Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

ben göğüslerimi küçültmek istiyorum fakat daha bir çocugum yok bi zararı olurmu çok merak ediyorum ailem bir çocuk olmadan operasyon geçirmeme karşı bilgilendirirseniz sevinirim :KK5: :KK5:

ben göğüslerimi küçültmek istiyorum fakat daha bir çocugum yok bi zararı olurmu çok merak ediyorum ailem bir çocuk olmadan operasyon geçirmeme karşı bilgilendirirseniz sevinirim :KK5: :KK5:

Doktorunuzla konuşursanız süt kanallarına zarar verp vermeyeceğini söyler. Benim doktorum sende sorun olmadıkça bir problem çıkmaz, ben dokunmuyorum dedi.

15 temmuzda mamografi çekilcek sorun olurmu bilmiyorum dedi doktor bana yaptıgımız amelyatlarda ya hiç süt gelmiyo yada az süt geliyo dedi kafam çok karışıkk :44::44::44::44:

çok heyeccanlıyım. 4 temmuzda tahlillerim tetkiklerim yapılıcak ve 5. de ameliyata alınıcam. gögüslerimden nefret eder olmuştum. öncedende büyüktü fakat itici değildi giydiklerim yakışırdı ama doğıumdan sonra feci derecede büyüdü bir an evvel bitsin istiyorum.

süt kanalları felan umrumda değil. zaten emziremedim bile.

çok heyeccanlıyım. 4 temmuzda tahlillerim tetkiklerim yapılıcak ve 5. de ameliyata alınıcam. gögüslerimden nefret eder olmuştum. öncedende büyüktü fakat itici değildi giydiklerim yakışırdı ama doğıumdan sonra feci derecede büyüdü bir an evvel bitsin istiyorum.

süt kanalları felan umrumda değil. zaten emziremedim bile.

Aa ne güzel az kalmış. Umarım istediğiniz gibi güzel geçer ameliyatınız :)

Ablam yaklasık 2,5 kılo aldırdı,şu an 80 beden sutyen kullanıyor,cok agrıları vardı,uzanıp yattıgında yıgılıyordu uzerıne,saglıgını tehdıt ettıgı ıcın bu amelıyatı oldu.Ancak amelıyat sonrası cok ağrılı,sargılar cıkarıldıgında bır suru yara oluşuyor deri uzerınde,yara ızlerı zamanla kayboldu,amelıyat ızı gogus altında,gögüsün yapısı gereği ıkısıde bırbırınden farklı,dolasıyla amelıyat sonrasıda ıkı gogus aynı esıtlıkte olmayabılıyor,mesela ablamın bır gogus ucu asagıda dıgerı daha yukarıda,bır gogsu daha dık dıgerı daha yuvarlak hatlarda kaldı,sağ gogsunun altında amelıyat ızı 2 sene olmasına ragmen yara ızı gıbı duruyor,his kaybı yaşamadı ,bu kumas kesmeye benzemıyor,aynı bölgeye yapılan her yenı operasyon dıgerınden daha kotu oluyor, doktorunuzu ıyı secın,sonra bır suprızle karşılasmayın

Gecmis olsun şimdiden bebeğinizde oldumu ameliyat o nasıl minik kuş inSallah biran önce iyilesirsiniz Allah yar ve yardımcınız olsun başarılı bir ameliyat geçirmenizi diliyorum

Yok arkadaslar abartmayin lutfen estetik ameliyat ozellikli bir istir. Sisli etfaldeki doktorlar daha cok estetik degil duzeltme ameliyatlari yapiyorlar. Yuz kiriklari, doku zedelenmeleri falan. Benim doktorum Marmara universitesi mezunu Harvard universitesinde de ust ihtisas yapmis biri, universiteden ciktiktan sonra en az 6 ay 1 sene birkac hoca ile uzmanlasmak uzere calismis. Sislideki tecrube kazanmamis doktorun ayni isi yapmasi cok zor. Ben toparlattim Dr. Alper beye ve cok memnunum sahsen ve burada para en onemsiz sey. Lutfen daha dikkatli olun arkadaslar. Ama ozel hastaneye degil Plastik Cerraha gidin derim. Bu pazardan domates almakla manavdan almak arasindaki farka benzer ikisi de domatestir ama biri ezik ve curuk olabilirken, manavda bu ihtimal sifirdir ve secerek alirsin, ama " fiyati yuksektir". Pazardan sansina iyisi gelebilr. SİZ İSİNİZİ SANSA BiRAKMAYİN

Ameliyatıma 20 gün kaldı ama ne ameliyattan korkuyorum ne anesteziden ne de sonraki ağrılardan. Bilen biri rahatlatsın beni ihtiyacım var. Hayattki en büyük fobim iğne ve damarlarım. Damar yolu açacaklar ya çok mu acıyacak :KK43:((

