendımı cok sorumlu hıssedıyorum.umarım guler yuzle cıkarız bu işten.amelıyat sonrasında agır kaldırmama,sırt ustu yatma,raflara uzanmamanın harıcınde dıkkat etmemızı tavsıye edecegınız bırsey var mıı?

Yarın ameliyat gününüz dtsly :) nekadarda heycanlısınızdır. Ama emin ol korkacak hiçbirşey yok.. Biraz dikkat et okadar çok kendini sakınacak bir durum yok bence .. Çünkü ben 1 hafta sonra evde temizlik yapmıştım :) sen yinede annene yaptırma ama abartılacak bir durum yok yani. Endişe etme diye söylüyorum canım. Şimdiden çok geçmiş olsun.. Umarım herşey çok güzel gider.. Byeee

Ya ben birşey daha soracağım. :KK43:

Hani ben 95 C takıyordum şimdi 85 B yaptılar ya..
Memişlerim küçüldü B oldu onu anladım .. 85 olunca çevresi nasıl küçülüyor onu anlamadım :KK43:
Birde o taş gibi göğüslerim yumşacık oldular yaa :KK43: sarkmazlar dimi :KK43: <2 Kasım'da 4 ay olacak. >
Çok önceden ameliyat olan arkadaşlara sesleniyorum. Kilo alıp verince göğüsler çokmu bozuluyor :KK43: ???
kİLO verince yinemi sarkıyorlar ? merak ediyorum...??? Yoksa o dik görünüş hiç kaybolmuyormu ???
Zayıflama hapı kullansam göğüslerime zarar verirmi onuda düşünüyorum :KK43:
Zayıflayacağım için sarkarlarmı ?
işte öyle :KK43:

sevgili birbusecim aynı şeyleri bende merak ediyorum walla :) bende zayıflama hapı kullanmayı düşünüyorum yoksa diyet ve spor hiç bana göre değil ben daha önce de pekçok böyle hap kullandım kimi süper işe yaradı kimi hiç işe yaramadı zararlı olduklarını biliyorum ama napayım başka türlü zayıflayamıcam sanki o irade ve istikrar bende maalesef yok:KK43: sen kullanırsan banada bildir ne kullandığını:KK66: sana bişey sorucam seninde göğüs uçların yara oldumu benim gibi? benim zaten çok hassastılar bebişlerimi emzirirken de çok yara oluyorlardı şimdi sağ göğsümün ucu hala yara 1 ayı geçti ameliyatım, şu açıklıkta çok kafama takılıyor üstelik kötü ilacımsı-intihabi bir koku oluyor offf..

eee kızlar nerelerdesiniz yaaa :KK43: kimse yok mu? ker,birbuse,ogltkn....????? nereye gittiniz? bir buse sana bişey sormak istiyorum senin doktorun bizimkinden farklı, seninde ameliyatın lolipop şeklinde mi oldu? yoksa ters t şeklinde mi? bizde ki bu büzülmüş yer iyileşecek mi bu kötü görüntü azalıcak mı? yoksa ters t şekli daha mı ii olurdu en azından sadece çizgi şeklinde bir ameliyat izi kalabilirdi aynı sezeryan gibi, böyle büzülmüş hali daha kötü gelmeye başladı gözüme :KK43:hadi buralardaysan bana cvp yazarsan sevinirim :) lütfen..

sevgili birbusecim aynı şeyleri bende merak ediyorum walla :) bende zayıflama hapı kullanmayı düşünüyorum yoksa diyet ve spor hiç bana göre değil ben daha önce de pekçok böyle hap kullandım kimi süper işe yaradı kimi hiç işe yaramadı zararlı olduklarını biliyorum ama napayım başka türlü zayıflayamıcam sanki o irade ve istikrar bende maalesef yok:KK43: sen kullanırsan banada bildir ne kullandığını:KK66: sana bişey sorucam seninde göğüs uçların yara oldumu benim gibi? benim zaten çok hassastılar bebişlerimi emzirirken de çok yara oluyorlardı şimdi sağ göğsümün ucu hala yara 1 ayı geçti ameliyatım, şu açıklıkta çok kafama takılıyor üstelik kötü ilacımsı-intihabi bir koku oluyor offf..

Canım Merhabaaaaaa. öncelikle belirtmek istiyorum. Benimde ismim YEŞİM :) adaşız ona göre :)
Evet cnm. bende biliyorum zayıflama haplarının yasak olduğunu ama dediğin gibi diyet bana göre değil. Önceden 4 ayda rejim yaparak 25 kilo vermiştim. Ama şu an o iradeyi kaybettim :KK43: Spor yapıyorum hala amaaa rejim yapmadımmı hepsi hikayeee :KK43: Ben piyasadaki bütün zayıflama haplarını kullandım diyebilirim. Hele bi kaçtane isim vereyim 2 ayda filinta gibi olmazsan ne olayım :) Bütün akrabalarım, arkadaşlarım benim estetikle bukadar zamanda kilo verdiğimi sandı halbuki ilaç kullanmıştım. En sevdiğim çikolatayı bile yiyemedim inanırmısın. :KK43: canım çikolata, yemek yemek istiyor ama yiyemiyorum buda çok zor emin ol :KK70: Ama zayıflamakta çok güzel cnm yaa :KK43: msn'ye beni eklersen sevinirim sana özelden msn adresimi yazarım cnm olurmu...

