Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Merhaba Ker,

Fuat Bey ameliyatını hangı hastanede yapıor acaba?Bir de ücreti ne kadar?ben de küçültme ameliyatı olmak istiyorum ancak çok uçuk ücretlerden bahsediliyor çok üzülüyorum:KK43:(

Aynen ben de ücretlerden en çok çekiniyorum 4000TL bile benim için çok bir para. Doktorun iyi olması da önemli, internette önce-sonra resimler var ki bazıları gerçekten korkunç, mosmor, morluğunu geçtim dikişler yamuk yumuk, memeler biri büyük biri küçük filan. Onları görünce doktorun iyi olmasını gerçekten de önemli olduğunu anladım.
Ama İstanbul'da oturuyorum ve devlet hastanesinde iyi bir doktor var mıdır bu ameliyatı 1600-1750TL fiyatlarına yapan? Burada sanki okumuştum Şişli Etfal'de birisi 1400 liraya ameliyat olmuştu ve doktorundan da çok memnun kalmıştı...
Lütfen yardım edin, artık bu sene olmak istiyorum bu ameliyatı, sıcaklardan her tarafım pişik. Onun haricinde giyisi sütyen, yazın da bikini probleminden bahsetmek bile istemiyoruuuum. :KK14:

Aynen ben de ücretlerden en çok çekiniyorum 4000TL bile benim için çok bir para. Doktorun iyi olması da önemli, internette önce-sonra resimler var ki bazıları gerçekten korkunç, mosmor, morluğunu geçtim dikişler yamuk yumuk, memeler biri büyük biri küçük filan. Onları görünce doktorun iyi olmasını gerçekten de önemli olduğunu anladım.
Ama İstanbul'da oturuyorum ve devlet hastanesinde iyi bir doktor var mıdır bu ameliyatı 1600-1750TL fiyatlarına yapan? Burada sanki okumuştum Şişli Etfal'de birisi 1400 liraya ameliyat olmuştu ve doktorundan da çok memnun kalmıştı...
Lütfen yardım edin, artık bu sene olmak istiyorum bu ameliyatı, sıcaklardan her tarafım pişik. Onun haricinde giyisi sütyen, yazın da bikini probleminden bahsetmek bile istemiyoruuuum. :KK14:

Bence gidin bir görüşün derim. Doktora güvenmeniz çok önemli. Korkacak da bir şey yok, ameliyattan sonra tabiki morluklar olacak ama zamanla iniyor ve güzelleşiyor. Bende şişli etfal'de yaptırmayı düşünüyordum geçen sene fakat görüşmedim, ama orası iyi diye duydum. Eğer çok büyükse sanırım bir kısmını da devlet karşılıyor ssk falan varsa. Ertelemeden görüşün bence :KK3:

slm arkadaşlar
dün kontrole gittim her şey yolunda çok şükür deniz havuz serbest 5 haftam dolmak üzere ,ben sormayı unuttum dr.a belki siz bilirsiniz demirli sütyeni daha ne kadar süre takamıcaz acaba ? bu arada ilk 6 ay gece harici kesinlkle sütyensiz kalmamalıymışız ..

Bence gidin bir görüşün derim. Doktora güvenmeniz çok önemli. Korkacak da bir şey yok, ameliyattan sonra tabiki morluklar olacak ama zamanla iniyor ve güzelleşiyor. Bende şişli etfal'de yaptırmayı düşünüyordum geçen sene fakat görüşmedim, ama orası iyi diye duydum. Eğer çok büyükse sanırım bir kısmını da devlet karşılıyor ssk falan varsa. Ertelemeden görüşün bence :KK3:

Ameliyattan korkmuyorum da parası önemli :KK70: yoksa gidip hemen görüşürüm. Benimkiler öyle çok aşırı büyük değil, ama vücuduma göre çok büyük ondan dolayı olmak istiyorum bunu da SSK karşılamaz heralde. En iyisi tabi randevu alıp görüşmek en doğru bilgiyi ordan alırım dediğinizde haklısınız ama işte görüşsem bile 4000TL gibi parayı ben karşılayamam o nedenle kendi bütçeme göre bir doktor bulmam lazım önce :)
Yine de yardımınız için çok teşekkürler. :KK3:

slm arkadaşlar
dün kontrole gittim her şey yolunda çok şükür deniz havuz serbest 5 haftam dolmak üzere ,ben sormayı unuttum dr.a belki siz bilirsiniz demirli sütyeni daha ne kadar süre takamıcaz acaba ? bu arada ilk 6 ay gece harici kesinlkle sütyensiz kalmamalıymışız ..

