Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

cok gecmis olsun...
nisanina da sevindim, az kalmis, hayirli olsun arkadasim

Sizi ihmal ettim biliyorum ama bayadır giremiyorum kızlar işler yoğun sizde hak verin..
Yeni ameliyat olan arkadaşlar olmuş hepsine çok çok geçmişler olsun diliyorum..
Ameliyattan korkan bir arkadaş vardı tarihini ertelemiş sanırım sende hiç korkma canım bak ben ameliyat olalı 5 ay oldu tamam bazen sıkıntılar oluyor ama çok şükür hepsi atlatılıyor ve geçip gidiyor..
Tabiki bu hayat senin ve kendi kararını verebilirsin ama korkulacak bişey yok olmazsa cesaret iğnesi istersin doktorundan bunu yaparlar sana..
Hepinize sağlıklı mutlu güzel bir sene diliyorum(biraz geç oldu ama kusuruma bakmayın)
Allaha emanet olun hepiniz.. :nazar:

aslında çok iyi tutmuş ben sadece gögüs küçültmeye 4,500-5,000 arası ödedim çünkü bileydim ozaman hepsine kalkışırdım.. Buarada merak ettim şuan nasılsın yani toparlandınmı ayrıca spor aktivitesi falan verdimi doktorun tekrar kilo alma yada karnının bozulmaması için.. Ben lipodan bu yüzden çekinip korkmuştum açıkçası..

Valla ne olacak herkese herkes iş güç koşuşturuyor :KK23:
Haklısın galiba ama ulaşmak istersen özelden yazarsın oda mail kutuna otomatik geliyor bebeğim bunları düşünsün arkadaşlar..
bak sözlendim şubatta nişanım var işten ayrılıcam daha neler neelleerr hastamız vardı hayat işte bir sürü şeyle uğraşıyorsun bitanem..
Sen nasılsın özledim ama yaa hani görüşme ayarlıyorduk artık gidelim bir yerlerde dedikodu yapalım yaa :KK54:

kızlaarrr dün bnde ameliyatımı oldum şimdilik kollarımı hiç hareket ettiremiorum gelişmeleri yazıcm

:nazar: evet arkadaşlar bugün kollarımı daha rahat hareket ettirebildiğimden dolayı sizlerle tecrübelerimi paylaşabilirm (= burada okuduklarımdan dolayı dahada cesaret bulup bu ameliyatı olduğum için öncellikle o yazan elleriniz dert görmesin diyorum (= ameliyat günü almak için gittiğimde hemen o anda alabilceğini söyledi cengiz bey..birden kabullenmek zor oluo ama ha bugün ha yarın diyerek tamam dedim eve gelip bi duş alıp hemen hastaneye gttim 12.30da grdm 16.45te bitmiş..ayılmamda zor olmadı ama çok üşüdüğümü hatırlıyorum (= ağrım oldu tabi hemen bir ağrı kesiciyle önlediler..yarı oturur bir vaziyette olduğum için o gece hiç uyuyamadım 6 saat hiç kaldırmadılar ve bişey yedirip içirmediler o gün zaten hiçbişey yemedim..6 saatin sonunda tuvalete kalktım (sürgüye yapamadım çnkü) bisküvi ve süt içirdiler ertesi gün taburcu oldum eve geldiğimde kendimi daha iyi hissediyorumdum dün gece çok raht uyudum bugünde iyiyim ve daha iyi olucağm ve alışveriş yapıcğım günleri sabırsızlıka bekliorum..sorularınız varsa seve seve cevaplarım:80::80:

:nazar: Evet arkadaşlar bugün kollarımı daha rahat hareket ettirebildiğimden dolayı sizlerle tecrübelerimi paylaşabilirm (= burada okuduklarımdan dolayı dahada cesaret bulup bu ameliyatı olduğum için öncellikle o yazan elleriniz dert görmesin diyorum (= ameliyat günü almak için gittiğimde hemen o anda alabilceğini söyledi cengiz bey..birden kabullenmek zor oluo ama ha bugün ha yarın diyerek tamam dedim eve gelip bi duş alıp hemen hastaneye gttim 12.30da grdm 16.45te bitmiş..ayılmamda zor olmadı ama çok üşüdüğümü hatırlıyorum (= ağrım oldu tabi hemen bir ağrı kesiciyle önlediler..yarı oturur bir vaziyette olduğum için o gece hiç uyuyamadım 6 saat hiç kaldırmadılar ve bişey yedirip içirmediler o gün zaten hiçbişey yemedim..6 saatin sonunda tuvalete kalktım (sürgüye yapamadım çnkü) bisküvi ve süt içirdiler ertesi gün taburcu oldum eve geldiğimde kendimi daha iyi hissediyorumdum dün gece çok raht uyudum bugünde iyiyim ve daha iyi olucağm ve alışveriş yapıcğım günleri sabırsızlıka bekliorum..sorularınız varsa seve seve cevaplarım:80::80:

canım çok geçmiş olsun. Ben de bursalıyım doktorunu merak ettim. Ben de istanbulda göğüs büyütme olacağım inşallah on gün sonra.

canım çok geçmiş olsun. Ben de bursalıyım doktorunu merak ettim. Ben de istanbulda göğüs büyütme olacağım inşallah on gün sonra.

saol cnm inşallah sende hayırlısıyla atlatırsın..doktorum medical parktan cengiz bozkurt..ayın 26sında kontrolüm var ozaman bakıcam nasl olduklarına (= şiimdi korse ve ssargı bezlerinden bişi anlaşılmıor

herkese merhabalar.
öncelikle bu ameliyatı olmayı çok isityorum artık istemekten cok mecburıyet oldu benım iiçin bunu hissedebiliyorum.
9 ay önce doğum yaptım 85 b giyerken bir andaa 100dd oldular sutyen dahi bulamıyorum.

hep ara tatilde olucam diye oyaladım kendimi.
ama hala bir doktor görüşmem bile olmadı.
bebeğime bakamamaktan korkuyorum.eşim 10 gun evde olucak bebeğimle o ilgilenicek. ama mecburi bende yardımcı olurum. bana bakıcak eşimden başka kimse yok. bu işin üstesinden gelebiilirmiyim:

kafam allak bullak:KK59:pazartesi bi profla görüşmek istiyorum randevu albilirsem

10 gun sonra işe başlayabilirmiyim?
kac gun sonra bebeğimi kucaklarım?
kaç gun bakıma muhtac olurum ?üzerimi değişmek wc ye gitmek vs gibi
kollarımı ne zamn kullanabiilirim.
bunun gibi basit ama benım için çok önemli sorular var aklımda.:44:

cvplarsanız çok sevinirim
ha birde ameliyata giderken neler almalıyım yanıma?

2 önden duğmeli pijama ve bi gecelik yeterli olurmu
atlet giyiliyormu?:KK69::KK69:
başka neler olmalı yanı olmazsa olmaz neler alıyım

cok gecmis olsun kizlar valla uzun zamandir giremedim ama aklim hep sizde ,is güc coluk cocuk ev isleri derken aksam zor oluyor pestilim cikiyor.memislerde sahane dikis izlerim soluklasti meme altindaki et fazlaliklari epeyce azaldi bir tarafi tam düzeldi diger tarafta ehh iste ama önemli degil su anki hali bile bana yeter ama yaza doktorum hasan beye gidip ufak bir düzeltme yababilirim zaten bunu dr.rumla ameliyat önceside konusmustuk yani sorun yok .ameliyat olmak isteyenlaere hic beklemeyin derim hicte o kadar korktugumuz gibi degil ozaman kizlarrrrr hemen doktora feci memnunluklar dilerim herkese

Bana kızcaksınız ama ben ameliyatımı iptal ettirdim daha doğrusu ertelettirdim adet sonrası tekrar randevu alınacak:KK59:

kızlar acil cvplarsanız sevinirim:44:
regl ameliyatı etkiliyormu?
ölçüler açısınndan etkiler biliyorum ama çokmu önemli ona göre ölçüler belirlenemezmi yada regl iken ameliyat olunurmu

benim kafamdann gecen tarihler de regl olmuş yada olmak üzere olucam cvp ver,n:KK34:

cok gecmis olsun kizlar valla uzun zamandir giremedim ama aklim hep sizde ,is güc coluk cocuk ev isleri derken aksam zor oluyor pestilim cikiyor.memislerde sahane dikis izlerim soluklasti meme altindaki et fazlaliklari epeyce azaldi bir tarafi tam düzeldi diger tarafta ehh iste ama önemli degil su anki hali bile bana yeter ama yaza doktorum hasan beye gidip ufak bir düzeltme yababilirim zaten bunu dr.rumla ameliyat önceside konusmustuk yani sorun yok .ameliyat olmak isteyenlaere hic beklemeyin derim hicte o kadar korktugumuz gibi degil ozaman kizlarrrrr hemen doktora feci memnunluklar dilerim herkese

canım yaa sen ameliyat olalı kaç gün oldu

kızlar acil cvplarsanız sevinirim:44:
regl ameliyatı etkiliyormu?
ölçüler açısınndan etkiler biliyorum ama çokmu önemli ona göre ölçüler belirlenemezmi yada regl iken ameliyat olunurmu

benim kafamdann gecen tarihler de regl olmuş yada olmak üzere olucam cvp ver,n:KK34:

aslinda tam bilgim yok ama ben ameliyattan 3 gün sonra renkli oldum normalde oldugundan farkli olmadi ama bence sen en iyisi bunu dr.ra sor en iyi o bilir

herkese merhabalar.
öncelikle bu ameliyatı olmayı çok isityorum artık istemekten cok mecburıyet oldu benım iiçin bunu hissedebiliyorum.
9 ay önce doğum yaptım 85 b giyerken bir andaa 100dd oldular sutyen dahi bulamıyorum.

hep ara tatilde olucam diye oyaladım kendimi.
ama hala bir doktor görüşmem bile olmadı.
bebeğime bakamamaktan korkuyorum.eşim 10 gun evde olucak bebeğimle o ilgilenicek. ama mecburi bende yardımcı olurum. bana bakıcak eşimden başka kimse yok. bu işin üstesinden gelebiilirmiyim:

kafam allak bullak:KK59:pazartesi bi profla görüşmek istiyorum randevu albilirsem

10 gun sonra işe başlayabilirmiyim?
kac gun sonra bebeğimi kucaklarım?
kaç gun bakıma muhtac olurum ?üzerimi değişmek wc ye gitmek vs gibi
kollarımı ne zamn kullanabiilirim.
bunun gibi basit ama benım için çok önemli sorular var aklımda.:44:

cvplarsanız çok sevinirim
ha birde ameliyata giderken neler almalıyım yanıma?

2 önden duğmeli pijama ve bi gecelik yeterli olurmu
atlet giyiliyormu?:KK69::KK69:
başka neler olmalı yanı olmazsa olmaz neler alıyım

cano aciya tahamül kisiye göre degisir fakat o kadar da agri verici birsey degil hersey birazda sana bagli yani dirayetine. bebegin cok kilolumu yani cok agir degilse 10 günden sonra rahatlikla kucaklarsin yaptigin ise gelince bilemem isine bagli hangi iste calisiyorsun agir bir is ise kolarrinla cogunlukta calisacaksan 10 gün yetmeyebilir ama 10 gün esin eydeyse aslinda sorun yok 10 günden sonra bakimini kendinde yaparsin yavas yavas kendini yormadan aslinda neredeyse her isini yaparsin allahin izniyle nerede kaliyorsun hangi doktoru dusünüyorsun

Nasil bir düzeltme olacak ögrenebilirmiyim?? :KK53:

cano aciya tahamül kisiye göre degisir fakat o kadar da agri verici birsey degil hersey birazda sana bagli yani dirayetine. bebegin cok kilolumu yani cok agir degilse 10 günden sonra rahatlikla kucaklarsin yaptigin ise gelince bilemem isine bagli hangi iste calisiyorsun agir bir is ise kolarrinla cogunlukta calisacaksan 10 gün yetmeyebilir ama 10 gün esin eydeyse aslinda sorun yok 10 günden sonra bakimini kendinde yaparsin yavas yavas kendini yormadan aslinda neredeyse her isini yaparsin allahin izniyle nerede kaliyorsun hangi doktoru dusünüyorsun

canım öğretmenım yarım gun çalışıyorum çok yorucu değiil işim fakat ayakta geçiyor gunum

bebeğim 11 kğ ağır ama ağrıya tahammulum fazla yanı mecbur kalınca yaparım.