Benim göğüs uçlarımda yara falan olmadı canım. hatta iz bile yok gören anlamaz bile :) şükür. bugün tam 4 ay doldu. İzlerim baya silinikleşti.. Bence doktoruna git göster iyi birşey değil gibi gözüküyor. Ben 3 ay'ıma kadar her hafta dr.gidip gösterdim. Pansuman yaptırdım.. Bendede göğüs altımda delik oluşmuştu. Şimdi kapandı ama ağrılarım başladı bu seferde :KK43: ? neden bilmiyorum.... bakalım yaşıcaz görcez.. neler olup neler bitcek...
canm çok öptüm kendine iyi bak
yine yazacağım
görüşmek üzere
bye

eee kızlar nerelerdesiniz yaaa :KK43: kimse yok mu? ker,birbuse,ogltkn....????? nereye gittiniz? bir buse sana bişey sormak istiyorum senin doktorun bizimkinden farklı, seninde ameliyatın lolipop şeklinde mi oldu? yoksa ters t şeklinde mi? bizde ki bu büzülmüş yer iyileşecek mi bu kötü görüntü azalıcak mı? yoksa ters t şekli daha mı ii olurdu en azından sadece çizgi şeklinde bir ameliyat izi kalabilirdi aynı sezeryan gibi, böyle büzülmüş hali daha kötü gelmeye başladı gözüme :KK43:hadi buralardaysan bana cvp yazarsan sevinirim :) lütfen..

Canım geldim.. Hemen cevap vereyim.

Evet benim doktorum çok farklı saolsun.. Yüzüme bakmayan, benimle konuşmayan, hastalarıyla ilgilenmeyen, sadece alacağı paraya bakan birine gittim 1 günde karar verdim ameliyat oldum. Şimdi arayıp birşey bile soramıyorsun.. Adam yüzünüze bakmıyor.. Karın ameliyatı olacağım.. Kim kaybetti benmi :KK43: ? tabiki o
Ameliyat olacağım an gördüm birkaç kelime konuştum. Onun dışında hiç görmedim, bilmiyorum, tanımıyorum :KK43: hee kendisi ünlü bir doktor ama biraz poposu kalkmış sanırım :KK43:

Canım benim ameliyatımı ters T şeklinde yaptı. Ameliyatımda bir problemim yok.. Şükür çok iyiyim. Gayet güzel yapmış. Allahtan ondan yana bir şikayetim yok. Büzülmüş dediğiniz o yer nasıl birşey bilmiyorum. Eminim kötüdür. Ben dikiş yerlerimi ilk gördüğümde çok ağlamıştım. Baya kötüydü.. Şimdi ise 4 ayda yok denebilecek kadar az.
Zannetmem canım ama öyle kalsın.. Öyle olsa kimse yaptırmaz değilmi ? Zamanla düzelir bence daha çok yenisin sen.. Benim göğüs altımda delik açıldı büyükçe batikon süre süre kapandı o delik .. İnanmamıştım onlara 3 ay pansumana gittim. Bu arada denize bile gittim ama şükür kapandı.. Demek doğru diyorlar.. Korkma sakın biliyor onlar ve konuşuyorlar :KK70: canım yaa :)

öptüm cnm seni kendine iyi bak.

yanlış anlaşılmasın ama fikrimi söylemeden edemeyeceğim. İlk mesajınızı ameliyatınızın üstünden 6 ay geçtikten sonra yazıyor olmanız dikkatimi çekti...ameliyat öncesi foruma katılıyor olsaydınız, böylece sizin ameliyat sürecinizle ilgili daha detaylı bilgi sahibi de olabilirdik.

merhaba ..kesinlikle yanlış anlamıyorum .. 6 ay sonra yazmış olmam konusunda haklısınız .. ..kadınlar kulübüne yeni üye oldum Net de böyle bir kulübün olduğundan bile haberim yoktu :) arkadaşımın vasıtasıyla öğrendimm yinede merak ettiğiniz bir konu olusa seve seve cvb verebilrim..bu arada doktorum İhsan BAŞARAN a çok teşekkür ediyorum çookk rahat bir ameliyat süreci geçirttiği ve ameliyat sonucu için emeğine sağlık Allah razı olsun

merhaba ..kesinlikle yanlış anlamıyorum .. 6 ay sonra yazmış olmam konusunda haklısınız .. ..kadınlar kulübüne yeni üye oldum Net de böyle bir kulübün olduğundan bile haberim yoktu :) arkadaşımın vasıtasıyla öğrendimm yinede merak ettiğiniz bir konu olusa seve seve cvb verebilrim..bu arada doktorum İhsan BAŞARAN a çok teşekkür ediyorum çookk rahat bir ameliyat süreci geçirttiği ve ameliyat sonucu için emeğine sağlık Allah razı olsun

yeşimaycım, ve yeşimcim..
burdayım....bir iş seyahati sebebiyle şehir dışındayım....gelir gelmez ilk iş size bakmak oldu...

yeşimay,
o potluklar düzelecek demişmiydi doktorun? Ker'in potluklarında bayağı iyileşme vardı diye hatırlıyorum...sen üstelik henüz jel sürmeye başlamadın dimi? bi sorsan fuat bey'e...belki jel kullanmanı önerir..

yeşimcim,
senin doktor ilgi anlamında hakikaten çok zayıfmış...halbuki tv.'deki reklam filmlerinde ne kadar da sıcak görünmeye çalışıyor..Ne kadar oyuncuymuş :/ ama şanslısın ki sonuç güzel, sen memnunsun üstelik...en önemlisi bu....umarım ben de sonuçtan senin gibi memnun olacağım bir ameliyat süreci yaşarım....Bayram sonu gidip görüşeceğim fuat beyle....yaptığı işlerin fotoğraflarını çk merak ediyorum. Özellikle yeşimayın o fotoğraflarla ilgili yorumu gözlerimin önünden gitmiyor...çok kötü göründüklerini söylemişti...umarım hepimizin hakkında hayırlısı olur....zaman yaklaştıkça korkuyorum....

X