Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

merhaba cnnky bende ameliyat öncesi 85 d bedendim 340 gr doku çıkarıldı ama bu bana az geldi merak ediyorum senden ne kadar doku çıkacak bir karşılaştırma yaparım böylece.boyum 166 kilo 64 omuz yapım geniş.sanırım bir de ne kadar küçültme yapılacağı konusunda göğüs çapı da etkili oluyor mesela benim göğsümün en üst kısmı geniş belki daha fazla küçülseydi basık bir meme olacaktı düz olacaktı projeksiyonu olmayacaktı bilemiyorum artık kafam karışık.sen ameliyatı oldun galiba geçmiş olsun inşallah istediğin gibi olur

merhaba ben ameliyat öncesi 95c beden takıyordum ama küçük dursun diye takıyordum yoksa yanlardan fışkırıyordu yani 100 105 beden vardır birde benim sarkıktı baya doktorum da sınırda demişti zaten şuan ki beden 85 dir herhalde şişliklerde daha yeni oldum var yarın tekrar pansumanım var şimdi yalan söylemek istemiyorum ben ne kadar doku çıktı sormadım bilmiyorum yarın sorarım ama baya çıkmış anneme plastik kavanozlara koymuş vermişler patolojiye götürmüş yarın mutlaka sorar yazarım canım meme altı ölçüsüne göre küçültme yapılıyor ben öyle biliyorum :ss valla projeksiyon falan ne demek istedin bende pek anlamadım :)) çook teşekkür ederim evet istediğimden de güzel oldu :nazar::nazar: yani mutluyum umarım bu konudan muzdarip herkesinde çook güzel olur....

hayırlı olsun hayatında verdiğin en doğru kararlardan biri olacağına eminim benim öyle oldu yani :KK12:
bende 4 ay önce oldum şuan çok rahatım mükemmel bir duygu her istediğini giyebilmek şimdiden geçmiş olsun sana :79:

çok teşekkürler :) inşallah dediğin gibi olur şimdi içimi bir anestezi korkusu sardı :S

canım hiç korkma herşey çok güzel olucak:82: ameliyatın başarıyla geçer inşallah allah yardımcın olsunn

çok sağol.. son 4 günüm kaldı ameliyata o kadar gerginimki anlatamam .. yıllardır bu ameliyatın hayali ile yaşadım şimdi bu kadar yakınımda olduğuna inanamıyorum ,hep ameliyatı araştıracaktım ama hiç gerçekleşmeyecekti sanki .. off yazarken bile miğdeme kıramplar giriyor bu kadar korkacağımı hiç tahmin etmezdim :/

istanbuldan doktor önerisi olan yokmu acaba.
birde devlet ne şartlarda karşılıyor bu ameliyatı bilen varsa anlatsız lütfen.

merhaba , kusura bakma ben çok sık giremiyorum siteye biraz geç oldu bu cevap .. ben cumartesi günü ameliyat olacağım , doktorum Tayfun Aköz , kendisi Kartal Devlet Hastanesi'nde klinik şefi , ben özel muayenehanesine gittim ve ameliyatımı özelde olacağım , çünkü göğüslerim devlet hastanesinin ücreti karşılayacağı kadar büyük değil , kendi araştırmalarıma göre Tayfun Bey en uygun fiyatı veren doktordu , burada rakamı söyleyemiyeceğim çünkü kendisi rica etmişti . Ama eğer maddi olarak sıkıntın yoksa kesinlikle Tuğrul Turan'a ol derim ..ben Tuğrul bey ile görüşmüştüm inanılmaz güzel ameliyatlar yapmış fakat söylediği rakamlar beni çok aşıyor (8000 tl den başlıyor)

umarım yardımcı olabilmişimdir , ameliyat sonrası tecrübelerimide yazacağım buraya , yıllardır ben diğer arkadaşların yazdıklarından bilgilendim ve kendimi hazırladım artık bilgi verme sırası bende :)

özgecim cok gecmış olsun sevındım dren taktı mı doktorun baya küçüldüler dıyosun darısı basıma inş.

özgecim cok gecmış olsun sevındım dren taktı mı doktorun baya küçüldüler dıyosun darısı basıma inş.