mrb,benim 2 ayım doldu ve 2 gün önce doktorum istediğim stilde südyen giyebileceğimi iletti bana,umarım yardımcı olabilmişimdir =)

arkadaşlar ben de ameliyat olalı 10 gün oluyor.meme başının etrafı ve altına doğru dikine bi iz var (yani t şeklinde değil) göğsümün altında deriler var toplanıp dikilmiş şekilde.doktor 6 aya kadar dağılır dedi ama içim rahat etmiyor.bu durumda olan var mı ?:KK30:

arkadaşlar ben de ameliyat olalı 10 gün oluyor.meme başının etrafı ve altına doğru dikine bi iz var (yani t şeklinde değil) göğsümün altında deriler var toplanıp dikilmiş şekilde.doktor 6 aya kadar dağılır dedi ama içim rahat etmiyor.bu durumda olan var mı ?:KK30:

geçmiş olsun sizede,ben 2 ay önce oldum bahsettiğiniz deri toplanması dikişten kaynaklanan potluklar benim ters t şeklindeydi kesilerim ve 2 ay olmasına ramen ne göze batan iz nede potluk kaldı,sadece sabırlı olun ve sakın sıkıntı yapmayın onları zamanlaa herşey öyle hızlı düzeliyor ki siz bile inanamayacaksınız=)

arkadaşlar geçen bahsettiğim doktorla görüştüm; görüşmem iyiydi ve güvenilir bir doktor olduğu belliydi ancak maliyet konusunda benim sınırımın üzerinde olduğu için yine doktor arayışına koyuldum ben istanbul - avrupa bölgesindeyim sanırım söylemem de bir sakınca var mı bilemiyorum ama dr. aylin karanlık ile görüşmek istiyorum.. kendisiyle görüşen, ameliyat olan ve tücrübesini paylaşmak isteyen( olumlu-olumsuz) varmı aranız da? paylaşırsanız çok mutlu olacağım. birde kilo problem değilmiş benim gibi kilolu bayanlar sorun etmeyin ameliyatı kendinize ama doktor çok önemli ve yazın sanırım daha zor bu ameliyatı yaptırmak öyle duydum ben ..

geçmiş olsun sizede,ben 2 ay önce oldum bahsettiğiniz deri toplanması dikişten kaynaklanan potluklar benim ters t şeklindeydi kesilerim ve 2 ay olmasına ramen ne göze batan iz nede potluk kaldı,sadece sabırlı olun ve sakın sıkıntı yapmayın onları zamanlaa herşey öyle hızlı düzeliyor ki siz bile inanamayacaksınız=)

teşekkür ederim.her gün tedirgin oluyorum bu yüzden ya geçmezse diye :))

arkadaşlar geçen bahsettiğim doktorla görüştüm; görüşmem iyiydi ve güvenilir bir doktor olduğu belliydi ancak maliyet konusunda benim sınırımın üzerinde olduğu için yine doktor arayışına koyuldum ben istanbul - avrupa bölgesindeyim sanırım söylemem de bir sakınca var mı bilemiyorum ama dr. aylin karanlık ile görüşmek istiyorum.. kendisiyle görüşen, ameliyat olan ve tücrübesini paylaşmak isteyen( olumlu-olumsuz) varmı aranız da? paylaşırsanız çok mutlu olacağım. birde kilo problem değilmiş benim gibi kilolu bayanlar sorun etmeyin ameliyatı kendinize ama doktor çok önemli ve yazın sanırım daha zor bu ameliyatı yaptırmak öyle duydum ben ..

Hangi doktorla görüştünüz ve ne kadar fiyat verdi acaba sakıncası yoksa paylaşabilir misiniz? Ben de ameliyat olmak istiyorum ama maliyetler çok yüksek. Ben forumda Şişti Etfal'de bir bayanın 1500TL civarına ameliyat olduğunu öğrendim, oradan randevu alabilirsiniz devlet hastanesi diye ucuzdur diye umuyorum.

Şu konuda Aylin Karanlık'a ameliyat olanlar tecrübelerini paylaşmış, belki merak ettiklerinizin cevabı vardır.
http://www.kadinlarkulubu.com/dokto...ranlika-gogus-kucultme-ameliyati-olanlar.html

En yakın zamanda makul fiyatlara ameliyat yapan bir doktor bulmanız dileğimle... Ben de aynı maliyet derdinden muzdaripim ondan sizi çok iyi anlıyorum.

Son düzenleme:

görüştüğünüz doktorun adını ve verdiği fiyatı söylemenizin bir sakıncası var mı??