sabah 8 9 gibi uyanıyor bebeğim bende 12de işe gidiyorum akşamda eşim bakıcak.
3 ya da 4 saat tek bakıcam.

korkularım ya bir şey olursa ya olumsuz gecerse vs gibi şeyler.

kurtulmak istiyorum, yoruldum artık çünkü birde dahada kilolu gösteriyor gömlek giymeye hasret kaldım.

tokatta olucam bana en yakın yer burası , ankaralı bir prof var üniversite hastanesinde naci kostakoğlu aslında çok fazla bilgimde doktor hakkında ameliyatlarının ii geçtiğini felan duydum.

yarın için randevu almayı düşünüyorum. regl sorunu kafama takıldı, bazı doktorların yaptığını bazılarının ertelediğini duydum.:85:

cvplar için tşkler

Son düzenleme:
canım öğretmenım yarım gun çalışıyorum çok yorucu değiil işim fakat ayakta geçiyor gunum

bebeğim 11 kğ ağır ama ağrıya tahammulum fazla yanı mecbur kalınca yaparım.

sabah 8 9 gibi uyanıyor bebeğim bende 12de işe gidiyorum akşamda eşim bakıcak.
3 ya da 4 saat tek bakıcam.

korkularım ya bir şey olursa ya olumsuz gecerse vs gibi şeyler.

kurtulmak istiyorum, yoruldum artık çünkü birde dahada kilolu gösteriyor gömlek giymeye hasret kaldım.

tokatta olucam bana en yakın yer burası , ankaralı bir prof var üniversite hastanesinde naci kostakoğlu aslında çok fazla bilgimde doktor hakkında ameliyatlarının ii geçtiğini felan duydum.

yarın için randevu almayı düşünüyorum. regl sorunu kafama takıldı, bazı doktorların yaptığını bazılarının ertelediğini duydum.:85:

cvplar için tşkler

arkadaşımızın dediği gibi aslında herşey kişiye göre değişio ben ilk gün kollarıı hiç oynatamayınca çok korktum kaç gün defam edicek bu böyle die ama ertesi gün daha iyidim üçüncü gün çamaşırımı kendim giyebildim bugün çok daha iyiyim..günler ilerdedikçe vücut düzeliyor..ben ameliyata giderken önden düğmeli pijama ve atlet aldım atleti yarı baygınken hemşire giydirdi hayal gibi hatırlıorum akıları bol olan bi atlet aldım..eğer eşin 10 gün ewdeyse sende bir kaç gün sonra bebeğinle ilgilenmeye başlayabilirsin hiç korkma çok ağır kaldırmadığın sürece hiç sorun yok ama çocuğunu pek fazla kaldırmmanı tavsiye ederim kol kasları ile meme çok alakalı..başka sorucağınız şeyler varsa cevaplarım kızlar bu ameliyat muhteşem bişeyyyy (=

selam kızlar ben bu ameliyatı oldum. inanın hayata geri dondum dıyebilirim. vitrinlerde gorduum seylerin içine sıgarlarmı die dusunmuyorum, denediimde psikolojim bozulmuyo artık sadece cirkin oldukları için vazgeciyorum almaktan. ayrıca artık nadide sultan yerine taş gibi die laf atıolar bundan hoslandıım için yazmadım tabii benim durumda olanlar anlayabilirler...
ameliyatım 6 saat surdu. ama sonuc harikaydı artık mankenım die salınanların goguslerıne burun kıvırıyorum pehhhh die :) sutyenede gerek kalmıo kimse sutyen takmadııma inanmıo...
ameliyattan sonra abartmıyorum cok sasırtıcı ama en ufak bı agrım sızım olmadı, parmaamı kessem acıdan olurum ama hıc ama hıcbısı hıssetmedım ben.
su anda his kaybımda yok gayet normal hersey ama doktorum emzirme doneminde sorun yasanabilir kucuk bı ihtimal dedi.
ben cok memnunum ve 3 umuzde cok mutluyuz. :) kendimi tebrik ettiim sayılı işlerden biri cunku biraz cesaret istiyo ama korkmayın sonra cok mutlu olucaksınız...
sevgiler...

doktorunun adını yazabıllıur msn banaözel mesaj bıle olsa bende kucutmek ıstıyorum.tesekkur ederım

X