çook sağol canım inşallah darısı başına sende kurtulursun bir an önce..dren taktı tabi hatta cuma günü çıkarttı taburcu olduğum gün rahatsız etmedi değil etti ama baya temizliyor içeriyi.. ben sondayı bile 3.gün çıkarttırdım tuvalete gitmek zor olur diye zaten 6 saat ameliyatta kaldım serum sürekli veriliyor tuvaletin geliyor ister istemez sürgüyede yapamam diye kalsın dedim.tek kişilik özel oda verdiler odada buzdolabı bile vardı rahattı yani bugün saat 5 de pansuman var bakalım sen ne zaman olmayı düşünüyorsun ameliyat cengiz beyde yaptıracaksın değil mi drenleri çıkartınca acır diye çok korktum ama fazla hissetmedim sağ tarafımdan çok kan gelmişti sağ tarafımda hissettim birazcık şimdi dikişleri alırken acır diye korkuyorum :KK1:

ya sonda takılmıo dıye bılıorum sondayı nıe taktılarkı, dren leri çokarınca kanama oldumu, dıkış estetık dıkışse plastık ip oluo hıç acımıo ya napcamı bılemıorum ozge okadar karasızımkı napcam bılmıorum ya şu anda kaç beden takıosun

uzuuuuuunn bir aradan sonra merhabaaa :KK66: öncelikle kusura bakmayın geç yazmak zorunda kaldım hastaneden cuma günü çıktım evdede bilgisayar bozuk olduğu için yazamadımm...
O kadar rahat ve mutluyum ki şuan kurtuldum o koca şeylerden :d ameliyatım 6 saat sürdü zor bir ameliyat geçirdim cuma günü pansuman yaptığında gördüm küçücük olmuşş :d eskisinden eser yokk devlet hastanesinde oldum ama sanki özelde olmuş gibi rahat ve güzel geçti güzelliğini geçtim bu kadar küçük olacağını beklemiyordum kollarımı fazla hareket ettirmek istemiyorum ama eve geldiğimden belli sürekli kıyafet deniyorum :KK1: Pek acı hissetmedim ameliyattan sonra narkoz etkiledi beni biraz kustum falan zaten hemşireler saati saatinde ağrı kesici iğne yapıyorlardı kesinlikle düşünmeyin yanii olun ameliyat ve kurtulun...

canım çok geçmiş olsun senin adına sevindim darısı başımıza ben haziran sonunu bekliyorum ayyy şimdiden heyacanlandım
bizim yerimizede şimdilik güzel bikiniler giy:82: Sonra hep birlikte giyeceğiz:KK66:

ya sonda takılmıo dıye bılıorum sondayı nıe taktılarkı, dren leri çokarınca kanama oldumu, dıkış estetık dıkışse plastık ip oluo hıç acımıo ya napcamı bılemıorum ozge okadar karasızımkı napcam bılmıorum ya şu anda kaç beden takıosun

bana takıldı canım takılıyor diye biliyorum yani 6 saat ameliyat oluyorsun bir yerden serum bir yerden kan veriyorlar ister istemez tuvaletin gelir bana istersen sen uyanmadan çıkartılır tuvalete sen kendin gidersin dedi ben istemedim kalkmak çok zor olurdu sürgüyede yapmak istemedim zaten ilk iki gün birşey hatırlamıyorum kesik kesik aklıma geliyor doktora gözümü açtığımda ne yaptın hepsini almışsın birşey kalmamış demişim:KK1: üçüncü günde çıkarttırdım sondayı acı olmuyor hatta ben çektim hemşirenin eline verdim :KK70:.yok drenleri çıkartınca kanama olmadı zaten drenleri çıkış yaptığım gün çıkarttı pek hissetmedim de çıkartırken daha doğrusu sağ tarafımdan biraz fazla kan çıkmıştı orada azıcık hissettim o kadar benim beden 85 olmuş ama şiş olduğu için com'un 90 bedenini al dedi işte haftaya dikişler alınacak dün gördüm silikonlu gibi olmuş dimdik duruyordu en önemlisi küçüktü yaa eski halim nerde şimdi ki nerdeee ben çook memnunum...canım yani iyi düşün gerçekten. inşallah herkesinn böyle istediğinin en güzeli olur:nazar:

canım çok geçmiş olsun senin adına sevindim darısı başımıza ben haziran sonunu bekliyorum ayyy şimdiden heyacanlandım
bizim yerimizede şimdilik güzel bikiniler giy:82: Sonra hep birlikte giyeceğiz:KK66:

çook teşekkür ederimm canıımmm inşallaahh sizinki dee çok çookk güzel olur Allah sana sabır versin ben bile 3 hafta kafayı yiyordum nasıl olacak birşey olmaz inşallah diye diye girdim ameliyata.dikişlerim alınsın ilk iş m beden kıyafetler almak olacak sonra bikini:21: senin daha çok var ama doktorunu karar verebildin mi

defka merhaba dün pansumanda sordum dokoruma ne kadar doku çıkartıldı diye tartmadım dedi patolojiye gönderildi ya onlar sana herşeyiyle söyler dedi ama söyle söyliyeyim ikisinden toplam 2 2buçuk kiloya yakın vardı dedi ben görmedim de annem görmüş plastik kavanozlara koymuşlar patolojiye götürmüş annemde dedi evet o kadar rahat vardır dedi =)