Ameliyatıma 20 gün kaldı ama ne ameliyattan korkuyorum ne anesteziden ne de sonraki ağrılardan. Bilen biri rahatlatsın beni ihtiyacım var. Hayattki en büyük fobim iğne ve damarlarım. Damar yolu açacaklar ya çok mu acıyacak :KK43:((

illk önce şimdiden geçmiş olsun diim:)
benim bi yakınım oldu 4-5 saat sürdü ameliyatı 120 lere yakındı bedeni şimdi 85 beden giyiyor ameliyattan sonra 5 kilo kadar düştü kilosu :) ilk ameliyattan çıktıktan sonra hafif ağrısı vardı jfk da olmuştu 2 gün hastanede kaldı sonra taburcu oldu daha hiç ağrısı olmadı şiddetli olarak yani :) ama asıl önemli konu ameliyat sonrası bakımın ameliyat izi var sonuçta izin sönükleşmesi için günde 2-3 kere 5 dakika boyunca kremlerle masaj şeklinde sürünüyordu ameliyat izlerine 2 seneye yakın kullandı ama izler hala duruyor ama çok güzel oldu:)

illk önce şimdiden geçmiş olsun diim:)
benim bi yakınım oldu 4-5 saat sürdü ameliyatı 120 lere yakındı bedeni şimdi 85 beden giyiyor ameliyattan sonra 5 kilo kadar düştü kilosu :) ilk ameliyattan çıktıktan sonra hafif ağrısı vardı jfk da olmuştu 2 gün hastanede kaldı sonra taburcu oldu daha hiç ağrısı olmadı şiddetli olarak yani :) ama asıl önemli konu ameliyat sonrası bakımın ameliyat izi var sonuçta izin sönükleşmesi için günde 2-3 kere 5 dakika boyunca kremlerle masaj şeklinde sürünüyordu ameliyat izlerine 2 seneye yakın kullandı ama izler hala duruyor ama çok güzel oldu:)
Teşekkür ederim,
Ooo baya büyükmüş bedeni, iyiki olmuş ya kurtulmuş. Ortaokuldan beri kamburum bu yüzden, artık zamanı geldi.Valla izler falan umurumda değil, tamamen iz kalsın hiç farketmez :) Tek korkum şu damar yolu.. Zamanında çok büyük laf ediyordum, ölüm döşeğinde bile olsam damar yolu yüzünden ameliyat olmayacağım diyordum. :KK43:

selam arkadaşlar
benm aml.ımın üzerinden 8 hafta geçti
izlerim baya silikleşti göğüslerim yumuşadı ve doğallaşmaya başladı
ama gel gelelim bazı yerlerde bırakılan dikiş iplerim vardı dr. onlar ericek demişti hala erimedi yok olmadığı gibide onların olduğu bölge sürekli hassas kızarık bazen sarı su geliyor arada iltihap gibi oluyor ne zaman geçicek bunlar varmı aynı sorunu yaşayan ltfn cvb ?

bende olacagım ama talassemi taşıyıcısıyım.kansızlık var dolayısıyla bu ameliyatı olamazmıyım sizce bilen varmı

Slm arkadaşlar dün ameliyat oldum bugün evimdeyim.Kombine ameliyat oldu meme küçültme burun estetiği, sizlerle paylaşmak istedim.
Uzun zamandır sizleri takip ediyorum cesaretimi sizden aldım diyebilirim. Umarım benim gibi cesaret edemeyenlere bende yardımcı olabilirim.
Ben mersindeyim doktorum Şakir ünal .mersinde bulunup dr arayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.ağrı sızı yok ve 2.günüm .sadece ağız kuruluğu ve nefes sorunum oldu tamponda çıktı nefes alıyorum .drenlerimde yarın alınacak :KK49:

ameliyatım 6 saat sürdü önceleri panik vardı tabi uzun süreceği için ve iki ameliyat olması biraz korku ancak sonradan korkularımın yersizliğini gördüm şimdi tamen iyileşmiş halimi merak ediyorum.

Slm arkadaşlar dün ameliyat oldum bugün evimdeyim.Kombine ameliyat oldu meme küçültme burun estetiği, sizlerle paylaşmak istedim.
Uzun zamandır sizleri takip ediyorum cesaretimi sizden aldım diyebilirim. Umarım benim gibi cesaret edemeyenlere bende yardımcı olabilirim.
Ben mersindeyim doktorum Şakir ünal .mersinde bulunup dr arayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.ağrı sızı yok ve 2.günüm .sadece ağız kuruluğu ve nefes sorunum oldu tamponda çıktı nefes alıyorum .drenlerimde yarın alınacak :KK49:

Geçmiş olsun, siz de kurtulanlar arasına katımışsınız :) Kaç bedenden kaç bedene düştü? Büyüklüğü konusunda memnun musunuz?

Tşekkür ederim. evet kurtuldum çok şükür darısı isteyipte yapamayanlara işallah.
henüz çok yeni olduğu için kaç bedene düştüğümü bilemiyorum 90 95 kullanıyordum.küçülmüşler baya..benim 2 doğum sonrası sarkmada çok olmuştu.şimdiden hoş olmuş gibi görünüyor bakalım.

X