Arkadaslar buradaki forum kisimlarini daha once pek okumuyordum. Bu aralar takiliyorum, dusundum de benim de tecrubelerimi buradaki arkadaslarimla paylasmaliyim. Dedigim gibi ben de 2 sene once goguslerimi toparlattim. Su an hic izleri bile kalmadi. Gercekten buyuk rahatlik. Daha sonrasinda hafif zorluklari yok mu var, ama 1 haftaya hicbir sey kalmiyor. Agrisi sizisi da cok az katlanilmaz da degil. Diyecegim su buyuk gogusleri olan bayanlarin kesinlikle hic dusunmelerine gerek yok. Yanlizca kimi secmeniz gerekiyor onu dusunun. İsteyen arkadaslarima doktorumun adini verebilirim ve kendi resimlerimi de gosterebilirim emailim asliseker@ymail.com. Herkese mutlu, kucuk ve dik goguslu gunler dilerim :KK66:

arkadaşlar benim 15 gün oldu ameliyat olalı.ama hala gögüslerim bana büyük geliyor 80d den 70bye düşmesi gerekiyordu ama şuanda c cup
sizce bu şişliklerden dolayı mı yoksa böyle kalır mı ?:KK43::KK43:

bir buçuk ay oldu ben ameliyat olalı,benim büzgülerim daha yeni yeni açıldı ve yaralar kapanmaya başladı. biraz sabır :) bir de sigara içmek iyileşmeyi çok geciktiriyor.

benım arkadasım kucutturmustu sekız saat surdu amelıyatı kızın sonra bıdaha oldu sorunlar oldu cok cektı ama mutlu su anda

Merhaba arkadaşlar

Aynı dert bendede var 95C takıyorum. :KK43: Kafam kadarlar maşallah. :KK17:
Bundan 1 yıl önce kuzenim silikon taktırdı okadar güzel olduki hiç aklımdan çıkmıyor. Bu sebepten dolayı bende o hastanede yaptırmak istiyorum.

Şişli etfal plastik cerrah bölümünden randevu aldım. Dr. ile görüştüm. Bana hemen randevu verip ameliyata alabileceklerini, maliyetinin 1.500 TL. olacağını söyledi.
Korkum var ama :KK43: devlet hastaneleri iyidir iyidir de :KK43: özensiz çalışıyorlar diye duyuyorum etraftan. Bu sebepten dolayıda çok korkuyorum.
Düşünsenize yarım yamalak bir dikiş falan olsa hoşmu olur :KK43: ? Yada istediğiniz görüntü olmazsa ? off off herşey paraya bakıyor arkadaşlar bu bir gerçek :KK43: :KK50:
Artık bankadan kredi çekmeyi bile düşünüyorum.

Dün Çevre Hastanesi ile görüştüm. 4.900,00 TL.ya yapıyor. Hiç acı çekmeyecekmişiz. Görüştüğüm kişi böyle söyledi.

Eşimide ikna edersem.... Bankadan da kredi çekersem tamamdır bu iş :) :KK9:

Merhaba arkadaşlar

Aynı dert bendede var 95C takıyorum. :KK43: Kafam kadarlar maşallah. :KK17:
Bundan 1 yıl önce kuzenim silikon taktırdı okadar güzel olduki hiç aklımdan çıkmıyor. Bu sebepten dolayı bende o hastanede yaptırmak istiyorum.

Şişli etfal plastik cerrah bölümünden randevu aldım. Dr. ile görüştüm. Bana hemen randevu verip ameliyata alabileceklerini, maliyetinin 1.500 TL. olacağını söyledi.
Korkum var ama :KK43: devlet hastaneleri iyidir iyidir de :KK43: özensiz çalışıyorlar diye duyuyorum etraftan. Bu sebepten dolayıda çok korkuyorum.
Düşünsenize yarım yamalak bir dikiş falan olsa hoşmu olur :KK43: ? Yada istediğiniz görüntü olmazsa ? off off herşey paraya bakıyor arkadaşlar bu bir gerçek :KK43: :KK50:
Artık bankadan kredi çekmeyi bile düşünüyorum.

Dün Çevre Hastanesi ile görüştüm. 4.900,00 TL.ya yapıyor. Hiç acı çekmeyecekmişiz. Görüştüğüm kişi böyle söyledi.

Eşimide ikna edersem.... Bankadan da kredi çekersem tamamdır bu iş :) :KK9:

Bence bankadan kredi çekecek kadar bir durum yok. Yani özeldeki doktorlar da devlet hastanesinden geçip o seviyelere geliyorlar ki Şişli Etfal'den ben çok olumlu yorum duydum bu konuda doktorların ilgili olmasıyla ilgili vs. Eh belki plazma televizyonlu hasta odası olmayabilir ama yine de doktorlar iyidir. Yamuk yumuk dikiş vs. tabi sinir bozucu bir durum, sizin görüştüğünüz doktor size kendi ameliyatlarının önce sonra resimlerini göstermedi mi? O resimleri beğenmediyseniz tamam ama bence devlet hastanelerini de o kadar küçümsememek lazım.

En nihayetinde karar sizin elbette :)

X