özgecim alperin web sitesi var.ben onu arastrym kafam karıştı bırazda peki ölçün cup olarak b mi c mi 85 b mi 85c mi.ya bıde taksıt yaparmı acaba.bıllıomusun hıç

özgecim alperin web sitesi var.ben onu arastrym kafam karıştı bırazda peki ölçün cup olarak b mi c mi 85 b mi 85c mi.ya bıde taksıt yaparmı acaba.bıllıomusun hıç

bence araştırmadan çok git çekirge devlet hastanesine yüz yüze görüş canım daha iyi olur yada web sitesinden mail at 90 b al dedi 85 de hangisi olur bilemem c olur herhalde ama ben zaten 80 en küçük beden istiyorum demedim çünkü süt kanalları çok az kalıyor daha yaş 21 bu ölçü benim için süper yani meme ucumuda hissediyorum onun içinde mutluyum korkuyordum his kaybı olur diye Allaha şükür öyle birşey olmadı doktor sen ne istersen onu yapıyor ben biraz kendimi bıraktım ona güvendim yani taksit yapar çünkü bende bir anda veremedim yine de sen konuş mutlaka derim..canım inan ki ben ameliyathaneye girene kadar hayal gibi geliyordu herşey yatış işlemlerinden sonra hazırlandım girdim o morg gibi soğuk odaya bir heyecanlandım korktum bildiğim duaları bile unuttum:KK66: sağa sola bakmaktan tepemde bir sürü hemşire narkozu verdikten sonra gözlerimi açtım odamdayım doktor annem tezyem hepsi karşımda çook üşümüştüm bir sürü battaniyeyle ancak ısındım akşama kadar birşey yemedim doktora diyorum bir yudum su verin bari o bile yasakdı birtek onda dayanamadım açlık neyse de susuzluk kötü :KK1:

özgecim bu durumda bilgi verdiğin için cok teşekkürler.özel odayı sen istemedin heralde o ayarladı.

yok canım kendimi iyi hissettiğim zaman açıyorum artık pek ağrım yok zaten alıştım =) annemle özellikle dedik özel oda olsun diye o ayarlıyor ya hatta benden sonra bir hastası daha vardı karın gerdirme ameliyatı olacak ben taburcu oldum o yatış yaptı. çok iyi oluyor özel oda televizyon buzdolabı normal eşya dolabı herşey vardı rahat oluyorsun yemekleri de güzel ama tuzsuzdu :KK61::KK1:

bence araştırmadan çok git çekirge devlet hastanesine yüz yüze görüş canım daha iyi olur yada web sitesinden mail at 90 b al dedi 85 de hangisi olur bilemem c olur herhalde ama ben zaten 80 en küçük beden istiyorum demedim çünkü süt kanalları çok az kalıyor daha yaş 21 bu ölçü benim için süper yani meme ucumuda hissediyorum onun içinde mutluyum korkuyordum his kaybı olur diye Allaha şükür öyle birşey olmadı doktor sen ne istersen onu yapıyor ben biraz kendimi bıraktım ona güvendim yani taksit yapar çünkü bende bir anda veremedim yine de sen konuş mutlaka derim..canım inan ki ben ameliyathaneye girene kadar hayal gibi geliyordu herşey yatış işlemlerinden sonra hazırlandım girdim o morg gibi soğuk odaya bir heyecanlandım korktum bildiğim duaları bile unuttum:KK66: sağa sola bakmaktan tepemde bir sürü hemşire narkozu verdikten sonra gözlerimi açtım odamdayım doktor annem tezyem hepsi karşımda çook üşümüştüm bir sürü battaniyeyle ancak ısındım akşama kadar birşey yemedim doktora diyorum bir yudum su verin bari o bile yasakdı birtek onda dayanamadım açlık neyse de susuzluk kötü :KK1:

yarın sabah dokuzda ameliyatım var ve çok korkuyorum , inanki senin bu yazdıklarını okudum sanki ben ameliyata girmişim gibi gerildim :KK43: of yaaa kolum kanadım kalkmıyor bugün hiç bişeye konsantre olamıyorum :KK43:((

yarın sabah dokuzda ameliyatım var ve çok korkuyorum , inanki senin bu yazdıklarını okudum sanki ben ameliyata girmişim gibi gerildim :KK43: of yaaa kolum kanadım kalkmıyor bugün hiç bişeye konsantre olamıyorum :KK43:((

Korkma ve doktoruna güven bence =) bende görüştüm tayfun beyle çok içten bir dr bence, kısmetse bende ona olacağım ameliyatımı ve ben tayfun hocama çok güveniyorum =)

X